موضوع: كهير دوران بارداري + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
زينب ( مامان صبا) پست ها : 31عضویت:1389/12/4
1390/2/7 - 8:17 عصر
سلام به همه.
من هفته 34 بارداريمو ميگذرونم.الان حدود يك هفته است تمام بدنم از دونه هاي قرمز پر شده و فوق العاده خارش دارن به طوري كه از شدت خارش شب تا صبح بيدارم.
لطفا اگه كسي هست كه اين تجربه سخت رو پشت سر گذاشته من رو راهنمايي كنه.چي بخورم يا از چي استفده كنم كه از شر اين دونه هاي خارش دار راحت بشم.
ممنون
الهه پست ها : 272عضویت:1389/10/27
1390/2/7 - 8:29 عصر
سلام عزيزم
بدنت رو هر روز با اب ولرم بشور و هميشه چرب نگه دار،به خاطر بهار احتمالن آلرژي گرفتي
مامان پارسا و نيما       مبارک باشه :)
الهه پست ها : 272عضویت:1389/10/27
1390/2/7 - 8:31 عصر
راستي من شنيدم عرق كاسني براي پوست خوبه و تو بارداري هم مصرف كردنش مفيده استفاده كن
مامان پارسا و نيما       مبارک باشه :)
sogol پست ها : 1937عضویت:1388/7/30
1390/2/7 - 8:31 عصر
ziad nakharonesh ke badanet khat nandaze
mamiparnia پست ها : 631عضویت:1390/2/5
1390/2/7 - 8:34 عصر
azizam man ham in moshkelo dashtam va doktore poost baram ye mahlool ba ghors dade bood ke ghorsa kheili moaser bood,hatman boro doktore pooost
sanam پست ها : 170عضویت:1389/9/29
1390/2/7 - 8:40 عصر
اجيل وشيريني و گردو. چيزاي گرمي نخور .دكترهم برو عزيزم.
1390/2/7 - 8:52 عصر
راستش دكتر رفتم. گفت حساسيته. يه آمپول ضد حساسيت بهم داد 2 نمونه پماد .اثر نكرد دوباره رفتم پمادا و قويتر كرد
ولي همه ميگن حرارت بدنته داره ميريزه بيرون.اينقدر كاسني و شاه تره و بيدمشك و هندوانه خوردم كه نگو
اصلا انگار آتيش تو بدنمه.باورتون نميشه زير كولر ميخواابم ولي از خواب كه بيدار ميشم خيس عرقم. واسه ني نيم خيلي ميترسم.ميترسم اون داخل آب پز بشه.آخه كي ديده ني ني دختر اين جوري باشه.
چيكار كنم رفقا؟
طلوع پست ها : 909عضویت:1388/6/14
1390/2/7 - 9:20 عصر
سلام صبا جون.....
منم از هفته 37 بارداري اينطوري شدم........
ميفهمم چي ميكشي........
حساسيت به جفته. تا زايمان هم نكني خوب نميشه.....منم دكتر دو تا آمپول بهم داد ولي خوب نشد.دو تا پماد كالاندولا هم تموم كردم با يه محلولش ولي همش بي اثره......
دكتر پوست گفت روزانه با آب سرد دوش بگير....كه خيلي موثر بود.صابون و ليف هم اصلا نزن به بدنت..... به من يه كرم ثمين مخصوص پوستهاي آسيب داده داد كه چرب نگهش دارم........
من هر روز كاسني و خاكشير و هزار تا كوفت ديگه ميخوردم .سدر و ماست هم زدم هيچي هيچي خوبش نميكنه....ولي به محض اينكه زايمان كردم خوب شد.......
فقط از خدا ميخوام بهت صبر بده.
اينم تاپيكيه كه من اون زمان باز كردم!http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=47186
1390/2/7 - 9:51 عصر
ممنون از راهنمايي همتون .به خصوص شما طلوع جون.
من فكر ميكردم شايد يكي دو هفته اي تموم بشه.يعني بايد تا به دنيا اومدن ني نيم صبر كنم؟
طلوع جون بعد از زايمانت اين گرميا اثري روي ني نيت نداشت؟يعني زرديش زياد باشه يا اونم دونه رو بدنش باشه؟
من حاضرم دو برابر اينو تحمل كنم ولي فرشته كوچولوم اذيت نشه
بارا پست ها : 617عضویت:1388/11/9
1390/2/7 - 9:51 عصر
سلام عزيزم .مال من هم خارش و هم درد داشت .كالامين بزن.با صابون بچه تنت را بشور. چيزاي گرمي نخور.مايعات زياد بخور.من كاسني و خاكشير زياد مي خوردم.كالاندولا هم خوبه.پماد مارك مديلن چيزي براي اين عارضه داره چون كرمهاي درمانيش خيلي خوبه.

خدا شفا بده به سلامتي فارغ بشي.مال من همش .3 4 دونه بودولي از درد و خارش تا صبح خوابم نمي برد. همينه كه بهشت زير پاي مادر هاست.هههههههههههههه

باي
1390/2/7 - 10:00 عصر
سلام عزيزم .مال من هم خارش و هم درد داشت .كالامين بزن.با صابون بچه تنت را بشور. چيزاي گرمي نخور.مايعات زياد بخور.من كاسني و خاكشير زياد مي خوردم.كالاندولا هم خوبه.پماد مارك مديلن چيزي براي اين عارضه داره چون كرمهاي درمانيش خيلي خوبه.

خدا شفا بده به سلامتي فارغ بشي.مال من همش .3 4 دونه بودولي از درد و خارش تا صبح خوابم نمي برد. همينه كه بهشت زير پاي مادر هاست.هههههههههههههه

باي
1390/2/7 - 10:00 عصر

باي
1390/2/7 - 10:04 عصر
ممنون بارا جون.متاسفانه من كل بدنمو گرفته البته خوشبختانه به جز صورتم
فقط دعا كنيد خوب بشه و تا زايمانم طول نكشه.چون محل زندگي من خوزستانه و اينجا هوا رو به گرمي رفته و اين بيرون رفتنو برام خيلي سخت كرده
آوين پست ها : 797عضویت:1387/11/6
1390/2/8 - 3:11 عصر
saba جون من هم ماه نهم بارداري اين مشكل رو داشتم وقتي ميرفتم حموم سدر و ماست رو مخلوط ميكردم استفاده ميكردم ولي اونم 2-3 ساعت آرومم ميكرد.تا ميتوني عرق كاسني بخور تا بچه زردي نداشته باشه.منم بچم دختر بود البته من قبل از كهيرا شيريني جات زياد خورده بودم.اينم بگم هيچ دارويي اثر نداره
طلوع پست ها : 909عضویت:1388/6/14
1390/2/14 - 4:14 عصر
نه صبا جان اينا گرمي نيست حساسيت بدنته به جفت.......
من چون كاسني و خاكشير ميخوردم بچه م زردي نداشت.......بدنش هيچي دونه نداشت......به جنين آسيبي نميرسه. بعد از ايمان هم به طور كامل خارش و سرخيش فروكش كرد......
مامان دوقل دوگل پست ها : 378عضویت:1392/2/18
1392/4/24 - 2:39 عصر
درمان کــهــیــر در دوران بارداری و...

درمان اکثر کهیرها چندان سخت نیست. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، این مراحل را دنبال کنید:

- در صورتی که فرد دچار یبوست است حتماً یبوست وی را برطرف کنید. در مورد این بیماران، استفاده از خاکشی جوشانده ارجح است.(به این ترتیب که یک قاشق غذاخوری خاکشی را در یک لیوان آب جوش دو دقیقه بجوشانید. در صورت عدم تمایل در غیر این صورت، استفاده از فلوس، بهتر از سایر ملین هاست.

۲- در صورتی که بیمار دچار یبوست نیز نباشد، مصرف خاکشی جوشانده کمک موثّری در درمان کهیر است.

۳- حجامت، بهترین راه درمان کهیر است. اغلب کهیرها به حجامت عام پاسخ می دهند. معمولا یک یا دو بار حجامت به فواصل ۱۰ روز تا دو هفته ای کفایت می کند. توصیه ما این است که حتّی اگر حجامت عام باعث درمان کهیر نشد؛ به سراغ حجامت ساقین(که از بهترین حجامت ها برای رفع خارش بدن است) نروید؛ چرا که ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای جنین شود.

۴- در کنار انجام حجامت از داروهایی که کبد را فعّال می کنند استفاده نمایید. ساده ترین دارو، ترکیب عرق کاسنی و شاهتره به نسبت مساوی و با میزان مصرف ۳ استکان کوچک در روز است. در صورت نیاز می توان کمی عرق همیشه بهار نیز به ترکیب فوق افزود. در عین حال استفاده از سایر داروهای صفرابر نیز بلامانع است، اگر چه به تجربه دیده ام که همان ترکیب ساده فوق در اکثر موارد کارساز است.

۵- درمان های موضعی: بسیاری از داروهایی که طبع خنکی دارند را می توان به عنوان درمان کمکی و موضعی در معالجه کهیر به کار برد. یک مثال ساده و فراگیر آن، شستشوی بدن با سدر در موقع استحمام است. در این زمینه ترکیبات گوناگون و موثّر بسیاری وجود دارد امّا ترکیب ارزان قیمت و در عین حال موثّری که خود، آزموده ام و در بسیاری از بیماران با رضایت خاطر همراه بوده است؛ این است که مقداری شاهتره خشک و جوش شیرین را به نسبت مساوی با کمی ماست شیرین مخلوط کرده، در حمّام روی بدن مالیده بعد از حدّاقل ده دقیقه شسته شود. علاوه بر این نوع درمانها، دود دادن برخی داروها نیز کمک زیادی به رفع خارش و تورّم ناشی از کهیر می کند که در دسترسترین آن، خاکشی است که باید مثل اسفند دود داده شود. البتّه فراموش نکنید که این درمان های موضعی، در معالجه کهیر، تنها نقش کمکی دارند و جای درمانهای اصلی را نمی گیرند.

تذکّر: بعضی موارد کهیرهای بارداری می توانند به درمان مقاوم باشند که این مساله معمولا ناشی از گرمتر بودن مزاج جنین نسبت به مادر است و با زایمان مرتفع خواهد شد.

دوستان واسه من جواب داد من سالهاست که با این بیماری درگیرم انشالله برای شما هم مفید باشه
خدایا عاشقتم       مبارک باشه :)
گلنارک پست ها : 1058عضویت:1392/2/21
1392/4/24 - 2:52 عصر
شعردر ارتباط با عکس کودکانتان به خدمات نی نی پیکس اضافه شد
تو این گوشه دنیا آرزو داشتش صبا
سفر کنه به هر جا بره به اون دوردورا
........
مامان های بار دار تهر انی از هم اکنون برای نوزادتان وقت رزرو کنید و با گفتن قصه یا شعری از کودکتان هر روز او را سرگرم کنید
عکاسی تخصصی از کودکان در منزل با بک گراند واقعی بدون انجام فتوشاپ، برای اولین بار در تهران و ایران برای مشاهده نمونه قصه به لینک های سایت در قسمت پیوند ها مراجعه شود

http://www.ninipics.com
اتليه تخصصي کودک همراه با شعر و قصه( ترجمه انگليسي) براي اولين بار در تهران و ايران http://ninipics.blogfa.com/
مامان دوقل دوگل پست ها : 378عضویت:1392/2/18
1392/4/24 - 3:04 عصر
وجود خارش در دوران بارداری در بعضی از نواحی بدن به خصوص دور شکم و پستان ها که در حال بزرگ شدن هستند، کم نیست، زیرا پوست باید برای هماهنگی با رشد این نواحی کشیده شود. هورمون های دوران بارداری نیز تا حدی در این امر مؤثرند.
حدود دو سوم از خانم های باردار در طول دوران بارداری دچار قرمزی و گاهـی خارش کـف دست ها و پاها می شوند. کارشنـاسـان براین باورند که علت این اختلالات که بلافاصله پس از زایمان از بین می رود، افزایش سطح استروژن خون است.

خانم های سیاه پوست نسبت به سفید پوستان کمتر دچار این حالت می شوند. گاهی ممکن است بیماری های پوستی که به طور طبیعی با خارش همراه هستند، نظیر خشکی پوست ، اگزما، یا آلرژی غذایی در دوران بارداری، با خارش شدیدی بروز کند.

چگونه می توان خارش را تسکین داد؟

*از گرفتن دوش و حمام داغ بپرهیزید، زیرا می تواند پوست را خشک تر کرده و خارش را تشدید کند.

*از صابون های ملایم استفاده کنید و دقت کنید که آن را به خوبی آب کشی کنید و سپس به آرامی پوست را خشک کنید.

*پس از استحمام از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و ترجیحاً انواعی را که معطر نیستند انتخاب کنید، زیرا بعضی از انواع عطریات می توانند پوست را تحریک کنند.

*گاهی از وان شاه بلوط استفاده کنید (فرآورده های شاه بلوط مخصوص استحمام را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید).

*لباس های نخی و گشاد بپوشید و هنگام گرمای روز از خانه خارج نشوید، زیرا حرارت خارش را تشدید می کند.

آیا بروز بثورات برآمده و خارش دار بر روی شکم امری شایع است؟

در حدود یک درصد از خانم ها به چنین عارضه ای دچار می شوند.

این بثورات به صورت لکه های قرمز رنگ، برآمده و خارش دار شبیه به کهیر در طول ماه آخر یا دو ماه آخر سه ماهه دوم بارداری بر روی شکم ظاهر می شوند.

این بثورات که پاپول ها یا کهیرهای خارش دار دوران بارداری (PUPPP) یا بثورات چند شکلی دوران بارداری نامیده می شوند، ابتدا در محل خطوط کشیدگی پوست شکم ظاهر می شوند و بعد به ران ها، باسن و گاهی بازوها کشیده می شوند.

این بثورات خطری برای مادر یا جنین ندارند، ولی ممکن است خارش شدیدی داشته باشند.

درمان خارش:

پزشک یا ماما پوست شما را معاینه می کند و احتمالاً یک پماد تجویز می کند تا خارش تسکین یابد. در موارد شدید باید یک دوره استروئید خوراکی به شما تجویز شود.

PUPPP در اکثر خانم ها در عرض چند روز پس از زایمان از بین می رود و ناپدید می شود و خوشبختانه به ندرت در بارداری های بعدی ظاهر می گردد.

خدایا عاشقتم       مبارک باشه :)
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: