موضوع بحث

رنگ سبز مدفوع نوزاد 2 ماهه

24712 بازدید | 21 پست
دیروز بردیم واکسن دوماهگی پسرم رو زدیم. از دیروز هم شروع کردم قطره شیرافزا می خورم. امروز دیدم بچم رنگ مدفوعش سبز شده و خیلی سخت دستشویی می کنه. و هی دماغش رو می خارونه. می خواستم بدونم آیا گوشاش درد می کنه یا اینکه به خاطر قطره شیرافزا رنگ مدفوعش سبزه. چی کار کنم؟
1395/04/31
|
12:09
نه مارال جون. دختر من هم بلافاصله بعد از واکسن 2 ماهگی مدفوعش سبز شد و بعد از دو روز هم اسهال شد این به خاطر حساسیت به قطره فلج اطفال بود. انشالله که زود خوب می شه اما اگه اسهال شد زود ببرش دکتر .
هم به خاطر قطره شیر افزا میتونه باشه و هم حساسیت به واکسن . در ضمن به نظرم این قطره را نخور . دکتر پسر من که خوردنش را منع کرد . به جایش از پودر لیدی میل استفاده کن نتیجه بهتری میگیری . سعی کن شیر سینه ات را هم کامل بدی تا تخلیه بشه . اگر فقط نیمی از شیر را نی نی بخوره ، فقط حاوی قند و پروتئین هست . اولا چون حاوی چربی نیست ، سیر نمیشه و ثانیا رنگ مدفوعش سبز میشه .
مارال خانم دکتر برای این مورد به من گفت که نی نی شما ممکنه شیر رو که میخوره زود دفع میکنه و زیاد تو معده نگه نمی داره جای نگرانی نیست. فقط مواظب باشه سرما نخورده باشه و یا پهلوهاش یخ نکرده باشه
مارال عزیز. دختر من هم اینجوری می شد ولی دکترش می گفت تا 4-5 ماهگی نباید به رنگ مدفوع نوزاد اهمیت داد. ولی من لباسهای گرم تر و مناسبتر تنش کردم و بهتر شد. می تونه به خاطر قطره شیر افزا هم باشه. البته اگه یبوست داره حتما ببرش دکتر. بچه حداقل روزی 2 بار باید بیرون روی داشته باشه. دل دردش هم هنگام دفع طبیعیه ولی خودت هم نباید غذاهای نفاخ بخوری.