2733
2734
عنوان

هیدروپس

1312 بازدید | 44 پست

دوستان من ۱۱روز پیش جنین ۲۵هفته ام رو از دست دادم،موقع سونو بهم گفتن جنین هیدروپس شده ولی دکترم گفت هیدروپس نشده چونکه چند روز بوده تو شکمت مرده بخاطر این باد کرده بوده(دکترم میگه هیدروس یه عضوی از بدن باد میکنه ولی برای من کل بدنش باد کرده) و جنین رو دادیم برای آزمایش،متاسفانه دکترم گفت نیازی نیست کالبد شکافی شه و دکتر ژنتیک گفت اگر کالبد شکافی میشد تو روند علتیابی بیشتر بهمون کمک میکرد،و کلا ۵ تا کروموزم رو بررسی کردن گفتن بچه سالم بوده و فقط تو بند ناف خون لخته شده بوده که میگن علت مرگ جنین همین بوده...ولی من خودم شک دارم چون اگر علت لختگی بوده پس چرا هیدروپس هم شده...دارم دیوونه میشم...من چونکه با همسرم دختر خاله پسر خاله هستم،دکتر ژنتیک بهم گفت باید آزمایش ژنوم هم انجام بدیم که هزینه اش ۱۷میلیون میشه،ولی شک داریم به انجامش...

دکترم نظرش اینه که چند ماه دیگه برم پیشش ویه سری آزمایش انجام بدم و میگه احتمالا برای بچه بعدی باید آمپول انوکسا و آسپرین مصرف کنم،،، در ضمن من یه پسر سالم هم دارم ولی نمیدونم چرا این یکی اینجوری شد....

ترس از آمپول زدن و بقیه موارد ندارم ولی میترسم علت هیدروپس چیز دیگه باشه و باز هم همون اتفاق بیفته برام...دیگه این سری اگر برام بیفته خودمم میمیرم

اگر کسی تجربه ای مثل من داره(یعنی هم هیدروپس و هم لختگی خون در بندناف)ممنون میشم راهنماییم کنه

حتی موندم پیش کدوم دکتر برم،فعلا پیش دکتر هدا کاوسی متخصص روماتولوژی وقت گرفتم ۲۰روز دیگه پیشش برم و تعریف دکتر محبوبه شیرازی هم شنیدم متخصص پریناتولوژی،،، نمیدونم پیش دکتر خودم برم یا.....؟؟؟؟

فقط یه چیزی برای من سواله اگه جنینی که هیدروپس میشه تو سونو غربالگری باید مشخص باشه که اندازه اش یکم بزرگه یا همه چیز ممکنه نرمال باشه و بعدا خودش رو نشون میده 

آخه برای من همه چیز نرمال بود و یهو این اتفاق افتاد

فقط یه چیزی برای من سواله اگه جنینی که هیدروپس میشه تو سونو غربالگری باید مشخص باشه که اندازه اش یکم ...

دوستان ممنون میشم کسی راهنماییم کنه

به شدت احتیاج دارم

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

دوستان ممنون میشم کسی راهنماییم کنه به شدت احتیاج دارم

نه ربطی نداره 

منم آنومالیم و حتی سونوی ۲۳ هفته که رفتم همه چی کاملا نرمال بود ولی ۲۵ هفته به خاطر کاهش حرکت رفتم سونو گفتن هیدروپس شده 

2731

و اینکه گفتید هیدروپس یه عضو بدن باد میکنه بگم که جنین من اول دور ریه و شکمش آب آورد و دو روز بعد دور قلبش هم آب آورد و ایست قلبی کرد دیگه و بلافاصله زایمان کردم و دادیمش آزمایش که تو جواب کالبد شکافی نوشته بودن ادم شدید در سرتاسر بدن

و اینکه گفتید هیدروپس یه عضو بدن باد میکنه بگم که جنین من اول دور ریه و شکمش آب آورد و دو روز بعد دو ...

خب علت هیدروپس نگفتن چی میتونه باشه؟

چونکه ما جنینو دادیم برای آزمایش فقط آزمایشهای کروموزومی انجام دادن روش و گفتن سالمه و دلیل هیدروپس رو پرسیدیم گفتن اگر جنینو میدادید برای کالبد شکافی شاید علتش مشخص میشد ولی چونکه کالبد شکافی انجام ندادید نمیتونیم علت رو بگیم...

خب علت هیدروپس نگفتن چی میتونه باشه؟ چونکه ما جنینو دادیم برای آزمایش فقط آزمایشهای کروموزومی انجام ...

نه عزیزم تو کالبدشکافی فقط گفتن جنین کم خونی شدید‌ داشته که ما قبل اینکه جنین ایست قلبی کنه تو سونو و آزمایش کوردوسنتز فهمیده بودیم که جنین کم خون شده و همین باعث شده هیدروپس بشه ولی هیچ علتی برای این کم خونی پیدا نکرده بودن تو کالبد شکافی

کم خونی جنین چندتا علت داره که البته بررسی کرده بودن ولی همه اون علت‌ها رد شده بود و در آخر نفهمیدن از چی بوده و پیشنهاد آزمایش ژنوم داده بودن 

جنین ما هم‌ از نظر کروموزومی بررسی شد و سالم بود

در کل طبق جواب کالبدشکافی جنین ما جنین سالمی بوده از نظر اعضای داخلی و ظاهری و کروموزومی و حتی عفونت ها رو بررسی کرده بودن و حتی ناسازگاری گروه خونی ولی خب همه ی اینا بدون مشکل بودن 

خب علت هیدروپس نگفتن چی میتونه باشه؟ چونکه ما جنینو دادیم برای آزمایش فقط آزمایشهای کروموزومی انجام ...

و در آخر یه سوال بی جواب برای همیشه گوشه ذهنمون خواهد ماند که واقعا چرا این اتفاق افتاد

برای ما نمونه dna جنین رو نگه داشتن که هر وقت خواستیم روش آزمایش ژنوم انجام بدن 

من اگه شوهرم همکاری می‌کرد قطعاااا انجامش می‌دادیم ولی خب همکاری نکرد 

حتی الان که خدا یه دختر سالم قسمتم کرده باز هم دوست دارم علت اون اتفاق رو بدونم و اگه شوهرم قبول می‌کرد دوست داشتم آزمایش ژنوم رو انجام بدن تا بلکه جواب سوالم رو بگیرم 

هرچند خواست خدا بوده که این اتفاق بیوفته و حکمتش رو شکر ....

واقعا منم حکمتش رو نمیدونم که چرا این اتفاق افتاد....امروز پیش دکتر پریناتولوژی بودم گفت هیدروپس به احتمال زیاد دوباره تکرار نمیشه مگه اینکه مشکل ژنتیکی علتش باشه و به من گفت اگر مشکل ژنتیک باشه ۲۵ درصد احتمال داره که دوباره تکرار شه و بهم گفت یا آزمایش ژنوم رو انجام بده اگر مشکلی بود تو آزمایش،،، و موقعی که باردار شدم از مایع جنین آزمایش میگیرن که ببینن همچین مشکلی داره یا نه،،،،فقط من یه چیزی منوجه نشدم حالا اگر خدای نکرده دوباره همچین مشکلی پیش بیاد مگه درمان داره حتی اگر بشه تشخیص داد قبل ایست قلبی ؟؟؟؟؟؟

واقعا منم حکمتش رو نمیدونم که چرا این اتفاق افتاد....امروز پیش دکتر پریناتولوژی بودم گفت هیدروپس به ...

بله اکثرا تکرار نمیشه 

درمانش بستگی به علت هیدروپس داره که مثلا اگه به خاطر ناسازگاری گروه خونی باشه میشه درمان کرد 

ولی در مورد ژنتیکی بودن متاسفانه درمان نداره و اگه شما آزمایش ژنوم رو انجام بدید و خدایی نکرده ژن معیوب پیدا بشه تو آزمایش، تو بارداری با آمینوسنتز متوجه میشن که جنین اون مشکل ژنتیکی رو داره یا نه 

اگه مشکل ژنتیکی رو داشته باشه نامه سقط میدن زیر ۱۹ هفته

و در آخر یه سوال بی جواب برای همیشه گوشه ذهنمون خواهد ماند که واقعا چرا این اتفاق افتاد برای ما ...

دوست عزیز یه سوال: شما کلا دوتا بارداری داشتید که اولیش هیدروپس شد و دومی خداروشکر سالم،درسته؟؟؟

و دوران بارداری گفتید آمپول انوکسا و آسپرین استفاده کردید؟

دوست عزیز یه سوال: شما کلا دوتا بارداری داشتید که اولیش هیدروپس شد و دومی خداروشکر سالم،درسته؟؟؟ و ...

من بارداری اول و دومم تو هفته های پنج و هشت سقط شدن

بارداری سومم هیدروپس شد 

بارداری چهارمم خداروشکر بچم سالم دنیا اومد

بله آسپرین و آنوکسا داشتم ،البته اون بارداریم هم که هیدروپس شد تو اون بارداریم هم داشتم 

من بارداری اول و دومم تو هفته های پنج و هشت سقط شدن بارداری سومم هیدروپس شد  بارداری چهارمم خ ...

ممنونم از پاسختون و خدارو صد هزار مرتبه شکر که الان یه بچه سالم دارید🤲

ممنونم از پاسختون و خدارو صد هزار مرتبه شکر که الان یه بچه سالم دارید🤲

ممنونم عزیزم 

خدا دلبند شما رو هم حفظ کنه و انشاالله بارداری بعدیتون رو به سلامت پشت سر بزارید