2737
2739
مامان آدرین به نظر من اگه خودت این اسم رو دوست داری پس دودل نباش و از کسی نظرنخواه چون سلیقه ها متفاوته.به نظر من که خیلی قشنگه اما میتونی توی همین تاپیک اسامی بیشتری رو ببینی و انتخاب کنیو اونوقت تصمیم قطعی بگیری.
جور می کند خدا در و تخته را با هم. آنطور که تو و مرا... تو خاطره ساز و من خاطره باز
افسانه جان:
انیس عربی همدم
ارغوان نام گلی قرمز رنگ
الیسا عربی,فارسی دختری که مانند گل انار لطیف است + مرکب از الیس(عربی)به معنای گل انار و الف تانیث فارسی
ساتیا فارسی از نامهای باستانی
سارینا فارسی خالص،پاک
سانیا فارسی در گویش مازندران سایه روشن جنگل
ساینا فارسی سیمرغ، عنقا
سمن فارسی رازقی، یاسمن
سومیتا فارسی لطف و محبت، مهربانی
ستیا اوستایی-پهلوی جهان هستی دنیا روزگار- بانوی نجیب و بلندمرتبه- لقب حضرت معصومه - کلمه گیتی در فارسی معاصر تغییر یافته همین اسم است
ساتین فارسی محبوب و دوست داشتنی
جور می کند خدا در و تخته را با هم. آنطور که تو و مرا... تو خاطره ساز و من خاطره باز

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

رامی عزیز:
دختر:
کتایون فارسی کسایون،از شخصیتهای شاهنامه، نام یکی از سه دختر قیصر روم و همسر گشتاسپ پادشاه کیانی
کلارا فرانسه نام راهبه ای ایتالیایی
کامیلا لاتین محافظ مبعد ، نام دختری جنگجو در افسانه تروا
کاملیا فرانسه گلی درشت و زیبا به رنگ سفید و صورتی که در بهار ظاهر می شود
کمند فارسی دام، کنایه از گیسو
کیانا سریانی طبیعت
پسر:
کارن فارسی نام سردار لشکر مهرداد شاهزاده اشکانی که علیه اشک بیستم(گودرز) قیام کرد
کامبیز فارسی گویش امروزی کبوجیه، نام پسر کوروش پادشاه هخامنشی
کامداد فارسی نام وزیر و مشاور آبتین
کامیار فارسی کامیاب
کاوه اوستایی-پهلوی از شخصیتهای شاهنامه، نام آهنگری ایرانی در زمان ضحاک و برپادارنده پرچم ایران( درفش کاویانی) و رهبر قیام علیه ضحاک ماردوش
کسرا فارسی کسری ، معرب از فارسی، خسرو، نام انوشیروان پادشاه ساسانی، فرزند قباد
کوشان فارسی کوشا-ساعی تلاشگر
کیارش فارسی از شخصیتهای شاهنامه، نام دومین پسر کیقباد پادشاه کیانی
کیان فارسی پادشاهان، سلاطین، دومین سلسله پادشاهی از دوره تاریخ افسانه ای ایران
کیسان عربی لقب مختار ثقفی
کیاشا فارسی شاهنشاه ، شاه شاهان ، مرکب از کیا یه معنی حاکم ، سلطان ، فرمانروا و شا مخفف شاه
2731
2738
رامی عزیز منظورت اینه که از ای اسامی دخترونه که گذاشتم خوشت نیومد؟خوب آخه با حرف ک اسم های زیادی وجود نداره
پریسا جان اینم اسمهایی که هم فارسی هستند وهم به اسم خودت میاد:
پارمیدا فارسی,اوستایی-پهلوی یا همان پارمیس، نام دختر بردیا ونوه کوروش پادشاه هخامنشی -پارمیدا تغییر یافته نام اوستایی پرومیثه یا پرومیزد و به معنی بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر است
پارمین فارسی نام همسر داریوش پادشاه هخامنشی
پانیذ فارسی شکر، فانیذ
پردیس فارسی فردوس ، باغ، بستان
پرگل فارسی (به فتح پ) هر یک از گلبرگهای گل
پرنیان فارسی پارچه ابریشمی دارای نقش و نگار
پرنیا فارسی اصیل، دارنده اصل و نسب
پریا فارسی زیبا چون پری
پریماه فارسی زیبا چون ماه و پری
پانیا فارسی محافظ نگهدارنده
پانیسا هندی,فارسی زیبا مانند آب ، مرکب از پانی به معنای آب و سا پسوند شباهت
مامی کوچولو جان مهلا ریشه فارسی داره و به معنی دوستانه، آهسته هستش و یک قید هم هست اما خوب فعلا که بعنوان اسم استفاده میشه و نگرن اینکه قید هست نباش چون خیلی از افراد اینو نمیدونن.در ضمن اسم قدیمی ای هم نیست پس ازاین بابت هم نگران نباش.شما هم میتونی توی همین تاپیک اسامی بیشترو زیباتری رو پیدا کنی.موفق باشی دوست من
سلام مهتاب جون چقدر خوب که تونستم بهت کمک کنم در انتخاب اسم.حتما خبرم کن و اسم نی نی گلتو بهم بگو.بازم خوبه معرفت داری که بعد از پیدا کردن اسم بازم به تاپیکم سر زدی و خبرشو دادی بوسسسسسسسسس به خودت و نی نی نازت
2706