2733
2739

باران جون

واسه اينكه پراكنده نشيم همه نى نى سايت بمونيم اون تاپيكو حذف كرديم ولى فعلا تو تل گ رام هم با مهرناز و بقيه بچه ها هستيم  

اگر دست على(ع)دست خدا نيست                                                    چرا دست دگر مشگل گشا نيست

مهیا جان ان شاءالله که همین ماه نتیجه بگیری

خدا به حق امام زمان دلمون رو شاد کنه

« اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ »

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

باران جون پیازوشب قبل غذافقط بخوربعدش آدامس خوشبوکننده بخوری دیگه حله.

مامان پسرم وزن بچه توسونودقیق نیست گاهی کم وزیادمیشه

آذین جان دوهفته دیگه صبرکنه دوباره بره سونو ان شاالله قلبش بزنه

مهیاجان فولیات عالین هروقت ترشحات کشداربی رنگ داشتی 36ساعت بعدبرواقدام آمپولتم حتمابزن

ملانی جان مرسی عزیزم امیدم به خداوائمه است

سلام ام صالح جون منم پروتیین اس پایینه دکتر گفته باید اسپرین بخوری و امپول انوکسا بزنی..هنئز باردار نیستم اللن قبل بارداریم دارم میخورم اصلا ضرر نداره عزیزم همه اونایی که مثل ما مشکل دارن میخورن تا ماه هفت هشت معمولا..مگر لک بینی پیش بیاد که اسپرین و قطع میکنن..ام صالح جون ببخشید این ایدی منه تو تل گ را م میشه بهم یه پیام بدی ازت سوال داشتم..ممنون.منتظرم

هستی جان تل ندارم توی خصوصی پیام بذارمیخونم 

2731
خداروشکر مامان صالح پس درمان تزریقی هم داری دیگه نگران هییییچی نباش مشکلی پیش نمیاد دیگهکاملا مشکل انعقادیت کنترل شده ست ولی حتما حتما حتما اسپرینو بخور و ادامه بده تا ماه هفت یا هشت خیلیا میخورن و مشکلی پیش نمیاد برای شروعش هم حتی از دو سه ماه قبل از بارداری به خیلیا توصیه میشه و واقعا هم ضرری ندارهفقط اگه خدای نکرده هرموقع لکه بینی داشتی اونموقع قطعش کنو سریع به پزشکت مراجعه کن

خوردم آسپرینو

گل خانمی نگران نباش، همین که بیشتر وسایل رو اماده کردی خیلی خوبه، ببین وسایلت رو دسته بندی کن داخل یک ساک ضروری ها رو بزار و اولش ان رو ببر بالا، وسایل بچه که برای ترخیصه اماده کن بزار خونه یا داخل ماشین بمونه برای ترخیص، وسایلی مثل فلاسک و لیوان یا هر چیزی که ممکنه بیمارستان بده رو جدا بزار اگه داد که چه بهتره وگرنه بعدا میگی بیارن برات بالا، این طوری مشکل وسیله زیاد حل میشه، قطره شیرافزا یک قطره ایرانیه من 7 هزار و 500 خریدم از داروخانه بگی شیرافزا خودشون میدن، انشالله زایمانت همونی بشه که خودت دوست داری عالی و راحت و بشه قشنگ ترین خاطره زندگیت

ملانی ببخشید اگه استرس گرفتی من اصلا دوست ندارم با صحبتهام به کسی استرس بدم  

وسایل انشالله تعالی گوش شیطون کر 4 شنبه همراه مامان بزرگ بچه میرسه.مامانم معطل رسیدن بسته های پستی دوستام شد بنده خدا چون من ادرس منزل مادرم رو داده بودم.

مامان صالح من از هفته 8 که اولین ویزیتم بود اسپرین رو شروع کردم و هر روز میخورم تا وقتی که دکترم بگه قطع کن، نگران نباش، من خواهرم مشکل انعقاد خون داشتند مثل شما دقیقا پروتئین سی مشکل داشت، هپارین استفاده می کردن و اسپرین و الان یک پسر دست گل دارن، من خودم قبل بارداری تمام ازمایش های انعقادی رو انجام دادم که هیچ مشکلی نداشتم ولی دکترم فقط برای احتیاط تجویز کردن اسپرین رو 

در مورد فریزر گوشت و مرغ و اینها رو زیاد می گیرم برای بعد از زایمان بچه ها، سبزی خورشتی هم همین طور، فقط بقیه چیزها رو دودلم شاید مثلا لوبیا سبز و اینها رو در حد چند تا بسته فقط بگیرم یا نخود فرنگی رو یا مثلا حبوبات خیس خورده و پخته بزارم فریز ولی مشکل اینه بعد از زایمان و روزهای اول شیردهی خیلی حساسه، خیلی مراعات غذایی میخواد من نمیدونم اصلا حبوبات یا لوبیا سبز و نخود میشه مصرف کرد یا نه، حالا باید با مامانم مشورت کنم 

ملانی خنچه داماد رو باید ببینم روی سبد میخوام حریر بکشم یا نه اگه حریر بخوام بکشم میتونم از الان اماده کنم وگرنه خاک میگیره اخه داخل سبد بدون روکش، نمیگیره؟ الان داخل کمده کاور کشیدم روش 

2738

باران خداروشکر خیالت راحت شد، دختر من گلابی وارداتی رو به خاطر قیمتش میگم که کیلویی 25 تومنه اخه من میخواستم کلی کمپوت باهاش درست کنم و مربا، چون همسرم عاشق گلابیه سال پیش درست نکردم پشیمون شدم با کیلویی 25 تومن برای من خیلی مقرون به صرفه نیست کمپوت در ابعاد صنعتی  

کیمیا گلی  

سلام بهمگی

صبحتون بخیر

بچهها من دیروز عصر بی بی گذاشتم اولش بنظرم هاله بود ولی بعد هر چی اینور انور کردم ندیدم

تا دیشب مهرناز بهم گفت برو بی بی تو باز نگاه کن رفتم دیدم هاله داره ولی نمیدونم چقدر میشه اطمینان کرد دیگه هم نداشتم امروز صب بزنم حالا بشه فردا صب باز امتحان میکنم اگه پری خبری نشه

همه راهها گشوده است...معجزه از پس معجزه باز نمی ایستد ازآسمان برسرم خیروثروت میبارد...خدایا سپاسگزارم

گل خانمی اولین کاری که باید بکنی اینه که حالا که می دونی سزارین میخوای بشی بیمارستانتو قطعی کنی بعد که قطعی شد اول زنگ بزن داروخانه بیمارستان بگو ساک مادر و نوزاد رو شما میدید؟ من زنگ زدم داروخانه گفت نه پذیرش میده بهتون زنگ زدم پذیرش از پشت تلفن لیست وسایل داخل ساک رو برام خوند، گفت لباس داخل بخش، لباس اتاق عمل، زیرانداز، تب سنج، لیوان، قاشق، چنگال ،دمپایی، تیغ شیو  داخل ساک مادره و لباس و پتو داخل ساک نوزاد، بقیه وسایل رو گفت همون موقع لیست میدیم همراه بره از داروخانه بخره و نگران کم و کسری نباشید ولی اگه خواستید خودتون می تونید از قبل یک سری چیزها بیارید با خودتون.ببین خوب میکنی ساک کیانو نمیبری، پس اول زنگ بزن آمار بگیر که وسیله اضافه نبری ولی من تو لیستم اینهاست، این لیست کلی هست تو ببین کدوم به کارت نمیاد کدومو بیمارستان میده حذفشون کنبرای خودت:اول از همه یک قران کوچیک بردار که انشالله داخل بیمارستان از زیرش رد بشی و به خوشی و سلامتی بری داخل اتاق عمل و بعد هم بزاریش بالای سر کیان گلی داخل بیمارستانسوتین شیردهی، پد سینه،پوشک یک بسته، سرجی فیکس یا شورت یک بار مصرف چند تا دونه، زیر انداز یک بار مصرف، برس، مسواک، خمیردندان، کرم مرطوب کننده، مام، لوازم آرایش مختصر،قطره شیر افزا، یک بنده خدایی گفته بود بالشت شیردهی هم ببرید که من هنوز مغزم قبول کرده این یک مورد رو فکر نکنم برای یک روز اول لازم باشه،دستکش یک بار مصرف، پد یک بار مصرف توالت فرنگی، دستمال توالت،یکی دو تا مشما برای گذاشتن وسایلی که کثیف شده و میخوای ببری خونه با خودت، شارژر و موبایل و دفترچه تلفن های ضروری، یک روسری تمیز برای ساعت ملاقات، لباس هایی که میخوای موقع ترخیص بپوشی، دفترچه بیمه، کارت ملی و شناسنامه خودت و همسرت، مدارک پزشکیت یعنی سونوها و آزمایش ها مخصوصا ازمایشی که گروه خونیت درش نوشته شده اینها رو مرتب داخل یک پوشه بزار و ببر کار از محکم کاری عیب نمیکنه، اگه ملاقات کننده داری ظروف یک بار مصرف یعنی بشقاب، لیوان، قاشق، چنگال، تی بک، شیرینی یا هر چیزی که خودت دوست داری ببرچند تا نسکافه و کمپوت گلابی با خودت ببر و در باز کن البته الان در کمپوت ها در باز کن نمیخواد ولی یک وقت اد در کمپوتت ان وسط در باز کن خواست  فلاسک تو لیست منم هست بعضی بیمارستان ها داخل هر اتاق فلاسک میزارند بعضی نه، من این یک مورد گذاشتم چند روز بعد دوباره بپرسم امروز گیج بازی در اوردم یادم رفت، ببین اینها که گفتم خیلی زیاده ولی خیلیهاش رو بر اساس ساک بیمارستان و شرایط خودت میتونی حذف کنی

الهی من تجربه ندارم به گلخ انمی گفتم سخت نگیر 3-4 قلم ببر   

همه راهها گشوده است...معجزه از پس معجزه باز نمی ایستد ازآسمان برسرم خیروثروت میبارد...خدایا سپاسگزارم

2706