2737
2739
عنوان

عروس بی توجه،مادر شوهر دلخور و ....!

10817 بازدید | 31 پست
ما یه عروس داریم که خداییش دختر خیلی خوبیه،اونقدر مهربون و آروم و باگذشته که هممون دوستش داریم .رفتارای بد داداشم رو تحمل می کنه و حتی من بارها به داداشم گفتم چرا اینقدر داری سرش داد می زنی ولی زنش می گه عیب نداره عصبانیتش یه لحظه است.خلاصه اونقدر حرمت داداشم و ما رو میگیره که ما تعجب می کنیم.هم نجیبه،هم خوشگله،هم خونواده ی خوبی داره والان هم یه دختر ناز مامانی داره.اما مشکل اصلی وابستگی شدید اون به مادرشه.اینو بگم که داداشم اینا توی شهر دیگه ای زندگی می کنن.اما وقتی میان اینجا همش خونهی مامانشه.مامان من زنگ می زنه دعوتشون می کنه،کلی قربون صدقه اش می ره اما اون نمیاد،اگرم بیاد بی قراره که زودتر بره.داداشم هم این وسط گیر افتاده،میگه چی کار کنم عاشق مادرشه.حتی دیروز که اومده بودن خونه مامانم برا ناهار ساعت 11 گفت مامان اگه اجازه بدین من برم خونه ی مامان خودم،شما هم اگه دلتون برا بچه تنگ میشه می زارمش پیشتون چون بالاخره شما هم دلتون براش تنگ میشه.خلاصه مامانم گفت نه عزیزم بچه رو که نمیشه بدون مامانش گذاشت.هرجور راحتی عزیزم.وقتی هم که رفت مامانم دو ساعت داشت گریه می کرد.داداش بیچارم خیلی گیج شده نمی دونه چی کار کنه از طرفی دوست داره خونه مامان خودش باشه از طرفی با زنش چی کار کنه.ما هم نمی دونیم چی کار کنیم با این اخلاقش.البته اینو هم بگم عروسمون از اول هم اینطور بوده حتی زمان دانشجوییش همه ی چهار سال رو با گریه گذرونده.به نظرتون چی کار کنیم این مشکل حل شه؟
نمیشه الان کاری کرد که. بالاخره عروستون بزرگ شده. ازدواج کرده و بچه داره. یه بچه 2 ساله نبیست این عادت رو بخواین از بین ببرین. خیلی ها این طورن. دوست دارن وقتی بعد از چند وقت که میان به شهر مادریشون برن خونه مامانشون. ایدا خانومی باز تو برو خدا رو شکر کن عروس خوبی دارین
میتونین به شوهرش بگین باهاش صحبت کنه. بگین وقتی میاد به شهر شما تقسیم کنه. اگر 1 هفته میخوان بمونن بگین 4 روز خونه مامانش باشه 3 روز خونه شما. بهش بگه شوهرش هم بالاخره حق داره خونه مادرش بمونه.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

نمی دونم ولی به نظرم یه جای قضیه داره میلنگه.
واقعاً هیچ زمانی ،‌هیچ کدورتی از شما نداشته؟؟؟؟ نمی دونم ولی شاید یه چیزی تو دلش هست که تا حالا نگفته و شما هم خبر ندارین. مگر نه آدم خونه هفت پشت غریبه هم که میره و برای ناهار دعوته ناهارشو می خوره بعداً میره.
به نظرم اگه فاصله سنیتون یه جوریه که می تونی باهاش حرف بزنی بهش داستان رو بگو و ازش بپرس که از شما دلخوره یا نه ؟ همشم نگین تو مامانی هستی و می دونیم. حق داری .منظورم اینه که کلاً شاید قضیه چیز دیگه اییه.
2728
آیدا جان به نظرمن هم عروستون حق داره . خود شما هم دخترین و وابسته به مادر . خودتون خوب می دونید که معمولا دختر اگه همینجا تهران هم باشه بیشتر می ره خونه مامانش تا مادرشوهرش . به خاطر اینکه راحتتره .
بعضی عروسها من جمله خودم اصلا راحت نیستن که شب خونه مادرشوهرشون بمونن .مخصوصا اگه دختر پسر مجرد هم تو خونه باشه .( من هم خیلی احترام میذارم به مادرشوهرم و روابطمون هم خیلی خوبه ، ولی اصلا نمی تونم شب بمونم اونجا).
خیلی خوبه که روابطتتون خوبه و احترام همدیگه رو دارین .
آیدا جان من متوجه نشدم نهار رو خورده و ساعت یازده شب خواسته بره خونه مامانش یا یازده ظهر خواسته بره خونه مامانش ؟؟؟ اگه نهار نمونده که به قول مونا جون حتماحتما از یه چیزی دلخوره یا معذبه یا کدورتی داره .
ساعت11 ظهر پا شد که بره.ما هم خیلی تعجب کردیم از این رفتارش.واقعا هم اصلا کدورتی یا ناراحتی بین مامانم ومن واون وجود نداشته.حتی خانواده ی خودش هم از این موضوع باخبرن و به شدت ناراحتن مادرش خیلی خانومه.داداشم می گفت حتی بعضی وقتا که عروسمون به خونه مامانش زنگ می زنه پدرش الکی میگه مامانت نیست تا شاید کمتر بشه این وابستگی.مامانش هم گاه تلفن رو جواب بده میگه خوب چی کار کنم دلت برام تنگ شده، به بچه ات برس تو خودت الان مادری و از این جور حرفها تا شاید این دختر یه ذره از فراست این عشق آتشین بیفته.
من به هردوتون حق میدم.اماهرچقدر هم آدم خانواده شوهرش رو دوست داشته باشه اما خونه مامان خود آدم راحتتره مخصوصا وقتی دور باشی و بدونی دوباره تا چند وقت دیگه نمیتونی خانواده ات و ببینی.من هر وقت میام ایران از قبلش
فقط و فقط دلم میخواد یه راست برم خونه مامان خودم.هر وقت هم میرم خونه مادر شوهرم حتی برای چند ساعت بیقرارم و دلم میخواد برم پیش خانواده خودم و یه دل سیر ببینمشون.اما خوب باز میگم اونها هم حق دارن.ما که چند روز اول با شوشو خونه مامانم و خونه مامانش هستیم بعد هرکس میره خونه مامانش تا هر دو طرف راضی باشن.شاید کار درستی نیست اما وقتی فرصت محدود باشه من ترجیح میدم هرکس پیش خانواده خودش باشه.عروس شما هم مطمئنا با این خصوصیات اخلاقی که ازش تعریف میکنین نمیخواد شما رو برنجونه .البته اینکه قبل غذا بخوای بری کار درستی نیست و حق مامان شماست که ناراحت بشن.
تو آمدی و خدا خواست پسرم باشی،
وبهترین غزلِ توی دفترم باشی،
تو آمدی وخدا خواست از همان اول،
تمامِ دلخوشی روزِ آخرم باشی،

تمامِ زندگی من و همنفسم 7 آبان 92 چشممون و روشن کرد، خدایا شکرتتتتت
2738
منم در حد یک ناهار یا شام میرم خونه مادرشوهرم و اینطور نیست که برم و اونجا بمونم برای شوهرم هم قابل قبوله چون من تنها یک برادر دارم یعنی تعداد بچه ها از خانواده همسرم کمتره و وابستگی ما به هم بیشتر دوم اینکه همسرم بچه آخره و مادر شوهرم همسن مادربزرگمه وزیاد حرف مشترکی نداریم با هم بزنیم و اونجا حوصلم سر میره و کلا من تو برخوردام خیلی راحت نیستم و مثلا تو خونه مادر شوهرم نمی تونم جلو تلویزیون دراز بکشم یا برم تو خونه بچرخم باید مثل رباط یه جا بشینم شاید عروس شما هم همین مسائل رو داره ولی زیاد سخت نگیرید
ایدا جان ما هم دقیقا مشکل تو رو داریم با این تفاوت که هنوز در مرحله خواستگاری وگفتگو هستیم.عروس اینده خونواده ما هم وابستگی شدیدی به مادرش داره( اینم بگم خونواده دختر از همه نظر کمالات دارن).من داداشم شهرستان استخدام فرمانداری شده و تعهد 10 ساله داره و هنوز 6 سال از تعهدش مونده اما دختر روز خواستگاری به داداشم گفته که باید هر هفته بزنه به جاده و بیاد مشهد تا مامانشو ببینه . ماهم الان بدجور گیر کردیم قرار شده بعد از 15 ماه واسه مشکلشون برن پیش مشاور................شما حالا نمی تونین کاری بکنین ......مگر همینطور که هست قبولش کنید............یا اینکه داداشت تو این مدت تعطیلات بیاد و جدا از خانوم و بچش پیش شما بمونه تا مامانت کمتر دلتتگی کنه
نشاطی که در نتیجه غم دیگران حاصل شود گناه است.....زرتشت.
خب بزار بره ...منم هر سری میرم ایران دلم میخواد خونه مامانم اینا باشم ولی خانواده شوشو دوست دارن من خونشون باشم ... منم همیشه از این موضوع شاکیم شایدم خیلی لطف دارن ولی هر کسی پیش خانوادش راحت تره ... کاش منم یه ذره مثل عروستون میتونستم هر وقت دلم میخواد پاشم برم ..منم حاضر بودم آرینو بزارم بره خونه مامانم با اینکه خدایی خانواده شوشو خوب هستن و همیشه لطف دارن ولی خونه مامان آدم یه چیز دیگست
Lilypie First Birthday tickers
آیدا جان من هم کار شما سخته و هم کار عروستون من فکر میکنم همین که با شما خوبه نعمت بزرگیه البته خوبی دو طرفه است

ببین گلم من هم دوران دانشجویی دور بودم و الان که ازدواج کردم هم دورم از خونواده خودم اما به خونواده شوشو نزدیکیم

دوران دانشجویی با وجود تمام سختی ها باز هم آسون تر از بعد از ازدواجه!بخاطر اینکه توی خوابگاه یا خونه دانشجویی همه شرایط مشابه دارند و از خونواده دورند به اضافه اینکه همه میدونند موقتیه و بعد از اتمام تحصیل برمیگردن خونه هاشون

خیلی اوقات بچه ها دلشون میگیره و دسته جمعی میشینن گریه میکنن! اما بی قیدی مجردی و دانشجویی باعث به وجود اومدن لحظات خوش هم میشه

اما بعد از ازدواج خیلی قضیه فرق میکنه دختر بیشتر به مادر نیاز داره دوست داره توی خونه خودش مهمون داشته باشه و کلا غربت خیلی فشار میاره اینه که واقعا آدم برای مادرش له له میزنه! امیدوارم تونسته باشم کاری کنم که خودت رو بذاری جای عروستون و سعی کنی مادرت رو آروم کنی
روی هر پله ای که باشی خدا یک پله بالا ترست نه به خاطر این که خداست به خاطر این که دست تورا بگیرد
آیدا جون من هر سال میام ایران خونه مادر شوهرم اصفهان هستش و مامان آبادان زندگی‌ میکنه.این مدّت8 سال که میام و میرم باورت می‌شه یک دفعه خونه مادر شوهرم رفتم و اون یک بار فقط دختر من و دیده اونم وقتی‌ دخترم1 سالش بود.وقتی‌ میام دلم می‌خواد خونه بابام باشم پیش برادرم و خانواده خودم.با اینکه مادر شوهرم زن عموم هست ولی‌ تاحالا بهم گله نکرده.هی‌ زنگ می‌زنه میگه نمیای اصفهان وقتی‌ میبینه بهانه میارم چیزی نمیگه.عروس شما هم حق داره دلش می‌خواد پیش خانوادش باشه و طبیعی هست.بهش گله نکنید.
سلام

وااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من خودم هم زن داداش دارم و هم خودم عروسم !

ولی واقعان این رفتار عروستون بی ادبی و بی احترامی به شما بوده

هر چند هم ادم وابسته به مادرش باشه ----- همین طور که هممون هستیم --------- و دوست داریم پیش مامانامون باشیم -------------- ولی این کاری که ظهر ناهار دعوت بوده ساعت 11 بدون ناهار پاشده رفته ---------
نهایت ..........................

والله نمی دانم خدا شانس بده که اگه ما همچین کاری بکنیم درجا طلاقمون صادر شده و خانه بابامونیم

و این همه تعریف های شما زنداداشتون خیلی با سیاست است و این شمایید که خوبید و دارید با اون می سازید

2706