2703
2553
عنوان

.........خاطره اولین باری که پریود شدین!!!.........

| مشاهده متن کامل بحث + 372792 بازدید | 296 پست
اولش که موضوع تاپیک را دیدم بدم اومد اما حالا فکر می کنم برای دختر خودمون بهتر می فهمیم چکارکنیم که خاطره بدی تو ذهنش نمونه
مامان آروین وآرین عزیز به نظر من باید مامانت راببخشی اون موقع ها این قدر روانشناسی همه گیر نبود که مادر ها بدونن چه کار کنند و همونرفتاری را انجام می دادند که باهاشون شده بود
واااااااای من هم خیلی از مامانم دلگیرم خیلیییییییییی....راهنمایی که رفتم یه چیزهایی از دوستام درباره اش شنیده بودم فکر می کردم چقدر چیز خوبیه حتما بزرگ میشم وقتی این اتفاق بیفته واسه همین سال دوم راهنمایی الکی به بچه ها میگفتم من پریود میشم...اونا میگفن چطوریه میگفتم: وقتی پریود میشم باید یه سطل بذارم زیرم هر دفعه اون سطله پر میشه باید خالیش کنممممممممممم!!!! واقعا همچین تصوری داشتم اونوقت معلم بهداشت احمقمون فقط درباره بهداشت زیر ناخن و توی گوش حرف میزد...تا اینکه سوم راهنمایی واقعا پریود شدم اما نمی دونستم چطور باید از نوار بهداشتی استفاده کنم...همیشه مشکل داشتم باهاش چون دقیقا چسبش رو بجای اینکه به سمت لباسم بزنم به سمت توی لباسم میزدم و همیشه موقع دستشویی رفتن چسبش به بدنم می چسبید و گریه ام و درمیاورد...شبها کابوس کثیف شدن تشکم نمی ذاشت بخوابم و با وجود یه مادر 10 تا معلم 4 تا خواهر هیچی از این قضیه نمی دونستم و الان اگه رحمم زخم شد و فریزش کردم همه اش بخاطر رعایت نکردن بهداشت اصلی تو اون دوران سخت و سخت و سخت بودددددد....

کاش یاد بگیریم به بچه ها مون یاد بدیم همه چیز رو
دل قوی دار که بنیاد بقا محکم از اوست...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

اخیییییییییییییی چه خاطرات بامزه ای
من یادمه که کلاس اول راهنمایی بودم یه روز که از مدرسه برگشتم و رفتم wc یهو دیدم که بلهههههههههه
داشتم از ترس میمردم خلاصه با کلی خجالت رفتم به مامانم گفتم البته از تبریک و ناز و نوازش خبری نبود مامانم انگار میخواست من پر رو نشم به خواهر بزرگم گفته بود بهم نوار بده . اونم توضیح زیادی برام نداد.منم که نمیدونستم از نوار چطور استفاده کنم اون روز تا شب هر دقیقه میرفتم wc با یه نوار خودم رو پاک میکردم و دور مینداختم.رفتم پیش خواهرم گفتم تموم شد اونم اول تعجب کرد بعد طرز استفاده درستش رو بهم یاد داد.
اونم با جدیت و اخممممممم
2720
سلام.بنظرم تاپیک جالبی زدین.منم میخوام ماجرامو براتون بنویسم...

تابستون چهارم دبستان بود.یعنی باید میرفتم پنجم.تو حیاط خونمون داشتم با دختر عمم بازی میکردم.وسطش رفتم دسشویی.دیدم لباسم رنگی شده.اهمیت ندادم و به بازی کردنم ادامه دادم.بعدش که دوباره رفتم دسشویی دیدم بازم رنگی شده،قرمز روشن بود واسه همین زیاد شک نکردم خون باشه.رفتم حموم و مامانمو صدا کردم.بهش گفتم لباسم قرمز شده...مامانمم از همون لحظه کلی ناراحت شد که وای الان که خیلی زوده و این حرفا.یجور برام توضیحش داد که من وحشت کردم.

گریه هام یادم نمیره.از ته دلم گریه میکردم.مامانم هوامو داشت البته.خواهرم اونموقع اول دبیرستان بود و فکرکنم 1سال از شروع پریودش گذشته بود تازه ! اون بیچاره هم از گریه های من نشست گریه کرد. چون فقط 10-11 سالم بود مامانم ترسیده بود که نکنه پریود نباشه.فرداش بردم دکتر زنان.خانوم دکتر با خنده گف نه اصلا" هم زود نیس،خانوم شده دیگه.ازون موقع به بعد خیالم راحت شد و ترسم ریخت.مامانم خیلی کمکم میکرد چندباره اول،چون واقعا" بچه بودم.تا اول راهنمایی هم کلی خجالت میکشیدم.چون بین دوستام من زودتر شده بودم.به اونا هم چیزی نگفتم.تا اینکه آخرای اول راهنمایی چندتا از دوستام اومدن گفتن پریود شدیم و منم خجالتم ریخت.

مامان و معلمای منم هیچی در این مورد بهم نگفته بودم.اما از حرفهای مامانم با بقیه خانوما فهمیده بودم که خانوما یه اتفاقایی براشون میفته.هر وقتم از مامانم میپرسیدم اینی که گفتین یعنی چی میگف بزرگ شدی میفهمی...

درمورد بچه دار شدن زن و شوهرا هم خیلی تو ذهنم کلنجار میرفتم.بنظرم منطقی نمیومد که وقتی زن و شوهرا ازدواج میکنن همینطوری بچه دار شن.از کسی ام نمیپرسیدم.تا اینکه کلاس پنجم دبستان دوستم اومد بهم توضیح داد که وای دختر خالم گف اینجوریه اونجوریه! تا چندسال ازین رابطه وحشت داشتم و میگفتم من هیچوقت ازدواج نمیکنم!!

امیدوارم ازین به بعد هیچ دختری این روزای تلخ رو تجربه نکنه.
جدا نیروانا جان چه همه همدرد پیدا کردیم . منم با اینکه میدونستم تا حدودی ( به لطف معلم چهارم دبستانمون ) ولی بازم وقتی اتفاق افتاد گریه ام گرفت و با خجالت به مامانم گفتم.

ساراجان منم تا چندین و چند سال بعد از کشف!!!!!!!!! رابطه .... البته به طور ناقص و با شایعات خنده دار زیاد، از ازدواج کردن میترسیدم و هر کس که ازدواج میکرد ،فقط به این فکر میکردم که حالا چه بلایی سرش میاد .
2714
من از کلاس دوم ابتدایی که یه نوار بهداشتی خونی دیده بودم تقریبا این موضوعوحدس زده بودم و مامانممم برام توضیح داده بود تو کتابا هم می خوندم
کلاس پنجم... اول راهنمایی... سوم راهنمایی... اول دبیرستان... دوم دبیرستان.. اومدن واومدن و گذشتن و من انتظار کشیدم ولی هیچ وقت پریودنشدم.

تا به این سن که 26 سالمه هنوزم یه بارم پریود نشدم.
چه تاپیک باحالی .یاد نوجوونی کردیم .مرسی
من از همه دوستام دیرتر پریود شدم .14 سالم بود .این بود که هر چی لازم بود می دونستم و خیلی هم منتظرش بودم .آخه بعضی ها تو سن خیلی پایین تر پریود می شدن و من احساس می کردم حتما مشکلی دارم که پریود نمیشم .خیلی کتاب تو خونمون دراین موارد داشتیم .من همه رو استاد کرده بودم و همش خدا خدا می کردم که مریض نباشم یا مرد نباشم !!!!!!!! و زن باشم !!!!!!!!!!
تو مدرسه متوجهش شدم .اما خیلی کم بود و اصلا اذیتم نکرد
من برعکس شما خیلی خوشحال شدم که پریود شدم .حس زن بودن بهم دست داد .حس کردم منم قاطی آدمهام و خدا رو شکر سالم هستم و زن هستم .هه .
تازه ماه بعد هم راس همون روز منتظرش بودم اما نیومد گذاشت 2 ماه بعد اومد
کلا من اون موقع خیلی حال کردم با این قضیه

ناراحت شدم بعضی خاطرات شما رو که خوندم .مخصوصا اونهایی که زود پریود شدن و هنوز بچه بودن و فکر کردن مریضی چیزی دارن .اونم یه جور ناراحتیه روحیه به دخترای نوجوون وارد میشه مال منم یه جور ناراحتی دیگه بود که فکر می کردم ناقص هستم یا زن نیستم :)
خلاصه که گذشت
ولی موافقم به دخترا و همچنین پسرا !!!! از بچگی همه چیزو خیلی علمی و بدون رودربایستی و کامل در مورد پریود و رابطه زن و مرد و ... بگیم تا نخوان اطلاعات غلط و عقاید مادربزرگی رو از دهن دوستاشون بشنون و فکر کنن حالا چه چیز مهمیه که ازشون پنهون مونده !!!!!!!!!!
اِ؟ سرشار
سرشار جون راست می گی ؟آخه چرا هیچ وقت پریود نشی ؟
رحمت مشکل داره ؟مشکلت مادرزادیه یا ژنتیکی ؟
من گمون دارم به خاطر کم خونیم و ضعف بدنی که همیشه تو بچگی داشتم دیر پریود شدم وگرنه خواهرم و همچنین مامانم تو سن پایین پریود شده بودن
من اول دبیرستان بودم پریود شدم .امتحانات آخر سال بود .البته یه سال هم زود رفتم مدرسه
خوبیش اینه که تو سن پایین با شوک پریود مواجه نشدم و نگران هیچی نبودم .ولی اون آخرا دیگه خیلی غصه می خوردم که چرا نمیاد
2706