موضوع: آموزش توالت رفتن به بچه هاي كوچك + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
asal_honey پست ها : 1843عضویت:1389/12/4
1390/2/30 - 7:45 عصر
آموزش توالت رفتن به كودك را بايد زماني شروع كنيد كه هم شما و هم كودك آمادگي آن را داشته باشيد شما بايد براي دست كم سه ماه وقت و انرژي بگذاريد تا كودك براي توالت رفتن آموزش دهيد.

به گزارش خبرنگار سايت پزشكان بدون مرز ، زماني كودك آماده آموزش توالت‌كردن است كه خيس شدن يا كثيف شدن كهنه را دريابد يا بتواند بگويد كه مي‌خواهد سر لگن بنشيند. اين وضعيت معمولا هنگامي رخ مي‌دهد كه كودك شما ۱۸ تا ۲۴ ماهه باشد. با اين حال ممكن است تا ۲٫۵ تا سه سالگي كودك هنچنان نياز به پوشك كردن داشته باشد.

به كودك اجازه دهيد ادرار و مدفوع خود را در توالت ببيند. بگذاريد كودك با سيفون توالت بازي كند. قبل از آموزش توالت رفتن به كودك، يك لگن بچه در محيط بازي كودك بگذاريد تا كودك با لگن بچه آشنا شود.

به كودك اجازه دهيد با مشاهده و لمس كردن با لگن آشنا شود. به او بگوييد لگن مال اوست و اجازه دهيد كودك با لباس كامل مانند صندلي روي لگن بنشيند. به او اجازه دهيد هر وقت خودش خواست از روي لگن بلند شود تا اين كار او را خسته نكند.

بعد از اينكه كودك به نشستن روي لگن عادت كرد، او را بدون لباس و پوشك روي لگن بنشانيد تا كودك به نشستن بدون لباس روي لگن عادت كند.

همچنين خالي كردن لگن به درون توالت و كشيدن سيفون آن را به او نشان دهيد. بعد از اينكه كودك با كشيدن سيفون توالت و نشستن بر لگن احساس راحتي كرد،‌ مي‌توانيد شروع به آموزش دادن دفع در لگن به او كنيد.

شلوارهاي گشاد كه به راحتي از پاي كودك خارج مي‌شود،‌ به او بپوشانيد.
هر وقت كه كودك اعلام كرد كه نياز به رفتن به توالت دارد،‌ او را روي لگن بنشانيد.

هنگامي كه كودك احساس نياز به ادرار كردن يا اجابت مزاج دارد، ممكن است حالت صورتش تغيير كند يا كاري را كه داشت انجام مي‌داد، ‌متوقف كند. به غير از توجه به اين نشانه‌ها،‌ كودك را در فواصل منظم مثلا هر يك ساعت نيم تا ۲ ساعت روي لگن بنشانيد.

هنگامي كه كودك روي لگن نشسته است،‌ پهلوي او بمانيد. حرف زدن با كودك يا قصه خواندن براي او كمك مي‌كند تا او آرامش پيدا كند.

هنگامي كه كودك خودش به توالت مي‌رود،‌ او را تشويق كنيد. اما اگر كودك دفع انجام نداد،‌ او را سرزنش نكنيد. در مقابل كودك شكيبا باشيد.

هنگامي كه كودك ياد گرفت چگونه از لگن استفاده كند، مي‌تواند استفاده از توالت فرنگي را هم به او آموزش دهيد.

ممكن است اين مراحل آموزشي تا سه ماه طول بكشد.مهم اين است كه شما بردبار و حامي كودك خود باشيد. نبايد زمانيكه اشتباهي از كودك سر زد، او را نتبيه كنيد.

چنانچه كودك در مدت سه ماه توالت رفتن را ياد نگرفت، با پزشك خانوادگي مشورت كنيد محتمل‌ترين دليل در مورد اينكه كودك‌تان استفاده از لگن را ياد نمي‌گيرد، ‌اين است كه هنوز آمادگي براي آموزش توالت را ندارد و بايد صبر كنيد تا بزرگتر شود.
در سرزمینی که سایه آدم های کوچک بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است...
niki.khatoon پست ها : 468عضویت:1389/5/4
1390/2/30 - 7:52 عصر
mersi ba darde man ke kheyli khord
سارا پست ها : 3عضویت:1390/2/27
1390/2/30 - 7:58 عصر
پسر من 2 ساله است و تازه شروع كردم ولي خيلي خسته شدم و رهاش كردم
zainab پست ها : 2940عضویت:1387/11/7
1390/2/30 - 9:21 عصر
منم هر كاري مي كنم نمي گه. دختر من 2سال و 9 ماهشه!
افسانه پست ها : 906عضویت:1387/1/17
1390/2/31 - 8:49 صبح
من پسرم 5/2 سالش از يه ماه پيش شروع كردم به آموزش و ديگه پوشكش نكردم و اول از اين لگن هاي مخصوص بچه گرفتم و هر يه ساعت ميبردمش روش مي نشست و جيش ميكرد ولي اگه نمي بردمش اون هم نميگفت بعد با محصول فوق العاده اي به نام تبديل توالت فرنگي آشنا شدم كه واقعاااااااااا كارم رو راحت كرد چون ديگه خم و راست شدن و لگن خالي كردن و ... نداره خيلي راضيم ازش توصيه ميكنم حتما بگيرين. الان كه يه ماه گذشته تازه پسرم يه وقتايي جيش داره ميگه ولي خودم هر 5/1 ساعت ميبرمش دستشويي تا كارشو بكنه البته پي پي رو هميشه ميگه ولي جيش رو نه. مهد كودك هم ميره اونجا هم سپردم كه ببرنش دستشويي. شباهم موقع خواب پوشكش ميكنم ولي اكثرا صبحا پوشكش خشكه و سريع مي برمش دسشويي اميدوارم شما هم راحت بچه هاتونو از پوشك بگيرين:)
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: