2737
2734
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2412625 بازدید | 51182 پست
ماریا جان واقعا از پشت لب تاپ یا موبایل نمیشه دقیق گفت برای همین بهتره یک روانشناس همیشه بچه را ارزیابی کنه کسی که از رو رفتار و برخورد بچه بگه چی هست جریان ببخشید این میگم عزیزم شاید به نظر خودت ارتباط چشمی خوبی داشته باشه ولی به نطر یک متخصص نه در هر صورت بچه های اوتیسم معمولا در برقراری ارتباط مشکل دارند
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
ماریا جان واقعا از پشت لب تاپ یا موبایل نمیشه دقیق گفت برای همین بهتره یک روانشناس همیشه بچه را ارزیابی کنه کسی که از رو رفتار و برخورد بچه بگه چی هست جریان ببخشید این میگم عزیزم شاید به نظر خودت ارتباط چشمی خوبی داشته باشه ولی به نطر یک متخصص نه در هر صورت بچه های اوتیسم معمولا در برقراری ارتباط مشکل دارند
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام

سلام

2731

دوستان پسر منم سه سالشه غز یک و نیم سالگی مشکوک به اوتیسم شدم تهران اصفهان و شیراز پیش متخصصها بردمش همگی گفتند احتمالا توی طیف اوتیسمع البته با عملکرد بالا و تا سه سالگی  معلوم نمیشه از همون موقع تا حالا دارم می برمش کار درمانی گفتار هم بردمش ولی همون دو کلمه مامان و الو هم که می گفت کامل از دست داده . ایا کسی تجربه گفتار بچه اش مثل پسر من قوده اگر بوده لطف کنید راهنماییم کنسد

دوستان پسر منم سه سالشه غز یک و نیم سالگی مشکوک به اوتیسم شدم تهران اصفهان و شیراز پیش متخصصها بردمش همگی گفتند احتمالا توی طیف اوتیسمع البته با عملکرد بالا و تا سه سالگی  معلوم نمیشه از همون موقع تا حالا دارم می برمش کار درمانی گفتار هم بردمش ولی همون دو کلمه مامان و الو هم که می گفت کامل از دست داده . ایا کسی تجربه گفتار بچه اش مثل پسر من قوده اگر بوده لطف کنید راهنماییم کنید 

کسی در مورد روش پی ار تی برای درمان اوتیسم چیزی می دونه . ایا با بچه هاتون این روش که خانوم رعوفی اورده کار شده اگر نتیجه گرفتید خواهش می کنم منم راهنمایی کنید چون من شهرستانم و اینجا غیر از کاردرمانی هیچ امکاناتی نیست .گفتار درمانیش هم فقط پسرم را ماساژ فک دادند و گفتند به مرحله شناخت نرسیده در صورتیکه من مطمعنم پسرم مقاهیم مثل غب .بابا. مامان.توپ ...و خیلی کلمات دیگه را درک میکنه فقط کلام نداره.خواهش می کنم کمکم کنید.راهنماییم کنید

2738

سلام سارا جون ميشه لطفا يه خلاصه پسر گلت بنويسي و اينكه از پيشرفتهاش بگي لطفا الان چند سالشه دقيق و چند كلمه ميگه و به نظر خودت تو هر زمينه كه پيشرفت داشته چه كلاسها يا فعاليتهايي كمك كننده بودن 

ممنون ميشم 

ريبار عشق زندگيم ❤️

از مادرهاي قديمي كه اينجا بودن اگه ميتونيد از وضعيت بچه هاتون بگيد مامان نارون دختر شما همسن پسر منه و تقريبا مثل هم بودن ميشه بياي بگي تا چ حد پيشرفت داشته دختر گلتون .

پسر من هفته ديگه تولد ٤ سالگيشه ولي فقط چند كلمه اون هم به طور كامل تلفظشون نميكنه الفبا رو تا اخر ميدونه و يه وقتهاي ميگه با خودش اعداد و تا ١٠ ميگه ولي فقط من ميفهمم كه چي ميگه حتي پدرش نميفهمه چي ميگه 

الان ارتباط چشميش اصلا خوب نيست به اسمش خييييلي كم واكنش نشون ميده 

علاقه بيش از حدي به مجله هاي كودكان داره يعني هر فروشگاهي كه ميريم سريع ميدوه قسمت مجله و روزنامه و خيلي دوست داره عكساش و با قيچي در بياره البته خودش بلد نيست و ما رو مجبور ميكنه و با اون عكسها ميخنده و همش نگاه ميكنه البته تمام مجله هايي كه ميگيره مربوط به شخصيتهاي كارتوني هست كه تو تي وي ميبينه و دوست داره 

با بزرگترها رابطش خيلي خوبه ولي با بچه ها نه 

هنوز هم با صداي گريه بچه ها گريه ميكنه 

الان دو روز در هفته مهد كودك نرمال ميره و دو روز مهد مخصوص

براي مهر ماه هم تو مدرسه استثنايي اسمش و نوشتم 

يه وقتهايي خييييلي روحيه بدي دارم ولي خب سعي ميكنم غرقش نشم و فعلا از اين وضعي كه هست لذت ببرم خيلي بيرون ميبرمش كشمكش گريه و زاري بعضي وقتها گوشگيره خيلي وقتها بايد حواسم باشه يهو بدون دليل ميدوه بي هدف ولي با اين وجود نميخوام از جامعه فاصله بگيره جاي شلوغ زياد ميبرمش تقريبا هر روز . پارك ،مركز خريد شلوغ ،استخر  ،  رستوران ، بعضي وقتها هم از در خونه بهش ميگم هر جا تو دوست داري بريم دستم و ميگيره ميريم بي هدف از اينور كوچه به اونور از اين كوچه به اون كوچه ميشينه وسط پياده رو منم باهاش ميشينم خلاصه يه وقتهاي منم دقيقا مثل خودش ميشم چه دنياي جالبي دارن واسه خودشون 

به اميد روزهاي روشن 🌺❤️💝☀️🌞

ريبار عشق زندگيم ❤️

دوستان كسي در مورد درمان اوتيسم با سلول بنيادي اطلاعاتي داره ؟

من اتفاقي دو شب پيش تو اينترنت ديدم كه خيلي از خانواده ها با سلول بنيادي بچه هاشون و درمان كردن و همه راضي بودن تو ايران و نميدونم ولي تو خيلي از كشورها دارن انجام ميدن فعلا نميخوام خودم و دلخوش كنم ولي خب نميشه خيلي اميد به اين درمان دارم و سخت دنبالشم به محض پيدا كردن متخصصش پسرم و ميبرم واسه درمان و خبرشو بهتون ميدم ،اينجوري كه خانواده ها و دكتر هاشون گفتن بعد از يك الي دو هفته تعقيرات و ميبينيم 

اميدوارم حقيقت داشته باشه 🙏🏻

ريبار عشق زندگيم ❤️

سلام دوستان

ممنون از راهنمایی هاتون

دختر من الان 2سال و 2ماه داره ولی کامل داره جمله میگه بعضی فعلها و ضمایر رو اشتباه داره

با خودمون عالییه ارتباط چشمی ولی با مهمونا رو برمیگزدونه کلا میگن خجالتییه

میریم جایی اسباب بازی و چیزا بی که دوست داره ب اش برمیدارم آخرش که داریم مییایم خونه بهتر میشه کسی بگه دست بده نشناسنشناسه بهم میچسبه سارا جان مامان امیر پرهام جان و دوستان دیگه نظرتون رو میشه بدین به نظرتون خجالتییه؟

سلام دوباره . پسر منم سه سالشه . یکسال پیش کلمه ماملن و الو و عمه را می گفت  بعد از اون تو این یکسالی که کاردرمانی ذهنی انجام دلدم توجهش بالاتر ر فته ولی گفتارش کامل قطع شده.عاشقه اینه که پتو ها رغ دور خودش بپیچه و تمام اسباب بازیها را ببره زیر پتو ها بزاره و اکثرا می ره روی این تلی که درست کرده و به حالت چهار دست و پا برای خودش حرکات پلندولی انجام میده یعنی مدام خودش را عقب و جلو می کنه. دیوانه ماشین لباسشویی . چرخاندن در قابلمه و ماشین بازیه . خیلی به تلویزیون البته بیشتر اهنگ علاقه داره . دستشویی کردن را تقریبا یاد گرفته. با بچه ها بازی نمی کنه و بیشتر من وسیله بازیشم .  با خواهرش دو قلو اند . اون مشکلی نداره خداراشکر . هر از گاهی در طول روز به صورت نادر با خواهرش دنبال هم می کنند و پسرم می خنده . از صدای جارو برقی و هود اشپزخانه بدش میاد ولی بی قراری نم کنه فقط گوشاش را می گیره و بعضی مواقع دو شاخه سیم جارو برقی را در میاره. خیلی عاشقه ناخنهای لاکزده و انگشتر دز دسته. اگر کسی بیاد خونه و دستاش را لاک زده باشه پتوش رغ برمی داره و می ره زیر پتوش روی پای اون شخص و ساعتها اگر بزاریش با انگشتهای دیگران بازی میکنه. اگر دعواش کنم می فهمه میاد دو دست من را می گیره و روی گوشش میزاره حتی اگر با صدای بلند دعواش نکنم.اگر پدرش داد بکشه با جیغ زدن سر پدرش اعتراض می کنه. وقتی خیلی ذوق می کنه مدام دستاش را به هم می ماله و یا به گوشش می زنه و دور خودش می چرخه . ترس را درک نمی کنه ولش کنی از ارتفاع بدون ترس می پره . از هیچ حیوانی نمی ترسه و می ره سراغش. در لمس مشکل داره احساس می کنم بعضی چیزها را که لمس می کنه حالت برق گرفتگی پیدا می کنه‌. با کسی غریبی نمی کنه .البته اول خجالت می کشه . بعد از چند دقیقه میره طرف شخص و با دستای اون بازی می کنه.تقریبا ادرس خونه رااز فاصله پانصد متری کامل بلده و میاد خونه البته پشت سرش راه میام . و یعد راحت از پله ها میاد بالا و واحد اپارتمانمونم بلده و میاد پشت در و در می زنه. بابچه ها بازی نمی کنه  به ندرت دیدم . با اسباب بازیهاش بلد نیست بازی کنه فقط با اسباب بازیهای کاردرمانی خوب بازی می کنه .تطابق چشمیش عالیه .مهره هارا خوب نخ می کنه . عاشقه اینه که من بشینم و براش اسم وتصاویر کارتهاش رابگم و نشونش بدم ولی هرچه ازش مس خوام مثلا اسب را بین حداقل دو کارت نشونم بده حتی با اشاره اصلا پاسخ نمیده. بده و بگیر را خیلی کم متوجه میشه . شاید تنها کسی زا که احساسش رادرک کنه من مادرش هستم.خنده و شادی و عصبانیت فقظ من را می فهمه. 

2706