2703
2553
سلام دوستان گلم
من تازه وارد ماه 6 شدم و باتوجه به سابقه این بیماری که قبلا داشتم دوباره دچار رفلکس معده شدید شدم تا جایی که تقریبا هر چیزی به جز مایعات که میخورم ته حلقم به شدت میجوشه انگار که یه قرص جوشان قورت دادم و تو حلقم مونده. خلاصه خوردن برام عذاب شده. همچنین به محض اینکه صبح اولین خوراکی رو میخورم معدم نفخ میکنه تا.... شب. بیشتر وقتها بزرگی معدم از بزرگی نی نی بیشتر میشه. تازه شربت آلومینیوم ام جی اس هم که میخورم حالم میشه نمیتونم. مجبورم هی قرص دایمتیکون بخورم که نمیدونم برای نی نی ضرر داره یا نه؟ هرکی راه علاج این دردو میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه. چاره گیاهی نداره؟
خواهش میکنم کمکم کنین

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

منم از این موضوع خیلی عذاب کشیدم. هرچی می خوردم ترش می کردم. اما دارو نخوردم. جیزی که تا حدودی کمکم می کرد: خوردن کشمش سیاه بلافاصله بعد از غذا خوردن بود. امتحان کن
یک چیز جالب هم بود یکی از دوستام می گفت اگه چیزی را که خیلی دوست داری و هوس کردی بخوری ترش نمی کنی. باورت می شه من مرغ کنتاکی که هم چربه هم سرخ شده و با ادویه می خوردم هیچی نمی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2456
اولا که شربت الومینیوم ام جی اس نباید بخوری چون ضرر داره ام جی خالی اونم کم . باید ببینی چی بهت میسازه من خودم ماست که میخوردم معدم اروم میشد یا بعد هر چیز که میخوری یه چیز شیرین مثلا یه قاشق کوچیک مربا یا بستنی من اینارو میخوردم معدم اروم میشد
ممنون از راهنمایی هاتون دوستان گلم. شیرینی رو حتما امتحان میکنم. اما در مورد چیزایی که هوس میکنم بخورم ، متاسفانه یا خوشبختانه من که کپل هم هستم از اول بارداریم هوس هیچ چیز به جز توت فرنگی و هنودونه نکردم. اونا هم که غذا نیستن.
ممنون از همگی شما
2714
منم مععدم همش ترش میکنه.شوهرم میگه برو دارو بگیر.ولی خودم دوست ندارم دارو بخورم.همیشه انگار همه چی ته گلو مونده.وااااااااای مثل الان.خیلی بدهههههههههههه
خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند
بچه ها با دکترم تماس گرفتم گفن دایمتیکون نخور ضرر داره. اگر نمیتونی شربت آلمینیوم ام جی بخوری برو داروخانه اگر بدون نسخه بهت ربترازول دادن اینو بخور. حالا هنوز نرفتم. نمیدونم میدن و اثر داره یا نه.
مامان محبوب و سیمای عزیزم منم دوست ندارم دارو بخورم ولی شاید نفخ دائم اینکه از بالا همش به نی نی فشار بیاد و تو هم نتونی به خاطر این حالت بد چیزایی که لازمه رو بخوری و به نی نی برسونی ضرر بیشتری داشته باشه. من تا 3 4 ماه اول حدود 3.5 کیلو خوشبختانه کم کردم چون چیزی میل نداشتم بخورم و فوق العاده بی میل غذا میخوردم فکر نکنم خیلی هم خوب باشه که دوباره توی ماه 6 وزن هم کم کنم. توی این یه هفته دوباره نیم کیلو دیگه کم کردم.
من قبل از بارداری پنتوپرازول استفاده می کردم اما در دوران بارداری قطع کردم دکتر گفت ضرر داره. شربت آلومینیوم ام جی ضرری نداره اما برا من فایده های هم نداره. من الان که هفته 34 ام پودر منیزیم استفاده می کنم شبی یک بسته پودر روی زبونم می ریزم. باعث افزایش دفع ادرار هم می شه و ورم بارداری رو کم میکنه. ضمنا بستگی داره رفلاکس معده ات براچی باشه از اسید معده یا دریچه معده ایراد داشته باشه اما در هر دو صورت مربا و چیزای شیرین سم محسوب می شه. اون خانمی که با مربا معدهاش خوب می شد احتمالا مشکلش روده بود نه معده. من چون خیلی وقته درگیر مشکل رفلاکسم کلی واسه خودم الان دکتر شدم.
واسه نفخ هم نعناع خوبه بعد از غذا یکم بخور اگه حل نشد قرص سیلاکس خوبه و گیاهی هم هست و دردوران بارداری هم مصرفش بلامانعه
کلا انواع ادویه جات هم مصرف نکن غذای چرب هم نخور

ثبت نام کارگاه سفر پرماجرای کودک

رشد کودک(تولد تا 6 سالگی)

مدرس :

علیرضا صدیق منش، روانشناس (عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره) و مدیر کلینیک نی نی سایت

زمان :

چهارشنبه 19 دی، ساعت 13 الی 15

پنجشنبه 20 دی، ساعت 10 الی 12

لینک ثبت نام