2726
عنوان

مــادر کـافــی باشــیم

| مشاهده متن کامل بحث + 775218 بازدید | 7348 پست
سلام به دوستان خوب خودم
به دلیل کمبود وقت فقط فرصت کردم مطالب رجیو به این ور را بخونم و واقعا عالی بود.حرفی ندارم فقط
تو هفته ی گذشته این کتاب را خوندم که به نظرم نمونه ی خوبی از یک روش آموزشی موفق به حساب میاد .
آپلود عکس

توتوچان نمونه ای از آموزش و پرورش آزاد در ژاپن /ترجمه: سیمین محسنی / نشر نی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سحر خانم ممنون از راهنمایی های خوب شما .
می تونم تخصص شما رو بدونم ؟؟
راستش توی اون لینک موردی که توجهم رو جلب کرد ویژگی های دوتا نیمکره بود و راهکارهایی که برای تقویتشون اشاره شده بود .

درست میگید اون مطلب اولش که خیلی هم مورد توجه من نبود ،اصلا ً صدق نمی کنه .چون خود من فوق العاده احساساتی هستم ولی چپ برترم.

ولی خوب به مباحث مغز و نیمکره ها خیلی علاقه دارم ،باید برم مباحث نورو سایکولوژی رو مطالعه بکنم. البته یک کتابش رو تو دوره ی تحصیلم خوندم . ولی باز ممنون از یادآوری.
توکل یعنی اجازه دادن به خداوند که خودش تصمیم بگیرد! تو فقط بخواه و آرزو کن اما پیشاپیش شاد باش! و ایمان داشته باش که رویاهایت هم چون بارانی در حال فرو ریختنند! پیشاپیش شاد باش و شکر گذار چرا که خداوند نه به قدر رویاها بلکه به اندازه ایمان و اطمینان توست که می بخشد!
طاهره جون مرسی..
لینک دومت خیلی جالب بودش من همیشه میگفتم چرا در وجود من که یک زنم از خاصیت های زنونه خوشم نمیاد وعاشق فلسفه و ریاضیات و منطق هستم الان فهمیدم که نیمکره چپم خیلی فعال تره خیلی جالب و قابل تعمق بود ...
خداوندااز تو برای توانایی و تمایل دوست داشتن متشکرم.عشق هدیه ای است گرانبها از جانب تو.
2728
اگر کتابی داشتی در این زمینه معرفی کن منم خیلییییی دوست دارم که بیشتر این مساله رو بررسی کنم
در مورد روش شیچیدا به نظرم حرفای آوا جان خیلی میتونه منطقی تر به و واقعی تر به نظر بیاد و با عقل بیشتر جور در میاد :

آوا
1391/9/13 6:45 ب.ظ

سحر جون تا جاییکه من متوجه شدم اینا تعریف متفاوتی از نیمکره راست دارن و عملکردهایی روکه مربوط به اون می دوننن غیر از تعریف عمومه
با این کارها و فعالیتها می خوان اون ارتباطات‌ بمونه و باقیماندن اونها رو دلیل استفاده بهتر از توانایی های مغز می دونن.
البته به نظر من در کل خود پرفسور شیچیدا به خاطر داشتن همون اعتقاداتت بودایی این آموزشها را ارائه داده تا انسانهایی با روح پاک تربیت کنه نه نابغه ای که ما منظورموونه _منظور اونها آدمهای صلح طلب با آرامش و ... البته این هدف شیچیدا بود قبل از اینکه به این صورت تجاری بشه_واسه همین می گم برای فرهنگ ژاپنی مناسبه
و اعتقاد داره از تمام موجودات انرژی ساتع می شه که ذهن های آماده می توانند تصاویر اونها رو دریافت کنن و به خاطر همین مانور زیادی روی ادراک فراحسی داره
و به نظر من تمام تمرینات یه جور تقویت حافظه تصویری است

به نظرم تونستید کمابیش به یه نتیجه گیری کلی برسیم در این تایپیک شایدم سوالهای خیلیارو جواب داد باشید و شایدم نه ولیی فکر میکنم کلی شفاف سازی شده باشه وافعآ خدا خیرتون بده الهه جون اگر جواب سوالاتت رو پیدا کردی به ما هم انتقال بده ممنون..
خداوندااز تو برای توانایی و تمایل دوست داشتن متشکرم.عشق هدیه ای است گرانبها از جانب تو.
یک موضوعی برای من خیلی سول شده می خوام بدونم راهکار های عملی که در منزل خود ما مادرا میتوننیم
برای پرورش نیمکره راست انجام بدیم چی هست؟اینکه با بچه ها روش های مختلف نقاشی و حتی نواختن ساز و یا کار های خلاقیتی انجام بدیییییییییییییییم و یا استفاده از فلش کارت ها ی مختلف یا برانگیختن حس کنج کاوی؟اینا میتونه را ههای عملی و موثر باشه؟
واینکه چطوریه که بعضی از افراد میگند که اگر روی نیمکره راست در دوران کودکی کار نشه به مرور زمان کارکردش کم میشه ولی بعضی از افراد هستند که بدون اینکه کاری انجام داده باشن نیمکره راستشون فعاله؟
پانیذ جون من راستش این دو نوع آموزشهای نیمکره راست با هم قاطی کردم.هههههههه

مدل شیچیدایی روی تصویر تاکید داره و تجسم روی ذهن که کلی بازی و فعالیت تو وبلاگ نوشتم

اون دسته دیگه که نیمکره راست منشاء هنر می دونن خوب دیگه معلومه روی نقاشی و موسیقی و خلاقیت بچه تاکید دارن -مثل فعالیتهایی که برای رجیو و مونته سوری گفتن ...
سحر عزیزم ممنونم ازت. من اطلاعاتی از نوع بیماریش ندارم. اما دوستای شاعر زیادی دارم و همچینین هنرمندان که میدونی طیف بسیاریشون افسرده هستن. و در تمام دنیا همینوطر هست. ونگوگ ...گوگن...پیکاسو....صاق هدایت...فروغ فرخزاد....هیتلر...چرچیل....کاندیسکی....پل سزان...ووووووووووووو همه و همه از نوابغ کشور ما و تمام دنیا هستن که به دلیل اشنایی باهاشون همه دجار انواع بیماریهای حاد روحی بودند. زیاد دانستن بچه هارو زیاد حساس میکنه و متاسفانه مملکت ما هرچقدر هم که تو بگی اما در مقایسه با بقیه جاها حتی همین هند دارای فاکتورهای پایین اموزشی هست. شاید بارت جالب باشه روانشناس هیوا که دکترای رونشناسی داره و خانوم بسیار فهمیده ای هست امروز بهم گفت اینقدر زیاد با هیوا اموزشهای مختلف کار نکن. گاهی بگو بلد نیستم. بگو نمیتونم. این بچه کوه تجربه و دانش شده. کودکی میکنه اما زیاد میدونه. اذیت میشه. استاد بزرگت درست میگفتن. نباید بچه ها رو زیاد دانا کرد. اما من ازت یک سوال دارم. چرا؟ اگر اروپا هم بودم باید همین کارو میکردم؟ :((((
سحر جان منم باهات موافقم. در واقع ارتباطی بین تقویت نیمکره های مز به این شدت نمیبینم. راستش خود من در زمینه شعر و نویسندگی کلا قلم هستم :) نوشتن عشقمه. زبان اموزیم قوی بوده زبان خودنم اما ریاضیم افتضاحه. یک قسمت مغزم دست نخورده مونده. خوب هم حرف میزنم و مینویسم. هیچچچچچچچچچ کاری هم در کدوکی نشده در این باره روی مغز من.
خوب منصوره این که خیلی خوبه :)))))))))) من تجربه شخصی ندارم اما همیهش فکر میکردم فشار روی بچه های تیزهوشان زیاده. بهم گفته بودند البته. پس من میتونم اگر هیوا خواست بذارم این نوع مدارس بره. میتونم بذارم المپیاد و مدارس تیزهوشان بره؟ شیراز هم فرزانگان داره :)))) خیلی مجموعه عالی هست. دبستان هم داره؟ چطوریه ورود بهش برای دبستان.؟ یک توضیحی میدید سحر و منصوره عزیز؟ من نگران بودم نکنه بهش فشار زیاید بیارن. وگرنه اگر اینطور عالی و خلاق باشه خیلی هم خوشحال میشم. کنار همسناهاش هم شاد باشند هم خاص. خیالم از بابت همه چیز راحته. ممنون میشم.
نتونستم نگم خیلی از خوندن صحبتهای منصوره و سحر درباره مدرسه تیزهوشان خوشحالم. اصلا روزم عوض شد. :)))))))))))))))))))) مرسی از اینهمه توهم نجاتم دادید. منصوره خیلی ممنونم از تو هم الان ارومتر شدم. فقط بدونم دبستان رو چطوری باید انتخاب کنم؟ امتحان ورودی داره؟ بره از الان یا نه؟ مرسیییییییییییی
2706