چطور ميتونم بفهمم چه كسايي از صفحه فيس بوكم ديدن ميكنند؟ اصلا ميتونم بفهمم؟حرفه ايي هاي فيس بوك بفرماييد داخل - صفحه 1
نی نی سایت > تبادل نظر > متفرقه > عمومي > چطور ميتونم بفهمم چه كسايي از صفحه فيس بوكم ديدن ميكنند؟ اصلا ميتونم بفهمم؟حرفه ايي هاي فيس بوك بفرماييد داخل

موضوع: چطور ميتونم بفهمم چه كسايي از صفحه فيس بوكم ديدن ميكنند؟ اصلا ميتونم بفهمم؟حرفه ايي هاي فيس بوك بفرماييد داخل + اظهار نظر

1   2  
مستاجر پست ها : 991عضویت:1389/1/6
1390/3/12 - 5:14 عصر
ميخوام بدونم يك نفر هست خودش تو فيس بوك عضوه ميخوام ببينم از صفحه من ديدن كرده يا نه؟ ميتونم بفهمم بچه ها؟
messi پست ها : 22837عضویت:1389/12/19
1390/3/12 - 5:16 عصر
عزيزم نميشه فهميد و بهتره دسترسي به صفحه ات رو به دوستان محدود كني كه هر شحصي نتونه بياد نگاه كنه
لطفا اصرار نکنید
جين گري پست ها : 2379عضویت:1389/4/13
1390/3/12 - 5:22 عصر
نه عزيزم نميشه فقط مواظب باش توي فيس بوك لينكهايي وجود داره كه ادعا مي منه با نصب يه برنامه خاص ميشه فهميد كه چه كساني از صفحه شما ديدن مي كنن ولي در صورتي كه اين فقط يك تله هستش كه به اطلاعات شخصي شما دسترسي پيدا كنه
بزرگترين نيرنگ دنيا ان است كه اختيار زندگي از دستمان خارج شده واز ان پس سرنوشت حاكم بر زندگي شود
مستاجر پست ها : 991عضویت:1389/1/6
1390/3/12 - 5:22 عصر
مسي جون يعني هيچ طوري نميشه فهميد اين طرف اومده صفحه من رو ديده يا اسم من رو سرچ كرده؟
مستاجر پست ها : 991عضویت:1389/1/6
1390/3/12 - 5:23 عصر
خاك وچوك جاسمين جون مرسي گفتي
ماماني عسل پست ها : 1590عضویت:1388/7/25
1390/3/12 - 5:27 عصر
خانمي فيلتر شكن داري براي فيس بوك
زیبا ترین عکسها در اتاقی تاریک ظاهر می شوند پس هر وقت در قسمت تاریکی از زندگی واقع شدی بدان که خداوند قصد دارد یک تصویر زیبا از تو بسازد
messi پست ها : 22837عضویت:1389/12/19
1390/3/12 - 5:27 عصر
نه عزيزم به هيچ وجه نميشه فهميد و هر نرم افزاري هم كه مدعيه چنين كاريه دروغه
لطفا اصرار نکنید
آوين پست ها : 3165عضویت:1386/4/27
1390/3/12 - 5:29 عصر
نميشه فهميد ولي تنظيماتت رومي توني تغيير بدي تا فقط دوستاني كه در ليستت هستند بتونند اطلاعات شخصي و عكسهات رو ببينند.
مستاجر پست ها : 991عضویت:1389/1/6
1390/3/12 - 5:29 عصر
؟
مستاجر پست ها : 991عضویت:1389/1/6
1390/3/12 - 5:30 عصر
مرسي دوستان.فيلتر شكن وي پي ان بايد بخري
مستاجر پست ها : 991عضویت:1389/1/6
1390/3/12 - 5:35 عصر
چه خوب اين برنامه ها را فتيد وگرنه دانلود ميكردم
مامان سارا پست ها : 12872عضویت:1385/11/24
1390/3/12 - 5:56 عصر
فيس بوكي ها ميشه بگيد poke كردن تو فيس بوك يعني چي؟
sara پست ها : 2028عضویت:1388/10/10
1390/3/12 - 6:11 عصر
آره ميشه بگيد پوك كردن و تگ كردن يعني چي؟؟؟ممنون
الهي ان ده كه آن به
ملودي پست ها : 13267عضویت:1389/1/18
1390/3/12 - 6:43 عصر
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=95421
yesterday you said tomorrow....just do it
مريم بانو پست ها : 2529عضویت:1387/5/3
1390/3/12 - 6:44 عصر
10 نكته‌اي كه بايد درباره تنظيمات حريم خصوصي در فيس‌بوك بدانيدحريم خصوصي در فيس‌بوك همواره موضوعي چالش‌برانگيز بوده؛ هم براي كاربران و هم براي مديران اين شبكه غول‌پيكر اجتماعي. پس از مدت‌ها بحث بر سر آسيب‌پذيري‌هاي امنيتي و سوء استفاده‌هاي احتمالي از اطلاعات به اشتراك گذاشته شده توسط كاربران، فيس‌بوك با طراحي و راه‌اندازي محيطي جديد براي تنظيمات حريم خصوصي و ارائه گزينه‌هاي متنوع، تلاش كرده است تا مديريت آن را براي كاربران ساده‌تر كند.


حالا اين تنظيمات بسيار دقيق شده و مديريت كوچك‌ترين جزئيات درباره نحوه ارائه اطلاعات در فيس‌بوك نيز ممكن شده است، اما هنوز هم بسياري از كاربران به اين امكانات ارائه‌شده توجه چنداني نشان نمي‌دهند و از آن بهره نمي‌گيرند. در اين مطلب به مهم‌ترين نكاتي اشاره مي‌كنيم كه كاربران فيس‌بوك براي مديريت اكانت و صفحات خود بايد به آن توجه كنند و با اعمال آنها محدوده حريم خصوصي خود را مشخص كنند.


شايد به نظر شما هم اين تنظيمات كه در مجموع بيش از ??? گزينه مختلف را در بر‌مي‌گيرد پيچيده به نظر برسد و جزو كساني باشيد كه به اين بخش از اكانت خود تا به حال سر نزده‌ايد، اما با مرور همين ?? نكته مهم، مي‌توانيد تسلط بيشتري بر اكانت فيس‌بوك داشته باشيد، كه حالا بخش مهمي از زندگي همه‌ما شده است.


1. مديريت به اشتراك گذاري (Sharing) اطلاعات


هر يك از كاربران فيس‌بوك، هر روز يا هر از گاهي آيتم‌ها و پست‌هايي را روي ديوار خود به اشتراك مي‌گذارند. تنظيمات مربوط به اين‌كه محتواي پست‌هاي Share شده ‌شما را چه كساني مي‌توانند ببينند را مي‌توانيد با دنبال كردن اين مسير مديريت كنيد:

Account > Privacy Settings > Sharing on Facebook
در اين قسمت مي‌توانيد به‌طور جزيي مشخص كنيد كه هر بخش از اطلاعاتي كه در فيس‌بوك ارائه مي‌كنيد را چه كساني ببينند؛ از بيوگرافي و اطلاعات مرتبط با وضعيت تاهل و علايق و ... گرفته تا عكس‌ها و آيتم‌هايي كه پست مي‌كنيد. براي هر يك از آنها سه وضعيت متفاوت تعريف مي‌شود: اگر در حالت Everyone قرار دهيد، همه كاربران فيس‌بوك مي‌توانند اين اطلاعات را ببينند، حتي اگر در فهرست دوستان شما يا دوستان‌تان نباشند. اگر در حالت Friends of Friends قرار دهيد، دوستانِ دوستان‌تان هم مي‌توانند اين اطلاعات را ببينند و اگر در حالت Friends Only قرار دهيد فقط كساني كه در فهرست دوستان شما حضور دارند اين اطلاعات را مي‌بينند. اين حالت‌هاي سه‌گانه را به‌خاطر داشته باشيد، چون در ادامه باز هم به آنها اشاره خواهيم كرد.


اگر از امكان گروه‌بندي فيس‌بوك استفاده كنيد، آن‌گاه مي‌توانيد به تفكيك مشخص كنيد كه هر گروهي چه بخشي از اطلاعات شما را ببيند. به‌عنوان مثال، دوستان مورد اعتماد شما مي‌توانند همه‌ي عكس‌هاي فيس‌بوك و پست‌هاي روي ديوارتان را ببينند و همكاران‌تان فقط بخشي از عكس‌ها را ببينند. درباره‌گروه‌بندي و جزييات آن در بخش ? بيشتر توضيح خواهيم داد.


مي‌توانيد با كليك روي Cusomize Settings اين تنظيمات را با جزئيات بيشتري هم شخصي‌سازي كنيد. مثلا دسترسي به بخش‌هاي مشخصي را بر روي تعداد مشخصي از دوستان‌تان (با وارد كردن نام آنها) ببنديد.


بعد از اعمال هر تغييري در اين بخش، مي‌توانيد با كليك روي Preview my Profile ببينيد كه دقيقا چه تغييراتي ايجاد شده و پروفايل شما به چه صورتي براي ديگران نشان داده مي‌شود.

2. تغيير تنظيمات مربوط به عكس‌ها

با تغيير گزينه‌هايي كه در بخش ? توضيح داده شد مي‌توانيد تا حدود زيادي حدود دسترسي‌ها را تعريف كنيد‌، اما اين تغييرات روي آلبوم‌هاي عكسي كه پيش از اين آپلود كرده‌ايد اعمال نخواهد شد. براي تغيير دادن تنظيمات مربوط به آلبوم‌هاي عكس بايد اين مسير را دنبال كنيد:


Privacy Settings > Sharing on Facebook > Customize Settings > Edit album privacy for existing photos


در اينجا مي‌توانيد محدوده‌ حريم خصوصي براي هر آلبوم را تعريف كنيد و به‌طور مشخص بگوييد كه به هر يك از آنها چه افراد يا گروه‌هايي مي‌توانند دسترسي داشته باشند.


3.اعلام ورود (Check in) به مكان‌هاي عمومي


امكان اعلام ورود به مكان‌هاي عمومي، از امكانات بسيار جنجال‌برانگيز فيس‌بوك بوده است. منتقدان مي‌گويند اين كار رديابي مكان كاربران را بسيار آسان مي‌كند. اگر از روي موبايل هوشمند خود از فيس‌بوك استفاده كنيد، مي‌توانيد به سادگي اعلام ورود كنيد و پست مربوط به آن روي ديوارتان قرار مي‌گيرد. حتي مي‌توانيد ببينيد كه به‌طور هم‌زمان چه كسان ديگري از كاربران فيس‌بوك در آن مكان حضور دارند.
مساله اساسي اينجاست كه اگر اين گزينه در اكانت شما فعال باشد، دوستان‌تان هم مي‌توانند ورودتان به مكاني مشخص را در صفحه فيس‌بوك خود اعلام كنند و بگويند كه مثلا به همراه شما وارد پارك ملت در شمال تهران شده‌اند. امكان جالبي است، اما گاهي اوقات ممكن است پيامدهاي نامطلوبي داشته باشد. اگر به هر دليلي مي‌خواهيد اين امكان را غيرفعال كنيد، بايد اين مسير را دنبال كنيد:


Privacy Settings > Sharing on Facebook > Customize Settings > Friends can check me in to Places


انتخاب گزينه Disabled اين امكان را تا زماني كه دوباره بخواهيد آن را تغيير دهيد، غيرفعال خواهد كرد.


4.تعيين محدوده‌تعامل با دوستان و ساير كاربران فيس‌بوك


تنظيمات مربوط به نحوه تعامل با ديگر كاربران فيس‌بوك، جداي از تنظيمات مربوط به نحوه به اشتراك گذاري اطلاعات است. در اين بخش از تنظيمات شما مشخص مي‌كنيد كه ديگر كاربران بتوانند با جستجو (Search) نام‌تان شما را پيدا كنند يا نه، چه كساني (از هر يك از سه حالت اشاره‌شده در بخش ?) بتوانند براي‌تان پيام (Message) ارسال كنند يا فهرست دوستان‌تان را ببينند، يا چه كساني بتوانند براي‌تان درخواست دوستي بفرستند.


براي بررسي و يا تغيير تنظيمات مربوط به اين بخش بايد به اين مسير مراجعه كنيد:


Account > Privacy Settings > Connecting on Facebook


به‌خاطر داشته باشيد كه غيرفعال كردن امكان يافتن شما با جستجوي نام‌تان در فيس‌بوك، پيدا كردن شما توسط دوستان واقعي‌تان را هم دشوارتر خواهد كرد.


5. اپليكيشن‌ها


اگر از آن دسته از كاربران فيس‌بوك باشيد كه علاوه بر كامپيوتر شخصي يا لپ‌تاپ، روي موبايل‌هاي هوشمند (مانند آي‌فون و اندرويد) يا تبلت‌ها (مانند آي‌پد) هم از فيس‌بوك استفاده مي‌كنيد، اپليكيشن‌هاي مختلفي را ديده‌ايد كه براي دسترسي به فيس‌بوك از شما اجازه مي‌خواهند، تا بتوانند محتواهايي كه شما مي‌خواهيد را روي ديوارتان پست كنند.


براي بررسي و يا تغيير تنظيمات مربوط به اپليكيشن‌ها بايد اين مسير را دنبال كنيد:


Account > Privacy Settings > Apps and Websites > Apps You Use
اگر از هر اپليكيشن ديگري هم استفاده كنيد، ممكن است پس از مدتي بخواهيد تنظيمات مربوط به حريم خصوصي آن را تغيير دهيد. براي ايمن‌تر كردن اكانت‌تان، بهتر است همه اپليكيشن‌هايي كه از آن استفاده نمي‌كنيد و در اين‌قسمت مي‌بينيد را حذف كنيد.

6. گراف‌هاي باز و پي‌گيري فعاليت دوستان فيس‌بوكي در وب


گراف‌هاي باز اجتماعي (Social Graphs) را شايد بتوان بزرگ‌ترين ابتكار فيس‌بوك در سال ???? دانست. اگر الان به وب‌سايت مجله تايم يا سي‌ان‌ان يا نيويورك‌تايمز برويد، در بخشي از صفحه اصلي سايت آخرين فعاليت‌هاي دوستان شما در اين وب‌سايت‌ها را نشان مي‌دهد. اين‌كه آنها چه آيتمي را لايك‌كرده‌اند يا روي صفحه خود به اشتراك گذاشته‌اند. بعد از پياده‌سازي اين گراف‌ها بود كه بسياري از متخصصان اعلام كردند فيس‌بوك براي تسخير فضاي مجازي خيز برداشته است.


مساله اينجاست كه براي استفاده از اين امكان، اين وب‌سايت‌ها به‌صورت پيش‌فرض به بخشي از اطلاعات شخصي شما دسترسي دارند و اگر مي‌خواهيد دسترسي آنها را محدود كنيد، بايد اين مسير را دنبال كنيد:


Account > Privacy Settings > Apps and Websites > Instant Personalization
با برداشتن تيكي كه در پايين اين قسمت مي‌بينيد، ديگر هيچ‌يك از وب‌سايت‌ها اطلاعات مرتبط با فعاليت‌هاي شما را به ديگر كاربران نشان نمي‌دهند، اما مساله اينجاست كه اين لزوما بهترين گزينه نيست. بهره‌گيري از اين امكان در كنار معايب و آسيب‌هاي احتمالي، مزاياي چشم‌گير و حيرت‌انگيزي هم دارد.


7. اطلاعاتي درباره شما كه دوستان‌تان از آن بهره مي‌برن

اين بخش به نظر بسياري از كاربران از پيچيده‌ترين بخش‌هاي تنظيمات و مديريت حريم خصوصي در فيس‌بوك است. اگر بخواهيم آن را به‌‌ساده‌ترين شكل ممكن توضيح داده، شايد بتوان اين‌طور گفت: شما هر چقدر هم تنظيمات حريم خصوصي تحت كنترل‌تان باشد، باز هم دوستان‌تان مي‌توانند آگاهانه يا ناآگاهانه بخشي از اطلاعات‌تان را در اختيار سرويس‌هاي جانبي، بازي‌ها يا اپليكيشن‌ها قرار دهند.


دوستاني كه اطلاعات چنداني درباره حريم خصوصي ديجيتال ندارند، معضل بزرگي براي كاربران فيس‌بوك محسوب مي‌شوند. اما ماجرا آن‌قدرها هم نگران‌كنند نيست. ابتدا به اين مسير مراجعه كنيد:


Account > Privacy Settings > Apps and Websites > Info accessible through your friends
و سپس با برداشتن يا اضافه كردن تيك‌ها، دقيقا مي‌توانيد مشخص كنيد كه چه اطلاعاتي از اكانت شما را آنها مي‌توانند در تعامل با سرويس‌هاي جانبي و اپليكيشن‌ها مورد استفاده قرار دهند.


8. جستجو براي پيدا كردن و پيدا شدن


اگر گزينه Public Search در تنظيمات حريم خصوصي شما فعال باشد، آن‌گاه كاربران ديگر يا دوستان‌تان با جستجوي نام‌تان در موتورهاي جستجو هم مي‌توانند پروفايل شما را پيدا كنند. اگر پروفايل شما و ديوار فيس‌بوك‌تان، حتي براي مدت كوتاهي هم به روي عموم كاربران باز بوده باشد، ممكن‌است سرورهاي موتورهاي جستجو آن را در Cache ذخيره كرده باشند و در چنين مواقعي اين اظلاعات را نشان دهند.


اگر مي‌خواهيد اين گزينه را غيرفعال كنيد بايد اين مسير را دنبال كنيد:


Account > Privacy Settings > Apps and Websites > Public Search
9.گروه‌‌بندي و ايجاد ليست‌هاي مختلف براي دسته‌بندي دوستان


هر كاربري در فيس‌بوك به‌طور ميانگين 130 دوست دارد. بديهي است كه شما نمي‌خواهيد همه پست‌ها، عكس‌ها و اطلاعاتي را كه در فيس‌بوك مي‌گذاريد، همه به يك شكل ببينند. براي تسهيل مديريت سطوح گوناگون دسترسي براي دوستان‌تان در فيس‌بوك، مي‌توانيد از امكان گروه‌بندي استفاده كنيد.


به اين ترتيب مثلا مي‌توانيد اعضاي خانواده‌تان را در يك گروه مجزا قرار دهيد، همكاران‌تان را در يك گروه و دوستان نزديك‌تان را هم در گروهي ديگر، و براي هر يك از آنها سطح دسترسي متفاوتي تعريف كنيد. حتي مي‌توانيد وقتي در فيس‌بوك آنلاين هستيد، آنلاين ‌بودن‌تان در چت براي يك گروه خاص مشخص باشد و براي گروهي ديگر اين‌ظور وانمود كنيد كه آفلاين هستيد.


استفاده از Friends Lists بسيار ساده است و براي بهره‌گيري از آن بايد به اين مسير مراجعه كنيد:


Friends > Edit Friends > Create a List
استفاده از ليست‌هاي مختلف، مديريت دوستان را هم بسيار ساده مي‌كند و در آينده هم مي‌تواند هرگاه كسي را به ليست خود اضافه كرديد يا درخواست دوستي از طرف كسي دريافت كرديد، در همان لحظه تصميم بگيريد كه او را در كدام گروه قرار دهيد.

10. فعال كردن HTTPS


تمركز اين مطلب و همه نكته‌هاي پيشين گفته‌شده بر حريم خصوصي و شيوه‌هاي مديريت و حفاظت از آن بود، اما در پايان بايد به امنيت در فيس‌بوك هم اشاره كنيم. بدون لحظه‌اي درنگ، با دنبال كردن اين مسير HTTPS را براي اكانت فيس‌بوك‌تان فعال كنيد تا از اين به بعد با اتصال امن وارد فيس‌بوك شويد:


Account Settings > Account Security > Secure Browsing HTTPS
اين امكاني است كه فيس‌بوك به تازگي به كاربران خود ارا‌ئه كرده، اما به‌صورت پيش‌فرض غيرفعال است و به همين خاطر بايد خودتان هرچه سريع‌تر فعالش كنيد. همه آنچه درباره حريم خصوصي مي‌دانيد و گفتيم، زماني كه كسي به هر دليل و به هر شيوه‌اي اكانت‌تان را هك كند، بي‌فايده خواهد بود.


استفاده از HTTPS هك كردن اكانت فيس‌بوك را براي نفوذگران بسيار دشوارتر خواهد كرد. سعي كنيد اين سرويس را براي همه سرويس‌هاي ديگري كه استفاده مي‌كنيد (از جمله سرويس‌هاي ايميل مانند جي‌ميل) هم فعال كنيد.

تينا پست ها : 211عضویت:1390/1/9
1390/3/12 - 7:31 عصر
بجه ها من نفهميدم پوك كردن توفيس بوك چيكر ميكنه؟
پريسان پست ها : 2030عضویت:1386/5/18
1390/3/12 - 7:54 عصر
پوك كردن توي فيسبوك.. يعني اينكه آهاي من هستم .. حواست به من باشه و اينها.. مثل BUZZ توي مسنجر!

معني تحت الفظي اش ميشه " زدن به شونه طرف"
تينا پست ها : 211عضویت:1390/1/9
1390/3/12 - 7:56 عصر
مرس پريسان جووووووووووووووون
جين گري پست ها : 2379عضویت:1389/4/13
1390/3/12 - 7:58 عصر
عزيزم توي هر صفحه كه بري با فشار دادن پوك حضورت رو به صاحب اون صفحه اعلام مي كني
بزرگترين نيرنگ دنيا ان است كه اختيار زندگي از دستمان خارج شده واز ان پس سرنوشت حاكم بر زندگي شود
مستاجر پست ها : 991عضویت:1389/1/6
1390/3/12 - 9:58 عصر
وا چه تسوسول بازي هايي دراوردن.چوك ميخوام چي كار؟ همين چت كنيم بسه
1   2  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: