2410
2553
عنوان

با تب پسرم چیکار کنم

6722 بازدید | 15 پست
پسرم 26 ماهشه و 4روزه تب داره و قطع هم نمیشه مدام بهش ایبو بروفن و تایلوفن میدم البته چندوروز قبلش آبریزش بینی داشته و خودم هم سرماخورده بودم دکترش گفته که سرماخوردگی ویروسیه البته آزمایش هم داده که تا شنبه آماده میشه یعنی با سرماخوردگی 4 روز تب میکنه منکه از نگرانی دارم میمیرم بعد یعنی اگه بچه احتیاج به آنتی بیوتیک داشته باشه باید 1 هفته تب کنه بعد تازه داروش شروع بشه
هانیه جون پسر من هم 18 ماهشه و دیروز بردیم دکتر برای چکاب بدون هیچ گونه علائمی گفت سرماخوردست شب که اومدیم خونه و تب رد ساعت 4 صبح تبش نزدیکه 40 بود که ترسیدیم و دوباره بردیم بیمارستان کودکان گفت ویروسیه و انتی بیوتیک نمیخواد اون دکتر دیازپام داد و شیاف حالا نمیدونم این ئیروس لعنتی چیه که تب انقدر بالاست پسر شما هم تبش بالا بوده؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
هانیه جان پسر من هم چند ماه پیش به مدت 5 روز تب داشت بدون هیچ علائمی . آزمایش هم دادیم هیچی نبود و ویروسی بود و خودش خوب شد نگران نباش . فقط خیلی مراقب باش تشنج نکنه .دیازپام رو حتما بهش بده
دندون جدید در نیاورده؟ منم شنیدم وقتی تب بالاست شیاف استفاده میشه. سعی کن مرتب با دستمال مرطوب تبشو کنترل کنی روی پیشونی و پاهاش. ایشالله خوب میشه. اگه ویروسیه بالا بیاره بهتر میشه
سلام عزیزم من یکی از بچه هام 4 روز تب 39-40 درجه داشت بی دلیل بردیمش دکتر بهش استومنوفن شیاف داد با بروفن و من مرتب دستمال نمدار روی پاهاش و پیشونیش می زاشتم سر 4 روز تبش قطع و یک پارچه بدنش دونه ریخت بیرون که دکتر بردیم گفت یک بیماری به نام روزئلا گرفته و دونه ها تا 48 ساعت رو بدنش بود بعد نا پدید شد کلا این بیماری اینجوری یه هوییه میاد و زود میره فقط و فقط تب را کنتل کن و اگه دونه زد نگران نباش چون نه خارش و نه سوزش داره عزیزم
2714
پریسا جون تب خیلی خیلی خیلی ببین چقدر اهمیت داره خیلی مهمه حتما همراه با دادن شیاف استومنفن اول هر 6 ساعت اگه پائین نیامد هر 4 ساعت شیاف بزن و ببرش پهلوی یک دکتر خوب تشخیص خیلی مهمه اگهدیدی بچهات حالت سرما خوردگی یا آب ریزش بینی داره تبش ویروسیه و خودش بعد از سه روز با کنترل خود شما تب خوب میشه شاید هم همراه بیماری ویروسی بعدش بیماری میکروبی بگیره که حتما به آنتی بیوتیک احتیاج داره راستی بعد از خوب شدنش ممکنه بچه اسهال بگیره که به خاطر اینکه داره میکروبا از بدنش خارج میشه وقتی شروع به دادن آنتی بیوتیک به بچتون شدین دیدین که اسهال و شاید استفراغ کرد به اون نوع آنتی بیوتیک حساسیت داشته و برو به دکترش بگو نوعشو عوض کنه خیلی تشخیص مهمه بعضی دکترا چون بیماری ویروسی را از میکروبی تشخیص نمیدن از همون اول آنتی بیوتیک میدن که اشتباه و فقط بدن بچه را ضعیف میکنه و روی بهبودشم اصری نداره
من یکی از بچه هام تشنج بی دلیل کرده برای همین در زمینه تشنج و انواعش خیلی کتاب خوندم و تا حدودی میتونم راهنماییتون کنم وچون رو بچه هام خیلی حساسم خیلی مراقبم و دکتر زیاد میبرمشون
سلام هانیه عزیز... 4 روز مرتب تب داشته باشه که خیلیه !!!
شاید عفونت داره بندش ...
واسه کم کردن تب توی یه ظرف آب چند قطره الکل سفید بریزید و دستمال رو باهاش نم دار کنید به پاهاش بزارید و بردارید
مایعات هم زیاد بهش بدید
غذا میخوره ؟
منم چند روز پیش توی مسافرت پسرم تب کرد تو خواب ، لرز هم داشت و مجبور شدم شیاف بذارم براش و این راه خنک کردن رو هم دادش بزرگم بهم گفت و خیلی تأثیر داشت.
سرما خوردگی ویروسی باید خودش خوب بشه ، جوشونده آویشن هم خوبه ، ادارش زیاد میشه و تبش رو کم می کنه
أَللّهُمَّ ارْزُقْنی شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ (ع) یَومَ الْوُرُودِ
راستی یه نکته مهم در مورد تب اینکه اگه یهمرتبه و یهویی به قول خودمون تب کودکان را بخواهیم پایین بیارین و اونها را با آب سرو تمام بدنشونو یا اینکه سرما یه مرتبه به بدنشون برسه ماعث شوک کودک و مرگ سلولهای مغزی و خدایی نکرده مرگ کودک میشه باید حتما به این نکته توجه کرد که یه مرتبه دمای بدن کودکمونو پایین نیاریم که بهش شوک وارد بشه
2706