موضوع: كسي ميدونه بايد با رفلكس معده چكار كرد؟ + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
تينا پست ها : 122عضویت:1389/9/7
1390/2/7 - 11:54 صبح
سلام دوستان گلم
من تازه وارد ماه 6 شدم و باتوجه به سابقه اين بيماري كه قبلا داشتم دوباره دچار رفلكس معده شديد شدم تا جايي كه تقريبا هر چيزي به جز مايعات كه ميخورم ته حلقم به شدت ميجوشه انگار كه يه قرص جوشان قورت دادم و تو حلقم مونده. خلاصه خوردن برام عذاب شده. همچنين به محض اينكه صبح اولين خوراكي رو ميخورم معدم نفخ ميكنه تا.... شب. بيشتر وقتها بزرگي معدم از بزرگي ني ني بيشتر ميشه. تازه شربت آلومينيوم ام جي اس هم كه ميخورم حالم ميشه نميتونم. مجبورم هي قرص دايمتيكون بخورم كه نميدونم براي ني ني ضرر داره يا نه؟ هركي راه علاج اين دردو ميدونه ممنون ميشم راهنماييم كنه. چاره گياهي نداره؟
خواهش ميكنم كمكم كنين
ستاره پست ها : 1691عضویت:1389/8/4
1390/2/7 - 12:00 عصر
تينا جون در مورد رفلكس معده براي منم كه شديدا درگيرش بودم فقط داروي پنتوپرازول جواب داد
اينو از پزشكتون بپرسين اگه صلاح دونست مصرف كنيد كه به نظر عاليه
3pde پست ها : 3002عضویت:1389/1/13
1390/2/7 - 12:01 عصر
دكتر برام آلمينيوم ام جي و قرص متوكلوپراميد نوشت
گلناز پست ها : 259عضویت:1389/9/7
1390/2/7 - 12:06 عصر
منم از اين موضوع خيلي عذاب كشيدم. هرچي مي خوردم ترش مي كردم. اما دارو نخوردم. جيزي كه تا حدودي كمكم مي كرد: خوردن كشمش سياه بلافاصله بعد از غذا خوردن بود. امتحان كن
يك چيز جالب هم بود يكي از دوستام مي گفت اگه چيزي را كه خيلي دوست داري و هوس كردي بخوري ترش نمي كني. باورت مي شه من مرغ كنتاكي كه هم چربه هم سرخ شده و با ادويه مي خوردم هيچي نمي شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
صبح بخير....براي چراغ همسايه هم نور آرزو کن، بي شک حواليت روشنتر خواهد شد.
گارفيلد پست ها : 19206عضویت:1389/9/12
1390/2/7 - 12:20 عصر
اول بايد عادات غذايي و زندگيتو تصحيح كني.
اكثر ايرانيا فكر ميكنن مثل اكثر ايرانيا نيستن!
گارفيلد پست ها : 19206عضویت:1389/9/12
1390/2/7 - 12:20 عصر
اول بايد عادات غذايي و زندگستو تصحيح كني.
اكثر ايرانيا فكر ميكنن مثل اكثر ايرانيا نيستن!
الي پست ها : 148عضویت:1389/3/2
1390/2/7 - 12:29 عصر
اولا كه شربت الومينيوم ام جي اس نبايد بخوري چون ضرر داره ام جي خالي اونم كم . بايد ببيني چي بهت ميسازه من خودم ماست كه ميخوردم معدم اروم ميشد يا بعد هر چيز كه ميخوري يه چيز شيرين مثلا يه قاشق كوچيك مربا يا بستني من اينارو ميخوردم معدم اروم ميشد
1390/2/7 - 12:55 عصر
ممنون از راهنمايي هاتون دوستان گلم. شيريني رو حتما امتحان ميكنم. اما در مورد چيزايي كه هوس ميكنم بخورم ، متاسفانه يا خوشبختانه من كه كپل هم هستم از اول بارداريم هوس هيچ چيز به جز توت فرنگي و هنودونه نكردم. اونا هم كه غذا نيستن.
ممنون از همگي شما
مامان محبوب پست ها : 1943عضویت:1390/1/8
1390/2/7 - 1:08 عصر
منم اينجوريم
اما دوست ندارم دارو بخورم
ميترسم واسه ني ني ضرر داشته باشه
مامي مهربون پست ها : 2034عضویت:1389/9/13
1390/2/7 - 2:05 عصر
منم مععدم همش ترش ميكنه.شوهرم ميگه برو دارو بگير.ولي خودم دوست ندارم دارو بخورم.هميشه انگار همه چي ته گلو مونده.واااااااااي مثل الان.خيلي بدهههههههههههه
خوبي که از حد بگذرد نادان خيال بد کند
1390/2/7 - 7:00 عصر
بچه ها با دكترم تماس گرفتم گفن دايمتيكون نخور ضرر داره. اگر نميتوني شربت آلمينيوم ام جي بخوري برو داروخانه اگر بدون نسخه بهت ربترازول دادن اينو بخور. حالا هنوز نرفتم. نميدونم ميدن و اثر داره يا نه.
مامان محبوب و سيماي عزيزم منم دوست ندارم دارو بخورم ولي شايد نفخ دائم اينكه از بالا همش به ني ني فشار بياد و تو هم نتوني به خاطر اين حالت بد چيزايي كه لازمه رو بخوري و به ني ني برسوني ضرر بيشتري داشته باشه. من تا 3 4 ماه اول حدود 3.5 كيلو خوشبختانه كم كردم چون چيزي ميل نداشتم بخورم و فوق العاده بي ميل غذا ميخوردم فكر نكنم خيلي هم خوب باشه كه دوباره توي ماه 6 وزن هم كم كنم. توي اين يه هفته دوباره نيم كيلو ديگه كم كردم.
mamane omid پست ها : 152عضویت:1389/12/3
1390/2/10 - 3:47 عصر
salam,manam hamitor hastam ghaza ra kam kam too chand vade bokhor kheili moasere, be doctor govaresh moraje kon.
شميم (مامان ايليا) پست ها : 3279عضویت:1389/9/15
1390/2/10 - 8:36 عصر
من قبل از بارداري پنتوپرازول استفاده مي كردم اما در دوران بارداري قطع كردم دكتر گفت ضرر داره. شربت آلومينيوم ام جي ضرري نداره اما برا من فايده هاي هم نداره. من الان كه هفته 34 ام پودر منيزيم استفاده مي كنم شبي يك بسته پودر روي زبونم مي ريزم. باعث افزايش دفع ادرار هم مي شه و ورم بارداري رو كم ميكنه. ضمنا بستگي داره رفلاكس معده ات براچي باشه از اسيد معده يا دريچه معده ايراد داشته باشه اما در هر دو صورت مربا و چيزاي شيرين سم محسوب مي شه. اون خانمي كه با مربا معدهاش خوب مي شد احتمالا مشكلش روده بود نه معده. من چون خيلي وقته درگير مشكل رفلاكسم كلي واسه خودم الان دكتر شدم.
واسه نفخ هم نعناع خوبه بعد از غذا يكم بخور اگه حل نشد قرص سيلاكس خوبه و گياهي هم هست و دردوران بارداري هم مصرفش بلامانعه
كلا انواع ادويه جات هم مصرف نكن غذاي چرب هم نخور
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: