2703
2553
سلام دوستان من از امروز به صورت جدی می خوام شروع کنم به رژیم کی پایه س؟؟؟؟
هر کی هر جور دوس داره رژِم بگیره اینجا .اول هم از خودم شروع می کنم باشه
سوما : قد 163........وزن فعلی:82.400............وزن ایده ال :60..............اولین وزن کشی:
آدما مثل عکس هستن ؛
زیادی که بزرگشون کنی ،
کیفیتشون میاد پایین .
چه ها اینارو که الان می ذارم از کلوپ یلدا جون می ذارممممممممممم

تعدادی از دوستان تازه وارد هستند و اصلا نمیدونند باید از کجا شروع کنند مثل همین شبنم جون خودمون که وقتی درسها و نکته ها رو میخونه یاد میگیره ولی نمیدونه چطور اجراش کنه برای همین امروز تصمیم گرفتم قدمهای اولیه رو کنار بزارم و به صورتی لابلای درسهای دیگه بیارمشون و شروع به اصل موضوع یعنی نوع رژیم و تغییر شیوه غذاییمون بپردازم
1- اولین کار اینه که هر کس وزنش رو مبنا بر کیلوگرم در 20 ضرب کنه جوابش مقدار کالری دریافتی روزانه شخصیست که میخواد وزن کم کنه اگر این شخص خانم شیر ده باشه حاصل ضرب رو در 300 تا 500 مبنا بر نوع خوراک فرزن و مقدار شیرش جمع کنه و اگر به وزن دلخواه رسیدید و میخواید ثابت نگهش دارید اون رو در 30 ضرب کنبد تا حاصل ضربتون همون کالری دریافتی روزانتون بشه
مثلا یلدا 102 کیلو ضرب در 20 مساویست با 2040 و این عدد مقدار کالری مصرف روزانه زمانیه که من 102 کیلو بودم البته تا وقتی که 5 کیلو کم کردم و دوباره از نوع وزن ضرب در 20 و وقتی به وزن میانه رسیدم هر 10 کیلو که کم میکنم دوباره وزن اون زمان در 20 ضرب میشه الان مقدار کالری دریافتی روزانه من 58ضرب در 20 مساویست با 1160 ولی چون در کلوپ ما سلامتی حرف اول رو میزنه قانون کلوپمون اجازه نداده از 1200 کمتر کالری به بدن برسونیم مگر در افراد ویژه
امیدوارم شبنم جون و دوستان تازه وارد متوجه این شده باشند
قدم بعدیش هم این که اون چیزی که در روز میخوریم رو مو به مو در کاغذ بنویسیم و با یک ترازوی اشپزخانه و یک جدول کالری مواد غذایی مقدار کالری مصرفیمون رو اندازه گیری کنیم و کم کم انقدر خوب یاد میگیریم که نیازی به جدول و ترازو نداریم این فقط سختیش یک ماه هستش
بعد هم تا اونجا که میتونیم توجه به نکات اولیه میکنیم و مثلا غذاهای بی ارزش و با ارزش رو تفکیک میکنیم و در زندگی روزانه جایی برای غذای بی ارزش نمیزاریم این روش یک رژیم غذایی نیست این یک تغییر در زندگیمون باید باشه و همیشه به غذاها به این شکل نگاه کنیم و تا اخر عمرمون مغزمون رو تربیت کنیم که چطور و چرا کی و چقدر نیاز به خوردن داره

یکی از کارهایی که اینجا ما انجام میدیم بالا بردن متابلیسم بدنمونه باید یاد بگیریم چطور میتونیم کاری کنیم که زمانی که نشستیم و یا خوابیدیم بدنمون خودش فعال باشه و کالری و به عبارتی انرژی بسوزونه باید به بدن حقه زد باید برای یک زندگی جدید یک تحول و دگرگونی امادش کرد راه های بالا بردن متابلیسم بدن بسیاز زیاده که در طول مدت با هم بودن یکی یکی بهش میرسیم
باید سعی کنیم هر روز کم کم به میزان نیم ساعت راه بریم یادتون باشه از کم یعنی ده دقیقه شروع کنیم چون بدن امادگی نداره ولی تند و محکم بعد که به نیم ساعت رسید تازه ورزش روزانتون از اونجا شروع میشه این هم راه های خودش رو داره که فکر کنم الان راجع بهش باهاتون صحبت کنم بهتره

یادتون باشه ورزش کردن هم برای هدفهای مختلف متفاوت هستش مثلا کسی که هدف لاغری داره با کسی که هدف مسابقه در وزنه برداری داره و یا هدف سلامتی داره متفاوته
ما الان در حال حاضر به هدف لاغری فکر میکنیم میخوایم از طریق ورزش وزن کم کنیم و متابلیسم بدنمون رو بالا ببریم و در کنارش سلامتیمون هم حفظ بشه
یادمون باشه دو ساعت قبل از ورزش شکممون خالی باشه و فقط نیم ساعت مونده به زمان ورزشمون از کمی قند ساده و مفید مانند نصف موز یا یک عدد خرما کوچک استفاده کنیم تا در هین ورزش از حال نریم ما اینو میدونیم که در 20 دقیقه اول بدن کربوهیدات میسوزونه و بعد از اونه که شروع به سوختن چربی میکنه پس نتیجه میگیریم زیر نیم ساعت ورزش محکم و تند برای لاغری فایده ای نداره ما از صبح کلی کربوهیدرات به بدنمون رسوندیم و وقتی ورزش میکنیم تا 20 دقیقه اول اون رو از بین میبریم و بعد از اون نوبت به چربی میرسه بعد از مدتی این زمان رو زیاد میکنیم تا جایی که وقت داریم و میتونیم ورزش میکنیم مثلا خود من تا دو ساعت در روز و سه روز در هفته پیاده روی میکردم و الان از وقتی درد داشتم انجام ندادم و از ماه اکتبر دوباره شروع میکنم
به این نکته توجه داشته باشید لاغری به چه میزان ایا میخواید فقط فرد لاغر باشید یا نه میخواید خوش اندام و زیبا بمونید و تا سالها اندامتون حفظ بشه اگر میخواید اندام زیبا داشته باشید وزنه زدن رو فراموش نکنید وقتی که مقداری سبک شدید من از 80 کیلو شروع کردم میتونید شروع به وزنه زدن کنید وزنه هاتون میتونه از سبک شروع بشه مثلا نیم کیلو تا یک کیلو برای هفته اول یک تا دو کیلو هفته دوم و.... فقط یادتون باشه وزنه کم وزن و تعدادزیاد خیلی خوبه سنگینی وزنتون به اندازه ای باشه که وقتی به شماره 10 رسید ماهیچه ای که دارید باهاش کار میکنید شروع به سوزش کنه و دیگه نتونید انجام بدید و این هم یادتون باشه برای وزنه زدن و ورزشهای عضلانی هر روزی که انجام میدید بعد اون یک روز به خودتون استراحت بدید و با قسمت دیگه بدن کار کنید مثلا من دوشنبه وزنه جلو و پشت بازو سرشونه و سینه میزدم سه شنبه وزنه پا و باسن و شکم و دوباره چهار شنبه دوباره جلو و پشت بازو و سرشونه و سینه و دوباره پنج شنبه وزنه پا و باسن و شکم و جمعه جلو وپشت باز و سرشونه و سینه و شنبه و یک شنبه تعطیل ولی هر روز رو یک تا دو ساعت بسته به روز پیاده روی میکردم البته همون بیست تا نیم ساعت برای شماهایی که وقت ندارید و سر کار میرید کافیه چون فعالیت بیشتری دارید
یادمون باشه زمان و وقتش هیچ فرقی نداره و هر وقت وقتش رو دارید و براتون بهتره انجام بدید ولی من ترجیح میدم غروب باشه تا وقتی شام میخورم در شامم از کربوهیدرات استفاده نکنم چون بدنم کربوهیدرات رو سزونده و رفته سراغ چربی و تا ساعتها بعد در حال سوزوندن چربیه و این خیلی لذت بخشه بدونید کی وچطور بدنتون چربی میسوزونه یادمون باشه 4 ساعت قبل خواب غذایی نخوریم و فقط موقع رفتن در رخت خواب چون گشنمون میشه یک لیوان شیر کم چرب ولرم میتونه رفع گشنگی کنه و تازه خواب ارومی هم به همراه دداره
برای شروع غذای روزانه ما اینطور شروع میکنیم صبح ناشتا اب ولرم و دارچین و عسل به این صورت که نوک قاشق چای خوری دارچین رو با یک قاشق چایخوری عسل قاطی میکنیم کمی اب ولرم روش میریزیم و نوش جان این عمل از ابتدای صبح متابلیسم رو بالا میبره و باعث چربی سوزی میشه و ارامش به ادم میده ادم با یک دارچین و عسل ساده میتونه روز شادی رو شروع کنه

در این کلوپ خوردن صبحانه اون هم به طور مفصل واجبه بهترین و مفصلترین و قویترین وعده غذایی یک وعده صبحانه کامل هستش بیشترین کالری مصرفیتون رو رو صبحانه بزارید مثلا یک استکان اب پرتغال طبیعی (توجه داشته باشید شکر بهش اضافه نشده باشه)همراه با کمی نو سبوس دار حالا گندم کامل یا جوی کامل فرقی نمیکنه کمی پنیر کم چرب وگاهی یک عدد تخم مرغ پخته میتونه صبحانه خوبی باشه البته نه هر روز برای صبحانه هم براتون یه روز کلی چیزهای خوشمزه و ایده های بیشتری میدم

یادمون باشه ما در اینجا کم و در دفعات غذا میخوریم مثلا به جای یه بشقاب پر غذا ما اون رو تقسیم بر سه مسکنیم و سه بار تیکه تیکه میخوریم در روز 6-7 مرتبه غذاهای کم حجم و سبک و کم کالری میخوریم تا بتونیم متابلیسم بدنمون رو بالا ببریم

میوه ها و سبزیجات باید بیشتر در وعده های غذاییمون جا بگیرند ولی اون هم حساب شده باید باشه چون میوه ها به علت قند بالا گاهی بیش از حد خوردنشون باعث چاقی میشه

به نظر من بهترین میوه ها برای لاغر شدن به ترتیب اناناس بلوبری توت فرنگی انار البالو گیلاس و بعد سیب پرتغال و گلابی هست یادمون باشه فقط یک نوع میوه در وعده میتونیم داشته باشیم مثلا ساعت 10 صبح 100 گرم اناناس بسته نمیتونیم حالا50 گرم اناناس رو با 50 گرم گلابی بخوریم فقط در هر نوبت یک نوع میوه ولی خواهشا سعی کنید در هفته سه روز اناناس رو داشته باشید همه میوه ها در جای خودشون پر از خواصیت هستند که براتون مقاله های مفید و خوندنی میزارم

برای سبزیجات هم من عاشق ارتیشو و مارچوبه هستم که شماها اونجا ندارید پس به غیر از اینها کدو بادمجان گوجه خیار کاهو کرفس اسفناج فلفل دلمه ای مخصوصا قرمز سیبزمینی و کدو حلوایی که پر از خواصیته و الان وقتشه و بهترین میوه و سبزی این فصله

لطفا در روز از زرشک و کشمش و توت خوشک همونجور که دیروز گفتم برای چایتون استفاده کنید هر روز مقداری کرفس رو زمانی که احساس میکنید نیاز به خوردن دارید همراه هویج با سس سالسا یا سسی مشابه همین که خودتون درست میکنید بخورید
چای سبز معجزه لاغریه من اینو به چشم دیدم فوقالادست روزی سه لیوان کم کم استفاده بشه
خوردن چای زیراه به شرطی که زیاده روی نشه باعث بالا بردن متابلیسم میشه و یکی از کلکهاییه که به بدن میزنیم طرز تهیه رو هم گفتم روزی یک قاشق چای خوری زیره فرق نمیکنه چه رنگش سبز یا سیاه رو با در یک قوری اب جوش بریزید و بزارید کنار تا نیم ساعت دم بکشه نیازی نیست روی اجاق گاز یا بخار اب سماور بمونه اونو تو دو نوبت قبل از غذا میل کنید نوش جان شاید اولش خوشمزه نباشه ولی مانند چای سبز عادت میکنید
خب این از امروز ما امیدوارم تونسته باشم به خانمهای تازه وارد و دوستان قدیمی کمکی کرده باشم
سالسا همنجور که مانلی عزیزم گفت سسی هست که پایش گوجه باشه این چاشنی مخصوص مکزیکیها هست و اینجا به وفور زیاده من دوست دارم خودم درست کنم خوشمزه تره اینطوره که گوجه دوعدد رو کاملا ریز میکنی انقدر که مثل له شده باشه و ابش هم در اومده باشه بهش سیر به اندازه دلخواه من حدودا 3-4 حبه چون دوست دارممیریزم میتونی رنده کنی یا خیلی ریز کنی و نصف عدد پیاز هم باهاش کاملا ریز ریز ریز میکنی نصف فلفل دلمه رو هم کاملا ریز میکنی مانند پیاز و اصل موضوع و خوشمزه گیش به فلفل تند هستش فلفل تازه خیلی تند رو که من معمولا هالوپینو استفاده میکنم نمیدونم ایران داره یا نه کاملا ریز میکنی و کمی نمک و اب لیمو میزنی و با هم مخلوط میکنی میتونی توش یک عدد گوجه پخته شده کنسروی هم استفاده کنی و توش له کنی تا اب بیشتر داشته باشه تا به شکل سس باشه این رو با کرفس و هویج و کلم های مختلف مثل گل کلم یا بروکلی بخور خیلی خوشمزست البته اینها با غذاهاشون مثل تامنون من بد نیستم ای جانم پسری رو ببوس
این نوشته های اخر از نوع خوراکیها و نوع ورزش و زمان ورزش نوعی بالا بردن متابلیسم بدن هستند حالا برای باز شدن بیشتر و مسائل که گفته نشده چشب
من خودم به شخصه اعتقاد دارم هر نوع تحرکی باعث بالا بردن متابلیسم میشه مثلا کسی که پشت میز نشسته و کار اداری داره میتونه در همون حال انگشتان دستش رو تکون بده یا با پاهاش بازی کنه این جور حرکات باعث میشه بدن خشک نشه و در حال نشستن کالری بسوزونه و متابلیسم بدن رو بالا ببره درسته خیلی ناچیز و کم هست ولی از قدیم گفتند قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود
ما باید بدونیم سر ساعت و به وعده های زیاد غذا خوردن باعث بالا بردن متابلیسم بدن میشه باید حجم غذاها رو پایین و وعده ها رو بالا برد سر وقت و ساعت اگر انجام بشه یک برنامه مشخص بدن تنظیم میکنه و این عالیه
بعد از ورزش سعی کنیم تا یک ساعت غذا نخوریم بعد از اون هم سعی بشه کربوهیدرات مانند برنج و نون و سیبزمینی و ماکارونی خورده نشه خیلی بهتره چون ما میخوایم بدنمون چربی بسورونه و اگر کربوهیدرات بخوریم اون مجبور به سوزوندن کربوهیدراتها میشه خوردن پروتئین بعد از ورزش خیلی خوب و مفیده حتی اگر نیم ساعت بعد خواستید چیزی بخورید سعی کنید پروتئین خالی باشه
یه سری غذاها و ویتامینها هستند که باعث بالا بردن متابلیسم میشند که اونها رو تو مقاله ها براتون میزارم مثلا ویتامین ب6 بالا برنده متابلیسم بدن هستش ولی باز هم میگم بدون ازمایش و تشخیص کمبود و بدون اطلاع دادن به دکترتون این کار رو نکنید
همه چیز در حد نرمال باید باشه نه بیش از حد
چای زیره متابلیسم رو بالا میبره
ب امروز همونطور که دیروز گفتم میخوام راجع به یک سری مواد غذاییی باهاتون صحبت کنم مخصوصا موادهای غذایی ممنوعه که ظاهرا مشخصه و اونهایی که در مواد اصلی نهفته
مطمئنم قبلا هم راجع به اینها با هم صحبت کردیم ولی خب مروری دوباره برای هممون میشه
یک سری غذاها که مشخصه مانند چیپس پفک نوشابه و غذاهای سرخ کرده در روغن مثل سیبزمینی سرخ کرده مخصوصا از بیرون از منزل و فست فود
و یک سری مواد غذایی هستند که تشکیل دهنده مواد اصلی میشند این مواد سه چیز سفیده که تا حد امکان باید در زندگی روز مره کم بشه مثل ارد سفید نمک سفید و شکر سفید ما میتونیم به جای اینها از اصلشون و تصفیه نشدشون استفاده کنیم
مثلا به جای نان و یا ماکارونیی که از ارد سفید گندم تهیه شده از نان و ماکارونی که از سبوس کامل گندم و یا جو تهیه شده استفاده کنیم و یا به جای نمک سفید از نمک دریا اونم به مقدار خیلی کم استفاده کنیم و یا به جای شکر سفید از شکر تصفیه نشده و شکر قهوه ای استفاده کنیم
من ادمهای بسیاری رو دیدم که در اطرافم اعتیاد دارند بله اعتیادبه شیرینی یکی از اعتیادهایی هست که ترکش خیلی خیلی مشکله من خودم جزو معتادینش بودم ولی خوشبختانه تونستم کمتر از 3 ماه ترکش کنم
خواهشا دوستان تا جایی که ممکنه شیرینی جات و کیک رو از مصرف روزانه کم کنید ولی اینم بگم قطعش نکنید و به خودتون ازار نرسونید ولی میتونید برای شیرینی جات و کیکها جایگزین مناسبی داشته باشید و اون چیزی نیست جز شکلات تلخ و یادتون باشه که شکلات تلخ هم باید به مقدار معین و در دفعات کم خورده بشه یادتون نره در هر چیزی زیاده روی باعث چاقی میشه ما باید بدونیم حدمون چقدره و چطور از حدمون استفاده کنیم
شکلات جزو مواد غذاییه که کالری بسیار بالایی داره ولی در اندازه کم برای بدن لازمه شکلات و قهوه غذای مغزه و مزایای زیادی داره امروز مقالات رو از شکلات و قهوه براتون میزارم
آدما مثل عکس هستن ؛
زیادی که بزرگشون کنی ،
کیفیتشون میاد پایین .

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720

راههای تقویت انگیزه برای لاغر شدن

آیا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که بعد از مدت کوتاهی از رژیمتان از آن خسته شده و آن را رها می‌کنید. برای آنکه انگیزه خود را برای لاغر شدن تقویت کنید، با ما همراه باشید.
راهکارهایی برای شروع تغذیه صحیح
•آموزش لازم و مشاوره با متخصص تغذیه و شناخت گروههای غذایی:

با مشاوره صحیح، فرد شناخت خوب و درستی از گروههای غذایی پیدا می‌کند و این امر جلوی بسیاری از اشتباهات غذایی را می‌گیرد. شخص می‌آموزد که مثلا وقتی پنیر می‌خورد گروه گوشت را مصرف کرده؛ یا وقتی گردو می‌خورد، سهم چربی را استفاده کرده است. تنها با آموزش و مشاوره صحیح می‌توان به این اطلاعات دست یافت.

تفکر درباره تغییرات کاربردی مثبت:

وقتی که مسئله شناخت درباره گروههای غذایی پیش می‌آید، فرد یاد می‌گیرد که چه گروههایی سبب چاقی و اضافه وزن می‌شود؛ مثل چربیها و قندها. پس با شناخت خوب و کافی می‌تواند درست تصمیم گیری کند و تغییرات لازم را آگاهانه انجام دهد.

آغاز تدریجی:

انجام دادن تغییرات باید آهسته و تدریجی باشد و نباید منتظر اتفاقی غیر منتظره در برنامه غذایی باشیم. یکباره تغییر دادن عادتها مشکل است، ولی اگر این تغییرات به آهستگی و بتدریج باشد، ممکن می‌شود؛ مثلا تصمیم بگیریم که ابتدا با تصحیح وعده‌های صبحانه شروع کنیم، یا تصمیم بگیریم ابتدا هفته‌ای نیم کیلو وزنمان را کم کنیم و انتظار هفته‌ای 10 کیلو کاهش وزن نداشته باشیم.

آگاهی از گزینه‌های مطلوب در ترکیبات غذایی:

با شناخت کافی (در نتیجه شرکت در دوره‌های آموزشی یا مشاوره)، شخص گزینه‌های بهتر و مطلوبتری را براحتی بر می‌گزیند. مثلا از بین کربوهیدرات‌ها، نمونه‌های دیرجذب را انتخاب کند و از بین چربیها روغنهای مایع و غیر اشباع را انتخاب کند.

تقویت انگیزه:

• استفاده نکردن از برنامه غذایی پیچیده:

بعضی‌ از افرادی که آگاهی خوب غذایی ندارند مدام منتظر برنامه غذایی پیچیده و خاصی اند، در صورتی که با توجه به توضیحات داده شده شخص مطلع براحتی سهم خود را از گروههای غذایی یاد می‌گیرد و به این ترتیب براحتی می‌تواند برای تنظیم برنامه غذایی خود درست تصمیم‌گیری کند.

• در نظر گرفتن اهداف کوتاه مدت:

پس از کاهش تدریجی وزن، در نظر گرفتن اهداف کوتاه مدت برای تغذیه صحیح شروعی تدریجی است؛ مثل کاهش وزن تدریجی یا انجام شدن تغییرات کوچک در وعده‌های روزانه.

• یادداشت کردن تغییرات:

این کار را برای افرادی توصیه می‌کنیم که می‌خواهند قند خونشان را هم تنظیم کنند؛ یادداشت کردن تغییرات مثبت و مرور آنها به شخص انرژی مجدد می‌دهد و سبب تشویق او به ادامه راه می‌شود. این مسئله برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند نیز کمک خوبی است.

• تشویق کردن خود:

با مرور یادداشت‌ها، تشویق هم نیاز است. البته به شرطی که این تشویق روی آوردن مجدد به خوراکیها نباشد!

•پیدا کردن رقیب یا الگوی مقایسه در این راه:

این مسئله در ایجاد انگیزه برای شخص بسیار نتیجه بخش است. بنابر این، با توجه به مطالب گفته شده امید است انگیزه‌های کوچکی برای افراد ایجاد شده باشد
گرسنه ماندن خطر دارد

بسیاری از افراد وقتی تصمیم می‌گیرند چربی‌های مضر خون‌شان را کم کنند و کمی لاغر شوند، اولین فکری که به نظرشان می‌رسد، کمتر غذا خوردن است.

این گروه تعداد وعده‌های غذایی خود را کم می‌کنند و به طور ناخودآگاه برای ارضای غریزه گرسنگی، در هر وعده مقدار بیشتری غذا می‌خورند.این تصمیم آنها چند اشکال عمده دارد:

اول اینکه چون گرسنگی‌شان به خوبی برطرف نمی‌شود، در وعده غذایی خود از غذاهای پرکالری و شیرین و چرب استفاده می‌کنند و با اینکه یک یا دو وعده غذایی در روز می‌خورند، اما در مقدار چربی خون شان هیچ تغییری دیده نمی‌شود.

مشکل بعدی که در اثر گرسنه ماندن طولانی یا عدم دریافت کالری لازم برای بدن به وجود می‌آید، آسیب سلول‌های بدن به خصوص سلول‌های عصبی است که انرژی‌شان را فقط از مواد قندی تامین می‌کنند و چون کالری لازم برای فعالیت این سلول‌ها در اختیارشان قرار نمی‌گیرد، حالت‌های عصبی و بی‌حوصلگی و پرخاشگری و نیز سرگیجه و سردرد می‌تواند بروز کند.

از دیگر اشکالات کاهش تعداد وعده‌های غذایی، کاهش فعالیت دستگاه گوارش است. وقتی دستگاه گوارش ما برای هضم، جذب و متابولیسم مواد غذایی کمتر فعالیت می‌کند، از انرژی لازم برای اعمال داخلی کاسته می‌شود و شما از شر چاقی خلاص نمی‌شوید، زیرا از مهم‌ترین معایب کاهش تعداد وعده‌های غذایی، ولع به دلیل گرسنگی و به دنبال آن مصرف غذاهای پرکالری و بالا رفتن LDL یا چربی مضر خون است.

بنابراین برای کاهش چربی‌های مضر خونتان باید به نوع غذای مصرفی خود توجه کنید و حتما علاوه بر سه وعده غذایی اصلی، دو تا سه میان‌وعده بر حسب میزان فعالیت و سن و دیگر عوامل مصرف کنید؛ مثلا اگر خیلی زود شام می‌خورید، تا زمان خواب نیاز دارید که میان‌وعده کوچکی مثل یک میوه استفاده کنید.

خلاصه این که نباید برای یک مدت طولانی گرسنه بمانید، چون ولع به مصرف مواد غذایی پرکالری در شما زیاد می‌شود و این خطرناک است
آدما مثل عکس هستن ؛
زیادی که بزرگشون کنی ،
کیفیتشون میاد پایین .
آنچه که باید در مورد رژیم های کم کربوهیدرات بدانید

حتما شنیده اید که برخی از رژیم های لاغری مصرف انواع برنج و نان و دیگر اشکال کربوهیدرات را بسیار محدود می کنند و شاید شما هم از آن دسته افراد هستید که تصور می کنند برای لاغر شدن باید مصرف نشاسته و غلات را به طور کلی محدود نموده و یا آن را از رژیم خود حذف نمایید. ولی پیروی از یک رژیم کم کربوهیدرات سخت و خطرناک و همچنین بسیار کسل کننده و ملال آور است . باید بدانید که کربوهیدراتها دشمن بدن و تناسب اندام نیستند و لازم نیست برای لاغر شدن تمام آنها را به کل از رژیم غذایی حذف نمود بلکه دریافت مقادیر کافی از غذاهای غنی از کربوهیدرات برای سلامت طولانی مدت و کاهش وزن و حفظ کاهش وزن ضروری اند.

واکنش سریع بدن به رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات:

وقتی که فقدان شدید کربوهیدرات در بدن ایجاد شود بدن واکنش های سریع متعددی به شرح زیر را انجام می دهد:

• وقتی هیچ مقدار گلوکزی برای تولید انرژی در دسترس بدن نباشد بدن شروع می کند به استفاده از پروتئین برای تولید انرژی و لذا دیگر پروتئین کافی برای اعمال مهم تری مثل تولید سلول و بافت تازه و آنزیم ها و هورمونها و آنتی بادی ها در دسترس نیست و در نتیجه سیستم ایمنی و رشد و تکثیر بدن تضعیف می گردد.

• وقتی در بدن فقدان کربوهیدرات وجود داشته باشد بدن نمی تواند چربی ها را در مسیر صحیح و طبیعی اش بسوزاند. در بدن به طور طبیعی ترکیبی از کربوهیدرات وچربی به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می گیرند و وقتی که کربوهیدراتها در دسترس نباشند یک پروسه تجزیه کامل چربی ها در بدن ایجاد می شود که محصولاتی به عنوان کتونها را تولید می نمایند. تجمع این کتونها در خون و ادرار سبب کتوز می گردد که یک حالت غیر طبیعی در بدن است. کتوز سبب کاهش اشتها می شود و این یک مکانیسم دفاعی بدن است که مزیت آن برای افرادی که در قحطی و یا اعتصاب غذا به سر می برند کاهش اشتهای آنها است.

• به علت فقدان انرژی و تجمع کتونها رژیم های کم کربوهیدرات اغلب همراه با تهوع، سردرد ، سرگیجه ، افسردگی ، تنفس نامطلوب و دهیدراسیون بدن همراه می گردند.

• رژیم کم کربوهیدرات به علت دهیدراسیون و فقدان فیبر می تواند منجر به یبوست گردد.

• در یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات استقامت بدن برای ورزش و تمرینات بدنی و عملکرد مناسب کاهش می یابد و جای تعجبی ندارد اگر در هنگام رعایت رژیم غذایی کم کربوهیدرات سطوح انرژی بدنتان کاهش یابد و حتی از انجام فعالیت های معمول و کار روزانه تان بازبمانید.

اثرات درازمدت رژیم غذایی کم کربوهیدرات:

وقتی کربوهیدرات رژیم غذایی خود را به شدت محدود نمایید ، مصرف پروتئین و چربی در بدن افزایش می یابند که عوارض درازمدتی به شرح زیر را به همراه خواهند داشت:

• حذف کامل میوه ها و سبزی ها و محصولات غله کامل و حبوبات از رژیم غذایی ، خطر ابتلاء به بسیاری از سرطانها را افزایش می دهد.

• غذاهای پروتئینی غنی از پورین ها هستند که در بدن به اسید اوریک تجزیه می گردند . افزایش اسید اوریک در خون ممکن است منجر به ایجاد کریستال های سوزنی شکل اسید اوریک در مفاصل شود که در نهایت منجر به نقرس می گردد.

• احتمال تشکیل سنگ های کلیوی با مصرف رژیم های غذایی پر پروتئین و تولید کننده کتوز افزایش می یابد.

• رژیم غذایی پر پروتئین در طولانی مدت می تواند منجر به کاهش کلسیم و پوکی استخوان گردد.

• در یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات وغنی از کلسترول و پروتئین و چربی اشباع، خطر ابتلا به بیماری قلبی افزایش می یابد . هر چند که ممکن است به همراه کاهش وزن یک کاهش موقت در سطوح کلسترول خون ایجاد شود ولی این امر در هر کاهش وزنی مرسوم است و نمی توان آن را مزیتی برای رژیم کم کربوهیدرات در نظر گرفت.

دریافت کافی منابع کربوهیدرات:

ممکن است از خود بپرسید که از کجا باید بفهمید که مقدار کربوهیدرات دریافتی شما در حد صحیح است؟ پیروی از 3 قانون زیر شما را در جهت مدیریت بهتر مقادیر کربوهیدرات دریافتی تان یاری خواهد نمود:

قانون اول: توصیه های زیر را در رژیم غذایی خود رعایت فرمایید:

• دریافت میوه ها: روزانه 2-4 واحد
• سبزیجات: 3-5 واحد در طی روز
• محصولات غله کامل و سبوس دار: از جمله نان ، پاستا و ماکارونی، رشته ها، کراکر ، غلات و برنج : روزانه 6-11 واحد در روز
• حبوبات( شامل لوبیا و نخود) : 1-2 واحد در روز
• محصولات لبنی کم چرب یا عاری از چربی: 3 واحد در روز

قانون دوم: مصرف اقلامی به شرح زیر را به کمتر از 2 واحد در روز محدود نمایید:

• آبمیوه
• محصولات تولید شده از آرد تصفیه شده ( شامل انواع نان و نان شیرمال ، ماکارونی، رشته ها و کراکر و غلاتی که با آرد سفید تصفیه شده تهیه شده باشند )
• برنج سفید
• سیب زمینی سرخ شده
• سبزیجات سرخ شده

قانون سوم: مصرف اقلام زیر را از رژیم غذایی خود حذف نمایید و یا آنها را به ندرت و فقط در مواقع خاص مصرف نمایید.

• دسرهای شیرین و دیگر محصولات حاوی شکر مانند: کیک، شکلات ، آبنبات و... دونات و دیگر شیرینی جات
• چیپس ، نوشابه و دیگر نوشیدنی های شیرین گازدار
• شکر، عسل، شربت قندی، مربا، ژله و دیگر نوشیدنی های شیرین.

دکتر حمیدرضا فرشچی
متخصص تغذیه و متابولیسم و فوق تخصص دیابت و چاقی از انگلستان
هترین راه برای لاغر شدن و لاغر ماندن1

است.(فلسفه ای که در چین اساس زندگی را تشکیل داده و معتقد به Yin& yang تمرینات هوازی و قدرتی مانند

وجود سفیدی که از جانب آسمان است و سیاهی که از سوی زمین است و از ترکیب این دو نیروی متضاد جهان در حال گردش است .)

برای روشن شدن موضوع؛زمانی که قصد انجام تمرینات هوازی را دارید پیشنهاد میکنم که با شدت پائین تمرین کنید .ورزش طولانی مدت بدن را به سمت مصرف کالری و سوزاندن چربی بیشتر سوق میدهد.من به شما تمرینات تقویت قلب و عروق (کاردیو) را که احتمالا اجرا میکنید را توصیه نمی کنم ،باید عضله قلب را قوی کرد اما مردم غالبا تصور میکنند که تمرینات کاریو و هوازی را میتوان به جای یکدیگر استفاده نمود ،اما در واقع این عمل نباید انجام شود.

تمرینات هوازی برای شدت پائین هستند و تمرینات قدرتی برای شدت بالا.ادغام این دو در هم به همراه رعایت رژیم غذایی میتواند باعث فوق العاده ساده شدن چربی سوزی شود.

بزرگترین اشتباه

بزرگترین اشتباهی که مردم در هنگام تلاش برای ادغام تمرینات هوازی با تمرینات قدرتی مرتکب میشوند این است که میخواهند به صورت تصاعدی و بدون در نظر گرفتن ظرفیت ها ،تمرینات را غیر علمی با هم ترکیب میکنند .به عنوان مثال آنها با پیاده روی برای تعداد دفعات اندکی در هر هفته شروع میکنند ، سپس آنها شدت را به وسیله دویدن آرام افزایش میدهند ،پس از مدتی دویدن آرام را با تمرینات اینتر وال ادغام میکنند .پس از آن دویدن روی تپه ها و همچنان این روند را ادامه میدهند.

در روش افزایش شدت به شیوه ای که در بالا ذکر شد ،نکته ای نیز در بر دارد و آن اینکه چه مقدار بدن به زمان برای ریکاوری شدن از تمرین نیاز دارد .معنی آن این است که روز های بیشتری را باید بدون تمرین طی کرد... که یعنی کالری کمتری خواهد سوخت و چربی کمتری کاهش می یابد. کلید دستیابی به تمرینات هوازی موثر در سوزاندن حداکثر مقدار چربی ،دوره های طولانی و ثابت است.

چه وقت کالری بیشتری سوزانده میشود؟

1-دویدن مایل (معادل 1609.35متر)

2-دویدن آرام برای مسافت یک مایل

3-راه رفتن برای مسافت یک مایل

این پرسش رمزی دارد .تمامی آنها در واقع یک میزان کالری را می سوزانند.و این حقیقت کوچک اخبار ضد و نقیض را از بین میبرد . اگر شما در هفت روز هفته مسافتی را راه بروید کالری بیشتری را از دویدن در شش روز هفته خواهید سوزاند.(آزمایشگاه های عملی میگویند که دویدن فواید بیشتری دارند زیرا این عمل متابولیسم را سریع افزایش میدهد و آن را برای مدت طولانی تری بالا نگه میدارد ...اما این یک روی سکه است)

عضله سازی و چربی سوزی در 24 ساعت هفت روز هفته

صدای عضله این است "بافت ها را تحریک کن"چون تعمیر و باز یابی عضلات نابود شده انرژی زیادی را اساسا می طلبد.در واع هر پوند(454گرم)عضله ای که به بدنتان اضافه کنید 60 کالری در هر روز بیشتر می سوزانید که میتواند میزان قابل توجه ای به حساب آید.

با اضافه کردن تنها 10 پوند عضله به بدنتان؛62 پوند از چربی هایتان تا سال بعد سوزانده می شوند (اگر کالری جذب شده را ثابت نگه دارید)و با حفظ آن در سال بعد نیز کالری اضافی بیشتری می سوزانید .یعنی هر زمان که قصد کاهش چربی بدنتان را دارید می توانید بیشتر بخورید (هر مقدار بیشتر)و چربی هایتان باز نمی گردند.همچنین با چربی کمتر و عضله بیشتر بدنتان کم چرب،سفت و متناسب که هر کسی آرزوی داشتن آن را داشته باشد به نظر میرسد.پس با در هم آمیختن تمرینات هوازی با تمرنات قدرتی میتوانید بدنتان را در کمترین زمان ممکن متحول کرده و آن را در طول سال کم چرب و عضلانی حفظ کنید و این کار را بدون گرسنگی دادن به خودتان با رژیم های کم کالری انجام دهید
آدما مثل عکس هستن ؛
زیادی که بزرگشون کنی ،
کیفیتشون میاد پایین .
2714
چگونه با نوشیدن آب، لاغر شویم؟

آب ماده ای ارزان و قابل دسترس برای کاهش وزن است. تحقیقات ثابت کرده است که نوشیدن آب زیاد می تواند باعث کاهش وزن شود.

نوشیدن آب بیشتر، آسان ترین روشی است که شما می توانید در برنامه کاهش وزن خود از آن استفاده کنید.
راه های لاغر شدن با آب:

- مقدار آبی را که در حال حاضر می نوشید، تعیین کنید. اگر به مقدار کافی آب نمی نوشید (حداقل 8 لیوان در روز)، سعی کنید مقدار آن را افزایش دهید.

- قبل از تشنه شدن ، آب بنوشید. به نشانه های کم آبی در بدن خود توجه کنید. بدن بسیاری از افراد در طی روز دچار کم آبی است، ولی خودشان نمی دانند.

- نوشیدن آب زیاد، میزان سوخت و ساز (متابولیسم) بدن شما را افزایش می دهد. تاثیر نوشیدن آب در افزایش متابولیسم بدن همانند تاثیر ورزش در این امر است.

- آب سرد بنوشید، زیرا باعث کاهش وزن بیشتری می شود. نوشیدن آب سرد، کالری بیشتری از بدن می سوزاند و باعث می شود بدن، سریع تر آب را جذب کند.

ورزش کنید، روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید و پُرخوری نکنید، آن وقت خواهید دید که بدون ایجاد هیچ مشکلی، وزنتان کم می شود.

- نیم ساعت قبل از خوردن غذا، آب بنوشید. این کار باعث می شود احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.

- هنگامی که صبح از خواب بلند شدید، یک لیوان آب بنوشید. این کار هم به لاغر شدن شما کمک می کند و هم باعث شادابی پوست و کار بهتر دستگاه گوارشی (جلوگیری از یبوست) می شود.

- هنگامی که بیشتر آب می نوشید، بیشتر هم ادرار خواهید کرد که این کار باعث می شود آب هایی که از قبل در بدنتان جمع شده اند، دفع شوند.

- برای اینکه دستگاه گوارش تان بهتر کار کند آب بنوشید.

- نوشابه های شیرین گاز دار و حتی نوشابه های رژیمی (بدون قند) را نخورید تا لاغر شوید. این نوشابه ها باعث افزایش اشتهای شما می شوند. همچنین کالری زیادی دارند.

- مواد غذایی را که آب زیادی دارند، بخورید؛ مثل کاهو، کرفس، بروکلی، مرکبات (پرتقال، لیمو، نارنگی) ، جوانه گندم و حبوبات.

- نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه، چای و نوشابه های گازدار را که باعث دفع آب از بدن می شوند، خیلی کم مصرف کنید. به جای آنها، از نوشیدنی های بدون کافئین مثل دوغ و آب میوه استفاده کنید.

- به آب میوه کمی آب اضافه کنید و سپس بنوشید تا هم میزان کالری آن کمتر شود و هم در عین حال نوشیدنی طعم داری بنوشید.

- غذاهای پُر آب مثل انواع میوه ها و سبزی ها، نسبت به غذاهای کم آب مثل کیک و کلوچه، کالری کمتری دارند.
نکات:

1- همیشه از آب سالم و تصفیه شده استفاده کنید.

2- سعی کنید همیشه مقداری میوه یا سبزی به صورت آماده و شسته شده در یخچال نگه دارید تا هر وقت خواستید در دسترس باشند.

3- اگر طعم آب خالی را دوست ندارید، کمی آب لیموترش یا پرتقال به آن اضافه کنید.
فقط، فقط و فقط ، مقدار زیادی آب بنوشید

ورزش کنید، روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید و پُرخوری نکنید، آن وقت خواهید دید که بدون ایجاد هیچ مشکلی، وزنتان کم می شود.

چرا زیاد نوشیدن آب لاغر می کند؟

چاقی یکی از معضلات جهان امروزی است و بسیاری از افراد چاق به دنبال یک راه معجزه آسا برای کاهش سریع و آسان وزن هستند. ولی در حقیقت هیچ معجزه ای در کار نیست. تنها راه معقول و علمی کاهش وزن این است که مقدار کالری که شما می سوزانید، بیشتر از مقداری باشد که دریافت می کنید.

نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز، یکی از نکات کلیدی برای تغذیه سالم و بخش مهمی از یک رژیم لاغری موفق و کارآمد است.

حال ما به شما می گوییم که نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز چگونه باعث لاغری می شود:

1- غذا را هضم می کند. آب برای دفع مواد زائد از بدن شما ضروری است. بدون دریافت آب کافی، مواد زائد و دفعی در روده های شما جمع شده و باعث افزایش وزن می شوند.

2- متابولیسم بدن را افزایش می دهد، در نتیجه کالری بیشتری می سوزانید. در عین حال خود آب، کالری ندارد، لذا باعث کاهش وزن می شود. هنگامی که بدن، آب کافی دریافت نکند، سلول های چربی، سفت می شوند و به راحتی نمی سوزند. در نتیجه کاهش وزن سخت تر خواهد شد.

3- وزن آب بدن را کم می کند. هر چقدر کمتر آب بنوشید، بدن آب بیشتری در خودش نگه می دارد مثل شتر. شتر به دلیل اینکه در بیابان ها و آب و هوای گرم زندگی می کند، نمی تواند به مقدار کافی آب بنوشد، لذا همیشه در بدن خودش آب زیادی نگه می دارد.

وزن بدن بر اساس میزان آبی که می نوشید، تنظیم می شود. لذا هر چقدر آب بیشتری بنوشید، وزن بدن کمتر خواهد شد.

4- با نوشیدن آب کافی، نیازی به نوشابه های گازدار نخواهید داشت. این نوشابه ها دارای شکر، مواد افزودنی مصنوعی (رنگ دهنده ها و طعم دهنده) هستند و کالری زیادی را به بدن می رسانند، لذا باعث چاقی می شوند. قندهای مصنوعی موجود در نوشابه های رژیمی هم مناسب نیستند.

5- گرسنگی را فرو می نشاند. هر چقدر بیشتر آب بنوشید، کمتر غذا خواهید خورد. لذا سعی کنید 15 دقیقه قبل از خوردن غذا، یک لیوان آب بنوشید.

6- خیلی وقت ها هنگام احساس گرسنگی، در حقیقت بدن شما تشنه است و نیاز به آب دارد، نه غذا. لذا هر وقت احساس گرسنگی کردید، یک لیوان آب بنوشید. این کار باعث می‏شود لاغر شوید و مجبور نباشید بدون اینکه بدن شما نیاز داشته باشد، غذا بخورید. نوشیدن آب، کاهش وزن شما را راحت‏تر خواهد کرد.

8- میوه‏ها، منبع خوبی برای تامین آب هستند. هر چقدر میوه‏های تازه ی بیشتری بخورید، آب بیشتری دریافت خواهید کرد. بنابراین سعی کنید هر روز علاوه بر نوشیدن 8 لیوان آب، از میوه‏های تازه به خصوص مرکبات نیز استفاده کنید.

7- با نوشیدن آب، کبد کار خود را به بهترین نحو انجام می دهد. در نتیجه آب باعث می شود که چربی های بدن، بشکنند. نوشیدن آب زیاد به بدن کمک می کند تا چربی های شکسته شده، دفع شوند.
همچنین نوشیدن آب می تواند ...

از سرماخوردگی و تب جلوگیری می کند.

سردرد را بهبود بخشد و تمرکز ذهنی شما را افزایش دهد.

پوست شما را از جوش ها پاک می کند.
به خاطر داشته باشید که ...

* نوشیدن آب به تنهایی نمی تواند باعث کاهش وزن شود، بلکه عوامل دیگری هم در این کار موثرند که شامل ورزش کردن، رعایت اعتدال در خوردن غذاها (عادات غذایی سالم) و داشتن صبر و حوصله است.

* اثرات مصرف آب در خانم ها و آقایان متفاوت است. نوشیدن آب در آقایان میزان متابولیسم بدن را سریعا افزایش می دهد و در خانم ها ذخایر قندی (کربوهیدرات ها) را سریع تر می شکند.

البته مشکل است که بگوییم روی هر فردی دقیقا چه اثری دارد، ولی در کل موثر است.

آب بدن با روش های مختلفی از قبیل: ادرار کردن، نفس کشیدن و عرق کردن از بدن خارج می شود.

کم آبی بدن در ورزشکاران بسیار دیده می شود، زیرا آن ها در اثر عرق کردن آب زیادی از دست می دهند و در نتیجه عدم تعادل بین آب و نمک به وجود می آید.

به طور کلی، اگر آب کافی به کلیه ها نرسد، کلیه ها از کبد کمک می خواهند.

از آنجا که یکی از عملکردهای کبد، سوخت و ساز چربی ها است، هنگامی که کلیه از کبد کمک می خواهد، عمل سوخت و ساز چربی ها به درستی انجام نمی گیرد.

به طور کلی، بدون آب، بدن اکثر مواد، از جمله چربی ها را در خود نگه می دارد و باعث چاقی و اضافه وزن می گردد.
علائم کمبود آب در بدن شامل: دردهای عضلانی، کمردرد، سردرد و یبوست است.
دلایل چاقی در اثر کمبود آب

یکی از دلایلی که باعث می شود اشخاص لاغر نشوند، کمبود آب در بدن است، زیرا آب، بدن را به فعالیت وا می دارد.

توجه کنید که:

* از نوشیدن نوشابه های شیرین خودداری کنید. گرچه آن ها نیز دارای مقداری آب هستند، اما به دلیل مواد مختلفی که دارند، موجب کم آبی بدن می شوند.

مشخص شده فردی که 1/5 لیوان نوشابه مصرف می کند، 1/5 لیوان آب بدنش را از دست می دهد.

* صبر نکنید تا تشنه شوید و بعد آب بنوشید، زیرا ممکن است تشنگی با گرسنگی اشتباه شود و این مساوی است با افزایش وزن و چاقی.

* تمام آب مورد نیاز روزانه ی خود را نباید در یک لحظه مصرف کنید، بلکه باید آب مصرفی خود را در طول روز تقسیم نمایید، به طور مثال اگر روزه هستید و یا به مدت طولانی غذا مصرف نکرده اید، مقدار آب مصرفی روز خود را در یک لحظه ننوشید، زیرا مقدار آب باید با مقدار نمک (سدیم) موجود در بدن به حال تعادل باشد.

اگر زیاد آب مصرف کنید، مقدار نمک در بدن کم می شود و خدای نکرده ممکن است منجر به مرگ گردد.

"افزایش وزن، مادر تمامی بیماری هاست و آب ارزان ترین و در دسترس ترین ماده ای است که موجب کاهش وزن می گردد. پس بیایید با نوشیدن آب، زندگی بدون بیماری را تجربه کنیم."

چگونه آب لاغر می کند؟

چگونه 8 لیوان آب در روز چربی‌های اضافی را آب می‌کند؟

گرچه ممکن است عجیب به نظر بیاید، ولی آب به احتمال قوی لوسیون منحصر به فرد موثر در کاهش وزن ‌و پیشگیری از چاقی مجدد است. با این که بیشتر ما توجه لازم را به اهمیت حیاتی آب نداریم، ‌این ماده بی‌رنگ و بو ممکن است تنها لوسیون جادویی واقعی برای کاهش پایدار وزن ما باشد!
نوشیدن آب طبیعتا اشتهای شما را کاهش می‌دهد و به بدنتان کمک خواهد کرد چربی‌های ذخیره شده را وارد چرخه سوخت و سوز(متابولیسم) کند. مطالعات به عمل آمده نشان می‌دهد کاهش مصرف آب موجب افزایش ذخیره چربی بدن می‌شود، در حالی که افزایش نوشیدن آب به سوخت و سوز چربی‌ها کمک موثری می‌کند.

علت این پدیده زیست شناختی چنین است:

کلیه‌های ما بدون رسیدن مقدار کافی آب به آن‌ها قادر به فعالیت نیستند. وقتی کلیه‌ها در سطح توانایی شان کار نکنند بخشی از بار آن‌ها به کبد سرازیر می‌شود. یکی از عملکردهای اولیه کبد تنظیم چرخه سوختی، ‌یا همان متابولیسم چربی‌های ذخیره شده برای تبدیل آن‌ها به انرژی مورد نیاز بدن است. چنانچه قرار باشد کبد برخی از عملکرد کلیه‌ها را به عهده بگیرد،‌ دیگر نخواهد توانست کار‌های اساسی خودش را با حداکثر توان انجام بدهد. یکی از نتایج این جابجایی مسئولیت‌ها در بدن ما، سوخت و سوز مقدار کم‌تری از چربی‌های ذخیره شده،‌ به عبارتی باقی ماندن چربی‌های زاید و توقف جریان کاهش وزن مطلوب خواهد بود.

نوشیدن آب کافی همچنین بهترین راه برای حفظ کیفیت مطلوب مایعات بدن است. وقتی بدن آب کمتری دریافت کند، ادارکش از این موضوع به خطر افتادن حیات خواهد بود. در نتیجه بدن دست به ذخیره سازی هر قطره از آب موجود در خود خواهد زد. آب در فضاهای برون سلولی ذخیره خواهد شد (خارج از سلول‌ها). این امر موجب ورم پاها، ران‌ها و دست‌ها خواهد شد. در چنین وضعیتی در بهترین حالت، هورمون‌های بازدارنده ادراک راه حلی موقت پیش پای ارگانیسم می‌گذارند. آن‌ها موجب می‌شوند آب ذخیره شده در فضاهای بین سلولی همراه مقداری مواد ضروری انرژی زای بدن به زور به سمت کلیه‌ها حرکت کند. در این هنگام مجددا بدن تصور خواهد کرد با یک تهدید حیاتی مواجه شده است و در اولین فرصت ممکن به پر کردن جای خالی آب‌های از دست رفته خواهد پرداخت. به این ترتیب وضعیت به سرعت به حالت پیشین باز خواهد گشت.

بهترین راه برای غلبه بر مشکل حفظ میزان حیاتی آب بدن، در اختیار قرار دادن ماده مورد نیاز آن است. تنها پس از دریافت آب کافی، آب ذخیره شده در فضاهای بین سلولی به طور طبیعی آزاد می‌شود.

اگر شما همواره با مشکل حفظ میزان آب مورد نیاز بدنتان روبرو هستید، ممکن است این مساله ناشی از مصرف بیش از حد نمک باشد. بدن شما تحمل غلظت معینی از سدیم را دارد. هر چه نمک بیشتری مصرف کنید، سیستم حیاتی شما دست به رقیق کردن بیشتر مایعات درون بدنتان خواهد زد. اما رهایی از نمک اضافی مصرف شده نیز ساده است. کافی است آب بیشتری بنوشید. هنگام خروج آب با فشار از کلیه‌ها، سدیم اضافی نیز دفع می شود.

افرادی که اضافه وزن دارند، نیاز به نوشیدن آب بیشتری نسبت به لاغرها دارند! افرادی که جسمشان بزرگ‌تر از دیگران است، بار متابولیسمی بیشتری را هم تحمل می‌کنند. از آنجا که می‌دانیم آب کلید سوخت و سوز چربی‌ها در بدن ما می‌باشد، در نتیجه کسانی که اضافه وزن دارند به آب بیشتری نیاز دارند.

آب ضمنا به بدن کمک می‌کند تا ریتم مناسب عملکرد عضلانی را حفظ کند. این کار با فراهم آوردن امکان انقباض و انبساط طبیعی و ممانعت از آب باختگی عضلات میسر می‌شود. آب همچنین از چین و چروک خوردن پوست، که نوعا پس از کاهش وزن رخ می‌دهد پیش‌گیری می‌کند. سلول‌ها که در هنگام کاهش وزن کوچکتر شده‌اند با رسیدن آب کافی به آنها شاداب می‌شوند، و در نتیجه پوست صاف، شفاف و با نشاط خواهد شد.

آب به بدن شما کمک می‌کند، خود را از شر مواد زاید خلاص کند. در هنگام کاهش وزن بدن شما مواد زاید خیلی بیشتری دارد که باید آن را دفع کند. تمام چربی‌های سوخت و سوز شده باید دور ریخته شود. مجددا مقدار کافی آب به تخلیه این ضایعات از بدن کمک می کند.

آب همچنین می‌تواند یبوست را برطرف کند. وقتی بدن بیش از اندازه کم آب دریافت کند، تمام آب مورد نیاز خود را با تخلیه کامل آب‌های درون خود از کلیه نقاط بدن تامین خواهد کرد. روده بزرگ یکی از منابع اصلی تامین آب در این گونه مواقع است. اما نتیجه چیست؟ یبوست. با این حال وقتی فرد آب کافی مصرف کند روده‌ها عملکرد طبیعی خود را از سر خواهند گرفت.

" آب،
اکسیر حیات "

بیشترین ماده ای که در بدن موجود استآب می باشد. دو سوم بدن انسان را آب تشکیل می دهد. یک لیوان آب گوارا چون اکسیری نجات بخش برای فرد تشنه است،نکته جالب اینکه همه فکر می کنند بیشترین میزان آب بدن در خون که مایع است وجود دارد، در صورتی که تنها 5% آب، در خون موجود است و بیشترین میزان آب در داخل سلول ها می باشد.

آیا می دانید آب چه نقشی در بدن دارد؟

*
اگر آب نباشد هیچ یک از فعالیتهای شیمیاییدر بدن صورت نمی گیرد.

*
نیازهای سلول برایجذب مواد مفید و دفع مواد زاید به آب بستگی دارد.

*
اگر آب نباشد بدن یک حجم شکننده و سخت است، آب خاصیت ضربه گیری دارد و با ایجاد حالت ارتجاعی از اندام های داخلی محافظت می کند.

آب از سه راه وارد بدن می شود،یکی نوشیدن مایعات و دیگر از طریق غذا . حتی خشک ترین مواد غذایی مثل آرد نیز دارای میزان قابل توجهی آب می باشد. راه دیگر تأمین آب، تولید آن در داخل بدن است. طی مراحل سوخته شدن مواد غذایی مختلف در بدن (کربو هیدرات، چربی و پروتئین) میزانهای متفاوتی آب تولید می شود که به آن آب متابولیک گویند، بیشترین مقدار آب از سوختن چربی حاصل می شود.

از سه طریق گفته شده آب به بدن می رسدو با4روش آب از بدن خارج می شود:

با تعریقآب به صورت نامحسوس از بدن دفع می شود؛ با نفس کشیدنآب، با هوای بازدم خارج می شود؛ از طریق ادرار و با مدفوع مقدار زیادی آب از بدن دفع می شود. به ازای میزان آبی که از بدن دفع می شود، نیاز به دریافت آب داریم. روزانه حدود 5/2 لیتر آب از بدن دفع می شود. آب بدن کودکان 2 برابر بزرگسالان دفع می شود
در تابستان بهتر است با استفاده از کلاه های خنک و نخی
،
جلوی تبخیر زیاد آب را از بدن
کودکان بگیریم.

مقداری از آبی که نیاز داریم توسط بدن تولید می شود و مقداری هم توسط غذاها تامین می گردد، اما
بدن ما در حقیقت به چه مقدار آب یا مایعات نیاز دارد؟

عموماً گفته می شود بدن روزانه 8 لیوان آب نیاز دارد که مقداری از آن توسط غذاهای خورده شده درطی روز تامین می شود. پس خوردن روزانه 4 تا 5 لیوان آب، آب میوه، چای، شیر و دیگر مایعات برای یک فرد سالم کافی است.

البته در صورتی که به مدت طولانی در هوای گرم هستید یا با ورزش های طولانی و سنگین آب بدن شما کاهش یافته برای جلوگیری از بروز حالات گرمازدگی و کمبود آب، باید چاره ای اندیشید.

به این حالات اصطلاحاً دهیدراته * شدن بدن می گویند. در این زمان فرد
احساس سوزش در عضلاتش
می کند، به سختی نفس می کشد و
خشکی نفس
را احساس می کند.
احساس گنگی
، صدای زنگ دو گوش و
سر درد
دارد و دیدش تار می شود، اگر این وضعیت ادامه یابد فرد از حال می رود البته این پاسخ طبیعی مغز به کمبود آب بدن است و در صورتی که این وضع ادامه یابد به بافت حساس مغز آسیب می رسد،
بهترین راه این است که با ریختن آب به روی او و مالیدن یخ به بدنش او را خنک
کنیم و به مرور به او آب میوه دهیم
.
(توصیه دکترMirkin)

بهتر است در حین انجام ورزش های سنگین به ورزشکار آب میوه تازه بدهیم که موجب افزایش قدرت و توانایی تفکر او شود. حتی بهتر است ورزشکار یک هفته پیش از مسابقه میزان آب دریافتی اش را کمی افزایش دهد.

به امید اینکه قدرآب، این نعمت گوارای الهی را بیشتر بدانیم.
خواص مخلوط دارچین و عسل
مخلوط عسل و دارچین درمان کننده بسیاری از بیماری ها در زمان قدیم و حال می باشد.

امروزه دانشمندان بر این عقیده هستند که عسل با وجودی که شیرین است، اما اگر در مقدار معین مصرف شود حتی برای بیماران دیابتی هم مضر نمی باشد.
عسل و سیب

مجله معروفی در کانادا به نام Weekly World تعداد 95 نوع بیماری که توسط عسل و دارچین درمان شده اند را نام برده است.

در این مقاله با عسل و دارچین، درمان کننده بسیاری از بیماری ها آشنا می شویم.

ورم مفاصل

- یک قسمت عسل را در 2 قسمت آب گرم حل کرده و به آن 1 قاشق چای خوری پودر دارچین بیافزایید. خمیر حاصله را روی محل درد به آرامی بمالید. درد بعد از 15 دقیقه از بین خواهد رفت.

- همچنین بیماران دچار ورم مفاصل می توانند، 1 فنجان آب داغ را با 2 قاشق عسل و 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و بنوشند. این عمل را هر روز باید انجام دهند تا بیماری شان معالجه شود.

- مطالعات انجام شده روی این بیماران نشان داده است که، اگر این بیماران قبل از صبحانه مخلوط 1 قاشق غذاخوری عسل با 4/1 قاشق چای خوری پودر دارچین را میل کنند، درد آنها بعد از 1 ماه از بین خواهد رفت. بیماران مورد مطالعه نمی توانستد راه بروند اما بعد از استفاده از این روش، توانستند به راحتی شروع به راه رفتن بدون درد کنند.

جلوگیری از ریزش مو

- قبل از حمام کردن، 1 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و روی سر خود بمالید و 5-15 دقیقه صبر کنید و سپس موهای خود را بشوئید.

عفونت مثانه

- 2 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را در 1 لیوان آب گرم حل کرده و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب های مثانه را از بین برود.

درد دندان

- 5 قاشق چایخوری عسل به همراه با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و خمیر حاصله را روی دندان خراب بمالید. این عمل را 3 بار در روز انجام دهید تا دندان خراب و دردناک درمان شود.

کلسترول

- 2 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 3 قاشق چای خوری پودر دارچین را در مقداری برابر 2 لیوان چای حل کرده و آن را بنوشید. بدین وسیله بعد از 2 ساعت کلسترول خون به اندازه 10درصد پایین می آید.

- تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف عسل خالص در درمان بیماران مبتلا به کلسترول بسیار مفید است.

سرماخوردگی

- به مدت 3 روز از مخلوط 1 قاشق غذاخوری عسل گرم با 4/1 قاشق چایخوری پودر دارچین استفاده کنید. این روش برای درمان سرفه مزمن، سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.

ناباروری

- مردان 2 قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کنند تا این مشکل برطرف شود.

- زنان می توانند از پودر دارچین برای باردار شدن استفاده کنند.

- زنان نابارور مقداری پودر دارچین را با 2/1قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و آن را به طور مرتب در روز روی لثه یا دهان خود قرار دهند. این کار باعث می شود که مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود.

- در مریلند (شهری در آمریکا) برای مدت 14 سال هیچ نوزادی متولد نمی شد. تا اینکه زنان و مردان شروع به خوردن عسل و دارچین کردند و بعد از مدت کوتاهی زنان باردار شدند.
چوب دارچین

معده درد

- مخلوط عسل و پودر دارچین ، درمان کننده درد معده، زخم معده و نفخ می باشد.

بیماری قلبی

- خمیر عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و آن را بر روی نان به جای مربا قرار دهید. این روش را به طور مرتب به عنوان صبحانه میل کنید.

- این روش باعث پایین آوردن کلسترول، کاهش ضربان قلب، به راحتی نفس کشیدن، بهتر شدن جریان خون و جلوگیری از بیماری قلبی می شود.

بهبود سیستم ایمنی

- استفاده روزانه از عسل و دارچین باعث حفاظت بدن از باکتری و ویروس می شود.

- عسل، محتوی مقدار زیادی ویتامین و آهن می باشد و بدن را مقاوم می کند.

- استفاده روزانه از عسل، باعث عملکرد بهتر گلبول های سفید خون می شود و درنتیجه بهتر با ویروس ها و باکتری های وارد شده به بدن می جنگد.

سوء هاضمه

- قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی 2 قاشق غذاخوری عسل بریزید. این کار باعث می شود که اسید معده ترشح شود و غذای وارده به معده را هضم کند و از سوء هاضمه جلوگیری کند.

آنفلوآنزا

- عسل محتوی مواد مفید طبیعی است و به این ترتیب از آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری می کند.

افزایش طول عمر

- نوشیدن چای با عسل و پودر دارچین از بین برنده پیری زودرس می شود.

- 4 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق پودر دارچین را در 3 فنجان آب حل کرده و بجوشانید و مانند چای میل کنید. 4-3 بار در روز به مقدار 4/1 فنجان بنوشید تا پوستی لطیف و نرم داشته باشید.

تاول

- 3 قاشق غذاخوری عسل با 1 قاشق غذاخوری پودر دارچین مخلوط کرده و قبل از خواب، روی تاول بگذارید و صبح مخلوط مالیده شده بر روی تاول را با آب گرم بشویید. اگر این کار را به مدت 2 هفته هر روز انجام دهید، تاول را از ریشه از بین خواهید برد.

عفونت پوستی

- تمام عفونت های پوستی و اگزما با استفاده از عسل و پودر دارچین درمان می شوند.

کاهش وزن

- 1 فنجان آب،عسل و پودر دارچین را هر روز و قبل از صبحانه با معده خالی بنوشید.

- اگر مخلوط گفته شده را هر روز بنوشید، از تجمع چربی در بدن جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن می گردد.

سرطان

- عسل و دارچین، درمان کننده سرطان های معده و استخوان شناخته شده است.

- برای 1 ماه و 3 بار در روز، 1 قاشق غذاخوری عسل با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را برای جلوگیری از سرطان مصرف کنید.

گرسنگی

- مطالعات اخیر نشان دهنده این است که شکر عسل نه تنها مضر نیست، بلکه بسیار مفید می باشد.

- مقدار مساوی از عسل و دارچین جلوی گرسنگی را می گیرد.

- 2/1 قاشق غذاخوری عسل در 1 لیوان آب و مقدار کمی پودر دارچین، باعث می شود که سرزنده تر و دارای انرژی بیشتر باشید.

تنفس بد

- صبح ها 1 قاشق چای خوری عسل و دارچین را با آب گرم مخلوط کرده و بنوشید. این روش باعث راحت نفس کشیدن می شود.

کم شنوایی

- مصرف مقدار مساوی، عسل و دارچین باعث بهبود شنوایی می شود.

این مطالب خواص بسیار کمی از دو ماده غذایی طبیعی، عسل و دارچین بود. با توجه به اینکه این دو غذای طبیعی در سرتاسر دنیا یافت می شود، پس بهتر است از آنها استفاده کنیم تا سلامتی خود را تضمین نماییم
آدما مثل عکس هستن ؛
زیادی که بزرگشون کنی ،
کیفیتشون میاد پایین .
عضی از میوه ها قند دارند و باعث چاقی می شوند،بعضی دیگر بر عکس لاغر می کنند اما تا کنون درباره میوه هایی که چربی را بسوزانند شنیده بودید؟ آیا این میوه ها را می شناسیــد؟ یک سری مـواد غذایی وجود دارد که به نام غذاهایی با کالــری منفی (NEGATIVE CALORIE FOODS) معروف هستند.این مواد غذایی نسبت به سایر مواد،انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند، یعنی بدن انرژی بیشتری برای هضم آنها می سوزاند و در عین حال بدن نمی تواند کالری زیادی از آنها برای خود ذخیره کند.پس علاوه بر اینکه باعث سوخت چربی ها می شوند، کمتر به چربی تبدیل شده و ذخیره می شوند.مواد غذایی دارای چربی، پروتئین، کربوهیدرات، کالری، ویتامین و املاح هستند.ویتامین ها،بافت های بدن را تحریک می کنند تا آنزیم تولید کنند که این آنزیم ها باعث تجزیه و مصرف انرژی موجود در غذاها می شوند.بنابراین غذاهایی با کالری منفی، غذاهای غنی از ویتامین و املاح هستند

که نه تنها باعث مصرف انرژی حاصل از خود می شوند،بلکه انرژی اضافی موجود در طی عمل هضم را مصرف می کنند.البته مصرف اینگونه مواد غذایی زمانی در کاهش وزن مؤثر است که غذاهای پُرکالری و فاقد مواد مغذی مثل انواع تنقلات، چیپس و ... را مصرف نکنید.
مواد غذایی با کالری منفی (NEGATIVE CALORIE FOODS) یاچربی سوز شامل انواع مختلفی از میوه ها و سبزی ها است که شامل مواد غذایی زیر می باشد:
از سبزی ها:
مارچوبه – چغندر – کلم – کلم بروکلی – هویج - گل کلم – کرفس – کاسنی – فلفل قرمز – خیار – شاهی – سیر – لوبیا سبز – کاهو – پیاز – تربچه – اسفناج – شلغم و کدو سبز است.
از میوه ها:
سیب – زغال اخته – طالبی و گرمک – گریپ فوروت – لیمو ترش – انبه – پرتقال – هلو – آناناس – تمشک – توت فرنگی – گوجه فرنگی – نارنگی و هندوانه است .
آدما مثل عکس هستن ؛
زیادی که بزرگشون کنی ،
کیفیتشون میاد پایین .
2706