2733
2734
سلام دوستان عزیز
من 3 هفنه دیگه باید برای زایمان برم بیمارستان می خواستم بپرسم چه وسایلی را باید همراه خودم ببرم بیمارستان .لطفاً جز به جز برام بگید چون بچه اولمه و من نمی دونم چی همراه خودم باید ببرم؟می خوام همه وسایل لازم را بردارم تا چیزی کم و کسر نیاد. ممنونم
ست لباس نوزادی (کلاه + دستکش + بادی+ سرهمی)
کریر
شیشه شیر ( محض احتیاط)
دستمال مرطوب
پتوی نوزادی
ربدشامبر
لوازم آرایش
عطر
دمپایی
شورت یکبار مصرف
چای و قهوه
لیوان یکبار مصرف
شکلات + شیرینی
مسواک + خمیر دندان
برا خودت پوشک سایز بزرگ
برا نی نی یه دست لباس کامل با روسری و دستکش و پتو و ساک حمل و حتماً حتماً یک بسته پمپرز سایز کوچیک باید همراهت داشته باشی. و البته دوربین برای ثبت لحظات خاص.

قدمش مبارکه انشالله

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
ساک مادر
1- لباس خواب آستین بلند جلو دکمه دار
2- چند عدد شورت یکبار مصرف
3-سوتین سایز بزرگ (شیردهی)
4-دمپائی
5-حوله
6-مسواک و خمیر دندان
7-قطره شیر افزا
8-آبنبات ترش و شیرین و نعنایی
9-کرم دست
10- ضد عفونی کننده دست
11- اسپری ضد عفونی کننده ( برای دستشویی )
12 نوار بهداشتی سایز بزرگ
13-دستگاه mp3 با آهنگ‌های انتخابی (شاید تا زمان زایمان شما فرصت زیادی باقی‌مانده باشد)
14- دفترچه یادداشت +خودکار برای ثبت ساعتها
15- شناسنامه +کارت ملی + دفترچه بیمه + برگه پدیرش بیمارستان + تمام سونوگرافی‌ها و آزمایشهای قبلی ( همگی در یک پوشه )
16-لیوان - پیش دستی - چاقو - کارد -(یکبار مصرف -برای موقعی که ملاقات‌کننده دارید و باید شیرینی یا چای تعارف کنید )
17- فلاسک چای + چای کیسه ایی + قند
18-کیف لوازم آرایش – آینه - برس و سشوار
19- یک دست لباس برای برگشت به خانه
20- چند تا کیسه فریزر و کیسه بزرگتر ( به نظر می‌آید همیشه لازم باشد! )
21- یک جفت جوراب پشمی و لباس گرم

ساک نی‌نی
پوشک کامل- حوله - دو دست لباس ( زیردکمه‌ایی - شلوار - بلوز - کلاه ) دستمال مرطوب - شیشه شیر کوچک – یک دست لباس سرهمی برای وقتی که به خانه می‌آید – پتوی کوچک – کریر، قنداق فرنگی یا ساک حمل نوزاد

ساک پدر
1- دوربین فیلم برداری + شارژر + فیلم + باطری اضافه شارژ شده
2- دوربین عکاسی + شارژر + باطزی اضافه شارژشده + فیلم عکاسی در صورتی که دوربین آنالوگ دارید
3- شارژر موبایل (اگر از گوشی‌های مختلف استفاده می‌کنید، شارژر هر دو نوع)
4- کیف پول + کارت بانک برای پرداخت هزینه ها
5- چند عدد آبنبات
6- کارت تلفن (حتی اگر تلفن همراه دارید بهتر است پیش‌بینی مشکلات مخابراتی را کرده باشید!)
7- هدیه‌ی احتمالی (!) برای مادر و نوزاد

سلام عطر با خودت نبر یه مام زیر بغل کافیه تا یه مدت اصلا عطر نزن چون بچه ممکنه دچار حساسیت بشه-
چیزایی که من بردم ست لباس بچه بود- لباس برای خودم- روتختی و روبالشی و ملحفه هم بردم که نمیبردمم لازم نبود چون خود بیمارستان یک دست نو و تمیز بهت میده- پوشک بجه و پوشک برای خودمم بیمارستان داد - چای و قند و شیرینی و میوه و ظرف( پیش دستی و چاقو چنگال ) برای پذیرایی- بشقاب و لیوان و قاشق برای خودت - البته اگه سزارینی باشی فقط آب کمپوت میخوری نه چیز دیگه-آب نبات نعنایی برای اینکه طعم دهنت بهتر شه- دستمال مرطوب ست لباس بچه- من کریر بردم اما استفاده نشد- دوربین و شارژ دوربین- موبایل- لوازم آرایش مثل پنکیک- یه رژلب- ریمل -رژ گونه نیاز نیست ست کامل ببری فقط تا حدی که رنگ و روی بهتری موقع ملاقات داشته باشی- دمپایی- پتو برای آوردن نی نی به خونه-مسواک و خمیردندان
CafeMom Tickers
2738
معمولا همه چی خود بیمارستان می ده حتی لباس و پتو برای نوزاد
با اینحال به نظر من فقط لباس و کریر برای نوزاد برای وقتی می خواهید از بیمارستان مرخص بشید بقیه چیزها رو بیمارستان می ده حتی دمپایی و مسواک و پوشک و ...
2706