2726
مامانای مهربون میشه بهم بگید چه جوری باید دخترم رو از شیر بگیرم؟ اخه بدجور وابسته به شیرمه و حتما باید شیر بخوره تا خواب بره و از شب تا صبح چند بار بیدار میشه و شیر میخوره!! حالا چه جوری شبا خوابش کنم و وقتی نصفه شب بیدار میشه چی کارش کنم ؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی استرس دارم
… live for yourself & skip it …
دختر من هم خیلی وابسته بود سعی کردم از ۲۰ ماهگی وعده شیر هاش رو در طول روز کم کنم بعد از یه مدتی فقط موقع خواب ظهر و شب و در طول شب میخورد هروقت که سراغ شیر میگرفت حواسش رو پرت میکردم یا چیز دیگه ای میدادم بخوره بعد از چند وقت قبل خواب ظهرش رو هم کم کردم و فقط طول شب و موقع خواب شب می خورد بعد یه مدت کوتاهی هم شب بهش ندادم چند شب هم باباش پیششخوابید و طول شب اگه بیدار میشد بغلش می کردیم البته تا حدود دو هفته هرشب موقع خواب بهونه اش رو می گرفت ولی بعد دیگه یادش رفت
دختر منم همینجوری بود. 22 ماهگی از شیر گرفتمش و با روش من خیلی کم اذیت شد. من از 2 ماه قبل شروع کردم. اول شیر شبشو کم کردم. هفته ای 1 وعده کم میکردم. وقتی بیدار میشد بغلش میکردم و صورتشو به خودم میچسبوندم و یجوری میخوابوندمش. آب تو شیشه هم میدادم. تو روز هم بهش توضیح میدادم که ببین من و بابا شبها تو خواب هیچی نمیخوریم چون دندونامون خراب میشه و دهنمون بو میگیره و تو هم نباید شبها شیر بخوری. وقتی شیر شبو کامل قطع کردم 2-3 هفته فاصله گذاشتم که عادت کنه بعد پروژه روز رو شروع کردم. هر هفته 1-2 وعده کم میکردم. باهاش بازی میکردم که یادش بره یا با باباش میفرستادم بره بیرون. خلاصه می پیچوندمش. و البته تو انواااع لیوانها و شیشه ها و نی ها بهش شیر پاستوریزه میدادم. خالی یا با طعم های مختلف. بهش توضیح میدادم که بزرگ شده و باید تو لیوان شیر بخوره. خودم و دور و وری ها رو نشونش میدادم و بچه هایی که بزرگترن و شیر تو لیوان میخورن. آخرش رسید به 1 بار در شبانه روز موقع خواب. اینقدر از شیر خوردن بد گفتم که خودش میخواست بخوره میگفت اه اه اه. دیگه یه شب توافق کردیم همونم نخوره! نکات مهم توضیح دادن زیاد راجع به دلیل قطع شیر، اعتماد به نفس دادن و تشویق کردن زیااااد که کم میخوره، تعریف پیش بقیه که کم میخوره یا دیگه نمیخوره، بسیار بغل کردن و بوسیدن و صحبت کردن برای جبران نیاز عاطفی بچه، و اصلا کوتاه نیومدن از روند کم کردن شیر که داشتی. مثلا بعد که شیر شبو قطع کردی یهو نری یه شب بهش شیر بدی. خیلی هم مراقب باش تو این دوران مریض نشه که به بهانه مریضی مجبور شی دوباره بهش شیر بدی. موفق باشی

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

حواست باشه اصلا به بچه این حس رو منتقل نکنی که شیر دادن بهش برای تو ضرر داره یا خسته میشی یا سینتو زخم نشون بدی و ... اینا خیلی رو روان بچه تاثیر بد میذاره. باید بفهمه که شیر خوردن برای خودش چون بزرگ شده خوب نیست و چون بزرگ شده شیر تو تموم میشه.
2728