2703
2553
عنوان

با وجود فیبروم احنمال حاملگی هست؟

52548 بازدید | 105 پست
سلام دوستان
میشه منو راهنمائی کنید با وجود فیروم در ابعاد 26 میلیمتر در رحم میشه حامله شد یا اول باید فیبروم را درمان کرد؟

سلام دووستان . من 31 سالمه و 3 ساله ازدواج کردم و تا حالا واسه حاملگی اقدام نکردم یعنی همش جلوگیری کردم. یک ماه پیش با یه سونوگرافی فهمیدم که 8 تا فیبرم تو رحمم هست که بزرگترینشون 4 سانت و از نوع خارجی یا subserosal و بقیه بین 1.2 تا 2.6 سانت و intramural هستن. دکترم گفت با این اوضاع فعلا نمیشه واسه بارداری اقدام کرد. یا باید جراحی کنم یا با آمپول کوچیکشون کنم .به من یه آمپول داده که روز اول پریود بزنم و چند ماه ادامه بدم . نمیدونم چیکار کنم دارم خل میشم!!! خواستم بدونم کسی هست که شرایط من رو داشته و حامله و بچه دار شده؟؟؟؟؟؟؟؟ به بچه دار شدنم امیدی هست؟؟؟؟؟ میشه یه دکتر خیلی خوب بهم معرفی کنید؟ ممنون میشم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام من خانم برادرم رحمش پر فیبروم بود بعد از 6 ماه حامله شد اما بعضی دکترها بهش میگفتند تا ماه 5 بچه بیشتر نمیمونه اما دکتر معینی تهران به سلامتی این 9 ماه بچه رو نگه داشت و الالنم متین عمه 8 ماهشه و خیلی خوشگله
Lilypie Maternity tickers
2720
سلام مگنولیا
من تقریبا شرایط شما را دارم 3 ساله ازدواج کردم الان 6 یا 7ماهه اقدام کردم برای بارداری که جوابی نگرفتم فیروم های من کاملا بی علامت هستند 5 تا فیبروم که بین 3 تا 4 سانت هست بیشتر از نوع سابسروزال وتعداد کمی اینترامورال چند تا هم درحد 1 تا 2 سانت . دکترم میگه با این شرایط باید باردارشم والان برای ماه آینده گفته iui کنم
من تخمک گذاری خوبی دارم وهیچ مشکل هورمونی هم ندارم آزمایش های مختلف مثل amh و عکس رنگی هم دادم که همگی نرمال بوده شوهرم هم سالمه ومشکلی نداره ولی دکتر گفته باید کمک کنیم واحتمال بارداری رو بالاببریم که الان iui رو باید انجام بدهم
ولی اصلا با جراحی ودارو موافق نیست ومیگه دارو تاثیر کوتاه مدت داره وممکنه باعث بزرگ تر شدن بشه جراحی هم ممکنه باعث رشد مجددمیوم یا چسبندگی رحم بشه
تو این تاپیک دوستان زیادی هستند که این مشکل رو دارند وبعضی هم جراحی کردند
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=38097&PageNumber=19
دکتر من خانم آزیتا صفارزاده هست
مرسی استار جان
شما پیش دکتر دیگه ای نرفتی؟ من تا حالاپیش دوتا دکتر رفتم یکیشون گفت زودتر باردار شو اون یکی گفت باید درمان کنی بعد باردار شی. فردا میخام برم اگه بشه از پاکروش وقت بگیرم ببینم اون چی میگه.
ایشالله مشکل من هم مثل تو حاد نباشه و زودتر مامان شیم.
سلام
راستش من تهران نیستم ولی اولین سونوگراقی رو در شهرستان دادم که فهمیدم فیبروم دارم . دکتر اینجا گفت باید جراحی کنم تا بارداربشم بعد دنبال یک دکتر خوب تو تهران گشتم واومدم پیش خانم صفارزاده که از روز اول با عمل موافق نبوده ، چند روز پیش هم که پیشش بودم سونوگرافی کرد وگفت که فیبرم های من اثر فشاری روی سایر اعضا نداره وباید زودتر آی یو آی کنم . خیلی مایلم در جریان کارهات قرار بگیرم چون احساس میکنم شرایط مشابهی داریم نتیجه رو به من هم خبر بده ، فکر کنم دکتر پاکروش هم دکتر خوبیه راستی میشه بدونم تا حالا پیش کدام دکتر ها رفتی ؟.... امیدوارم این فیبروم ها برامون مشکلی درست نکنند و هر چه زودتر نتیجه بگیریم

2714
سلام.من دو فیبروم 15 و10 میلیمتری دارم.تا حالا میگفتن چیز مهمی نیست ولی این دفعه که رفتم دکتر گفت باید جراحی بشه وگرنه در صورت بارداری احتمال سقط بالاست.در ضمن گفت دهانه رحمت کمی بازه مثل کسی که سقط داشته ولی من تا حالا نداشتم.به نظر شما من نیاز به جراحی دارم و برای چی دهانه رحمم بازه؟ بعد از جراحی بارداری قطعیه یا نه؟
عزیزم من خودم فیبروم دارم و تصمیم داشتم برم دکتر که باردار شدم.الانم 5 ماهه باردارم و همه چیز سالمه. تا فیبروم خیلی بزرگ نباشه مشکلی پیش نمیاد. حتی بعضی از فیبروم ها با بارداری از بین میرن اما بعضی ها هم بزرگ میشن. فیبرومت بزرگ نیست خودتو نگران نکن. در صورتی باعث باردار نشدن میشه که بزرگ باشه و مسیر عبور اسپرم رو ببنده در غیر این صورت مشکلی برای باردار شدن ایجاد نمیکنه
عجله نکن عزیزم. من بعد از 10 ماه باردار شدم و نگران هم نشدم و اسم نابارور هم روی خودم نذاشتم. دلیلی نداره هم اقدام کردی باردار بشی تا یک سال جا داره بعدش اگه خواستی نگران بشی میتونی!
سلام دوستان
من 30 سالمه ، مجردم و فعلا در دوران نامزدی به سر می برم ، 4 فیبرم در رحم دارم که 3 تای اونا تقریبا 1.5 سانت هستن اما یک فیبروم بزرگ دارم که 6.5 - 6 سانت بود و البته با تزریق 2 مرتبه دکاپپتیل در عرض 2ماه اندازش به 5 سانت رسید ، 2 سال زیر نظر 2تا خانم دکتر بودم که نظرشون این بود که می تونم تا ازدواج و بارداری با همین فیبروم مدارا کنم اما به تازگی پیش دکتر میردامادی رفتم و ایشون دکاپپتیل رو تجویز کردن که اندازه فیبرومم کاهش پیدا کرد اما خود ایشون به من 2 تا دیفرلین نجویز کردن تا تزریق کنم و آماده عمل جراحی بشم ، الان مرددم که جراحی کنم یا تحت نظر همون خانم دکترها قرار بگیرم و مدارا کنم ، خودم فکر می کنم جراحی رو باید زمانی انجام بدم که می خوام باردار بشم چون اگه الان جراحی کنم ممکنه اون 3 فیبروم دیگه هم رشد کنن و موقع بارداری مشکل ایجاد کنن و دوباره مجبور بشم جراحی کنم ، لطفا نظر بدید، ممنون.
2706