2726
عنوان

طرز تهیه چیز کیک میخوام ؟

5365 بازدید | 7 پست
سلام دوستان کسی هست که به من طرزتهیه چیز کیک ساده و راحت یاد بده ؟
وقتی تو نیستی نه هست های ما اینگونه که باید و نه بایدها....به یاد پدر عزیزم

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

مواد لازم:

بیسکوئیت شکلاتی ساده ۲۵۰ گرم

کره ذوب شده ۱۵۰ کرم

پودر ژلاتین ۲ قاشق چایخوری

آب یک چهارم فنجان

پنیر خامه ای نرم ۳۵۰ گرم

خامه شیرین شده ۳۰۰ گرم

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

شکر ۱۱۰ گرم

شکلات سفید ذوب شده ۱۵۰ گرم

بیسکوئیت شکلاتی کرم دار ۱۵۰ گرم

شکلات ذوب شده اضافی ۵۰ گرم

طرز تهیه

کف یک قالب کمربندی ۲۵ سانتی متری را چرب کرده کنار بگذارید . بیسکوئیت را پودر کنید با کره آب شده مخلوط کنید داخل قالب ریخته پرس کنید بطوریکه ۳ سانت از دیواره را نیز پوشش دهید . قالب را به مدت ۲۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید . ژلاتین را روی آب پاشیده در ظرف محتوای آب جوش یا روی بخار آب قرار دهید تا ذوب شود . پنیر خامه ای ، خامه ، وانیل و شکر را با همزن برقی بزنید تا صاف و یک دست شود ژلاتین خنک شده را مخلوط کنید سپس شکلات سفید آب شده و بیسکوئیت شکلاتی کرم دار را که به صورت قطعات کوچک درآورده ایم به مخلوط اضافه کنید . مخلوط آماده را روی بیسکوئیت داخل قالب ریخته و به مدت ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا ببندد سپس از قالب جدا کنید و با شکلات سیاه ذوب شده تزئین کنید. این چیز کیک برای ۱۲ نفر کافی می باشد.
2728
مواد لازم چیز کیک شکلاتی:
بیسکویت ساده= ۲۰۰ گرم
پودر کاکائو= یک قاشق سوپخوری
کره=۵۰ گرم
مواد میانی کیک:
۷۵۰ گرم =پنیر خامه ای بدون نمک
۱۵۰ گرم =شکر
یک چهارم قاشق چایخوری =وانیل
۳عدد =تخم مرغ
۳۰۰گرم =شکلات تلخ
روش تهیه چیز کیک شکلاتی:
۱) فر را با حرارت ۱۸۰درجه سانتیگراد گرم کنید.
۲) بیسکویت ها را پودر کنید و پودرکاکائو را به آن اضافه کنید.
۳) کره را آب کنید و روی این مخلوط بریزید و مخلوط مواد را کف یک قالب به قطر ۲۳سانتیمتری پهن کنید و روی آن را با قاشق صاف کرده و فشار دهید.
۴) پنیر خامه ای، شکر، وانیل و تخم مرغ ها را با دور آرام همزن برقی بزنید تا خوب مخلوط شوند. شکلات را ذوب کرده و پس از آنکه کمی خنک شد با مخلوط پنیر و تخم مرغ بیامیزید و درون قالب بریزید.
۵) قالب را به مدت ۳۵دقیقه در فر بگذارید. پس از این مدت در فر را باز کنید و قالب را در فر خاموش و با در باز، خنک کنید.
۶) پس از گذشت ۳۵دقیقه وسط چیزکیک هنوز حالت مایع دارد، ولی پس از خنک شدن سفت می شود. این مایع به دلیل خام بودن چیزکیک نیست.
۷) در آخر چیزکیک را ۳تا۴ ساعت در یخچال قرار داده و بعد آن را سرو کنید
سلام عزیزم. من دوشنبه مهمانی داشتم . از بهار سایت برای اولین طرز تهیه چیز کیک یخچالی رو گرفتم و انجام دادم . باور کن برای خودم دیگه نموند و همه کلی تعریف کردند . بسیار شیک و تقریبا راحت
خدایا ! بخاطر تمام بزرگی و بخششت شکر ......