موضوع بحث

ناراحتی قلبی در کودک هر مامانی هست بیاد تو...

| 1396/01/06 | 03:02 1624 بازدید
دکترش میگه بهتره حدودای 3 سالگی انجام بشه

اخه دکتر پسرم با اکومیزان تنگی و گرفتگی رو مشخص کرده حتی به خود من هم نشون داده پس چرا دکتر شما این کار رو نمی کنه
1391/10/04
|
11:42
دکتر پسرم با اکو میزان تنگی رو مشخص کرده پس چرا برا شما با اکو این کار رو نمی کنن البته ببخشید بیشتر شکم به دکتر خودم هست نه شما
1391/10/04
|
12:02
خدایا بچه ها رو از درد بیماری نجات بده ، خیلی معصومن
1391/10/04
|
15:13
خدایا بچه ها رو از درد بیماری نجات بده ، خیلی معصومن
1391/10/04
|
15:15
ساینا جون عزیزم دیروز رفتم پیش دکتر تفرشی

ایشون هم سی تی انژیو داد و گفت باید زودتر عمل بشه
1391/10/05
|
10:01
سلام به همگی
انیتا جان و ساینا جان

نگران نباشید میدونم استرس دارید ولی عمل اسمش سنگین تر از خودشه هرچند میدونم من هرچی بگم بازم شما نگرانید اما منم که در موقعیت شما بودم همینطور بودم ولی نگران نباشید زمانی که بعد عمل بچه ها تو ای سی یو یعنی مراقبتهای ویژه هستند ما پیش بچه ها نیستیم ولی انها مراقبینی دارند که بیشتر از ما میدونند در اون شرایط باید چیکار کنند تا بچه ها اروم باشند و از درد و ناراحتی چیزی متوجه نشوند اخه بچه ها در حال خواب یا نیمه خواب به سر میبرند تا زمانی که دیگه از درد هاشون کاسته میشه و بهوش کامل میان و ما میتونیم ببینیمشون پس فقط صبوری کنید و از خدا سلامتی کامل خودتون و نازگلتون را و همه ی کسانی که مثل ما هستند را بخواهید ان شا ا... خودش همه چی را درست میکند.
1391/10/09
|
08:50
هرگاه قلبتان برای دیگران می تپد ،

فرشتگان برایتان دست تکان می دهند
سایه جون ممنونم از همدردیت..

خیلی میترسم..دوشنبه وقت سیتی آنژیو هستش..من همش دعا میکنم به خیر بگذره.

سایه جون برای بچه ها موقع عمل سوند میزارن؟؟ من نگران همه چیز عملش هستم خدایا همه بچه ها رو شفا بده و هیچ مادر و پدری رو با بچه اش امتحان نکن
1391/10/09
|
10:48
نمیدون برا بچه ای به این سن اونم پسر چطوری سوند میزارن ایکاش پوشک کنن ..نمیشه یعنی؟
1391/10/09
|
10:49
نی نی 45 روزه من بر اثر بیماری قلبی فوت شد 3 ماه از سزارینم میگذره جای خالیشو خیلی حس میکنم میخوام از ماه بعد اقدا کنم میترسم بازم..........
1391/10/16
|
قهر که می کنید

مراقب فاصله ها باشید... بعضی ها

همین حوالی 

منتظر جای خالی برای نشستن می گردند..
نی نی 45 روزه من بر اثر بیماری قلبی فوت شد 3 ماه از سزارینم میگذره جای خالیشو خیلی حس میکنم میخوام از ماه بعد اقدا کنم میترسم بازم..........
1391/10/16
|
قهر که می کنید

مراقب فاصله ها باشید... بعضی ها

همین حوالی 

منتظر جای خالی برای نشستن می گردند..
سلام دوستان.میشه بگین از کجا فهمیدین نی نی هاتون بیماری قلبی دارن؟علایمش چیه؟
1391/10/16
|
15:39
سلام دوستان.میشه بگین از کجا فهمیدین نی نی هاتون بیماری قلبی دارن؟علایمش چیه؟
1391/10/16
|
15:39
سلام . همه مادر ها خوبید ؟
کوچلو های نازتون خوب هستن ؟
1391/10/19
|
12:31
نجمه جون نگران نباش این موضوع رو باید به دکتر زناننت بگو و اکوی قلب جنین از 4 ماهگی بارداری میگیرن که معلوم میکنن سلاکت قلب جنین رو
1391/10/20
|
11:09
ویانا جون یا علائم دارن یا دکتر کودکان از صدای اضافی که تو قلبش میشنوه میفهمه
1391/10/20
|
11:11
سلام خوبید دختر کوچلوی من هم ناراحتی قلبی داره . دکتر گفته می توانیم تا 3 ماهگیش صبر کنیم. احتمالش هست گرفتگی ائورت خود به خود خوب شه؟
1391/10/20
|
11:37
سلام خوبید دختر کوچلوی من هم ناراحتی قلبی داره . دکتر گفته می توانیم تا 3 ماهگیش صبر کنیم. احتمالش هست گرفتگی ائورت خود به خود خوب شه؟
1391/10/20
|
11:37

آنیتا جان نگران سی تی انزیو نباش خیلی راحته . امید وارم کودک نازت با آرامش سپری کنه . براش دعا می کنم؟ کوجلوت قراره کدام بیمارستان سی تی براش انجام شه
1391/10/20
|
11:41
سلام انیتا جون
ببخش درگیر امتحانات هستم کمتر میتونم بیام
اره سوند میذارن واسه کوچولوها ، اروم و بی درد میذارن نگرانش نباش ، امیدوارم بهتر باشید .
نجمه بانو متاسفم که نی نی تو از دست دادی خدا یه نی نی سالم را بهت هدیه میده ان شاا... حتما تو بارداری بعدی اکوی جنینی برو عزیزم بعدشم قبل از بارداری با یه دکتر قلب مشاوره داشته باش گلم
موفق باشید
1391/11/04
|
10:52

سلام نوگلم غوان ؟
اسمت را درست تایپ کردم !!
بسته شدن ائورت نمیدونم چطوریه فقط این چیزا رو تازه شنیدم گفتم اگه دوست داشته باشی بخونی ...

شیوه جدید دانشمندان همچنین به پزشکان اجازه خواهد داد تا دریچه آئورت قلب بیماران دچار تنگی آئورت را راحت‌تر جایگزین کنند.

در یک عمل جراحی 90 دقیقه‌‌یی، یک دریچه قلب مصنوعی موسوم به �دریچه لوتوس� از میان کشاله ران گذرانده و در قلب قرار می‌گیرد که در آنجا به شکل یک گل باز خواهد شد. این فرآیند بسیار منحصر به فرد است چرا که در صورت نیاز در زمان جراحی می‌توان آن را به عقب برگردانده و جایگاه آن را تغییر داد.

این رویکرد بر روی موریل ساچول 86 ساله، یک پیرزن استرالیایی در بیمارستان سن وینسنت ملبورن انجام شد.

پرفسور یان مردیت،رهبر این پژوهش، این شیوه را یک گام جدید در درمان مشکلات قلبی عنوان کرد.

مردیت اظهار کرد: این یک آغاز شگرف بوده و واقعا یک تغییر بزرگ در شیوه جایگزینی دریچه‌های قلب در آینده به شمار می‌رود

دریچه آئورت یک دریچه اصلی کنترل‌کننده جریان خون در آئورت - بزرگترین رگ بدن - است. این رگ روزانه 100 هزار بار برای حرکت خون باز و بسته می شود.

در شرایط تنگی آئورت که در کهنسالان دیده می‌شود، این دریچه آهکی و سفت شده و به صورت کامل باز نمی‌شود.

این شیوه درمانی اکنون در 16 بیمارستان در آلمان، فرانسه، انگلیس و استرالیا در حال آزمایش است.

تا ۱۰ سال آینده، بیشترین تعویض دریچه قلب از طریق آنژیوگرافی انجام خواهد شد.

تعویض ‌دریچه ‌آئورت بدون ‌انجام عمل‌ جراحی

آئورت بزرگ‌ترین سرخرگ بدن است که خون را از بطن چپ قلب دریافت کرده و به اعضا و اندام‌های مختلف بدن می‌رساند. در مسیر خروج خون از آئورت، دریچه آئورت وجود دارد که هنگام انبساط بطن چپ قلب، این دریچه بسته شده و در نتیجه مانع از برگشت خون از آئورت به قلب خواهد شد.

پس باید این درچه درست کار کند تا قلب بیمار ضعیف نشود در عملکرد درست .

1391/11/04
|
11:05

ارسال پاسخ و نظر شما