2737
2734

من دائم در حال بازخواست خودمم تو ذهنم دائم دارم از خودم ایراد میگیرم از بچگی پدرم اعتماد به نفسمو سرکوب کرد بعد که ازدواج کردم مادرشوهرم با ایراداش با تحقیراش حالا جوری شدم که اگه حتی طرف مقابلمم اشتباه کرده باشه من باز خودمو سرزنش میکنم قبلنا که اصلا تو جمع حرف نمیزدم اما الان دارم رو خودم کار میکنم تا حدی بهتر شدم اما بازم وقتی یکی تحویلم نمیگیره نمیگم مشکل از شعور اونه یا حسادتش میگم نکنه من مشکل دارم خلاصه دائم در حال جنگ با خودم هستم

فاالله خیر حافظا" و هو الرحم الراحمین

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

برعکس وقتی یکی تحویلم میگیره چنان ذوق زده میشم که انگار چی شده انگار همش نیاز دارم ازم تعریف و تمجید کنن نمیدونم شاید بقیه هم همینطور باشن و یه چیز دیگه یکی که در حقم بدی کرده توان مقابله به مثل کردن باهاشو ندارم معمولا گذشت میکنم اما از سر ترس چون حس میکنم توان رویارویی باهاشو ندارم مثلا همین مادرشوهرم خیلی تو کارام فوضولی میکنه خیلی نظر میده راجع به خصوصی ترین چیزا حتی یه بار دیدم رفته سر کیفم به یه بهانه ای چیزامو زیر و رو میکنه درصورتی که میتونست به خودم بگه اما نمیتونم بگم از کاراحت میشم چون باعث کدورت میشه 

فقط مشاور میتونه کمک کنه تخریب شخصیتی که در کودکی رخ داده دروجود ادم نهادینه میشه بدون کمک سخت بشه تغییرش داد

هروقت دستمال توالت دیدید یادتون بیاد که مردم یک کشور جهان اولی ‌که خیلیا آرزوی مهاجرت به اونجا رو دارن یک روز ازترس قرنطینه توی خونه، همون واکنشی رو نشون میدن که ما ملایمترش رو درزمان تحریم ها داریم انجام میدیم وبخاطرش خودمون رو تحقیر میکنیم.ماایرانی ها خیلی از واکنش هامون به مسایل بخاطر فقر فرهنگی نیست،بلکه به نسبت شرایط تحریم که سالهاست داریم درآن زندگی میکنیم اتفاقا خیلی آدمهای خوب ومتمدنی هستیم.

یعنی چی نهیب زدی به خودت بیشتر توضیح بده 

از اولم تربیتم جوری بوده که باید دربرابر همه کوتاه میاومدم خواهرم چون بچه بود عقلش نمیرسید بابام چون بزرگتر بود احترامش واجب مادرم چون مادربود دلش نشکنه مادرشوهرم چون اونم احترامش واجب دیگه خسته شدم

2738

فقطو فقط اعتماد به نفس و عزت نفستو باید تقویت کنی

به خودت قول بده این اخرین باره که داری ایراد های خودت رو باز گو میکنی حتی تو ذهن خودت و در مقابل از همین لحظه تصمیم بگیر که دائم با خودت عبارت های مثبت تکرار کنی راجع به خودت

مثلا اینکه دایم با خودت تکرار کن من خیلی قوی هستم من خیلی پرو هستم هیچ کس نمیتونه به من زور بگه هیچ کس جرات ظلم کردن به منو نداره من ثابت میکنم به همه که چقد قوی هستم و از این قبیل جملات که بهش میگن جملات تاکیدی

مطمین باش که تکرار کردنشون خیلی میتونه کمکت کنه 

روزای اول شاید حس کنی کار مزخرفیه اما این جمله ها داره کار خودش رو روی ضمیر نا خوداگاهت انجام میده 

همین کاری که تو در طی سال ها با ضمیر نا هشیارت انجام دادی و به این باور رسیدی که انسان ضعیفی هستی

خوشبختانه میتونم بهت این نویدو بدم که به راحتی میشه ضمیر نا خوداگاه رو گول زد فقط با تکرار جملات مثبت 

بعد از دو هفته حس میکنی واقعا قوی تر شدی و جمله هایی که میگی بهشون باور بیشتری پیدا میکنی

پیشنهاد دیگه ای که برات دارم اینه که حتما حتما کتاب هایی راجع به تقویت اعتماد به نفس بخون

اعتماد به نفس دکتر حورایی خوبه و خیلی کتاب های دیگه 

حتما روزی حداقل نیم سالت تو این زمینه مطالعه کن 

منم با مادرشوهرم یه جا زندگی میکنم ولی اینقدددد قوی هستم و خودمو باور دارم که انگار دارم روی زمین پادشاهی میکنم... بعضی اوقات حرکت های بی خودی که میبینم فقط با یه پوزخند ازشون رد میشم....مطمین باش وقتی خودتو در حد اعلی باور کنی و به قدرت خودت ایمان داشنه باشی همه در مقابلت به زانو در میان 

آزاده جان من وقتی حرکات بد انجام میده همین مادرشوهرم هیچی جوابشو نمیدم اما خودخوری میکنم نمیدونم کار درست چیه بعضی وقتام که دیگه حسابی عصبانیم میکنه جوابشو میدم اما بعدا به شدت از دست خودم عصبانی میشم یکی از کاراش اینه که میگه تمام خصوصیات خوب ظاهری و اخلاقی دخترم به ایشون و پدرش رفته و مثلا بهتر که فلان چیزش به من نرفته خیلی از این حرفا بهم میزنه نمیدونم باید چی کار کنم باش

به قول دوستان بایدتمرین وتکرارکنی وبه خودت اعتمادبه نفس بده اگه مشگل توهست اصلاح کن اگرنه سخت نگیرخودت سرزنش کنی بدترمیشی اگرم اشتباکردی اگه اشتباهت کوچیکه خودتببخش وبگوعیبنداره انسان جایزخطاست

هیچ موقع ظاهر زندگی کسی با باطن زندگی خودت مقایسه نکن😉😉💞💕💔💖💘💝👏👏👏👏

منم با مادرشوهرم یه جا زندگی میکنم ولی اینقدددد قوی هستم و خودمو باور دارم که انگار دارم روی زمین پادشاهی میکنم... بعضی اوقات حرکت های بی خودی که میبینم فقط با یه پوزخند ازشون رد میشم....مطمین باش وقتی خودتو در حد اعلی باور کنی و به قدرت خودت ایمان داشنه باشی همه در مقابلت به زانو در میان

از وقتی ازدواج کردم مشکلاتم هزاربرابرشده اگه یه چیزی در وجود من باشه که همون چیز برای بقیه حسنه برای من عیبه از نظر ایشون فقط ایراد فقط تحقیر خستم کرده دیگه مخصوصا وقتی جلو دیگران بهم میگه خیلی خجالت میکشم نمیدونم اون لحظه باید جوابشو بدم یا از روش بگذرم

سیندرلا جان نود درصد مواقع سرزنشام بی خودین اما همه این بلاهارو همین مادرشوهرم سرم آورده وقتی که ازدواج کردم اولین کاری که کرد یه دختر خوشکلو تو فامیلشون نشون من داد و گفت قرار بود برا پسرم اینو بگیریم اما نشد و آه کشید و همیشه هم وقتی میبینتش خودش و دخترش چنان تحویلش میگیرن و قربون صدقه اش میرن مخصوصا خواهرشوهرم که من از تعجب دهنم وا میمونه چون با من اصلا اونجوری نیستن خیلی سرد و رسمی

2706