موضوع: كشيدن دندان در بارداري؟ + اظهار نظر

1   2  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
mahdieh پست ها : 2600عضویت:1387/10/1
1390/3/4 - 11:09 صبح
سلام مامانا من ميتونم دندونمو بكشم به نظرتون ؟
تا عصر كه از دكترم سوال كنم!
دندونه عقلمه ودرد داره اذيتم ميكنه.
اگه كسي تجربه اي داره ممنون ميشم كمكم كنه.
شرکت ادسافت، پارتنر رسمي مايکروسافت در اوکراين (پيشرو در بومي سازي محصولات سازماني مايکروسافت در ايران) SharePoint, Project Server, Dynamics CRM, Dynamics AX (ERP), Office & Windows, MS Project
پروانه پست ها : 612عضویت:1390/1/29
1390/3/4 - 11:21 صبح
سلام مهديه جان من دوران بارداري با اين مشكل روبرو شدم دكتر خودم (زنان) گفت نمي شه دندونو بكشي ولي مي توني عصب كشي كني كه دردش كم بشه ولي به دندونپزشكت بگو ميزان داروي بي حسي را با من چك كنه
من توي مطب دندون پزشك با دكتر تماس گرفتم و ايشون با دندانپزشك صحبت كردند .
نترسيا ولي پدرم در آمد تا عصب كشي شد.
1390/3/4 - 11:23 صبح
آخه پروانه جان عقله عصب كشي نميشه كرد. دردش اديتم ميكنه سر و گوش و چشم و ... درد ميكنه !!!!!!!!!!!!!!
شرکت ادسافت، پارتنر رسمي مايکروسافت در اوکراين (پيشرو در بومي سازي محصولات سازماني مايکروسافت در ايران) SharePoint, Project Server, Dynamics CRM, Dynamics AX (ERP), Office & Windows, MS Project
1390/3/4 - 11:25 صبح
چرا عزيزم مي شه منتهي چون ارزششو نداره در حالت عادي عصب كشي نمي كنن و همه اين دندونو ميكشن ولي در دوران بارداري به خاطر اينكه دوز بالاي بي حسي مي خواد نمي تونن بكشن .
منم دندون عقلم بود بعد از زايمان بلافاصله جراحيش كردم.
1390/3/4 - 11:27 صبح
مرسي پروانه جان از راهنماييت. آخه من تو مطب به دكتركه گفتم گفت نميشه پايه هاي دندون عقل كجه و قابليت عصب كشي نداره!
1390/3/4 - 11:28 صبح
مي دونم چي مي كشي خيييييييييييييييييييييلي درد داره
اين دندوناي عقل هميشه مايه دردسرند
1390/3/4 - 11:31 صبح
4 ماهه درد داره هيچي نميتونم باهاش بخورم. بدتر از درد خودش .چشم درد و سر دردمه!!!
1390/3/4 - 11:31 صبح
وزن ني ني چقدر بود زمان تولد پروانه جان؟
1390/3/4 - 11:32 صبح
من شنيدم با دندان درد ني ني خوب وزن نميگيره!
1390/3/4 - 11:39 صبح
موقع تولد وزن پسرم 2/800 بود . من نمي دونستم پس به خاطر اين بوده كه بچم وزن نگرفته بود ولي دردش خيلي بده خاطرات دوران بارداري را براي آدم تلخ مي كنه
1390/3/4 - 11:41 صبح
من نگرانيم همش همينه . دخترم وزنش 3800 بود اين بخواد وزنش كم باشه من ديونه ميشم.
1390/3/4 - 11:42 صبح
چند ماهت بود كه پرش كردي؟
1390/3/4 - 11:49 صبح
7 ماهم بود
ماشاءالله به دختر تپل خوشگلتون . من عاشق بچه هاي تپل مپلم
ولي فكر نمي كنم كم وزنيش از اين بوده چون دوران وزن گيري نوزاد 3 ماهه آخره شايد از استراحت مطلقم بود چون سرويكسم كوتاه شده بود استراحت مطلق داشتم
1390/3/4 - 11:53 صبح
الان از دكترم پرسيدم گفت ميشه بكشمش
1390/3/4 - 11:56 صبح
خدا را شكر كه از درد خلاص مي شي مهم نظر دكترته عزيزم
1390/3/4 - 11:57 صبح
آره خدارو شكر . ممنون از هم صحبتيت
ناتاشا پست ها : 584عضویت:1390/3/22
1390/4/3 - 6:34 عصر
سلام مامانهاي عزيز من دندانپزشك هستم مي خواستم بهتون بگم كه در دوران بارداري بهتر در سه ماهه دوم يعني 4 5 6 ماهگي براي درمانهاي دندان اقدام كنيد هر چند كه بهتره قبل از بارداري چكاب مي كرديد اما اگر در دوران بارداري ديديد دنداني داره حساس مي شه سه ماهه دوم را از دست نديد چون در سه ماهه سوم كمتر دندانپزشكي حاضر به كار براي خانم باردار مي شه
1390/4/3 - 6:43 عصر
در اين دوران براي خدمات دندانپزشكي با نامه از متخصص زنان كه اجازه كار براي شما را داده باشه و نشانه عدم نياز به استراحت مطلق براي شما است به مراكز تخصصي دندانپزشكي مراجعه كنيد بايد براي شما از ماده تزريقي ليدوكائين بدون اپي نفرين استفاده شود يا اگر از ماده معمول ليدوكائين همراه اپي نفرين استفاده شد يك يا دو تزريق بيشتر نباشد چون اپي نفرين تنگ كننده عروق و خطر سقط داره در مورد كشيدن دندان هم نگران نباشيد بيشتر از 2 تزريق نياز نيست اما دندان عقل را پيش دكتر با تجربه و ترجيحا متخصص جراح فك و صورت بكشيد تا كمترين زمان ممكن را بگيرد در صورت نياز به درمان ريشه در هنگام گرفتن راديوگرافي تعيين طول كانال حتما بايد روپوش سربي به زن حامله پوشانده شود يا از گرفتن عكس خودداري شود
1390/4/3 - 6:55 عصر
دوستان در دوران حاملگي سعي كنيد حتي در صورت داشتن حالت تهوع باز مسواك مرتب بزنيد از نخ دندان و دهانشويه مناسب استفاده كنيد(دهانشويه به ميزان كم استفاده شود و بلعيده نشود) اگر از تهوع مداوم رنج مي بريد بدانيد در هر بار بالا آوردن اسيد معده شما وارد دهان مي شود و دندانهاي جلو مخصوصا در فك پايين مستعد پوسيدگي مي شوند پس بهتر است بعد هر بار استفراغ مسواك بزنيد يا حداقل دهان را با آب خوب بشوييد شما در اين ماه با التهاب لثه و خونريزي روبه رو مي شويد مخصوصا اگر از قبل جرم داشته باشيد از خون لثه نترسيد و مسواك مرتب مخصوصا در قسمتهاي ملتهب را ادامه دهيد دهانشويه هاي ضد التهاب و ماساژ لثه با آب نمك(يك قاشق چايخوري نمك در يك ليوان اب جوشيده ولرم) كمكتان مي كند اگر جرم شديد و التهاب لثه از قبل از دوران بارداري داريد براي جلوگيري از تشديد آن در اين دوران وتبديل نشدن به پيوره لثه كه نياز به جراحي لثه بعد از زايمان را به دنبال دارد حتما در سه ماهه دوم براي جرمگيري به دندانپزشكتان مراجعه كنيد در زمان كوتاه و بدون بي حسي برايتان انجام مي شود
1390/4/3 - 7:05 عصر
سه ماهه دوم را از دست ندهيد چون ممكن دنداني كه در اين دوران درد و حساسيت مختصري داره در صورت عدم درمان در سه ماهه سوم 7 8 9 ماهگي تبديل به آبسه اي با درد شديد بشه كه همانطور كه گفتم در اواخر بارداري خيلي مجاز به درمان دندانپزشكي نيستيم . اميدووارم اين نوشته ها برايتان مفيد باشه براي همه ارزوي سلامتي دارم التماس دعا.
1   2  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: