از خواب پريدن نوزاد و ترس - صفحه 1

موضوع: از خواب پريدن نوزاد و ترس + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
*مينا گلي* پست ها : 436عضویت:1386/10/8
1388/7/18 - 6:50 عصر
سلام پسر من الان 40 روزشه ولي از همون اول تا الان خيلي از خواب ميپره و يه دفه با شدتي كه مي پره دستاشو ميبره بالا خيلي دلم براش ميسوزه گاهي هم وسط خواب يه دفه انگار كسي اذيتش كرده گريه ميكنه و با بغض بيدار ميشه
كلا با كوچكترين حركت و صدايي به شدت ميپره به نظرتون چيكار كنم؟؟؟
"تينا" پست ها : 44عضویت:1389/10/22
1390/7/22 - 9:19 عصر
http://www.solaha.com/index.php?topic=3717.0

مينا جون مطلب بالا رو بخون، در مورد سوال شماست
شميم پست ها : 2997عضویت:1388/11/30
1390/7/22 - 11:39 عصر
پسر منم اين طور بود.نگران نباش طبيعيه و به مرور زمان خوب ميشه.اگه موقع خواب تو يه پتو نازك بپيچيش احساس امنيت ميكنه و بهتر ميخوابه.
هیچ وقت امید را از کسی نگیریم. شاید اون تنها چیزی هست که داشته باشه.
رزي پست ها : 1عضویت:1390/11/24
1391/10/4 - 11:15 عصر
انها که کودک نوزاد دارند معمولا از دو چیز نگران هستند اول تکانهای شوک مانند نوزاد در خواب و دوم ترس از بغلی شدن او .

کودک نوزاد هنگام خواب به صورت غریزی احساس نا امنی دارد مخصوصا اگر دور وبر اوخالی باشد؛ این ترس واضطراب خودرابیشتر نشان میدهد در این حال حس می شود که او معمولا ناآرام بوده و گریه می کند و والدین هم در ابتدا ناچارند اورا ساکت کنند. یا در صدد یافتن دلیل برآمده ویا تک فرزندها گرفتار ترساز بیماری او می افتند .اما بعد از درمان هم باز ناراحتی نوزاد ادامه می یابد .پس .اولین راه حل :بغل کردن اوست . وتکان دادن وراه رفتن ولالایی و… که معمولا سبب آرام شدن نوزاد است .اما وقتی ماجرا ادامه می یابد .هم والدین خسته می شوند هم نگران و بعد ترس از بغلی شدن به وجود می آید و…ماجرا در هم تنیده می شود .ونگرانی از بغلی شدن و …

اما چرا بچه از خواب می پرد و ناآرام است و گریه می کند . او که جایش خشک است .شیر کافی خورده و بیماری هم ندارد .مطمئنید دل درد هم ندارد .چون راحت می خوابد .

مشکل اصلی از نظر ما در این است که نوزاد نوعی ترس و ناامنی غریزی دارد .چه باید کرد؟

قدیمی ها به تجربه به قنداق کردن رسیده بودند .هرچند بعد هم اصل ماجرا و هدف را فراموش و به توجیهات ودلایل دیگری افتادند . اما قنداق کردن بچه در مرحله اول نامنی غریزی اورا کم و حذف می کند .شما اگر قنداق نمی کنید .پس باید تلاش کنید موقع خواب دور وبر او تاحدی بسته باشد. با متکا و لحاف و بالش و…اگر کودک به هرطرف بچرخد و بداند چیزی اورا در برگرفته .احساس امنیت می کند و نشان می دهد که می خوابد یعنی که در او ترس کمتر است .قنداق قدیمی ها سبب می شد که کودک در صورت نداشتن ناراحتی از قبیل گرسنگی وخیس بودن جا ودل درد شایع وناشی از غذای سرد مادر یا …. راحت و بدون حالت پرش بخوابد . در اروپا معمولا کودک را در تختی می خوابانند که اطراف آن یسته بوده و نوزاد حس می کند در محیطی چون آغوش مادر قرار دارد . و البته آنان می کوشند به هرطریق کودک را به خود وابسته نکنند .در خواب و خوراک و…شما هم اگر مشکل دارید در صورت نبودن چنین تختی باید در حین خواب دور و برکودک را با پتو یا متکا پوشاند تا احساس امنیت ,خواب بهتری را برای طفل فراهم آورید.

mararash58i پست ها : 28عضویت:1391/8/4
1391/10/7 - 11:50 صبح
دکتر نوزاد من گفت به خاطر رفلاکسه
مامان آیهان کوچولو پست ها : 30عضویت:1391/12/13
1391/12/22 - 11:14 صبح
سلام
پسر کوچولوی من هم گاهی تو خواب، انگار که خواب بد ببینه گریه می کنه و هق هق می زنه. خیلی خیلی دلم می سوزه. هرچقدر هم باهاش حرف می زنم بیدار نمی شه. وقتی بغلش می کنم بیدار می شه اما همچنان هق هق می زنه. کسی می دونه بخاطر چیه؟ من نگرانم.
بهار (مامان نازنين و ياسمين) پست ها : 2284عضویت:1388/6/16
1391/12/22 - 12:17 عصر
مامان آیهان جون بچه من هم همینطوری بود و من فکر میکردم تو خواب میترسه از هر کی هم می پرسیدم یه چیزی جوابم رو میداد یکی میگفت خواب بد دیده یکی میگفت نحسی گرفته آخر سر دکتر گفت رفلاکس داره و وقتی میخوابه محتویات معده اش میاد تو دهنش و باعث سوزش و درد میشه و باعث میشه از خواب بپره و یا با گریه شدید بیدار بشه حتماً از دکترش بخواه از نظر رفلاکس بررسیش بکنه
مامان آیهان کوچولو پست ها : 30عضویت:1391/12/13
1391/12/22 - 2:02 عصر
مرسی بهار جون. آیهان خیلی شیرشو برمیگردونه. این سری به دکترش میگم. به منم گفته بودن زیر سرش نون و نمک بذارم
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: