2737
2734
دوستای گلم میشه درباره محیط کاروشرایط زندگی وامنیت در اونجابیشتر توضیح بدید
بزرگترین اشتباه زندگیم،دلسوزهای های بیجایی هست که بوی حماقت میدهند.به هر کسی به اندازه ی لیقاتش بها بدید نه به اندازه ی مرامتان

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

ریوان خانم هر جا میرم میبینم به کردها میگی چرا تو سایت فارسها و عجمها هستین و چرا تو سایتهای کردی نیستین؟ اولا مگه فارس و کرد فرقی دارن مگه همه هم وطن نیستیم؟ دوما مگه فکر میکنی فارسها دشمن ما هستن؟ چرا؟ سوما مگه تو عربی که به فارسها میگی عجم؟ باید بدونی عربها به هر کسی که غیرعرب باشه میگفتن عجم پس تو هم عجمی چهارم اگه ما نباید بیایم سایت فارسی خودت چرا میای؟ برو یه نی نی سایت کردی راه بنداز پنجما تعصب تا این حد خیلی بده. چه اشکالی داره تو این سایت از تجربیات و دانسته های دوستانمون استفاده کنیم؟ امثال تو چرا هر جایی بحث فارس و کرد و تفرقه راه میندازن؟ ولمون کن دلمون شکسته هزار تا بدبختی داریم اینجا نی نی سایته نه سایت سیاسی یا جایی برای خالی کردن عقده ها و تعصبات قومی پس تو کار دیگران دخالت نکن و بذار راحت باشیم
خوایه گیان بمگه ینه به آواته کانم
2731
کسی اسم تورو برد که خودتو میندازی وسط؟ کسی از تو نظر خواست؟ تو برو خودتو و خانواده تو پول و مالتو وقتتو هرجادوس داری صرف کن اصلا بریزش تو جوب..تو چرا جور بقیه رو میکشی تو چرا تعصب بقیه رو داری؟ تو چرا از دیگران طرفداری میکنی؟ تو چرا نگران ربطه ها هستی؟ در ضمن عربها به انگلیسی و ژاپنی نمیگن عجم به کره ای و روسی وتورک و کورد نمیگن عجم.اولین کاربرد لفظ عجم در قبال پارس بوده.اگه تو به من برچسب تعصب بزنی خودت هم متعصبی و از من بیشتر چرا اکه اولین نشانه تعصب نشون دادن واکنش تند و کوبیدن نظر طرفه بدون دلیل و منطق ! من گفتم به نسبت فعالیتتون در سایتهای .... در سایت های خودی هم فعالیت داشته باشید یعنی اینطور نباشه 99 درصد در سایت ملیت ها و اقوام دیگه و 1 درصد درسایت های خودی!!! حرف من این بود نگفتم وارد هیچ سایتی نشید.اما وقتی تو میای تائید میکنی که دوس داری 99 درصد در سایت های دیگه باشی مشخصه ... بهتره در مورد تمایز فرهنگی و اهمیت حفظ ویژگی های متمایز مثالی فلسفی برای شما بیارم ! هر رنگی در دنیا خاصیت و ویژگی های خودشو داره.اگه رنگ آبی سعی بکنه تبدیل بشه به رنگ قرمز نمیتونه و این تلاش در این خصوص یا به نابودی رنگ آبی منجر میشه یا به خراب کردن رنگ قرمز و یا درست کردن یک رنگ جدید که هیچ تشابهی با آبی و قرمز نداره. توام وقتی آبی آفریده شدی نمیتونی با قرمز مخلوط بشی و تغییر ماهیت بدی چون در نهایت یا در اثر تماس زیاد توام قرمز میشی وخاصیت آبی رو از دست میدی ( تغییر ماهیت) نتیجه اش در نهایت هم قرمزو خراب میکنی هم آبی رو !!!
به جز رنگ میتونم مثال حیوان هم برات بزنم.در طبیعت هرچیزی ویژگی و خصوصیت خودشو داره. حتی حیوانات و اشیا و مواد !!! این قانون شامل انسان و نژاد ها هم میشه.چون انسان هم خارج از قانون طبیعت نیست. یه گوریل نمیتونه تقلید خوک دربیاره یک گرگ نمیتونه کبوتر بشه و یک عقاب نمیتونه مار بشه.هر حیوان/انسان/شی/رنگ/ماده ای در طبیعت خاصیت و ویژگی خودشو داره.... هر ماده ای در طبیعت قصد تغییر ماهییت رو بکنه به سرانجام نابودی محکوم میشه !
ریوان خانم معلومه که نه تنها متعصبی و با هموطنات احساس دشمنی و کینه داری بلکه جنبه پذیرش حرف حق هم نداری بله که اسم منو بردی و گویا علاوه بر همهی اینها آلزایمر هم داری برو به تاپیک های دیگه سر بزن گفتی روژیا تو که کردی چرا میای تو سایتهای فارسی؟ درحالی که اگه این سایت بده و برای کردها قدغنه تو خودت چرا میای؟ دخالت تو کار نردم اونم تا این حد واقعا شرم آوره درضمن اینجا هم درسته اسم نیاوردی ولی کلا همه کردها رو مخاطب قرار دادی و گفتی شما چرا میاید اینجا و باز هم دخالت کردی.جای دوری نرفته به صفحات قبل نگاه کن تا بفهمی چی گفتی. باید بدونی اینجا جای خالی کردن عقده های سیاسی و اجتماعی و شخصی نیست به تو هم ربطی نداره کردها بیان تو این سایت یا نیان متاسفانه چند تا آدم مثل تو باعث اختلاف میشن و با رفتارهای زشتشون و دشمنی کردنای بی دلیلشون باعث میشن مردم دربارهکردها اشتباه فکر کنن و بعضی ها بگن کردها زیاری متعصبن و نمیتونن با بقیه ارتباط داشته باشن برو تاپیکای دیگه رو بخون تا متوجه بشی چی میگم البته باز نگی پس اونا هم دشمنی میکنن نه اونا مثل تو دشمنی و توهین نمیکنن فقط طرف خواهرش میخواد با یه کرد ازدواجکنه و تاپیک زده درباره کردها و اخلاقشون پرسیده و خیلیها که خودشون کرد نبودن هم گفتتن کردها خوبن ولی امثال تو باعث میشن نظر همونها هم تغییر کنه من نمیدونم تو چرا اومدی توی این سایت اگه ادعا داری کردها نباید بیان تو سایت فارسی پس حودت چرا اینجایی؟ زشته که از دانش و تجربیات هموطنانت استفاده کنی و بهشون وصله بچسبونی و ازشون بدت بیاد و به دیگران بگی تو این سایت نیان مثالهات هم بی ربط هستن و نشانه نداشتن دانش و آگاهی کافی هستن اومدی اینجا یا تو کار کسی دخالت کنی یا تفرقه افکنی کنی یا عقده گشایی سیاسی و اجتماعی؟ اشتباه اومدی عزیز
حرفت رو پس گرفتی یا داری دروغ میگی چون تو گفتی شما که کرد هستید چرا میاید تو سایتهای عجمی؟ در تاپیکهای دیگه هم مستقیما اسم منو آوردی و گفتی چروژیا تو که کردی سعی کن تو سایتهای فارسی یا به قول خودت عجمی ننیای!!!!!!! الانم داری میگی تو که دوست داری 99% تو سایتهای فارسی باشی مشخصه که .... اولا من نگفتم دوست دارم 99% تو چه سایتی با چه محور یا زبانی باشم چون تو سایت انگلیسی و فارسی و کردی هم میرم به جای خود و در وقت خود و بدون تعصب و اگه هم بخوام برم سایت فارسی به تو مربوط نیست تو برو خود را باش. این مشخصه که هم میخوای لگی مشخصه که چی؟ میتونم حدس بزنم چه توهینی جای اون چند تا نقطه هست چون افراد عقده ای و متعصب مثل تو رو دیدم که به آدمی که با فارس جماعت ارتباط داشته باشه چی میگن البته آدمی که شجاع باشه حرفش رو در لفافه نمیزنه. خیلی پرتی که رنگ و حیوان رو با کرد و فارس مقایسه میکنی ما همه کرد و فارس و هر قوم دیگه ایرانی هستیم کنار هم و با هم زندگی میکنیم تو اگه اینطور فکر نمیکنی مشکل خودتو در جهل خودت بمون معلومه از ریشه های تاریخی اقوام ایرانی و مردم شناسی هم هیجی نمیدونی چون اگه میدونستی فکر نمیکردی ماهیت کرد و فارس فرق داره اولا همه انسانیم دوما هم وطنیم سوما نژادمون یکیه پس مثالهای آبکیتو بذار واسهکسانی که مثل خودت نا آگاه هستن یا عقده چشم عقلشونو کور کرده
2738
من یه پام اربیله یه پام روژهه لات سوالی داشتید در خدمتم.. راسی بوچی له مالپه ری عه جه می کار ده که ن ...

سلام خوب هستین. میدونم تاپیک قدیمی هست ولی ما قراره بریم اربیل. میشه یکم اونو با تهران مقایسه کنید؟ از لحاظ درس و تحصیل چطوره. همسرم مجبوره بره منم میخوام برم اونجا