2733
2734
نسیم بانو جان من نظر خودمو میگم:
به ترتیب
کیارش
هیراد
سپهر
بردیا
خشایار
ولی به نظر من خشایار نذار خیلی قدیمی و پیرمردونه است البته ببخشیدها چون نظر خواستی منم رک گفتم من اگه بودم اصلا به این اسم فکر نمیکردم اما بازم نظر خودت شرطه عزیزم
جور می کند خدا در و تخته را با هم. آنطور که تو و مرا... تو خاطره ساز و من خاطره باز

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

نسیم بانو جان اینم اسامی پسرونه که آخرش " یا" داشته باشه:
آریا فارسی نژاد هندوارپائیان که در عهدی بسیار کهن با هم زندگی می کردند و بعدها به دو بخش بزرگ تقسیم شدند گروهی به هند و ایران آمدند و گروهی به اروپا رفتند.نام میهن عزیز ما ایران از این‎ ‎کلمه گرفته شده است
ارسیا فارسی زلال و شفاف مانند اشک چشم-به کسر الف اول - مرکب از ارس(اشک چشم) + یا نسبت
بهنیا فارسی وهنیا، کسی که از نسل خوبان است
پوریا فارسی نام پهلوان ایرانی معروف به پوریای ولی، نام اصلی وی محمود خوارزمی و متخلص به قتالی بوده است
پارسیا فارسی منسوب به پارس ، مرد پارسی ، پسر ایرانی
داریا فارسی دارا، دارنده
سامیا فارسی نام ماه یازدهم از سال ایرانیان در زمان هخامنشیان
شنتیا فارسی فاتح پیروز از القاب حضرت علی
کیا فارسی پادشاه سلطان، حاکم، فرمانروا
محمد کیا عربی,فارسی کسی که در عظمت و بزرگی مانند محمد است
وهنیا فارسی بهنیا، کسی که از نسل خوبان است
جور می کند خدا در و تخته را با هم. آنطور که تو و مرا... تو خاطره ساز و من خاطره باز
2728
سلام مهرناز جون
مرسی از این همه راهنمای های خوبتون
منم یه اسم می خوام که قشنگ باشه اسم خودم آتنا است. از اسم های آروشا، آرمیتا و آرمینا هم بدم نمی یاد فقط نمی دونم صدا کردنشون سخته یا نه
اسم خوب که راحت بشه صداش کرد البته ترکی، کردی و ... نباشه ممنون می شم
مامانها بیاین در انتخاب اسم,بهم کمک کنید.لطفاااا
http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=97230&PageNumber=3
تا این لحظه نظرسنجی بشرح زیره:

1-ترنم 16رای

2-آوینا 16رای

3-رونیکا 9 رای

4-مارال 6 رای

5-ویانا 5 رای

6-روشا 4 رای

7-آروشا 3رای
2738
برای توتوی گل:
آترا فارسی آذر- آتش - نام یکی از ماههای پاییز
آرا فارسی مخفف آراینده آرایشگر-زیور زینت
آریانا فارسی نامی که جغرافی دانان یونانی به قسمتی از ایران یعنی سرزمین آریایی ها داده بودند
آنیتا فارسی آناهیتا،ازبین برنده ناپاکی و پلیدی، نام ایزد آب که در اوستا به صورت دوشیزه ای بسیار زیبا و بلند بالا توصیف شده است
آوا فارسی صدایی که به آواز خوانده می شود یا از آلات موسیقی به گوش می رسد
آیسا فارسی,ترکی آی( ترکی) + سا(فارسی) زیبا، مانند ماه
آتریسا فارسی آذرگون مانند آتش - دختری با چهره ای زیبا و برافروخته مرکب از آتری(تغییر یافته آذر-آتر-آتری) + پسوند مشابهت
آرمینا فارسی دختر همیشه پیروز - بانوی مقتدر - الهه زیبایی
آریسا فارسی اریسا - ایرسا - رنگین کمان - همچنین به ریشه بوته سوسن کبود هم آریسا گویند
آویسا فارسی پاک و تمیز مانند آب
آرشیدا فارسی بانوی درخشان آریایی - بانوی آراسته و درخشان - مرکب از آر + شید + الف تانیس - آر به دومعنی به کار می رود اول:مخفف آریایی و دیگری :مرخم آرا به معنای آراینده
آلیسا فارسی ایرسا - رنگین کمان - به بوته سوسن کبود نیز بدان جهت که دارای گلهای زرد و سفید و کبود است ایرسا گویند
آرنیکا فارسی آریایی نیک خو
آوینا اوستایی-پهلوی,فارسی دختر پاک ، بانویی که مثل آب زلال است. مرکب از آو(آب) + ین نسبت + الف تانیث
آریستا فارسی زیبا و خوشکل مانند عروس ، مرکب ازآریس به معنای عروس و تا پسوند مشابهت
آریسا فارسی مرکب از آری به معنای آریایی بعلاوه پسوند مشابهت ، دختری که مانند آریاییان اصیل و نجیب است
آنوشا فارسی کیش و مذهب ، دین و آیین
آدرینا فارسی آتشین ، سرخ رو ، دختر زیبا رو ، بانوی آتشین
2706