2733
2739
عنوان

درس خونا بیاین کمکم کنید

120 بازدید | 11 پست

نهمم و نهایی دارم.حس میکنم اختلال تمرکز گرفتم خیلی زمان میبره تا یه متن رو حفظ بشم یا یاد بگیرمش یادم بگیرم سریع از ذهنم میپره سر جلسه امتحان که میشینم هیچییی یادم نیست.موقع حل کدن تست بی دقتی میکنم تو خونه شرایط درس خوندن ندارم همش صدای داد و بیداد داداشم و مامانم میاد کلا حس درس خوندنم میپره خیلی دوست دارم نمراتم خوب باشه اما وقتی میبینم هرچقد بخونم تهش بشم 14 15 اصلا امیدی برام نمیمونه

به مامانم میگم بریم پیش مشاور میگه مشاور مدرست هست دیگه هنوز نمیدونم میخوام چه رشته ایی برم کلاا همه چییم بهم ریخته همه چی

(ایراندخت)                                                                                                                                                        بلندی آسمان جآیگاه من است...                                                                                                            متولد 366امین روز سال                                                                                                                                  ای کاش انقدر آب داشتم تا جهنم را خاموش میکردم و آنقدر آتش داشتم تا بهشت را میسوزاندم که مردم خدا را برای خودش بپرستند نه بهشت و جهنم. 

▫️ اول متن درس رو یکبار بخونید تا با کلیات درس آشنا بشید (survey)

▫️از خودتون درباره درسی که خوندین سوال بپرسین و سوالات رو یادداشت کنید، سوال ها رو به صورت تستی تشریحی و هر مدلی میتونین دربیارین(question)

▫️توی این مرحله با دقت و تمرکز برین و جواب سوالات رو دربیارین و نکات مهم رو یادداشت کنید (read)

▫️ حالا مطالبی که یاد گرفتید رو به زبون خودتون توضیح بدید، برای بازدهی بیشتر میتونین برای دوستاتون توضیح بدین (respond)

▫️ در آخرین قدم که مهم ترین مرحله هم هست باید مطالب رو مرور کنید و از اونها استفاده کنید (review)

ولی من به شدت ادم وقتی ناراحتم به روت نمیارم اما از چشمم می افتی هستم🦦

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

موقع درس خوندن خلاصه نویسه کن و موضوعات رو واسه خودت شاخه بندی کن

مرور خیلی مهمه،حتما برگه خلاصه نویسی ات رو قبل از امتحان مرور کن،بعد از خوندن هر درس اخر شب مرورش رو انجام بده

پارت های مطالعاتی ات رو هم کم کن...مثلا با تکنیک پومودور درس بخون(هر ۲۵ دقیقه درس ۵دقیقه استراحت)

برای سر و صدا هم میتونی از نرم افزار وایت نویز استفاده کنی

صدای آب یا جنگل بزار

2731

خودتو درگید دیگران نکن نذار دیگران دعوا و قهرشون و.. روی تو اثر بذاره یه ساعت دعوا میکنن دوساعت بعد آشتی دراخر تو میمونی و مشکل عصبی و هدفایی که ممکنه جابمونن 

پس شب ها زودتر بخواب و صبح ها زود بیدار شو وقتی ساکته خونه درس بخون 

زیاد تمرکزت رو رو حفظ کردن نذار درسات رو همون روز بخون یبارم فرداش مال درسا همون و روز و یه مرور خیلی کوتاه رو درسا فرداش برا اشنایی هی همینو تکرار کن روزنامه وار بار اول۲۰/۳۰ درصد یادت میمونه مثلاا بار دوم ۴۰/۵۰ درصد دفعه ها بعدی بیشتر . بعد اصلا میفهمی یسری نکته ها بار اول خوندی متوجه نشدی همچین چیزایی هست توجهتو جلب نکردن هربار بیشتر میفهمی و کمتر وقت میذاری وتو حافظت هم تثبیت میشن

عه هم کلاسیم سعی کن تمرکز کنی روی درس وقتی میخونی چون حتی یه چیز کوچیکم میتونه ذهنت مشغول کنه

دقیقا مثلا یهو وسط خوندن موزیک تو سرم پلی میشه

(ایراندخت)                                                                                                                                                        بلندی آسمان جآیگاه من است...                                                                                                            متولد 366امین روز سال                                                                                                                                  ای کاش انقدر آب داشتم تا جهنم را خاموش میکردم و آنقدر آتش داشتم تا بهشت را میسوزاندم که مردم خدا را برای خودش بپرستند نه بهشت و جهنم. 
▫️ اول متن درس رو یکبار بخونید تا با کلیات درس آشنا بشید (survey) ▫️از خودتون درباره درسی که خوندین ...

مرسیی عزیزمم

2740
موقع درس خوندن خلاصه نویسه کن و موضوعات رو واسه خودت شاخه بندی کن مرور خیلی مهمه،حتما برگه خلاصه نو ...

مرسی دوست عزیزم حتما انجام میدم💕

خودتو درگید دیگران نکن نذار دیگران دعوا و قهرشون و.. روی تو اثر بذاره یه ساعت دعوا میکنن دوساعت بعد ...

مرسی خانم جراح💗