نی نی سایت > تبادل نظر > والدين و كودكان (بدو تولد تا 8 سالگي) > مراقبت و نگهداري از نوزاد و كودك(ماندن در خانه، پرستار، مهد كودك و ...) > بهترين زمان براي از پوشك گرفتن بچه ها ،چه زمانيه ؟؟خواهش ميكنم ماماناي باتجربه راهنماييم كنيد!

موضوع: بهترين زمان براي از پوشك گرفتن بچه ها ،چه زمانيه ؟؟خواهش ميكنم ماماناي باتجربه راهنماييم كنيد! + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
gole narges پست ها : 682عضویت:1387/2/1
1390/1/11 - 3:00 عصر
من يه دوقلوي پسر شيطون دارم كه الان 28 ماهه با دوسال وچهار ماهه هستند ...چه طور بايد از پوشك بگيرمشون ؟؟
چند روز زمان ميبره تا دستشويشونو بگند؟؟؟؟
اصلا چه طور بايد شروع كنم ؟؟
با چه روشي؟؟؟
خواهش ميكنم راهنماييم كنيد با دوتا ني ني شيطون كه هر روز شيطون تر هم ميشند موندم چه طور بايداز پوشك بگيرمشون!؟!؟؟!؟!
من دراين مورد اصلا اطلاعات ندارم چيكار كنم كه زودتر نتيجه بگيرم؟؟
الهه (مامان النا كوچولو) پست ها : 34518عضویت:1389/3/23
1390/1/11 - 3:11 عصر
خانمي كتاب در اين مورد هست من ديدم ................اسمشو دقيقا يادم نيست يه كتاب باريكه كه موضوعش همينه .............
خدایا !کسی غیر از تو با من نیست …خیالت از زمین راحت ، که حتی روز روشن نیست …کسی اینجا نمیبینه ، که دنیا زیر چشماته !یه عمره یادمون رفته ، زمین دار مکافاته !فراموشم شده گاهی ، که این پایین چه ها کردم !که روزی باید از اینجا ، بازم پیش تو برگردم !خدایا وقت برگشتن ، یه کم با من مدارا کن !شنیدم گرمه آغوشت ، اگه میشه منم جا کن … .
1390/1/11 - 3:18 عصر
ممنونم غير از كتاب يعني همه ني ني ها پوشكي هستند خواهش ميكنم از تجربياتتون بگيد>>>>
آخه بعد از فروردين ميخوام كوچولو هاموبذارم مهد،نميدونم اول از پوشك بگيرمشون بعد بذارمشون مهد يا اينكه توي مهد از پوشك گرفته بشند... اخه تا حالا مهد نرفتند ميترسم توي مهد راحت نباشند.. مامانا پس شما چه طور ني ني هاتون رو از پوشك گرفتيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
bernadet پست ها : 2297عضویت:1389/11/9
1390/1/11 - 3:20 عصر
Azizam man ino midunam ke faghat zamani ke bache amadast khodesh bayad begiri...bazi az bacheha hata ta seh salegi be in amadegi nemiresan.dar morede pesarha midunam ke zod gereftan az poshak dar ayande baese bimarihaye prostat mishe va dar nozade dokhtar badha dochare ofonathaye edrari mishe.bachehahi ham ke az poshak gerfeteh mishan ya 5 mah bayad shabha poshak bebandan ke agar edrar kardan toye roheashun asar bad nazareh....alan ek seri poshak hast ke hata ta 12salegi estefade mishe shabha baraye kasayi ke kheyle shab edrari daran.
مامان بيتا پست ها : 1160عضویت:1387/11/1
1390/1/11 - 3:42 عصر
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=5992
تكيه بر تقوي و دانش در طريقت كافريست راهرو گر صد هـــــنر دارد توكل بايدش
       فقط 10 هفته و 6 روز به تولد دومین گل باغ زندگیمون باقی مونده !
1390/1/11 - 3:43 عصر
آيا كودكم آماده براي از پوشك گرفتن (استفاده از توالت) هست؟
راستش من اصلا تجربه اي در اين مورد ندارم ولي اين مطلب را از سايت بي بي سنتر ترجمه كردم كه اميدوارم براي مامانهاي عزيز مفيد باشد. براي ترجمه من جمله به جمله ترجمه نميكنم. متن رو ميخونم و بعد خلاصه مطلب را مينويسم. البته چك ليست را كامل مينويسم. لينك مطلب را هم ميگذارم براي اطلاعات بيشتر اگر لازم دانستيد مراجعه كنيد.

"شايد اولين باري كه كودكتان را پوشك كرديد همين ديروز به نظر برسد و الان مانده ايد كه آيا وقت مناسبي براي از پوشك گرفتنش هست يه نه؟! در واقع هيچ سن مخصوص و سحرآميزي كه در آن زمان بچه ها آماده يادگيري چگونگي استفاده از توالت باشند وجود ندارد، اما پيشرفت در برخي مهارت هاي فيزيكي و كلامي در فاصله 18 تا 24 ماهگي براي اينكار ضروري هست. بعضي از والدين تا 2.5 الي 3 سالگي كه كنترل ادرار توسط بچه ها قابل اعتمادتر هست، آموزش توالت را آغاز نميكنند. برخي بچه ها هم تا سن 3 يا حتي 4 سالگي علاقمند به استفاده از توالت نيستند.

از چك ليست پايين استفاده كنيد تا ميزان آمادگي كودكتان را بدانيد و به خاطر داشته باشيد كه اگر قبل از اينكه كودكتان آمادگي داشته باشد شروع كنيد به اين معني نيست كه زودتر هم تمام خواهيد كرد. به احتمال زياد پروسه ادامه خواهد يافت تا زماني كه كودك واقعا آماده باشد.

لازم نيست تا زماني كه كودك شما تمام آيتم هاي چك ليست را داشته باشد منتظر بمانيد. فقط ببينيد كه كودك علاقمند و آماده براي مستقل بودن هست يا نه و اينكه مفهوم استفاده از توالت را درك ميكند يا نه؟

علامتهاي فيزيكي:

1- توانايي راه رفتن و حتي دويدن ممتد (بدون زمين خوردن هاي زياد!) را دارد؟

2- آيا در هر مرتبه به اندازه كافي ادرار ميكند؟ (خيلي كم نباشه.)

3- آيا دفع مدفوع منظم در زمانهاي تقريبا قابل پيش بيني دارد؟

4- آيا زمانهاي "پوشك خشك" بمدت تقريبا 3 يا 4 ساعت دارد كه نشان ميدهد عضلات مثانه به اندازه كافي براي نگهداري ادرار پيشرفت كرده اند.

علامتهاي رفتاري

1- آيا ميتواند در يك وضعيت بمدت 3 الي 5 دقيقه ثابت بنشيند؟

2- آيا ميتواند شور.ت اش را بالا و پايين بكشد؟

3- آيا از حس پوشيدن پوشك كثيف يا خيس بد اش مي آيد؟

4- آيا به ديدن توالت رفتن يا لباس زير پوشيدن ديگران علاقه نشان ميدهد؟

5- آيا علامتهاي گفتاري يا فيزيكي براي دفع مدفوع خودش دارد؟ مثلا چمباتمه زدن يا گفتن.

6- آيا علاقه به استقلال نشان ميدهد؟

7- آيا به انجام كارش افتخار ميكند؟

8- آيا در مقابل يادگيري توالت رفتن مقاومت نشان ميدهد؟

9- آيا كلا در مرحله همكاري هست؟ نه در مرحله عناد و مقابله.

نشانه هاي گفتاري

1- آيا ميتواند فرمان هاي ساده نظير " برو اسباب بازي را بردار" را پيروي ميكند؟

2- آيا ارزش اينكه هر چيزي بايد سر جاي خود باشد را ميداند؟

3- آيا كلمه خاصي براي ادرار و مدفوع دارد؟(بلد هست)

4- آيا علايمي را كه نشان ميدهند او بايد توالت برود را ميفهمد؟ و آيا ميتواند قبل از دستشويي كردن به شما اصلاع دهد يا آن را تا رسيدن به توالت نگه دارد؟"
kuudak.blogfa.com
1390/1/11 - 3:44 عصر

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=56803&postID=2732163#2732163
تكيه بر تقوي و دانش در طريقت كافريست راهرو گر صد هـــــنر دارد توكل بايدش
       فقط 10 هفته و 6 روز به تولد دومین گل باغ زندگیمون باقی مونده !
sarina پست ها : 873عضویت:1389/10/19
1390/1/11 - 3:52 عصر
دوست عزيز من خودم مامان دوتا پسر دوقلو هستم و با همه سختيها و مشكلات آشنا هستم در مورد اين موضوع اصلا عجله نكن و بچه ها رو هر يكساعت يكبار ببر دستشويي تا كم كم عادت كنند بچه هاي من وقتي ميرفتن دستشويي بجاي اينكه دستشويي بكنند 1 ساعت بازي ميكردن تا بعدا براشون عادي شد . من حدود و 2سال و نيم بجه ها رو پوشك ميكردم ولي در غين حال از دستشويي هم استفاده ميكردن كم كم روزها ديگه پوشك نكردم و تا 3 سالگي فقط شبها پ.وشك ميكردم .ناراحت نباش اصلا چيز مهمي نيست .
dursa پست ها : 4568عضویت:1387/11/24
1390/1/11 - 4:32 عصر
سلام عزيزم من پسرم رو هنوز 2 هنوز يه ماه مونده بود به 2 سالگي گرفتمش .....
البته هر بچه ه ايي يه جوريه ....
روزا بهش ميگفتم ماماني من جيشم مياد بريم دشويي ميگفت بريم ....يعني خودم بعد هم كم كم به خودش در طوله روز ميگفتم كه ماماني جيش داري ..
ياد اوريش ميكردم چون يادش ميرفت ...با هم ميرفتيم دشستشويي هميشه ...براش توضيح ميدادم ...

يا اينكه به عروسكش ميگفتم جيش داري ميگفت اره ...منم ميگفتم نيني دشويي داره ..كم كم ياد گرفت و بعد هم پي پي رو .....

الان كه 2 سالو نيمه شه خودش شلوارشو در ميارهميره دسشويي ..

ولي شبا كنترل نداره بايد موقع خواب پوشكش كنم..

و در ضمن اون اولا كه مطمئن نبودم كه كامل جيشششو ميگه وقتي مهوني ميرفتيم پوشك ميشد ولي هيچ وقت تو ماي بي بي ش جيش نميكرد ..ميگفت مامان بازش كن...
اسم قاشق را گذاشتي قطار....هواپيما....كشتي تا يك لقمه بيشتر بخورم! يادت هست مادر؟ شدي خلبان، ملوان، لوكوموتيوران ....، ميگفتي بخور تا بزرگ بشي، آقا شيره بشي!.... و من عادت كردم كه هر چيزي را بدون اينكه دوست داشته باشم قورت بدهم حتي بغض هاي نتركيده ام را.......... عاشقتم مامان
vivi پست ها : 1732عضویت:1387/1/28
1390/1/11 - 6:14 عصر
عزيزم كتاب و نوشته به نظر من فايده نداره من براي دخترم اين كارو كردم هفتهٔ اول روزي چند ساعت توي خونه آزاد بود و همش ازش سوال مي‌كردم و ميبردمش توالت و حتا اگه جيش ميكرد دعوا نميكردم بد كم كم زمان رو بيشتر كردم بايد تمرين كني‌ كه كم كم تو ذهنش جا بيفته و خوب بايد صبر و حوصله هم داشته باشي‌
1390/1/11 - 9:59 عصر
ممنون از همه ماماناي مهربون مخصوصا مامان مهشيد عزيز........
مامانايي كه ني ني شون مهد ميرفت چه طور بچه رو از پوشك ميگيرند آخه اينا تازه ميخواهند برن مهد ميترسم تويمهد مضطرب بشند!!!!!!
s198210 پست ها : 2عضویت:1387/8/26
1391/1/6 - 2:10 عصر
سلام . من يك پسر 2 سال و چهار ماهه دارم و الان 4 روزه كه به غير از شبها پوشكش نمي كنم . ولي اصلا همكاري نمي كنه يهني جيش ميكنه بعد ميگه نمي دونم ياد ميگيره يا نه من مجبورم تند تند ببرم دستشويي و هر چي باهاش حرف ميزنم كه يادش بدم اصلا به من توجعي نمكنه در صورتي كه پسر فوق العاذه باهوش و زرنگي . دستشويي بزرگش هم تو شلوارش ميكنه . از اينكه اون لحظه بره دستشويي واهمه داره فكر مي كنه ديگه نميتونه دستشويي كنه اگه ممكنه منو راهنمايي كنيد . ممنون ميشم .
سوري پست ها : 437عضویت:1388/1/10
1391/1/7 - 10:10 صبح
گل نرگس جون پسر من اول ارديبهشت 2 ساله ميشه و از همون موقع هم قراره بره مهد.من تصميم داشتم از اول فروردين كه خودم تو خونه بودم از پوشك بگيرمش ولي براي ثبت نام مهد كه رفتم مسئولش گفت صبر كنم وقتي كه اومد مهد با كمك مربي مهد از پوشك بگيرمش يعني همزمان آموزشهاي توالت رفتن توي مهد و خونه به يك شكل داشته باشه.شما هم مي توني موضوع را با مسئول مهد در ميان بذاري شايد اون هم نظر خاصي داشته باشه.
مامان بامداد پست ها : 1578عضویت:1390/9/7
1391/1/7 - 11:37 صبح
سلام عزيزم من پسرم 2 سال و 10 ماهش هست و الان 2 ماهه از پوشك گرفتمش از 2 سالگي جيش رو مي گفت و توي خونه پوشك نمي كردمش ولي براي پي پي خيلي اذيت كرد و طول كشيد يا بايد حتما پوشك مي شد يا تو شلوار

تا اينكه خودش گفت پي پي اش رو هم البته بهش مي گفتم تو بزرگ شدي و ني ني ها پوشك ميشن ديگه خودش گفت و الان اصلا توي خواب هم جيش نمي كنه اوايل چرا ولي الان خوب شده

البته پسرم مهد نميره و پرستار داره تو خونه است اون هم كمك كرد
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: