2726
عنوان

مامانها و نی نی های ناز ای وی افی

73277 بازدید | 2209 پست
سلام دوستان خوبم ما میتونینم از این به بعد اینجا مثل قبل با هم باشیم. انشالله که همگی بارداری خوبی داشته باشیم و نی نی ها سالم و صالح بدنیا بیان. همیشه و هر روز هم توی دعاهامون برای تمام دوستای منتظرمون دعا میکنیم که خیلی زود به جمع ما بپنوندن. آمین رژیم غذایی در دوران بارداری روزی حدود ٣٠٠ کالری برای هر جنین بیشتر از نرمال احتیاج هست روزی ٦-٧ لیوان مایعات بنوشید از ساعات معمول شب تا صبح بیشتر گرسنه نمانید مراقب میزان استفاده از نمک و کافیین باشید Milk products. 3-4 servings/day شیر 1 cup پنیر ٥٠ g ماست 3/4 cup دسرهای شیری 1 cup بستنی 11/2 cup میلک شیک 11/2 cup Grain products. 5-12 servings/day نون اسلایس ١اسلایس ماکارونی پخته، برنج ،گندم، جو ١٢٥ ml یا 1/2 cup سریال ٣٠g کیک فنجونی و بان ١ کوچک نون همبرگری ١/٢ کراکر 3 cup Vegetables and fruits. 5-10 servings/day میوه و سبزیجات تازه یا یخزده. 1/2 cup هر میوه یا سبزیجات به صورت کامل. ١ سایز متوسط آبمیوه. 1/2 cup میوه خشک. 1 cup Meat and alternatives. 2-3 servings/day گوشت کم چرب و مرغ و ماهی پخته. ٥٠-١٠٠ g نخود فرنگی، حبوبات و عدس. 1 cup آجیل. 1/2 cup پینات باتر. ٢ قاشق غذاخوری تخم مرغ. ١ عدد خلاصه تجربیات مامانهای شاد آی وی افی (صحبا جون زحمت این پست رو کشیده بودن و من کپی پست کردم) سه ماهه اول: علائمی که ممکن است در این مدت با آنها روبرو شوید: 1- درد زیر شکمی کاملا عادی بوده و با کمی استراحت آرام میشود. دردها منجر به خدای نکرده سقط شدید بوده و توصیه میشود سریع به پزشکتان یا مرکز درمانی آی وی اف مراجعه کنید. در اغلب موارد با افزایش دوز پروژسترون یا داروهای دیگر قابل حل است. 2- لک بینی و خون ریزی علت عموم لک بینی ها کاهش هورمون پروژسترون و یا مشکلات جفت است که با تجویز پزشک و استراحت حل شده و جای استرس و نگرانی نیست. قابل توجه که هنگام آی وی اف جسم زرد همراه با تخمک از بدن خارج میشود و این ماده در حاملگی های طبیعی عامل تولید پروژسترون و نگهدارنده پریود است در آی وی اف به عنوان جایگزین از آمپول پروژسترون استفاده میشود. در هنگام لک بینی و خونریزی بدون استرس استراحت خود را افزایش داده و اگر خون ریزی شدید بود بالشی را زیر پاهای خود قرار دهید تا پاهایتان بلندتر از بدنتان قرار گیرد. و در فرصت مناسب به پزشکتان مراجعه کنید. توجه داشته باشید که خونریزی شدید همراه با درد شدید علامت از دست دادن جنین بوده و اگر درد شدید تجربه نکرده ایید، به احتمال بالایی جنینان سالم است و جای استرس و نگرانی نیست.
به به سلام وانیا جون خونه جدید مبارک باشه. امیدوارم بزودی صحبا جون هم با نی نی هاش بیاد اینجا و این خونه بشه دوباره خونه امید برای همه مامانهای سخت کوش و خستگی ناپذیر آی وی افی! خودت هم به سلامتی دیگه چیزی نمونده نی نیتو بغل بگیری.
*در روضه قلب جز گل عشق مکار*

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
خاله هالان مهربون و شوخ مرسی انشالله که هم شما هم نکیسا جون هم صبا جون و همه ی دوستان خوب تاپیک سخت کوشان بزودی انتظارشون به پایان برسه. باورتون نمیشه یکی از آرزوهای هر شب من همینه
سلام مامانای گل خونه جدید مبارکمون باشه. انشاالله خیلی زود هالان جون و صحبا جون هم به جمع مامانا ملحق بشن . من خیلی وقت بود که نتم قطع شده بود ببخشید. نی نی منم یه پرنسس نازه. البنه تو سونوی انتی گفتن حالا نمیدونم ....
سلاممممممممم تاپیک و خونه جدید مبارکهههههه ..... من امروز حالم بدشد و استرسی شدم ...... ازدیشبه بچم تکون نمیخورد شوشوهم شب کاری بود خیلی دست تنها بودم ازدیشبه خواب تو چشام نداشتم .....تااینکه رفتیم بیمارستان چک کردم قلب بچه مث ساعت میزد خداروشکررررررررر ...... ولی فشارم رفته بود بالا که ماما گ کمی استراحت کن دوباره بگیرم که 11 شد ...گ خیلی استرسی شدی ....مواظب خودت باش سعی کن زیاد اینور اونور نری ...... استراحت داشته باش ...... دوستان داشتم سکته میکردم ....ولی به خیر گذشت.......
فرشته ام زمینی شد خدارو صدهزار مرتبه شکررررررررررررررررر
سلام.وانیا جون دستت درد نکنه که زحمت تاپیک رو کشیدی مرسی هالان جون از دعای قشنگت.انشالاه سال دیگه این موقع هم روز زن رو بهت تبریک بگن هم روز مادر نکیسا جون و مامان صبا جان منتظرتون هستیم با خبرای خوش روژین جان دختر دار شدنت مبارک
خدایا هزار مرتبه شکر که هفته به هفته بارداری گذشت و تونستم جوجه هامو بغل کنم
وانیا جون و نازنین قربونتون برم هالان جون نشد خودت رو آخر صف بندازی ها. انشالله هممون به زودی زود عسلک جون مواظب گلدن نی نی ما باش . شبهایی که همسری نیست یکی رو بیار پیش خودت بچه ها جون من که قبلاً مادر بودم، این دو ساله روز مادر یه حال بدی دارم. البته همسرم پارسال خدایی کادوی خوبی برام گرفت ، اما خوب نقاشی ها و کاردستی های صبا برام یه چیز دیگه بود
برای تمام رنج ها صبر می کنم ! صبر اوج احترام به حکمت خداوند است !
سلام هالان جون ، شما حالتون چطوره؟ ممنون من و پرنسسم شکر خدا خوبیم. فعلا که تحت نظر معصومه جون هستم پیش دکتر دیگه نرفتم! نازنین جون ممنون عزیزم . بقیه مامانا امیدوارم حالتون خوب باشه اسم نمیبرم که کسی جا نمونه! یه سؤال ؟ چرا من حرکت نی نی رو نمیفهم؟ هفته بیستم هستم ولی هنوز متوجه حرکتش نشدم؟؟؟؟
2706