2737
2734
پسرم 36 روزشه هم کولیک داره هم نفخ خودم باید چه غذایی بخورم که واسه نی نی خوب باشه میشه بگید تغذیه شماها چیه؟ ناهار و شام و صبونه چی میخورید ؟ میوه و سبزیجات میخورید یا نه؟
راز زندگی آرام این است: امروز در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار.
مامانا بیاید از تجربیاتتون بگید لطفا دیگه خسته شدم نمیدونم چی خوبه چی بد چی بخورم چی نخورم هر کی یه چیزی میگه
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2742
چرا کولیک یه نوع پیشرفته نفخه. والا منکه 3 ماه با قرص تقویتی زنده موندم تا 3 ماهگی غذاهام اینا بود صبحونه نون و پنیر و گردو یا خامه عسل نهار مرغ با برنج.یا اگه خورشت بود خیلی خیلی کم ازش میخوردم.بیشتر برنج.کنار غذا همیشه ماست.چون دکتر گفت تا 3 ماهگیش شیر نخور.سبزی و سالاد و ترشی هم تعطیل شام هم یه طوری خودمو سیر میکردم ولی برای اینکهدشیرم قطع نشه مرتب دم کرده زیره و شیر افزا و چای. نبات عرق نعنا و دلستر تو خونه دم دستم بود.اها تخم مرغ هم تو هفته زیاد میخوردم
کلا چیشفرضت رو نخوردن باشه.هرچی حبوبات داره هرچی سبزیجات خام داره.هرچی پیاز زیاد داره مثل کباب کوبیده سعی کن نخوری یا کم بخوری همیشه هم بعداز غذا عرق نعنا و دم گرده زیره خنک شده داشته باش یه چهارپنج قلپ بخور.هم شیرت زیاد میشه هم نفخ غذاتو میگیره
پسرا خیلی زور میزنن. پسرمن کولیک نداشت ولی بشدت نفخ داشت و داره. الان شش ماهشه. هنوزم تو طول روز بادشکم بیرون میده. من سه ماه رژیم کامل چیزای نفاخ بودم ولی پسرم هروز ازدلدرد و دلپیچه گریه میکرد. یعنی کابوس بچه داری من همون سه ماه ادل بود .دیگه خودمم باهاش گریه میکردم. هیچی بهش اثرنمیکرد. سه ماهش که شد یه هو خوب شد دلدرداش.
خدایا شکرت بابت همه مهربونیات
2740
دکتر پسرم گفت کولیک هروز سر یه زمان مشخص بشدت دلدرد دارن. پسرمن اینجوری نبود .یه روز صبح یه روز شب. ساعت مشخصی نبود. الان فکر اونروزا افتادم عصبی شدم. خیلی بد بود. پسرم جوری گریه میکرد که مشخص بود که گریه از درد داره میکنه. دل ادم میسوخت براش. دکتر میکفت خداروشکر کن که استفراغ نمیکنه اصن .وگرنه با این گریه ها و استفراغم بکنه وزنش یه هو کم میشه.
خدایا شکرت بابت همه مهربونیات
ممنون از همگی کاش مثل پریا میگفتید چیا میخورید پسر من موقع پی پی خیلی زور میزنه رنگ صورتش قرمز میشه بچگی واسه لولیکشم هم کولیکز میدم هم گریپ میدم واسه نفخشم پدی لاکت میدم ولی میخوم خودم یه رژیم بگیرم که پسری راحت شه دیگه حداقل نفخ نداشته اشه من نمیدونستم روزای اول خیلی چیزای نفاخ خوردم مثل شیر و ابگوشت و پرتقال و ... الان خیلی ناراحتم از خودم
پسرمنم نفخ وکولیک داره.زور میزنه دستاشو جمع میکنه پاهاشو جمع میکنه وصورتش قرمز وسیاه میشه.اگه دفع کنه میخنده فداش شم راحت میشه ولی اگه دفع نکنه جیغ میزنه وتاچندساعت گریه....والا شب وروز باید برشدارم.بزارمش زمین گریه میکنه به خودش میپیچه.خلاصه کلافه شدم.....کلا هیچ چیز نمیخورم فقط چای وآب.صبحانه کره گیاهی ومربا..شام ونهار هم برنج گاهی باآب مرغ گاهی بامرغ گاهی باگوجه گاهی با قرمه سبزی البته لوبیاشو نمیخورم...بعد هروعده هم نصف استکان عرق نعنا و چای نبات میخورم.بازم زور میزنه
حال من حال عجیبیست هیچ کسی فکر کسی نیست