2703
2553
عنوان

ناراحتی قلبی در کودک هر مامانی هست بیاد تو...

| مشاهده متن کامل بحث + 339842 بازدید | 2448 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
2714
سلام انیتا جون
ببخش درگیر امتحانات هستم کمتر میتونم بیام
اره سوند میذارن واسه کوچولوها ، اروم و بی درد میذارن نگرانش نباش ، امیدوارم بهتر باشید .
نجمه بانو متاسفم که نی نی تو از دست دادی خدا یه نی نی سالم را بهت هدیه میده ان شاا... حتما تو بارداری بعدی اکوی جنینی برو عزیزم بعدشم قبل از بارداری با یه دکتر قلب مشاوره داشته باش گلم
موفق باشید
هرگاه قلبتان برای دیگران می تپد ،

فرشتگان برایتان دست تکان می دهند
سلام نوگلم غوان ؟
اسمت را درست تایپ کردم !!
بسته شدن ائورت نمیدونم چطوریه فقط این چیزا رو تازه شنیدم گفتم اگه دوست داشته باشی بخونی ...

شیوه جدید دانشمندان همچنین به پزشکان اجازه خواهد داد تا دریچه آئورت قلب بیماران دچار تنگی آئورت را راحت‌تر جایگزین کنند.

در یک عمل جراحی 90 دقیقه‌‌یی، یک دریچه قلب مصنوعی موسوم به �دریچه لوتوس� از میان کشاله ران گذرانده و در قلب قرار می‌گیرد که در آنجا به شکل یک گل باز خواهد شد. این فرآیند بسیار منحصر به فرد است چرا که در صورت نیاز در زمان جراحی می‌توان آن را به عقب برگردانده و جایگاه آن را تغییر داد.

این رویکرد بر روی موریل ساچول 86 ساله، یک پیرزن استرالیایی در بیمارستان سن وینسنت ملبورن انجام شد.

پرفسور یان مردیت،رهبر این پژوهش، این شیوه را یک گام جدید در درمان مشکلات قلبی عنوان کرد.

مردیت اظهار کرد: این یک آغاز شگرف بوده و واقعا یک تغییر بزرگ در شیوه جایگزینی دریچه‌های قلب در آینده به شمار می‌رود

دریچه آئورت یک دریچه اصلی کنترل‌کننده جریان خون در آئورت - بزرگترین رگ بدن - است. این رگ روزانه 100 هزار بار برای حرکت خون باز و بسته می شود.

در شرایط تنگی آئورت که در کهنسالان دیده می‌شود، این دریچه آهکی و سفت شده و به صورت کامل باز نمی‌شود.

این شیوه درمانی اکنون در 16 بیمارستان در آلمان، فرانسه، انگلیس و استرالیا در حال آزمایش است.

تا ۱۰ سال آینده، بیشترین تعویض دریچه قلب از طریق آنژیوگرافی انجام خواهد شد.

تعویض ‌دریچه ‌آئورت بدون ‌انجام عمل‌ جراحی

آئورت بزرگ‌ترین سرخرگ بدن است که خون را از بطن چپ قلب دریافت کرده و به اعضا و اندام‌های مختلف بدن می‌رساند. در مسیر خروج خون از آئورت، دریچه آئورت وجود دارد که هنگام انبساط بطن چپ قلب، این دریچه بسته شده و در نتیجه مانع از برگشت خون از آئورت به قلب خواهد شد.

پس باید این درچه درست کار کند تا قلب بیمار ضعیف نشود در عملکرد درست .

هرگاه قلبتان برای دیگران می تپد ،

فرشتگان برایتان دست تکان می دهند
2706