نی نی سایت > تبادل نظر > دوران بارداري > ساير موضوعات در بارداري > ايا عمل ليزيك چشم باعث ميشه نتونيم طبيعي زايمان كنيم؟

موضوع: ايا عمل ليزيك چشم باعث ميشه نتونيم طبيعي زايمان كنيم؟ + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
شاتوت پست ها : 2926عضویت:1389/8/13
1390/2/22 - 1:27 صبح
سلام.امروز يكي از فاميلهاي دورمان رو ديدم و فهميدم به تازگي باردار شده.گفت چون ليزيك كرده دكترش گفته زايمان طبيعي به چشمش فشار مياره و ضرر داره.تمام وجودم رو غصه گرفت.اخه منم ليزيك كردم چشمامو.يعني نميتونم طبيعي زايمان كنم؟؟؟؟اگه ميدونيد يا همچين چيزي از دكتزتون شنيدين تروخدا جواب بدين دارم دق ميكنم
دنیا محل گذره فکرش رو نکن میگذره
       فقط 24 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !
آسمانه پست ها : 3612عضویت:1389/10/2
1390/2/22 - 1:34 صبح
شايد دوستت فشار ته چشمش هم بالا بوده؟ از دكترت بپرسي مطمئن تره شاتوت جون. پيش يه چشم پزشك هم برو فشار چشمت رو اندازه بگيره
دخترونه       فقط 8 هفته و 4 روز به تولد گل دخترم باقی مونده !
فرناز پست ها : 6640عضویت:1389/8/13
1390/2/22 - 1:34 صبح
اره خانمي نمي توني طبيعي زايمان كني به خاطر فشار خيلي زياد كه به چشمت مياد
mamani پست ها : 2120عضویت:1388/9/27
1390/2/22 - 1:41 صبح
man leizik kardam ,zaymane tabiee ham kardam
مامان جون پست ها : 1720عضویت:1386/5/20
1390/2/22 - 2:21 صبح
bale azizam manam shenidam on tarafiham ke be man goft khodesh amal karde bod va goft doktoram gofte khatarnake
نرگس پست ها : 396عضویت:1390/2/12
1390/2/22 - 2:42 صبح
سلام مگه چند وقته عمل كردي اگه تازه است اصلا نبايد به چشمت فشار بياد تاريه چشمت چند روزه خوب شد چند روز تاريكي بودي
messi پست ها : 4998عضویت:1389/12/19
1390/2/22 - 10:15 صبح
فقط با اجازه چشم پزشكت ميتوني طبيعي زايمان كني شاتوت جون معمولا پزشك زنان درخواست يه نامه از چشم پزشك ميكنه...انشا...كه بتوني
سارا(مامان امير پرهام) پست ها : 71955عضویت:1388/6/25
1390/3/5 - 12:42 عصر
آيا بانواني كه تحت عمل ليزيك قرار گرفته اند مي توانند در پايان بارداري زايمان طبيعي داشته باشند يا آنكه بايد با سزارين نوزاد خود را متولد نمايند؟
انجام ليزيك هيچگونه مانعي براي زايمان طبيعي به شمار نمي رود و به دليل انجام ليزيك نيازي به انجام سزارين وجود ندارد.

چند ماه پس از زايمان مي توان عمل ليزيك انجام داد؟
حدود سه ماه پس از زايمان كه وضعيت چشم و شماره آن تثبيت شده مي توان براي اينگونه جراحي ها اقدام نمود.

آيا در دوره بارداري نيز مي توان ليزيك را انجام داد؟
پس از سه ماهه اول دوران بارداري به علت تغييرات هورموني اين دوره بر ميزان عيوب انكساري و وضعيت قرنيه،‌تغييراتي ايجاد مي گردد لذا بهتر است در طول دوران بارداري و تا چند ماه پس از خاتمه آن و تثبيت وضعيت چشم ها از انجام عمل ليزيك اجتناب گردد. ليزر اكسايمر تنها بطور موضعي بر روي قرنيه تاثير گذارده و اثرات عمومي و عوارضي در ديگر نقاط بدن مادر و جنين براي آن گزارش نشده است.
من هیچوقت از دست دیگران ناراحت نمی شوم فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم...(ال پاچینو)
1390/3/5 - 12:43 عصر
آيا بانواني كه تحت عمل ليزيك قرار گرفته اند مي توانند در پايان بارداري زايمان طبيعي داشته باشند يا آنكه بايد با سزارين نوزاد خود را متولد نمايند؟
انجام ليزيك هيچگونه مانعي براي زايمان طبيعي به شمار نمي رود و به دليل انجام ليزيك نيازي به انجام سزارين وجود ندارد.

چند ماه پس از زايمان مي توان عمل ليزيك انجام داد؟
حدود سه ماه پس از زايمان كه وضعيت چشم و شماره آن تثبيت شده مي توان براي اينگونه جراحي ها اقدام نمود.

آيا در دوره بارداري نيز مي توان ليزيك را انجام داد؟
پس از سه ماهه اول دوران بارداري به علت تغييرات هورموني اين دوره بر ميزان عيوب انكساري و وضعيت قرنيه،‌تغييراتي ايجاد مي گردد لذا بهتر است در طول دوران بارداري و تا چند ماه پس از خاتمه آن و تثبيت وضعيت چشم ها از انجام عمل ليزيك اجتناب گردد. ليزر اكسايمر تنها بطور موضعي بر روي قرنيه تاثير گذارده و اثرات عمومي و عوارضي در ديگر نقاط بدن مادر و جنين براي آن گزارش نشده است.
من هیچوقت از دست دیگران ناراحت نمی شوم فقط نظرم را در موردشان عوض میکنم...(ال پاچینو)
1390/3/5 - 12:43 عصر
ليزيك و حاملگي

براي بسياري از بانوان اين پرسش مطرح است كه آيا عمل ليزيك براي حاملگي و يا براي زايمان طبيعي مانعي ايجاد مي كند. ظاهرا براي بسياري اين نگراني و تصور ايجاد گشته كه با انجام عمل ليزيك، نبايد باردار شوند و اگر هم بارداري پيش آمد بايد با عمل سزارين فرزندشان را بدنيا بياورند و زايمان طبيعي مي تواند منجر به پارگي شبكيه و نابينايي شود. پاسخ ساده و سريع به اين پرسش و نگراني، اينست كه عمل ليزيك و ديگر اعمال جراحي عيوب انكساري هيچگونه ريسكي را براي حاملگي و يا زايمان طبيعي ايجاد نمي كند.
ظاهرا منشا اين پرسش و نگراني به اين بر مي گردد كه اكثر افرادي كه تحت عمل ليزيك قرار مي گيرند، نزديك بين هستند. بعلت اينكه نزديك بين ها معمولا تغييراتي در شبكيه اشان دارند كه شانس پارگي شبكيه را بيشتر مي كند، اين نگراني وجود دارد كه فشارهاي زايماني سبب پارگي شبكيه گردد. بايد دانست كه در چشمهاي نزديك بين، اندازه كره چشم بزرگتر از حد معمول مي باشد و هرچه نزديك بيني بالاتر باشد، اندازه كره چشم به همان نسبت بزرگتر خواهد بود. در نتيجه و بعلت بزرگي اندازه كره چشم، تغييراتي بصورت نازكي و دژنرسانس در شبكيه، علي الخصوص در اطراف شبكيه رخ مي دهد كه بصورت نسبي شانس پارگي شبكيه را در افراد نزديك بين بالا مي برد. پس بطور كلي شانس پارگي شبكيه در افراد نزديك بين بيشتر از افراد ديگر مي باشد.
در مطالعات انجام شده، علي رغم تئوريهايي كه وجود دارد، هيچگاه اثبات نشده است كه عمل ليزيك و ديگر اعمال جراحي ليزري مانند لازك و پي آر كي، احتمال پارگي شبكيه را در اين افراد بالاتر ببرد. بنابراين نزديك بين ها بدون توجه به اينكه عمل ليزيك را انجام داده يا نداده اند، ريسك پارگي شبكيه در آنها يكسان مي باشد. اين يكساني ريسك در مورد بانواني كه نزديك بين هستند، چه ليزيك كرده باشند يا نكرده باشند، چه حامله باشند يا نباشند، نيز صدق مي كند.
حال صحبت در اين است كه آيا حاملگي و زايمان طبيعي نيز به ريسك پارگي شبكيه چيزي اضافه مي كند يا نه. حاملگي و تغييرات هورموني زمان حاملگي بصورت فيزيولوژيك تغييراتي در چشم ايجاد مي كند ولي هيچگاه ريسك اضافي براي شبكيه و ايجاد پارگي در آن، ايجاد نمي كند. در گذشته اين نگراني وجود داشت كه فشار زايمان طبيعي ممكن است در ايجاد پارگي شبكيه در افراد با نزديك بيني بالا نقش داشته باشد، ولي مطالعاتي وجود دارد كه در تعداد زيادي از بانواني كه شماره نزديك بيني آنها بين ۴- تا ۱۵- بوده و فرزندشان را با زايمان طبيعي بدنيا آورده اند، هيچگونه افزايشي در ميزان پارگي شبكيه يا خونريزي شبكيه در اين افراد در مقايسه با افراد گروه كنترل ديده نشده است.
هر چند در كل، هم تمايل بانوان حامله و هم تمايل همكاران متخصص زنان و زايمان به عمل سزارين بيشتر از زايمان طبيعي است، ولي تا كنون هيچگونه دليل علمي بر اينكه نزديك بيني بالا و عمل ليزيك منعي براي زايمان طبيعي باشد، ارائه نشده است.
http://www.drhashemian.com/refractivesurgery-lasik-expectancy-f.htm
1390/3/6 - 8:38 عصر
سلام گلم ربطي نداره من كه دكتر چشم پزشكم اقاي هاشمي و خيلي معروفه تازه من يك بار تجربه زايمان طبيعي راداشتم گلم نتزس هيچي نميشه ميتوني بري كلينيك نور و از چشم پزشك ها ي اون جا هم بپرسي چند روز پيش هم تو رادو سلامت يك چشم پزشك داشت در مورد همين موضوع صحبت ميكرد ميتوني هر روز صبح راديو سلامت را گوش كن
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: