موضوع: گشادي واژن پس از زايمان طبيعي + اظهار نظر

1   2  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
melika jun پست ها : 1073عضویت:1389/6/24
1390/1/16 - 12:25 عصر
سلام دوستاي گلم من هفته ?? هستم ،،ميخام بدونم اينكه ميگن با زايمان طبيعي واژن گشاد ميشه درسته?? من اولين زايمانم هست يعني هركس زايمان طبيعي ميكنه دچاره اين حالت ميشه ؟؟؟؟ انهايي كه طبيعي بودن ميشه بيان كمك ؟؟؟
زياد رو ادم ها حساب باز نكن....يه روز با امضاي خودت حسابت رو خالي ميكنن...!
باران پست ها : 4269عضویت:1389/10/27
1390/1/16 - 12:38 عصر
من خودم زايمان طبيعي نداشتم اما جاريم تو بخش زايمان كار ميكنه ...... ميگفت تابلو كه يارو سزاريني بوده يا طبيعي...... البته افراد با همديگه فرق ميكنند...... اما تصور رد شدن سر و كتف يه بچه....يه خورده تغيير رو هم بايد بدنبال داشته باشه.......
melika jun پست ها : 1073عضویت:1389/6/24
1390/1/16 - 12:39 عصر
يعني هيچ كس نظري نداره كه بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زياد رو ادم ها حساب باز نكن....يه روز با امضاي خودت حسابت رو خالي ميكنن...!
سارا(مامان امير پرهام) پست ها : 67692عضویت:1388/6/25
1390/1/16 - 12:45 عصر
سلام عزيزم نه اصلا اينجوري نيست چون من خودم طبيعي زائييدم و اصلا عوض نشدم اين يك باور غلطه عزيزم
...هميشه ممکنه با يک اتفاق اوضاع تغيير کنه...
zahra goli پست ها : 4960عضویت:1387/8/23
1390/1/16 - 12:52 عصر
با مامان سارا موافقم.
1390/1/16 - 12:56 عصر
گلم در مورد زايمان طبيعي برو انيجا http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=27795&postID=3754285#3754285
مامان ثنا خانمي پست ها : 2539عضویت:1389/10/5
1390/1/16 - 12:56 عصر
سلام من شنيدم بعد از زايمان سوم ممكنه اين عارضه رخ بده، به فرض هم اگه همچين چيزي پيش اومد ميتوني عمل ترميمي انجام بدي. مهم اينه كه زايمان طبيعي براي بچه خوبه و سر موقعي كه خدا قرار داده و بعد از رشد كامل تو شكم مادر بدنيا مياد
آوا پست ها : 6343عضویت:1388/1/9
1390/1/16 - 1:19 عصر
من هم خودم زايمان طبيعي داشتم .واژن عضله است و عضله در اثر زايمان باز مي شه و دوباره جمع مي شه.فط بايد رعايت كني و تا مي تونين ديرتر روابط جنسي را شروع كني تا كاملا بهبود پيدا كنين و زخمها خوب بشه.چه زايمان طبيعي باشه چه سزارين اين عضله در اثر گذر زمان پير مي شه و شل كه با ورزش (كگل)مي تونين از اين حالت جلوگيري كرده و تا حدودي اين حالت را به تاخير بندازين.
1390/1/16 - 1:22 عصر
من که مشکلی نداشتم.اتفاقا آقایون همه معتقد هستن که بخیه بعد زایمان باعث تنگ شدن می شه.مامان من ترمیم انجام داد و اصلا این جوری نبود که دوستان می گن.فقط یه ماه اول استراحت کامل داشت بعد هم خودش همه کاراش را می کرد.درد هم دو سه روز اول.
حديث بانو پست ها : 4404عضویت:1389/3/21
1390/1/16 - 1:22 عصر
آوا جون چند بار زايمان طبيعي داشتي؟
1390/1/16 - 1:24 عصر
واژن يه عضله كشساني مثل بادكنك مي مونه باز مي شه و دوباره بسته مي شه.اگه اينجوري بود كه اينقدر توي اروپا و آمريكا اصرار رو زايمان طبيعي نبود.
1390/1/16 - 1:29 عصر
حديث بانو جون خاله تون فقط ترميم رحم داشته يا پرده بكارت هم بوده؟شرايط بدن هر كسي فرق مي كنه. من بچه اولم .بعد 70 روز نزديكي اولم بود.هيچ مشكلي هم نداشتم.فقط دكتر تاكيد مي كرد هر چي بيشتر صبر كنين برات بهتره.كسايي هم كه با مامانم عمل داشتن هم مشكلي نداشتن.ولي خوب واسه بعضي ها ممكن مشكل پيش بياره.ولي با اين ترميم موقع زايمان ديگه نياز به ترميم نيست مثل قديم.چون اون موقع اين بخيه ها نبوده و پارگيها مشكل ايجاد مي كرده.
مموش پست ها : 5040عضویت:1389/4/25
1390/1/16 - 1:43 عصر
من اطلاعاتي ندارم. اما با طبيعي كاملاً مخالم. حاضر نيستم اين كارو بكنم حتي اگر خيلي مزيت داشته باشه.
دختر نازم، بهترين هديه از طرف خدا، 16 مرداد 92 اومد تو بغل ما و خوشبختيمونو هزار برابر کرد. خدايا شکرت
1390/1/16 - 2:08 عصر
يك مطلب جالب كه در دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني ايران معاونت بهداشتي مركز بهداشت غرب تهران به صورت بروشور به من داده شد من نه ميگويم سزازين بد است نه ميگويم طبيعي خوب است اما بد نيست شما هم اين را بدانيد و لطفا به هم نپريد:سزارين يك جراحي بزرگ و جدي است كه در ان كودك از طريق شكافتن جدار شكم و رحم خارج ميشود.سزارين در قرن گذشته نقش مهمي در كاهش مرگ و مير و عوارض ناشي از زايمان در مادر و جنين داشته است.در اين موارد سزارين جهت نجات جان مادر و نوزاد انجام ميشود و بايد خطرات ان را پذيرفت. مطابق بيانيه سازمان بهداشت جهاني در سال 1985 كشورهايي كه كمترين ميزان مرگ و مير را در حوالي تولد داشتند همزمان ميزان سزارين انها زير 10 درصد بود.
علل سزارين در ايران:
ترس از دردهاي زايمان
توصيه پزشك و اطرافيان
چشم و همچشمي و پيروي از اطرافيان
ترس از بروز شلي عظلات لگن
عدم دريافت اموزش هاي لازم در طول بارداري
اصرار مادر
عدم دسترسي برخي بيما رستان ها به وسايل استاندارد تشخيص زجر جنيني
موادر مجاز كاربرد سزارين:
5 تا10 درصد زنان ممكن است به علل مختلف نيازمند عمل جراحي سزارين باشند عللي كه براي نجات جان نوزاد يا مادر لازم است زن تحت عمل جراحي سزارين قرار گيزد به شرح زير است:
جفت سر راهي جدا شدگي پيش از موعد جفت
فشار خون هاي بالاي حاملگي
تومورهاي بزرگ رحمي
وجود تبخال فعال اندام تناسلي
عدم پيشرفت زايمان
نا هنجاري هاي كانال زايمان
انقباضات نامناسب و ضعيف رحم
سابقه سزارين با برش طولي رحم
ناسازگاري هاي شديد خوني بين مادر و جنين
عدم تطابق سر جنين با لگن
زجر جنين:كاهش دريافت اكسيزن توسط جنين كه با سمع و يا ثبت ضربان قلب جنين قابل تشخيص است
طرز قرار گرفتن غير عادي جنين
مشكلات مربوط به جفت و بند ناف
جنين هاي نارس و دير رس كمتر از 38 هفته و بيشتر از 42 هفته
چند قلوئي

درد در زايمان طبيعي بلافاصله پس از تولد نوزاد خاتمه مي يابد ولي در سزارين بر عكس درد پس از زايمان شروع ميشود
توصيه به مادران:
ترس و هراس بي مورد را از خود دور كنيد
به منظور كسب اطلاعات بيشتر در مورد حاملگي و زايمان به افراد مجرب و اموزش ديده در مراكز بهداشتي درماني مراجعه كنيدانها قادرند شما را راهنمائي كنند
براي اطمينان از سير طبيعي حاملگي و تامين سلامت خود و نوزادتان به طور مستمر در طول بارداري به مراكز بهداشتي درماني ماما و يا پزشك مراحعه و به توصيه هاي بهداشتي انها عمل كنيد
انجام معا ينه داخلي توسط پزشك يا ماما در سه ماهه اخر بارداري ميتواند به انها در مورد نحوه زايمان اسان تر و ايمن تر شما كمك كند
رعايت برنامه تنظيم خانواده و فاصله گذاري بين تولد ها از نكات حائز اهميتي است كه ميتواند در داشتن زايمان ايمن موثر باشد
استفاده از تكنيك هاي پيشرفته مانند سونوگرافي براي ارزيابي وضيعت جنين و مادر گاهي ضروري است لذا طبق توصيه پزشك حتما ان را انجام دهيد
به پزشك و ماماي خود اعتماد كنيد به او اجازه دهيد در مورد نحوه زايمان شما تصميم گيري كند
به خاطر داشته باشيد سزارين در صورتي بايد انجام شود كه امكان زايمان طبيعي براي شما وجود نداشته باشد
پائئين بودن ميزان سزارين يكي از شاخص هاي پيشرفته بودن و سلامت سيستم بهداشتي محسوب ميشود در كشورهاي پيشرفته زايمان طبيعي را يك موفقيت بزرگ براي زنان ميدانند و سزارين را يك شكست تلقي ميكنند

عوارض مادري سزارين
مرگ و مير مادر در سزارين دو تا چهار برابر زايمان طبيعي است
مادر در سزارين تقريبا دوبرابر زايمان طبيعي خون از دست ميدهد
كاهش فعاليت رودهاي نفخ و درد شكم در سزارين بيشتر است
در زايمان طبيعي احتمال اسيب ديدن مثانه بسيار كمتر از سزارين است
عوارض ناشي از بيهوشي در سزارين بالاست
احتمال لخته شدن خون در پاها ده برابر زايمان طبيعي است اين لخته ممكن است وارد جريان خون شده و با انتقال لخته خون به مغز ريه و قلب منجر به عوارض وخيم و مرگ مادر شود
احتمال بروز افسردگي پس از زايمان در مادراني كه تحت عمل سزارين قرار ميگيرند بيشتر است
اسيب به اعضاي داخل لگن و احتمال ايجاد عوارضي كه منجر يه جراحي اضافي مانند خارج كردن كامل رحم يا جراحي هاي ترميمي براي مثانه ميشود در سزارين بيشتر است
احتمال نازائي براي بارداري بعدي در سزارين وجود دارد
زمان بستري مادر در بيمارستان در سزارين تقريبا دوبرابر و نيم زايمان طبيعي است
مادراني كه به طريق سزارين زايمان ميكنند كمتر از مادراني كه زايمان طبيعي داشتند در امر شير دهي موفق ميشوند

عوارض كودكي سزارين
احتمال مرگ و مير كودكان در سزارين تا پانزده برابر زايمان طبيعي است
نمره سلامتي كودكان(اپگار) بعد از سزارين پائين تر از زايمان طبيعي است
احتمال زجر تنفسي در نوزاداني كه به طريق سزارين متولد ميشوند بيشتر است
به دلايل ناشناخته كودكاني كه از طريق عمل جراحي سزارين به دنيا مي ايند 20 درصد بيشتر از كودكاني كه طي زايمان طبيعي متولد ميشوند با خطر ابتلا به بيماري قند روبرو هستند
كودكاني كه از طريق عمل جراحي سزارين به دنيا مي ايند 40 درصد بيشتر از كودكاني كه طي زايمان طبيعي متولد ميشوند با خطر ابتلا به اسم روبرو هستند
برخلاف باور عمومي بهره هوشي كودكاني كه به طريقه سزارين متولد ميشوند پائين تر از كودكان در زايمان طبيعي است

....دوستان اميدوارم به كلمه احتمال و درصدها دقت كنيد در اين مطلب نگفته همه يا 100 درصد

موفق باشيد چه در زايمان طبيعي چه در زايمان سزارين
1390/1/16 - 2:10 عصر
سلام مادر من بعد از اينكه من و برادر بزرگم را طبيعي زايمان كرد برادر كوچيكم را سزارين شد جون دكترش داشت ميرفت جبهه سال 66 بعد از سزارين هزار تا مشكل پيدا كرد مخصوصا مثانه و مجبور شد عمل كنه خودش ميگفت سر شما دو تا كه طبيعي بودين اينقدر اذيت نشدم كه سر اين يكي شدم
سميرا پست ها : 4383عضویت:1388/11/18
1390/1/16 - 2:31 عصر
من خودم طبيعي زايمان كردم و هيچ مشكلي هم تا الان نداشتم
دكترم ميگه ه جاي بخيه نبود مشخص نبود كه طبيعي زايمان كردي
البته به عضلات آدم ها هم بستگي داره
اگه ورزش كنيد و مواظب خودتون باشيد هيچ مشكلي نداره
تازه دوست منم جديدا جراحي ترميمي و زيبايي كرده بعد از دو هفته اومد سركار
ليمو پست ها : 9167عضویت:1389/3/5
1392/5/6 - 3:18 عصر
http://www.google.com/search?q=%D8%B9%D9%85%D9%84+%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C+%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86+site:www.ninisite.com&biw=1024&bih=649

عمل زیبایی واژن site:www.ninisite.com
اگر خواسته ام خواست خدا باشد که بي ترديد انجام مي پذيرد ـاگر نه همسنگ و معادل آن را به من خواهد داد.
مريمي (مامان پرنسس هانا) پست ها : 1056عضویت:1389/8/2
1392/5/7 - 3:00 عصر
از وبلاگ نی نی شیک پوش دیدن کنید.

لباس دخترانه پسرانه تا 10 سال

http://ninishikposh.persianblog.ir/

کلیک کنید و عضو شوید:

http://www.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=22011

تلفن تماس 09195149322
لباس نوزاد، کودک و تزئينات تولدها و مراسم شما www.hanavashop.com شماره تماس: 09195149322
نرگس پست ها : 1589عضویت:1392/7/22
1392/7/24 - 2:54 عصر
سلام میشه در مورد عفونت بخیه زایمان طبیعی هم بگین؟؟؟ وقتی میخوام بشینم تو دستشویی احساس کشیدگی میکنم حس میکنم الانه که بخیه ها باز بشن.
دختر گلم دوستت دارم خدا نگهت داره برا من و بابات.......
دختر عزیزم 31شهریور بدنیا اومد..       مبارک باشه :)
نرگس پست ها : 1589عضویت:1392/7/22
1392/7/24 - 2:57 عصر
کسی نبود
دختر گلم دوستت دارم خدا نگهت داره برا من و بابات.......
دختر عزیزم 31شهریور بدنیا اومد..       مبارک باشه :)
1   2  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: