2737
2734
سلام
امروز می خوام تجربمو باهاتون به اشتراک بذارم. فکر کنم خیلی ها از تاپیک هایی که قبلا گذاشتم این مشکل منو بدونن. دختر من الان 2 سال و سه ماهشه و از سه ماهگی دو تا از انگشتهاشو می مکید. من خیلی از روشها رو مثل دستکش، چسب، صبر زرد، لاک تلخ رو امتحان کردم و فایده نداشت. تا اینکه مامانم پیشنهاد داد به ناخنهاش لاک سیاه بزنم. البته من قبلا به ناخنهاش غیر از یک بار لاک نزده بودم و فکر نکنم خاطرش به یادش مونده بود. خلاصه اینکه به همه ناخنهاش لاک سیله زدم و موقعی که می زدم مدام می گفتم اه اه تخ . طفلک با تعجب نگاه می کرد و خودشم می گفت تخ. شاید باورتون نشه ولی دیگه انگشهاشو در طول روز مک نزد. اما خیلی براش سخت بود. مخصوصا برای خواب رفتن. طوری که ساعت خوابش از 9 به 11 شب رسید. من خیلی بیشتر بهش محبت می کردم و شبها روی پام می ذاشتمش و تکونش می دادم تا خواب بره. اما در طول شب انگشتشو می مکید حتی بیشتر از قبل. الان بعد از گذشت 1.5 ماه روزها اصلا انگشت نمی مکه و شبها توی خواب به ندرت پیش می آد که این کارو بکنه. ساعت خوابش هم مثل قبل منظم شده. البته من هنوزم به ناخنهاش لاک سیاه می زنم و حتی خودش بهم می گه بریم انگشت تخ کنیم. ببخشید که پر حرفی کردم. امیدوارم این تجربه به دردتون بخوره.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مرسی عزیزم که تجربه ات رو در اختیار مون گذاشتی،پسر من هم دقیقا مثل دختر شماست،.....................این لاکی که گفتین اگه دستشونو بمکند ضرر نداره،از داروخانه باید بگیرم،رنگهای دیگه هم داره؟..........................................با ترک کردن این عادتش عصبی نشده،آخه پسر من بیشتر موقعی که می خواد بخوابه و یا موقع خستگی بیشتر این کارو میکنه............
باز هم ممنون.
2731
گلک عزیزم
من لاک سیاه معمولی گرفتم. البته از نوع خوبش که پوسته نشه وزود پاک نشه. قبلا لاک تلخ رو امتحان کرده بودم که از داروخانه گرفته بودم. خیلی خیلی تلخ بود اما دختر من با این وجود انگشتهاشو می مکید. اما از رنگ سیاه این لاک معمولی واقعا بدش می آد و حاضر نیست انگشتشو توی دهنش بکنه. راستش من توش اضطراب نمی بینم. روزهای اول یه کم بی قرار بود. سعی می کردم بیشتر سرگرمش کنم ، بیشتر بیرون ببرمش و به خصوص عصرها می بردمش پارک تا حسابی خسته بشه و شب راحتتر بخوابه. اما اصلا بهش مستقیما نمیگفتم انگشتتو مک نزن. چون اثر معکوس می ذاره.
خواهش می کنم. امیدوارم موفق باشی. راستی اطرافیان هم نقش مهمی دارن. مثلا هر وقت مامانم می اومد خونمون بهش می گفت وای انگشتاش تخ شده. اه اه اه. بقیه هم همینطور. حالا طوری شده که خودش ناخنهاشو نشون می ده و می گه تخ شده. البته بگم در این راه صبر زیادی باید داشته باشی. امیدوارم نی نی شما هم به اندازه نی نی من از رنگ سیاه بدش بیاد.
2738
خواهش می کنم. امیدوارم موفق باشی. راستی اطرافیان هم نقش مهمی دارن. مثلا هر وقت مامانم می اومد خونمون بهش می گفت وای انگشتاش تخ شده. اه اه اه. بقیه هم همینطور. حالا طوری شده که خودش ناخنهاشو نشون می ده و می گه تخ شده. البته بگم در این راه صبر زیادی باید داشته باشی. امیدوارم نی نی شما هم به اندازه نی نی من از رنگ سیاه بدش بیاد.
دوستان خوبم سلام
فردا (پنجشنبه) پیک کودک یه جشن برگزار میکنه توی فرهنگسرای ابن سینا - شهرک غرب ساعت 7تا 9 شب.
جشن قبلیشون که من رفته بودم خیلی باحال و شاد بود حسابی خوش گذشت. توصیه میکنم یه بار شرکت کنید جالبه. تلفن پیک کودک هم اینه: 88688054
اگه خواستید سایتشون رو هم ببینید: paikekoudak.ir