2726
عنوان

مــادر کـافــی باشــیم

| مشاهده متن کامل بحث + 775219 بازدید | 7348 پست
ممنون از همه مامانای این تایپک مفید
یه خواهشی داشتم .میشه لطف کنید فهرست صفحه اول را کامل کنید تا همه بتونندراحتتر از مطالب استفاده کنند.
بازهم از همه مخصوصا مسیحای عزیز تشکر میکنم
Lilypie Angel and Memorial tickers
مسیحا مرسییییییییییییی تو درون هر لحظه منی . میدونی خودت. پس لطفا نظرت رو که میدونی خیلی خیلی خیلی بارم مهمه توی وبلاگ کامل برام بنویس. کامل. من متظر هستم. حریم خصوصی من جای خود خودته. منتظرم هااااااااااااا

حتی نمیدونم مدرسه عادی بره بعد از دبستان یا تیزهوشان؟؟؟؟؟ نجاتم بده دوست خوبممممممممممممممم

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام
منم به نوبه خودم از همه مامان هایی که زحمت کشیدن و اینهمه اطلاعات را گرآوری کردن ممنونم
من همه صفحات را خوندم و همین تاپیک مقدمه ای شد که توی نت سرچ کنم و بیشتر درباره این روش ها بدونم.
خب برای من که هیچی از این روش ها نمیدونستم خوب بود...چیزی که دوست دارم بگم به مامان هاییه که ممکنه بابت ندونستن این روش ها و هزار تا مسئله پیچیده و ساده ی روانشناسی دچار عذاب وجدان شدن...

من رشته درسی م جامعه شناسیه و به شدت آدم اهل مطالعه ای هستم...ولی هیچ کدوم از این روشها را نمیدونستم و الان هم که یه ذره باهاشون آشنا شدم هیییییییچ برنامه ای برای پیاده کردنشون ندارم...بچه م هم دو سال و چند ماه داره و مثل همه بچه ها شاد و باهوشه...و یقین قاطع دارم (این را کاملا جدی میگم) هیچچچچچی از بچه هایی که خیلی سیستماتیک آموزش دیدن کم نداره...چون هر روز با هم فقط و فقط بازی می کنیم و توی دریا و شن غلت می زنه!

واقعیتی بسیار بزرگتر از همه این روش های اینه که بچه ها نابغه به دنیا میان...همه بچه های دنیا نابغه اند... کار پدر و مادر فقط اینه که بهشون محبت کنه و حمایت شون کنه...این اعتقاد راسخ بنده س!
خیلی خوبه آدم آگاه باشه...خیلی چیزا رو بدونه...ولی در نهایت بر پایه فرهنگ و سنت خودش بچه ش را تربیت کنه...

هر کی از مامان ها ذره ای عذاب وجدان گرفت میتونه مستقیما به خودم مراجعه کنه! :)
ببخشید خیلی حرف زدم...ولی خب خیلی هم سکوت کرده بودم! :)
همتم بدرقه ی راه کن ای طائر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم...
واااااااااااااااااای من تازه با اینجا آشنا شدم و واقعا خوشحالم
و اینکه بچه هایی مانند مسیحا ساحل عزیز آوا جون و الهه جون و خانومهای دیگه که اسماشون رو دیدم خیلی خوشحال شدم و خیلیها رو که نمیشناختم و خوشحال شدم که این کلوپ همه رو دور هم جمع کرده که امثالی مثل من و بقیه که اطلاعات کمتر دارن بتونن استفاده ببرن ممنون همه
فقط میخواستم یک سئوال بپرسم که اینجا فقط باید در مورد موضوع هفته صحبت کرد و یا اینکه اگه مشکل یا راهنمایی بخواد میتونه عنوان کنه

گروه نارنجی : وزن ۶۱:۴۰۰ ، هدف ۵۰،قد :۱۵۸ ، شروع : سه اسفند ۱۴۰۱
2728
به نظر منم خیلی سخت گیرانه و پیچیدست بچه باید توی محیط امن خونه و دامن مادری سالم (از همه نظر) رشد کنه اصلا این روشای خارجکی رو هم نمیخواد کافیه حوصله داشته باشیم و براش وقت بزاریم تا کوچیکه بزاریم آزاد باشه و کنجکاوی هاشو تجربه کنه و حسابی بازی کنه درواقع حرف پیامبرمون که بچه تا هفت سالگی امیره همین کافیه
ولی خوب صد حیف که من شاغلم و در مورد بچم خیلی کوتاهی کردم خیلی ولی حالا هم دیر نشده و میخوام جبران کنم
مرسی آوا جون.

فکر نمی کنم برای کسی رنجشی پیش اومده باشه. همه سعی کردیم منطقی و اصولی صحبت و بحث کنیم.

من با قسمت بیشتر نتیجه گیریت موافقم خصوصآ قسمت تجاری شدن روش ها که مختص شیچیدا هم نیست.

اما باز هم معتقدم می تونیم قسمت های خوب رو بگیریم و کار کنیم. البته چرتکه ای که گفتی هم برای محاسبات ذهنی استفاده میشه. بچه ها با چرتکه یاد میگیرند خیلی خیلی سریع حساب های چند رقمه رو انچام بدن که من خودم چند تا کلیپ از بچه های ژاپنی دیدم وحشت کردم. تو هوا دستاشون رو حرکت می دادن و جواب رو روی کاغذ مینوشتند :)

من از یکی از دوستانم در ژاپن خواستم در مورد این روش بیشتر تحقیق کنه و برام بفرسته. حتمآ اگه اطلاعات بیشتری بدست آوردم اینجا مینویسم.
وب سایت آموزشی من www.nahaal.com
آواجان با این جمعبندی که شما در مورد آموزش نیمکره راست کردید و در صورت درست بودن اون به نظر من کلا این روش مردود هست چون هیچ کدوم از این آموزش ها به غیر از قسمت فراحسی مربوط به نیمکره راست نمیشه!! در مورد حافظه هم فقط قسمت هیجانی حافظه در سمت راست ذخیره میشه و توانایی خواندن و محاسبه ریاضی کاملا مربوط به نیمکره راست هست......

با مامان سارا هم کاملا موافقم. حرف دلم رو زدی.....
من خیییییلییی ناراحت و خسته ام سپهر یک ساله من وقتی مریض میشه زیاد اذیتم میکنه جوری که ازش خسته میشم و نمیتونم بهش رسیدگی کنم همش بغل میخواد وهیچییی جز شیر خودمو نمیخوره گاهی از ضعف و سرکیجه حالم بد میشه فکر میکردم میتونم درس هم بخونم اما خیال باطل نمیتونم بی تفاوت باشم گاهی به خاطر عصبانیتم و دادی که سرش کشیدم گریه ام میگیره خودمو نمیبخشم
گاهی حتی از شیر دادن حالم بهم میخوره خیلی هم لجبازه وقتی لج میکنه جیغ میزنه حتی گاهی اوقات میزنه گاهی هم میخوابه رو زمین و غلت میزنه نمیدونم این رفتارا رو از کجا یاد گرفته ما همیشه باهاش اروم بودیم
مهتاب خانوم ! حرفات کاملا قابل درکه و فکر میکنم تو دوران مادری همه مون این لحظات هست یعنی یه بچه نیم وجبی اینقدر آدمو مستاصل میکنه دلت میخاد سر به بیابون بزاری . خودم یه زمانهایی اینقدر درمونده میشم میشینم پابه پای بهونه گیریها و لجازی های بی مورد دخترم اشک می ریزم . عزیزم به نظر من شما واسه این کوچولوی یک ساله کار زیادی نمیشه انجام بدی نه میتونی نکته تربیتی براش مثال بزنی نه میتونی قهر کنی و نه بی توجهی و... . سعی کن فقط آستانه تحمل خودت رو ببری بالا با هر روشی که خودت میدونی .خوندن یه ایه یا سوره کوتاه یا ذکر و دعایی که بهت آرامش میده . امیدوارم خدا به همه مامانا صبر و تحمل و ارامش بده و البته همسرانی که یه ذره فقط یه ذره اونا هم مارو درک کنن و با ما همراه باشن .
باز هم نیاز به درد دل کردن داشتی روی ما حساب کن دوستم !
سلام دوستان
من با این جمله الهه جون خیلی موافقم "اما باز هم معتقدم می تونیم قسمت های خوب رو بگیریم و کار کنیم"

به نطرم آشنایی با این روش چیزای خیلی خوبی داره البته یه جنبه بدش می تونه این باشه که مادر دچار استرس می شه که یه وقت بچش از بقیه بچه ها عقب نمونه که من با خوندن مبحث این هفته خیلی استرس و عذاب وجدان را از خودم دور کردم
ولی با توجه به اینکه اصل و اساس این روش مبتنی به عشق بین فرزند و والد هست برای من بسیار عالی است

یه تکه از سی دی تویدل وینک هست که مادر با عشق فراوان به بچش می گه همه دنیا عاشق تو هستن تو هر کاری می تونی انجام بدی قلب تو ودهن تو وسیعه و بچه هم اون جملان را تکرا می کنه من عاشقشم چون بهش باور دارم

به نطرم نمیشه با یه بحث یه هفته ای کامل این روش را شناخت و در موردش قضاوت کرد معلومه که این روش هم مثل بقیه روشها تجاری می شه .بعد یه مدتی افرادی با کلماتی دهن پر کن بعضی والدین را به اصطلاح گول می زنن و با وعده ها ی غلو شده جیبشونو خالی می کنن ولی این دلیل بر بد بودن یا اشتباه بودن این روش نداره

در ضمن فکر می کنید چند درصد بچه ها ما دوران جوانیشونو تو ایران سپری می کنن ؟من خودم فارغ التحصیل دانشگاه شریف هستم به جرات می تونم بگم 95 درصد همکلاسیام ایران نیستن
آخ جان پنجشنبه :)

خب ... درد دل من ربطی به مریمناز نداره !

یک هفته است من نتونستم کتاب بخونم ! نه اینکه وقت نداشته باشم .... وقت هم داشتم اما نمیدونم چرا کتاب خوندنم نمیاد این چند وقت از دست خودم کلافه اممممممممممم

به خاطر آلودگی هوا از شنبه در تو خونه حبس شدیم و واقعا دیوانه کننده است دیگه

آخیش چقدر غر زدم :)
اگه آدم گذاشت اهلیش کنند , بفهمی نفهمی خودش رو به این دردسر انداخته که کارش به گریه کردن بکشه.
2706