دستور غذا هاى بدون گوشت !!همه بياين لطفا!! - صفحه 1
نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > سلامت و تغذيه قبل از بارداري > دستور غذا هاى بدون گوشت !!همه بياين لطفا!!

موضوع: دستور غذا هاى بدون گوشت !!همه بياين لطفا!! + اظهار نظر

1   2   3   4   5  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
مارال2 پست ها : 942عضویت:1386/10/28
1389/2/12 - 12:49 صبح
من تصميم گرفتم براى سلامتى بيشتر همين طور براى كمك به محيط زيست مصرف گوشت رو خيلى كم كنم و بيشتر غذا هاى گياهى و بدون گوشت مصرف كنم! اما دستور غذا كم مييارم هركى بلده اينجا بذاره ممنون ميشم!
لينك زير رو هم ببينيد:
http://www.suprememastertelevision.com/per/?langdir=1
ميخوايد سالم و جوون باشيد و پوستتون بدرخشه؟؟؟؟ پس ميوه وسبزي و خشكبار بخوريد و گوشتو لبنيات كم كنيد!
بيتا پست ها : 6233عضویت:1388/10/12
1389/2/12 - 12:59 صبح
سلام مارال جون خودمون ....خوبي؟من هم موافقم باهات اتفاقا خودمم جديدا خيلي بيشتر از قبل دنبال تغذيه ي مناسب هستم.ولي گوشت رو تا حدي مصرف ميكنم.....با گياه خواري هم كاملا مواقفم و ميونيه ي خوبي دارم....

من هم سعي ميكنم اگه چيزي پيدا كردم بزارم...تو هم از غذاهاي اون جا برامون بزار.....
اگر صبر داشته باشی قضای الهی بر تو می گذرد در حالی که تو ستایش می شوی و اگر بی تابی کنی باز هم قضای الهی برتو می گذرد در حالی که تو نکوهش می شوی امام علی علیه السلام
1389/2/12 - 1:07 صبح
مرسى بيتا جون من كتابايى كه خوندم و سايت ها و همين طور اين كانال سوپر مستر فهميدم كه مصرف گوشت از چند جهت خوب نيست هم سلامتى ....هم حقوق حيوانات.... هم حفظ محيط زيست...
شعار اين كانال اينه كه:
گيياهخوار باش
سبز بمون(سلامت باش)
سياره رو نجات بده

يعنى اين دامدارى هاى صنعتى همه مناطق جنگلى رو از بين ميبره درختارو قطع ميكنن و تبديل به مرتع ميكنن اينا همه عامل ذوب يخچالها و يخ هاى مناطق قطبى ..گرم شدن كره زمين ميشه....

ولى متاسفانه بيشتر غذاهاى خوشمزه گوشتييه و فرهنگ غذايى ما هم همش توش گوشت داره...
براى همين ميگم هركى بلده دستور غذاى بدون گوشت بذاره
ميخوايد سالم و جوون باشيد و پوستتون بدرخشه؟؟؟؟ پس ميوه وسبزي و خشكبار بخوريد و گوشتو لبنيات كم كنيد!
مينا ( مادر باران ) پست ها : 2514عضویت:1388/8/18
1389/2/12 - 1:35 صبح
فراوونه . تو ميتوني هر غذايي با سويا درست كني. حتي قيمه و قورمه سبزيو ميشه با سوياي درشت درست كرد
نغمه پست ها : 1639عضویت:1388/5/28
1389/2/12 - 7:40 صبح
سلام دوستان
شوهر من مدت 1 سال و نيم هست كه گياه خوار مطلقه
گوشت قرمز.مرغ و ماهي و حتي تخم مرغ هم مصرف نميكنه.
به قول مينا جون ميشه خورشت هارو با سويا درست كرد ولي بازم دستو غذايي كم مياري!!!!!
و من هر روز ميشينم فكر ميكنم ببينم چي درست كنم كه هم خوشمزه باشه هم مقوي.
این روزها من خدای سکوت شده ام خفقان گرفته ام تا آرامش اهالی دنیا خط خطی نشود... اینجا زمین است اینجا زمین است رسم آدمهایش عجیب است اینجا گم که میشوی بجای اینکه دنبالت بگردنن فراموشت میکندد.........
نغمه پست ها : 1639عضویت:1388/5/28
1389/2/12 - 7:44 صبح
مارال جون پس شما هم كانال ساپري مستر رو ميبيني؟
شوهر منم از طريق همين كانال و سخنراني هاي استاد چينگ هاي گياه خوار شد. منم گياه خوار بودم ولي به خاطر بارداري مجبور شدم ولش كنم
این روزها من خدای سکوت شده ام خفقان گرفته ام تا آرامش اهالی دنیا خط خطی نشود... اینجا زمین است اینجا زمین است رسم آدمهایش عجیب است اینجا گم که میشوی بجای اینکه دنبالت بگردنن فراموشت میکندد.........
ذهن زيبا پست ها : 3909عضویت:1389/1/31
1389/2/12 - 9:43 صبح
يك غذا با ماست و گردو پياز
پياز را كمي سرخ مي كنيم گردو اسياب شده را هم ميريزيم كمي سرخ مي كنيم براي اينكه روغن گردو در بيايد بعدش كمي اب اضاف مي كنيم خيلي كم و بعد نمك و فلفل و زردجوبه اضافه ميكنيم
تقريبا يك كاسه ابگوشت خوري ماست را خوب مي زنيم و دو تا تخم مرغ مي اندازيم توي ماست و خوب مي زنيم كمي نمك و فلفل و زردجوبه اضافه ميكنيم و توي گردو مي ريزيم بعد از يك ربع جا مي افتد و كمي نعناع داغ اضافه ميكنيم اماده است
اين غذا را با كشك هم مي توانيم درست كنيم
فقط مواظب باشيد با روغن كم درست كنيد كه خيلي چرب نباشد(براي سلامتي)
سميرا پست ها : 4383عضویت:1388/11/18
1389/2/12 - 10:06 صبح
انواع كوكو ها بدون گوشت تهيه مي شن :
كوكوي سبزي
كوكوي سيب زميني
كوكوي كدو
حتي دلمه هم مي شه بدون گوشت و با سويا تهيه كرد
1389/2/12 - 10:07 صبح
پيتزاي سبزيجات
سوپ سبزيجات
مهم تر از همه انواع آش:
آش رشته
آش جو
آش دوغ
1389/2/12 - 10:09 صبح
ميرزا قاسمي
انواع املت
خيلي متنوعه
همه اينها رو هم اكثرا بلدن
فقط اگه ابتكار داشته باشي مي توني خودت هم چند نوع غذا ابداع كني
مي مي ناز پست ها : 2918عضویت:1389/1/25
1389/2/12 - 10:12 صبح
پنير خوشمزه حدود 1سوم قالب در روغن رنده ميكنيم وهم ميزنيم تا كاملا آب شود و جيز جيز كند بعد كمي شويد خشك توش ميرزينم و باچنگال هم ميزنيم بعد دوتا تخم مرغ توش ميشكنيم و كمي هم ميزنيم و قبل از بسته شدن تخم مرغها روي آنها زرچوبه ميريزيم و ديگه هم نميزني و ميذاري تا خودشو بگيره . اسمش پنير برشته است و يه دقه كار داره و بسيار خوش مزه است . نوش
خدايا ... خودت رو از من نگير ...
1389/2/12 - 10:39 صبح
خب مارال جون اين غذاهايي كه بچه ها گفتن عاليه.....من هم ميخواستم يه چيز در مورد ميوه جات بگم.اگه ميخواي گياهخوار مطلق بشي...سعي كن از ّاب هويج و اب كرفس در طول ميان وعده هات استفاده كني....و از سيب زميني هم ميشه خيلي استفاده هاي مختلف كرد توي غذاها....

راستي عضو اين انجمن هستي يا نه مارال جون؟

http://www.veganforum.ir/
اگر صبر داشته باشی قضای الهی بر تو می گذرد در حالی که تو ستایش می شوی و اگر بی تابی کنی باز هم قضای الهی برتو می گذرد در حالی که تو نکوهش می شوی امام علی علیه السلام
1389/2/12 - 10:47 صبح
كتلت سويا:

مواد لازم
2 عدد سيب زميني متوسط
نصف بسته سوياي دانه ريز مكسوي
يك عدد پياز كوچك
يك عدد تخم مرغ
مقداري زرد چوبه و نمك
يك عدد عصاره سبزيجات اليت يا گالينابلانكا
آرد سوخاري بمقدار لازم

طرز تهيه

سيب زميني ها را رنده و سپس آب گيري ميكنيم و در عين حال سوياي خيس خورده را نيز آب گيري ميكنيم و با تخم مرغ و پياز و ادويه ذكر شده و كمي آرد سوخاري مخلوط ميكنيم
بوسيله دست و ورز دادن چند عدد كتلت به اندازه كف دست درست ميكنيم و در ماهي تابه و روغن داغ شده مياندازم.
-اگر از قالب استفاده كنيد كمتر احتياج است آب سيب زميني را بگيريم.
نازي پست ها : 398عضویت:1388/11/25
1389/2/12 - 10:49 صبح
باقلي خورش باقلاي سبز رو با كره شويد زردچوبه و سير خرد شده كمي سرخ ميكني يه ذره كه تغيير رنگ داد توش اب ميريزي تا بپزه وقتي كاملا پخت و جا افتاد نمك و فلفل اضافه مي كني دوتا تخم مرغ مي شكني توش تا ببنده

سيرابيج برگ سير تازه رو مثل تره قشنگ خرد مي كني و با روغن قشنگ سرخ مي كنيد اخر سر تخم مرغ رو هم مي زنيد و ميريزيد روش تا خودش رو بگيره با ماست خيلي خوشمزه ميشه
1389/2/12 - 10:51 صبح
كال كباب بادمجون رو كبابي مي كنيد پوست مي گيريد و قشنگ مي كوبيد سير رو رنده مي كنيد و داخلش ميريزيد سبزيهاي معطر مثل نعناع خرد شده مي ريزيد توش بسته به ذائقه تون با ابغوره ترشش مي كنين
1389/2/12 - 10:53 صبح
ورقه بادمجون رو حلقه حلقه مي كنيد و سرخ مي كنيد وقتي دو طرفش قشنگ سرخ شد تخم مرغ رو هم ميزنيد و ميريزيد روش در ظرف رو مي بنديد تا مثل كوكو خودش رو بگيره

1389/2/12 - 10:55 صبح
واويشگاي بادمجون : پياز رو قشنگ سرخ مي كنيد سپس بادمجون رو كه نگيني خرد كرده ايد قاطيش مي كنيد تا كاملا سرخ شه

اينا چندتا غذاي گيلاني بود كه بدون گوشته اميدوارم خوشتون بياد
1389/2/12 - 11:20 صبح
واى مرسييييييييييييييييى چه استقباليى!!!
برم پست هارو بخونم!
1389/2/12 - 1:44 عصر
خيلى جالب بود مرسى از همه تون
بايد يكى يكى امتحان كنم

بيتا جون آره اون فروم رو هم ديدم بازم ممنونم

اگه بازم هركى غذا هاى خوشمزه بلده بذاره ممنون ميشم

نغمه جون چه عالى كه همسرت گياهخوار شده...البته وقتى همسر آدم گياهخوار ميشه براى خود آدم هم رسما راهى جز گياهخوارى نميمونه!D:

بر خلاف باور عموم غذاهاى گياهى براى تامين نياز هاى بدن كافى هستند
و خيلى از تاكيد روى استفاده از محصولات گوشتى و لبنى جنبه تجارى داره
بدن انسان اونقدر كه اغراق شده به پروتئين نياز نداره
جالبه بدونيد يك نوزاد كه تو حد اكثر رشده و حدكثر نيازو به پروتئين داره شيرش( شير مادر:يعني غذايي كه خدا به طور طبيعي در نظر گرفته) فقط 1.2 درصد پروتئين داره
Sahar(تلما) پست ها : 2071عضویت:1388/6/18
1389/2/12 - 2:55 عصر
سلام. با قارچ و كدو ي سبز هم مي تونيم غذاي خوشمزه اي درست كنيم.
عاقبت در يک شب از شب هاي نزديک/کودک من پا به دنيا مينهد/آن زمان برمن خداي مهربان/نام شور انگيز " مادر " مي نهد.
1   2   3   4   5  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: