2752
2734
عنوان

تجربه ی من از ریزش مو

622 بازدید | 15 پست

۱. سریع پانشید برید دکتر بگید تا پول ندم درست نمیشه. نگید میخوام سریع جواب بگیرم روشهای سنتی دیر جواب میده. 

روشهای سنتی گاهی سریعتر به جواب میرسونه. فقط زحمتش زیاده. پس تنبلیتون را پای سرعت کار نذارید.

۲. به شخصه با مصرف شامپو کتوکونازول و ماینوکسیدیل برای رویش (وداروهای دیگه از جمله فینستراید و ویتامین و ....) به هیچ نتیجه ای نرسیدم و ریزش شدیدم از همین داروها شروع شد. 

هرکسی ماینو مصرف میکنه اگه جواب نگرفته میتونه کنارش بذاره. مثل خودم که کنار گذاشتم و ریزشم بیشتر هم نشد.

۳. اراده قوی داشته باشید تا مشکلتون راپیدا کنید و بعد حلش کنید.

من پس از هزینه های زیاد همه داروها را قطع کردم و باتحقیق بسیار روشهای ساده را امتحان کردم و جواب گرفتم.

۴. خودم با تحقیقات زیاد در زمینه ریزش مو، فهمیدم مشکل من بخاطر مصرف شامپو کتوکونازولی بود که پزشک بهم داد و متاسفانه موهامو بسیار خشک کرده بود.

۵. برای موهای خشک: بهتر است از روغن زیتون اصل یا رزماری مقداری که کف دودست چرب شود کف سر را ماساژ دهید و اگر احساس کردید باز هم نیاز است از روغن بیشتری استفاده کنید. و پس از یکساعت بشویید.

مواقعی که نمیخواهید از روغن استفاده کنید از گل ختمی استفاده کنید به این روش که چند برگ گل ختمی را در اب بریزید و یکروز صبر کنید تا لعاب بیندازد. سپس با سبد یا الک لعاب انرا جدا کنید و در حمام بجای شامپو استفاده کنید. 

تخم شنبلیله را به مقدار نیاز در اب قرار دهید و پس از حدود ۵ الی۶ ساعت که نرم شد داخل غذاساز بریزید تا پوسته های ان زخمی شود و لعاب داخل ان بیرون بیاد. مخلوط را به همین صورت بگذارید تا ۴ ساعت دیگر بماند تا داخل تخمها کامل لعاب بیندازد. سپس روی الک بریزید فشار دهید تا لعاب خارج شود. سپس به مدت دوساعت به سر بمالید و بشویید‌.

بهتر است از شامپوهای قوی استفاده نکنید. خودم از شامپو بچه استفاده کردم.

البته در بین داروهای شیمیایی الحق و النصاف امپول بیوتین و دکسپانتول بی تاثیر نبودن😉

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

سر را نشسته شانه بزنید و بشویید

بقدری ارام بشویید و شانه بزنید که گویی از تنها سرمایه زندگیتان مراقبت میکنید.

سشوار و اتو را استفاده نکنید

از اب ولرم برای شستشو استفاده کنید.

(دخترم اومد🤩 یادم رفت میخواستم چی بنویسم)

شامپو بچه موهام رو خشک کرد و خارشی

شامپو پرژک سیر خوبه فقط مورا خیلی چرب میکنه باید بینش از یه شامپو دیگه استفاده کنید

تاثیر شامپو بچه اینه که زیاد انچنان قوی نیست و حداقل نسبت به بقیه شامپو ها تاثیر کمتری روی ریزش دارن

نه گلم من کلا کف سرم خارش داره کمی. بعضی شامپو ها تشدید میکنه پرژک هم همین بود مخصوصا شامپوهای با بو ...

جنس موهات شبیه منه

شامپو خوب پیدا کردی؟

برات لحظه ای رو آرزو میکنم که این آیه میگه:  "قَد‌اٌوتِیتَ‌سُؤلک"  خواسته ات به تو داده شد🥺🤲
2706