2737
2734
عنوان

داستان نویسی ( مخاطب خاص)

19 بازدید | 2 پست

نمیخوام از تلاش هات ناامید بشی واسه همین سعی میکنم بهترین بازخورد رو بهت بدم.

یک رمان معمولا باید بیشتر از ۵۰ هزار کلمه باشه. داستان کوتاه حدود ۲۰ هزار کلمه است.

بنابراین هر پارت به زور میانگین باید بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه باشه. یعنی روزی حداقل ۱۰۰۰ کلمه یا ۴ صفحه باید بنویسی. سعی کن هر روز داستانت رو چک کنی و ویرایش کنی. با توجه به اینها چیزی که تو نوشتی تک قسمتی یا oneshot بود.

اون قسمتی که از مار ترسیده بود باید یه عکس العملی انجام میداد که ترس رو نشون بده و در مقابل اش یه نتیجه. مثلا گذاشتن سبد روی مار. بعدش پسره از زیر سبد درمیومد.

کاراکترهات باید بیشتر با هم تعامل کنن بعدش صمیمی بشن.

اونجایی که پای شخصیت اصلی زخمی شد شما فقط از حس بینایی استفاده کردی. میتونستی بنویسی سوزش شدیدی کف پام حس کرد یا با اولین قدم خرده های شیشه به کف پام چسبید. یا مثلا کاراکترت روی صندلی نشست... جنس رنگ مدل صندلی، حالت نشستن، احساسش موقع نشستن، صدای صندلی. توصیف قلمت رو قوی میکنه.

باید توی داستانت مشکل ایجاد کنی و راه حل برای کاراکترت بزاری که تلاش کنه. البته ایده ی تو برای این داستان تخیلی خیلی خوب بود. سبک تخیلی با شخصیت دگرگون نما یا shapeshifter که مار بود. فیلم هندی های زیادی از شیپشیفتر مار هست. میتونی ایده های بیشتری ازشون بگیری.

داستانت جذابیت و هیجان دنبال کردن رو داشت و باعث کنجکاوی من شد. این حس کنجکاوی رو توی هیچ لحظه ای از بین نبر. حتما الان میپرسی چجوری از بین میره؟ جواب: آیتم های بلا استفاده. از تمام اجزا و حواس برای توصیف استفاده کن. سعی کن شخصیت ها رو با دیالوگ هاشون معرفی کنی نه صرفا احساس خودت نسبت به کاراکتر.

مهمتر از همه داستانت باید یه پایان منطقی داشته باشه... حتی توی سبک فانتزی.

با آرزوی موفقیت بیشتر. از نقطه ضعف هات پله ای بساز به سوی آسمان🤗

@اصیل_مستقل    

🍃تو این دنیا هیچ ثروتی بالاتر از آرامش نیست🍃

ممنون عزیزدلم 

کمک بزرگی کردی💙😍

نفرین من همیشه پشت افرادی که لذت دختر بودن رو از دخترامون گرفتن خواهد بود🖤  لطفا تا زمانی که به بلوغ فکری نرسیدی نظر منو ریپلای نکن! من نه وقت جروبحث دارم و نه حوصلشو! نی نی یار تگ میکنم کاربریت میره رو هوا، پس حد خودتو بدون:) کاش بفهمی که این سایت عمومیه و تمام نظرات قابل احترام! پس اگه با نظری مخالفی یاد بگیر سکوت کنی یا بااحترام مخالفت خودتو اعلام کنی! فضای مجازی برای خالی کردن عقده ها مناسب نیست✋🏻 نصف این آدمایی که خدارو قبول دارن خدا قبولشون نداره  اطلاع زیادی در مورد کاهش وزن و افزایش وزن دارم! سوالی در این باره داشتی در خدمتم🦋  درخواست دوستی قبول نمیکنم💙😊
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷