موضوع: چه سني براي گرفتن بچه از پوشك مناسبه؟ چطوري؟ + اظهار نظر

1   2   3  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
مهرنوش پست ها : 370عضویت:1388/4/8
1390/4/4 - 1:32 صبح
سلام ماماناي مهربون و با تجربه
اگر تاپيكم تكراريه مي بخشين. ولي من به شدت دچار مشكلم با دخترم براي از پوشك گرفتنش. دخترم 16 ماه و نيمه هست و من از 15 ماهگيش شروع كردم به گرفتن از پوشك. هفته اول عالي بود و حتي كار بزرگش رو هم مي كرد. اما وقتي ميشستمش و مي ديد كار بزرگش رو مي ترسيد و گريه مي كرد. هرگز هم توي لگن ننشست. بعد از اون هفته هم حتي اگر يك ساعت هم باهاش توي دستشويي بشينم با آب بازي ميكنه اما جيش هم نمي كنه چه رسد به كار بزرگ.
پوشكش ميكنم اما حتي براي شستن هم به سختي مياد دستشويي و حتي بعضي وقتا گريه ميكنه.
اون روزا وقتي جيشش رو توي دستشويي نمي كرد دعواش مي كردم. حالا واقعا نمي دونم چه بايد بكنم.
خواهش مي كنم بهم كمك كنين و تجارب مفيدتون رو بهم بگين.
تيام پست ها : 3283عضویت:1390/1/29
1390/4/4 - 1:43 صبح
فكر كنم هنوز زود باشه براش طفلك سخت نگير من تا دو سالگي صبر ميكنم
"يا كاشِفَ الْكَرْبِ عَنْ وَجْهِ الْحُسَيْنِ اِكْشِفْ كَرْبى بِحَقِ اَخْيكَ الْحُسَيْنِ"‌
mami.atena پست ها : 2747عضویت:1389/4/7
1390/4/4 - 1:56 صبح
واي چه زود دخترم با وجود توالت فرنگي كه مثه صندلي هست هنوز هم پوشك رو ترجيح ميده منم راحتش گذاشتم .
ني ني گل پست ها : 1499عضویت:1389/7/17
1390/4/4 - 2:05 صبح
عزيزم فكرنميكني امادگيشو نداره...منم بعد2سال ميگيرمش ...اول ميگفتم به حرف كه افتاد ولي الان بهش ميگم پي پي كردي بيا بگو هم نميگه...پس ميذارم 2سالش تموم شه...الان 21ماهشه....
دوستاي نازنين ني ني سايتي....براي سفارش انواع گيفت تولدوعروسي ونامزدي ميتونين بهم اعتماد کنينا!!!منتظرم
mami.atena پست ها : 2747عضویت:1389/4/7
1390/4/4 - 2:15 صبح
آره طفلي يه وقت ترس براش مي مونه . دختر منم 22 ماهشه ولي در جا تو پوشك كه پي پي ميكنه مگه پي پي افتاد........ منم از حالتش مي فهمم و زودي ميشورمش ولي كمتر جيش رو ميگه.
مهفام پست ها : 39عضویت:1388/4/21
1390/4/4 - 2:20 صبح
پسر من 2.5 ساله است ولي دكترش ميگه تا 3 سالگي صبر كن، خيلي زود شروع كردي، چند ماه راحتش بذار تا ترسش بريزه، حتي گاهي كه مقاومت ميكنه براي شستن و كار بزرگ نكرده با دستمال مرطوب تميزش كن، البته حداكثر 1 بار دز روز، چون دختر بچه ها زود عفونت ادراري ميگيرن(خداي نكرده)
دريا (مامان شهرزاد) پست ها : 4169عضویت:1390/2/1
1390/4/4 - 2:58 صبح
15 ماهه؟!! فكر نمي كني خيلي زوده؟
از پوشك گرفتن بچه ها مي تونه از 18 ماهگي تا 3 سالگي طول بكشه. حالا براي هر بچه اي يه جوريه.
چند تا علامت هست كه اگه بچه اي اونها رو داشته باشه يعني مي شه از پوشك گرفتن رو شروع كرد.
اول اينكه راه رفتن بچه بايد كامل شده باشه. يعني اينكه به راحتي بتونه راه بره، بدوه، در حال راه رفتن اشيا رو حمل كنه يا به پشت سرش بچرخه و غيره. بدون اينكه تلو تلو بخوره يا تعادلش رو از دست بده. در اين زمان هست كه عضلات پا و كمر بچه رشد كافي داشتن و به حدي رسيده كه بتونه روي ادرار و مدفوع خودش كنترل داشته باشه.
علامت بعدي اينه كه وقتي 2 مي كنه خودش مي گه پي پي كردم و حتي شروع مي كنه به كندن شلوار و باز كردن پوشكش يا ميره از توي كمد وسائل عوض كردنشو مياره يا مي ره دم در دستشويي منتظر مي شه كه بشورنش.
اينا همه نشون مي ده بچه آماده از پوشك گرفتن هست.
براي از پوشك گرفتن هم روش هاي مختلفي هست كه اگه توي همين سايت مطالعه بكني مامانا تجربه هاي خيلي خوبي رو نوشتن.
اما مهمترين و مهمترين نكته اينه كه اصلاً نبايد بچه رو دعوا كرد يا تحت فشار قرار داد چون تاثير خيليييييييي بدي توي روحيش مي زاره و عواقبي داره كه تا بزرگسالي هم روان بچه رو آزار مي ده.
درين مقام مجازي بجز پياله مگير...درين سراچه بازيچه غير عشق مباز
مهسان پست ها : 1459عضویت:1387/7/29
1390/4/4 - 8:09 صبح
عزيزم خيلي زود شروع كردي...هنوز دخترتون آمادگيشو نداره...همانطورم كه دوستان گفتن نبايد اصلا دعواش كني...پسر من 28 ماهشه تازه از دوماه پيش از مهدكودك ميومد بازش ميذاشتم با خودم ميبردم دستشويي با بازي انجام ميداد...كم كم ياد گرفت ديگه حتي پوشكم بود ميگفت جيش دارم...حاضر نبود تو پوشك بكنه...الانم توي مهد از پوشك گرفتنش.....شما هم بايد كم كم شروع كني....ولي به نظر منم الان كاملا بي خيال بشيد تا چندماه ديگه كه آمادگيشو پيدا كرد......ممكن تحت فشار شما يبوست بشه....يا ادرارشو نگه داره...
مامان آنيتا پست ها : 3194عضویت:1387/12/10
1390/4/4 - 8:34 صبح
دختر من 26 ماهش تموم شده هنوزم مرددم شما خيلي زود شروع كردي عزيزم.
1390/4/4 - 9:38 صبح
آخه مي دونين. مادرشوهرم ميگه وقتي شوهرم كوچولو بوده يعني سه ماهش بوده همش مي برده سرپا ميكردش براي همين شوهر من وقتي هفت ماهه بوده وقتي كاري داشته جيغ مي زده و تو جاش نمي كرده.
من وقتي دخترم كوچولو بود گهگاه سرپا مي كردمش اونم گاهي جيش مي كرد. اما الان ديگه نه.......
مادر شوهر ميگه چون دير شروع كردم.
وافعا خودم تو فشار رواني بدي هستم. از يك طرف نگرانم كه مبادا تقصير از من بوده از يك طرف واقعا نگران اينم كه به دخترم آسيب نرسونم
صحرا پست ها : 166عضویت:1388/6/20
1390/4/4 - 11:02 صبح
سلام خانومي دكترا مگين تا 3 سالگي بچه بايد راحت باشه اگر زودتر آمادگي پيدا كنه معلوم ميشه اصلا نبايد مجبورش كني اونم زير 2 سال قديما چون بچه ها كهنه ميشدن و كهنه شستن خيلي وقت گير و سخت بوده بچه ها را زود از كهنه ميگرفتن.اگر زود شروع كني و مجبورش كني تو سنين بالاتر مخصوصا بلوغ بخاطر استرس اين روزها دچار پرخاش و شب ادراري ميشه.مادرش.هرت رو توجيه علمي كن. من پسرم 3 سالش كه تموم شد از پوشك گرفتم خيلي راحت الان 1 ماهه ميگذره كاملا حرفه اي شده.بعضي بچه ها كه زودتر آمادگي پيدا ميكنن خودشون زودتر پوشك كنار ميذارن اما زير 3 سال نبايد مجبورشون كني.
1390/4/4 - 12:33 عصر
عزيزم حالا مادرشوهرت يه كاري كرده، همه كه نبايد همون كارو بكنن. 99 درصد افراد يه جور ديگه اي عمل مي كنن. شما هم اگه بهت چيزي گفتن بگو با دكترش مشورت كردم گفته اون روش ها قديمي شده و تا سه سالگي راه داره. اصلاً نبايد بچه رو تحت فشار گذاشت كه اثرات مخربش خيلي شديده.
بگو من خودم سه ساله بودم كه از پوشك گرفتنم اين بچه هم به من رفته! بعدم بي خيال حرفاي اونا باش و فقط كار خودتو بكن.
مامي قند عسل پست ها : 12361عضویت:1387/7/12
1390/4/4 - 12:37 عصر
دكتراي روانشناس ميگن 3 سالگي بهترين سن براي اينكاره البته عموميت نداره خيليا زودتر آمادگيشو پيدا ميكنن. زود شروع كردي گلم.
خيلي به حرف قديميا توجه نكن.
"آرامش"هنر نپرداختن به مسائلی است که حل کردنش سهم خداست
آيسان پست ها : 7649عضویت:1388/12/7
1390/4/4 - 12:48 عصر
عزيزم بچه‌ها خودشون به ما ميگن كه كي بايد از پوشك بگيريمشون. دختر من 20 ماهه بود پوشكشو درميآورد ميگفت پوشكم نكن ديگه اذيتم ميكنه من دو هفته صبر كردم ديدم واقعا پوشك ناراحتش ميكنه با شك و ترديد بازش گذاشتم فقط روز اول تا ببرمش دستشويي دوبار تو خونه جيش كرد از فرداش خودش ميدويد دستشويي باورم نميشد انقدر راحت باشه .
صبر كن به موقعش خودش بهت ميگه
بسي پادشاهي کنم در گدايي چو باشم گداي گدايان زهــــــرا
1390/4/4 - 1:10 عصر
مرسي مامانهاي گل مهربون
ايشاالله خير ني ني هاي نازتون رو ببينين كه اينهمه راهنمايي هاي خوب كردين. واقعا براي من تحمل اينكه حس كنم خودم يا دخترم مشكلي داريم خيلي سخته. بازهم ازتون ممنونم و ممنون ميشم اگه بازهم نظراتتون رو بگين
1390/4/4 - 1:29 عصر
مهرنوش جون ايشالا خدا اين دختر ناز و خوشگل رو برات نگه داره.
مامان آرتين پست ها : 3281عضویت:1388/11/13
1390/4/4 - 3:16 عصر
خيلي خيلي زود شروع كردي ضمنا از پوشك گرفتن بچه بسيار بسيار كار حساسي هست سعي كن سي دي هاي دكتر هولاكويي رو گير بياري يك مبحث مفصل در اين باره داره و خيلي از مشكلات بزرگسالها رو ناشي از فشار زياد براي اين كار مي دونه به هيچ وجه نبايد به بچه فشار بياري در اينده روحي ، رواني ، شخصيتي و جنسي اش خيلي تاثير داره من كه تا حالا نديدم و نشنيدم بچه به اين كوچيكي رو كسي تونسته باشه از پوشك بگيره مادر شوهرت هم حتما خواسته خيلي از بچه داري خودش تعريف كنه اغراق كرده. البته دكتر هولاكويي هم مي گفت كه خيلي از مادرها كه فكر مي كنن بچه رو زود از پوشك گرفتن در واقع زمان ادرار و مدفوع بچه رو شرطي كردن يعني مي دونن كه بچه كي جيش داره اون موقه سر پاش مي گيرن و اين به معني از پوشك گرفتن نيست
بهترين كاري كه در حق دخترت مي كني اينه كه فعلا ببنديش تا 2 سالگي اون موقع يك تست كني ببيني ايا امادگي داره يا نه؟ حتما هم سعي كن سي دي دكتر هولاكويي رو گوش بدي
يه كم از اطرافيان حاضرت توي دوست و فاميل بپرس كي بچه ر.و انقدر زود از پوشك گرفته
       مبارک باشه :)
1390/4/5 - 12:56 عصر
دريا جون خدا شهرزاد گل تو رو هم برات حفظ كنه و خوشبختي و سعادتمنديش رو ببيني.
مامان آرتين عزيزم مرسي حتما سي دي هلاكويي را ميگيرم. در مباحث ديگه كه واقعا عالي بوده. حتما بهم در اين مورد هم كمك ميكنه
sarina پست ها : 10عضویت:1390/2/30
1390/4/5 - 1:16 عصر
عزيز دلم خيلي زود شروع كردي منم پسرم 26 ماهشه ولي گذاشتم به اختيار خودش هر وقت از پوشاك خسته شد خودش مي گه كه ديگه پوشاكش نكنم من دو تا خواهرزاده دارم كه ماماناشون يكيشونو زود از پوشاك جدا كرده كه الان هم با مشكل مواجه شده و تند تند دستشويي مي ره ولي اون يكي اينجوري نيست و وقتي 32 ماهش كه شد خودش به مامانش گفت كه پوشاك بد وپوشاكم نكن والان هم هيچ مشكلي نداره واين شد براي من يك تجربه
sarina پست ها : 10عضویت:1390/2/30
1390/4/5 - 1:16 عصر
عزيز دلم خيلي زود شروع كردي منم پسرم 26 ماهشه ولي گذاشتم به اختيار خودش هر وقت از پوشاك خسته شد خودش مي گه كه ديگه پوشاكش نكنم من دو تا خواهرزاده دارم كه ماماناشون يكيشونو زود از پوشاك جدا كرده كه الان هم با مشكل مواجه شده و تند تند دستشويي مي ره ولي اون يكي اينجوري نيست و وقتي 32 ماهش كه شد خودش به مامانش گفت كه پوشاك بد وپوشاكم نكن والان هم هيچ مشكلي نداره واين شد براي من يك تجربه
1   2   3  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: