راز شوهر داري (همه بيان لطفا...) - صفحه 7
نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > پدران آينده > راز شوهر داري (همه بيان لطفا...)

موضوع: راز شوهر داري (همه بيان لطفا...) + اظهار نظر

صفحه 7 از 17 اول قبلی  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
مريم پست ها : 4عضویت:1390/2/27
1390/2/27 - 11:01 صبح
سلام.شما ها هم بعد از بچه دار شدن با توجه به خستگي از بچه داري آيا رسيدگي و نوجهتون به شوهرتون كم شده؟اين موضوع نگرانم كرده.كمكم كنيد.
غزال پست ها : 1569عضویت:1389/10/29
1390/2/27 - 12:10 عصر
*
خاطره مامان برديا
1389/3/18 5:32 ب.ظ
من كلا اخلاقم اينطوريه... مثلا باهاش مثل بچه ها حرف مي زنم،‌از سر و كولش مي رم بالا، رو پاش مي شينم ،‌گاهي شبا گير مي دم مي گم بايد برام قصه بگي تا بخوابم، تا شبا قرصامو نده خودم نمي خورم، بعضي وقتا تا بهم غذا نده خودم نمي خورم. گاهي مياد برام موهامو وسشوار مي كشه و هزار تا كار ديگه... ولي همونطور كه گفتم من اخلاقم اينطوريه و اونم كلي كيف مي كنه . تو چون از اول اين كارارو نكردي اگه الان بكني براش عجيبه يا شايد هم خنده دار باشه براش

*
دريا جوني
1389/3/18 8:58 ب.ظ
اوايل ازدواجمون با اينكه خودم اخلاقم اين طوري نبود جدي با همسرم برخورد مي كردم. يعني خجالت مي كشيدم ناز كنم يا فكر مي كردم شايد تحويلم نگيره. اما يه بار خودش بهم گفت رفتارت مردونه ست، واسم ناز كن. حتي گفت هروقت چيزي ازم مي خواي اين طوري بخواه منم انجام مي دم اما اگه قلدري كني ناخود آگاه جبهه مي گيرم انگار كه با يه مرد طرفم.
البته لوس بازي با ناز كردن فرق مي كنه. بايد به دلش بشينه. پس بايد طبيعي و از ته دل باشه. مثلا اگه داري خودت باين فكر ميكني كه اين كار غرورتو از بين ميبره يا مسخره ست ناز كردنتم مصنوعي مي شه، اونوقت به دل نمي شينه. لباسهاي دخترونه بپوش، آرايش مليح و دخترونه كن، واسش برقص، هوس هاي كوچولو بكن. مثلا من عاشق پاستيلم و وقتي واسم پاستيل مي خره عين بچه ها ذوق مي كنم.
در كل اين چيزا يكم هنر ميخواد و حوصله و از همه مهم تر عشق اما اصلا مشكل نيست.

*
مرجانه
1389/3/19 3:02 ب.ظ
ببين وقتي مياد خونه تمام راه پاش رو گل ميريزم وايييييي انقده عشقولانه ميشه كه نگو

*
مامان مريم
1389/3/22 10:50 ق.ظ
سلام
به نظر من يه مقداري ناز كردن لازمه
البته ناز كردن نه لوس كردن
مثلا سرتو بذاري روي پاي شوهرت يا سرشو نوازش كني
يا بدون دليل بوسش كني (لطفا اين قضيه رو جدي بگيرين)
موقعي كه اون خسته اس زياد باهاش بحث نكنين
چيزايي كه دوست داره براش درست كنين
سعي كنين اگه چيزي گفت كه مثلا باهاش مخالف هستين زود نپرين كه نه نمي شه يكم با حوصله
خوب زن هم با همين ظرافت هاي خاص خودشه كه زن شناخته مي شه
به نظر من مردا به تميزي خونه و مرتب بودنش خيلي اهميت مي دن
سر و وضع خودتونو هميشه مرتب نگه دارين آرايش رو تاكيد نمي كنم چون شوهر خودم دوست نداره هميشه آرايش رو صورتم باشه چون مي گه موقع بوسيدنت يا نوازش كردنت احساس مي كنم مواد آرايشي مي خورم
ولي آراسته بودن خيلي مهمه
با تمام اين حرفا هيچ وقت شان خودتونو پايين نيارين
زن زنه با خاصيت هاي زنانگي
راستي هيچ وقت بشقاب غذاتونو از شوهرتون جدا نكنين اينم به نظر من خيلي مهم

*
مامان مريم
1389/3/22 11:25 ق.ظ
ولي علاقه زيادي به معطر بودن داره
منم سعي مي كنم عطرايي كه اون دوست داره رو استفاده كنم
چون توي قرآن هم اومده كه بوي خوش رو فقط براي همسرانتان استعمال كنين
بنابراين ممكنه يه بويي باشه بقيه خوششون نياد ولي همسرت خوشش بياد
به نظر من همگام بودن با هم خيلي تاثير داره تو صميميت
اگه دونفر حرف همون بفهمن مطمئنا مي تونن بفهمن طرفشون چي مي خواد

*
آزي
1389/3/20 12:18 ق.ظ
گذشته از شوخي به نظر من اين يك هنره كه زن با ناز و عشوه مرد رو به سمت خودش جذب كنه

*
پديده
1389/3/20 12:36 ق.ظ
اصلا زن بايد خودشو واسه شوشوش لوس كنه شوشوي من كه عادت كرده اگه جدي باشم حتما از چيزي ناراحتم البته فقط واسه شوشو طوريكه هيچكي فكرشو هم نميكنه كه من تو رابطه خصوصيم اينجوريم

*
دريا جوني
1389/3/20 1:00 ق.ظ
اين مساله تو زندگي مدرن امروزي و بخاطر اينكه خانمها اكثرا شاغلن و تو محيط كارشون يا تو اجتماع جدي رفتار ميكنند عادت مي كنند كه عشوه و ادا رو كنار بذارن تا روابط سالم تري داشته باشند.
اما چه خوبه كه فراموش نكنيم كه زن هرچي رتبه اجتماعيش بالا باشه باز هم يه زنه و تو خونه بايد يه خانم نازو مرتب باشه نه يه مرد قلدر مغرور.
چه خوبه توجه كنيم كه لوس بازي و بي ادبي با عشوه زنونه فرق مي كنه. و به قول دوستمون اين يه هنره كه افراط و تفريط نكنيم و مردمونو همسرمونو عشقمونو جذب رفتار ناز اما معقولمون بكنيم.
خواهش ميكنم پيشنهادهاي خوب بديد.

*
مامان اميررضا
1389/3/20 3:54 ب.ظ
شايد من مقرراتي باشم ولي نظر اينه وقتي شوهرم خسته از محل كارش بر ميگرده به جاي بالا پريدن تو خونه يك سلام و خوشامد بهش بگم . لبخند محبت اميز مي تونه خستگي رو از تن هر مردي به در كنه يه نوشيدني سرد تو روزاي تابستون يا يه چاي داغ تو سرماي زمشتون مي تونه نشونه محبت باشه .و بالطبع جوابش رو مي بيند . اگه همسرتون خسته است مي تونيد سرش رو پاهاتون بذاريد و نوازشش كنيد . يا غذاي مورد علاقه اش رو درست كنيد .

*
گل ياس
1389/3/21 3:06 ب.ظ
در عين حال عشوه و ناز در زندگي شور و نشاط به همسر ميده و تاكيد مي كنم لازم هم هست

* زيبايي
1389/3/21 4:06 ب.ظ
به نظر من هم شما بايد در حق شهرتون همسري كنيد.....نه مادري...........نه بچگي.......نه هيچ چيز ديگه....وظيفتون اينكه همسرش باشين....به نظر من عشوه هايي كه در وجود خودتون هست رو كشف كنيد ....وگرنه اگه بخواين ادا دربيارين شايد ديگه خودتونم يادتون بره....البته اگر عشوه اي رو ديديد و فهميديد شما هم بلدين و تا حالا كشفش نكرده بودين جاي خود داره.

ه كتاب هاي باربارا دي آنجليس رو بخوني ... اخانوم آمريكايي... گفته زن بايد حواسش به جايكاهش باشه ... نه مادر همسرش بشه و نه دختر بچه همسرش.... يه بار دوبار نمك ريختن و با زبون بچگونه صحبت كردن شيرين و بامزس ...ولي اگه حواست نباشه جايگاهت تو زندگي تغيير ميكنه ....

*
نازي
1389/3/22 11:30 ق.ظ
عزيزم شوهرت رواز صميم قلب دوست داشته باش و تو نشون دادن اين محبت هيچ كم و كاستي نذار اگه خسته است سرش رو روي پات بذار و موهاش رو نوازش كن اگه استرس داره دستهات رو صورتش بذار و تموم عشقت رو بهش انتقال بده اگه خداي نكرده مريضه مثل پروانه دورش بچرخ و بهش نشون بده كه تحمل دردش رو نداري اگه عصبانيه با حرفهات و بوسه هات ارومش كن باور كن با اين كارها و كارهاي مشابه كه خداوند خودش به طور غريزي به زنها ياد داده نيازي به هيچ كار مسخره و دور از شاني كه بعضي خانمها گفتن نيست

يادت باشه ما در شوهر داري الگويي چون دختر پيامبرمون رو داريم كه چطور يار و ياور همسرشون بودن و با خوندن سرگذشت ايشون ديگه نيازي نيست لحظه اي به اين حركات سخيف حتي فكر كني

*
مارال2
1389/3/27 8:01 ب.ظ
مثلا در همين حد كه حرف كه ميزنى با ناز حرف بزنى و عشوه زنونه داشته باشى
بريى رو پاش بشينى مثلا داره يه چيزى ميخوره بگى منم ميخوام!(مثل بچه ها)
مثلا ما داريم با هم چيزى ميخوريم من به شوخى ميگم خوبشو براى خودت برداشتى ها! همسرم هم ميخنده..يا مثلا من گاهى پاها يا پشت شوهرمو ماساژ ميدم يا خودش ازم ميخواد باراى رفع خستگيش اين كارو بكنم وقتى ماساژش ميدم هى باهاش شوخى هم ميكنم مثلا ميگم:خيلى خوش به حالته ها! يا چه خوش شانسى تو ميبينى چه زنى گيرت اومده؟
يا ميگم منم ميخوام ها بعدش نوبت منه!بايد ماساژ بدى! و اونم اين كارو ميكنه يا به شوخى ميگه باشه اگه پسنديدم بعدا!!! اخرشم با شيطنت ميگه نپسنديدم!!!
البته وقتايى هم كه ماساژ ميده گاهى اخرش يه جور ديگه ميشه!!!!!!!

*
مينا *
1389/3/29 9:17 ب.ظ
من به اين هم ايمان دارم كه هر خانومي لطافت هاي خاص خودشو داره و با شيوه خودش دلبري ميكنه و ناز و عشوه مياد اين چيزيست كه فقط يه كمي ميتوني ياد بگيري بقيش ذاتيه مثل من كه وقتي قراره براي همسرم ناز كنم براش سنگ تموم ميزارم و اونم لذت ميبره و و قتي كه قراره جدي باشم كاملا جدي هست

*
عسل
1389/3/30 10:58 ق.ظ
من فكر ميكنم كه خيلي خوبه هم زن هم مرد به هم توجه كنن
خوبه كه واسه هم يه كم ناز كنن اينطوري زندگي زيبا ميشه اما همه چيز اندازه داره و در حد تعادل خوبه
يه زن نبايد هميشه كاملا جدي باشه و خشك و رسمي و نبايد هميشه ناز كنه لوس باشه ادا در بياره و ...
من بدون اينكه بخوام هميشه موقع حرف زدن با همسرم لبخند ميزنم و اون خيلي خوشش مياد
ميگه چهره هر كسي با لبخند خيلي زيبا و مهربونه
من كه فكر ميكنم زن و شوهر بايد تو خونه با هم خوش بگذرونن.... مثلا موضوعات با مزه اي كه در طول روز پيش اومده واسه هم تعريف كنن ........ با هم ورزش كنن ......... غذايي كه دوست دارن با هم درست كنن و موقع آشپزي سر به سر هم بذارن
من وشوهرم هر موقع كه وقت داشته باشيم با هم آشپزي ميكنيم(كارا رو تقسيم ميكنيم) و بعد مسابقه ميزاريم و كلي ميخنديم و تفريح ميكنيم
يه چيز ديگه بگم
به نظر من زن بايد مثل يه گل با طراوت و زيبا باشه و مرد هم همينطور

*
دختر خوشگلم دوست دارم...       فقط 12 هفته و 2 روز به تولد باقی مونده !
1390/2/27 - 12:11 عصر
اينارو از يه تاپيك كپي كردم با نام
مفيده بخونيد لطفا
1390/2/27 - 12:19 عصر
سلام

مريم جان شما نبايد اينكار راانجام بديد

درسته وقت آدم كمتره اما تو اون وقت كم يه جور رفتار كنيد كه شوهرتون بدونه شما اونو بيشتر از بچه دوس داريد واينو بهش بگيد و عذرخواهي كنيد كه وقت كمتري براش ميزاري و قانعش كنيد كه بچه خيلي وقت ميگيره اما با اين وجود شما همچنان عاشقش هستيد و از عشقتون ذره اي كم نشده
من كه هنوز تجربه نكردم چون هنوز نامزدم

سارا جان
باور ميكني من كامل دركت ميكنم؟
اينم باور كن كه تو ميتوني و بخواه كه بتوني
شوهرت رو كشف كن

مطالبي كه اينجا گذاشتم و الان هم مطالب بچه ها رو كه گذاشتم بخون بهت كمك ميكنه
بازم چيزي به ذهنم رسيد ميگم بهت

شما چند سال ازدواج كرديد؟
يكم توضيح بده وقتي مياد خونه تو چيكار ميكني اون چي تا موقع خواب.
sara joooooonn پست ها : 1624عضویت:1390/2/24
1390/2/27 - 2:21 عصر
غزال جون ما 2 ساله ازدواج كرديم . صبح ها با هم ميريم سر كار عصر هم با هم برميگرديم چون مياد دنبالم. البته محل كارمون يه جا نيست. به همين خاطر من زياد وقت ندارم مثل بقيه زن ها تو خونه به خودم برسم اما به محض اينكه وقت گير بيارم يا روزايي كه كمتر خسته ام اين كارو ميكنم.
شوهر من خيلي با احساسه اما خود خواه . خودشو خيلي قبول داره و مامان و باباشو. و بر عكس من و خانوادمو نه.
اين منو اذيت ميكنه.
من يه دختر مستقل بودم كه خيلي از كاراي خونه بابام هم با من بود الان احساس بيهودگي ميكنم اينكه يكي فقط چشم گفتن بخواد عذابم ميده
باورت ميشه حتي اختيار لوازم شخصيمم ندارم اگه مثلا بلوزمو بدم به خواهرم قرضي پدر منو در مياره انقدر دادو بيداد ميكنه كه نگو. ميگه بدم مياد. كلا كاري كه اون ميخواد بايد بشه . طوري كه اون ميخواد بايد باشم. احساس ميكنم ديگه خودم نيستم.
غزال جون خوشحالم كه با تو اشنا شدم . دوست دارم كمكم كني. اخه فكر ميكنم اوضاع داره وخيم ميشه
1390/2/27 - 2:23 عصر
الان يه مدته زياد حرفي واسه گفتن نداريم. همه چيز زندگي مارو قبل از من بابا و مامانش ميفهمن. قبلا خيلي اينجوري نبود. شبا ميره باشگاه بعدش ديگه بيشتر پاي لب تابشه خسته شدم
مارال2 پست ها : 942عضویت:1386/10/28
1390/2/27 - 8:49 عصر
سارا جون مستقيم بهش بگو كه دوس دارم وقت بيشتري براي هم بذاريم ومن خيلي كم ميبينمت
ميخوايد سالم و جوون باشيد و پوستتون بدرخشه؟؟؟؟ پس ميوه وسبزي و خشكبار بخوريد و گوشتو لبنيات كم كنيد!
ريسا پست ها : 550عضویت:1388/3/20
1390/2/28 - 11:27 صبح
سارا جون سعي كن حساسيتهائي كه داره رو در نظر بگيري. بعضي آدمها با گذشتتر هستن و بعضي ها خودخواهتر. معمولا كسي كه فكر كنه به نوعي از همسرش سرتره به خودش اجازه رياست بيشتري مي ده و البته طرف مقابلش هم اگه گذشت داشته باشه مشكلات حل خواهند شد.
درسته كه بالاتر و پائينتر بودن بين زن و شوهر نبايد مطرح باشه ولي واقعيت اينه كه بين زن و مرد يك نفر هست كه معمولا موفقتر و سرتره. طبعا اون فرد انتظارات بيشتري هم خواهد داشت.
گاهي وقتها هم يك نفر به دلايل واهي خودشو برتر حس مي كنه مثل پولدارتر بودن يا نوع فرهنگ و شهريت خاص. اينجور آدمها رو بايد باهاشون راه اومد و به مرور زمان محاسن و نقاط قوت خود رو بهشون اثبات كرد.
What is normal? Depends what you want to do
1390/2/28 - 5:17 عصر
مرسي ماما سايا و مارال جون

من خيلي سعي ميكنم باهاش مدارا كنم اما حس ميكنم كوتاه اومدناي من باعث شده فكر كنه من ميترسم يا ضعف دارم
از لحاظ سر بودنم بايد بگم تا حالا هيچ كس نتونسته بگه از ما 2 تا كدوم سرتريم البته اينو واسه تعريف از خود نگفتم فقط اينارو ميگم كه بيشتر بتونيد كمك كنيد
البته من يه نكته مهم رو يادم رفت بگم بهتون. من 2 سال بزرگترم. خودم از اول حس كردم اين مسئله باعث ميشه بخواد مرد بودنشو بخواد بيشتر از بقيه ثابت كنه . اما كوتاه اومدناي زياد من يه جورايي به ضررم شده
يه مثال از بحث مسخره ا يكه امروز صبح كرديم بگم
ما تازه از تركيه اومديم يه چند تا بلوز اوردم كه گفتم ميفروشمش. يكي از اونارو خوشم اومد گفتم واسه خودم اما بهم كوچيك شد . خواهرم ديشب اومد خونه ما خوشش اومد گفت من ميخرم و دادمش به اون . امروز اگه بدونيد با من چيكار كرد كه چرا بي اجازه اين كارو كردي و بايد اول به من ميگفتي
من نميدونم واقعا بايد به اون ميگفتم بعد ميدادمش در صورتي كه واسه فروش بود؟
خلاصه امروز حسابي گريه كردم. هر چي ميخوام اروم باشم اما سر چيزاي الكي گير ميده قاطي كردم ديگه
1390/2/28 - 5:18 عصر
البته اينم بگم مامان ساينا شوشوي من از لحاظ ظاهري همه پسنده و اين باعث غرورشه
سااراا پست ها : 5308عضویت:1389/2/27
1390/2/28 - 6:49 عصر
غزال جان ممنون....من كه استفتده ميكنم
پسر گلم 92/10/5 به دنيا آمد. خدايا شکرت
       مبارک باشه :)
1390/3/6 - 8:52 عصر
سلام
ببخشيد يه مدت نبودم

از همه ممنون كه مياين اينجا

سارا جان من 19 سالمه
درسته 9سال از تو كوچيكترم اما شوهرم شباهتهايي با شوهر تو داره

الان نميتونم پستهات رو بخونم ولي فردا پس فردا ميام ميخونم و جواب ت رو ميدم عزيزم

خدا رو فراموش نكن و چون خودت بهتر شوهرت رو ميشناسي بهتر ميتوني راه حل پيدا كني

حالا خودت چقدر سعي كردي در درجه اول خودت رو عوض كني؟
1390/3/8 - 11:49 صبح
ببخشيد من پستهايي كه جنبه آموزشي نداره رو پاك ميكنم ناراحت نشيد يه وقت
1390/3/8 - 1:06 عصر
متين
*كاربر تاييد شده*

اين مطالب از زبان حدود 1000 ها مرد است كه انچه را كه زنانشان مي خواهند مي باشد تا زنانشان بفهمند كه
شوهرهايشان چه ارزويي دارند

01. اول از همه مردها احتياج به حمايت دارند پس راجع به حمايت از زبون مردها:
باورم كن
باورم كن
باورم كن

02. مشوق من باش
باور كن كه مي تونم به رويا هام تحقق ببخشم حتي اگر بيشتر از ان زماني كه تصورش را مي كردم طول بكشد

03. كمكم كن براي فرزندانم يك قهرمان باشم از من و از كارهاي خوبي كه كرده ام تعريف كن فقط از كاستي هايم حرف نزن

04. وقتي به من مي گويي كه به من افتخار مي كني مرا جلو مي برد مخصوصا وقتي سخت خودم را ملامت مي كنم و به خودم خشم مي گيرم كه چرا بيل گيت نيستم

05. يك شوهر به تحسين و احترام دائم نياز دارد بخشي از اين تحسين و احترام را مي تواند در محيط كار و از سايرين
دريافت كند اما مشتاق است كه بخش عمده ان را از همسرش دريافت كند

06. به شوهرت احترام بگذار . علي رغم همه كمبود هايش ( كه تو انها را بهتر از هر كس مي شناسي ) . بگذار بداند
كه تو فكر مي كني او بزرگ است و تحسينش مي كني

07. شوهرت را تقويت كن تا بهترين انتخاب و تصميم را اتخاذ كند ان وقت خودت را از وضعيت كنار بكش
تكرار دائم نق زدن به حساب مي ايد

08. وكيل من باش طرف من باش اگر فكر مي كني اشتباه مي كنم راهنماييم كن تا به سمتي كه فكر مي كني
درست است بروم. نخواه كه بر من مسلط شوي.

09. شوهرت را تقويت كن تا بهترين انتخاب و تصميم را اتخاذ كند ان وقت خودت را از وضعيت كنار بكش
تكرار دائم نق زدن به حساب مي ايد

10. وقتي به هم مي پيچيم به من بگو اما با ملايمت و در واقع با محبت و وقتي تنها هستيم بگو

11. بدان كه چه وقت بايد به من فشار بياوري و چه وقت اسان بگيري

12. وقتي دارم از خودم انتقاد مي كنم وقتش نيست كه بارم كني

13. وقتي دارم داستاني را تعريف مي كنم با تصحيح جزئيات حرفم را قطع نكن واقعيت ها مهم نيستند . مهم ان
است كه حمايتم كني و كاري كني كه خوب به نظر برسم نه مثل احمقي كه نمي تواند واقعيت ها را بيان كند

14. به داستان هايم گوش كن . حتي اگر به نظرت ملال اور بيايند . براي من ملال اور نيستند و لابد دليلي دارم كه
مي خواهم انها را براي تو بگويم

15. درك كن كه رويا طرح اوليه واقعيت است روياهاي شريك زندگيت را تذيه كن حمايتش كن تا كسي شود كه دلش مي خواهد

16. وقتي ما گم مي شويم .
دوست نداريم جهت درست را بپرسيم
وقتي ما در زندگي گم مي شويم
دوست نداريم جهت درست را بپرسيم
وقتي مي بيني گم شده ام
راهي پيدا كن كه با ملايمت مرابه مسير درست برگرداني

17. با ما صبور باشيد ما مرديم
كاري كن خود را خاص احساس كنيم
ما پسر چه ايم

18. مردان پسر بچه هايي هستند كه تقريبا هميشه نياز به توجه و قوت قلب دارند
نياز دارند كه در بغل شان بنشيني
بي هيچ دليلي انها راببوسي و بگويي كه دوست شان داري

19. به جاي انكه بخواهي بعضي چيزها را تغيرر بدهي شوهرت را همان طور كه هست بپذير

20. وقتي مي گويي شوهر سارا هميشه در خريد به او كمك مي كند چرا تو كمك نمي كني؟ وادارم مي كني بگويم
چرا با شوهر سارا ازدواج نكردي ؟

21. بپذير كه من براي فرار سر كار نمي رم سر كار مي روم چون به كار كردن نياز دارم
علاوه بر اين وقتي نسبت به كارم احساس خوبي داشته باشم نسبت به همه چيزهاي ديگر هم احساس بهتري خواهم داشت

22. ين يك واقعيت است. هر شوهري نياز دارد كه اقلا دو ساعت در روز روي كاناپه جلوي تلويزيون لم بدهد و براي
خودش باشد بدون اينكه به هيچ سوالي جواب بدهد

23. به قدرت فوتبال اونم دوشنبه شبها كه نود داره بها بده

24. ن حق بده كه براي خودم روي صندلي لم بدم نوشيدني مورد علاقه ام و بنوشم و در ارامش مسابقه فوتبال و ببينم
سطل اشغل مي تواند منتظرشود
سوال ها مي توانند منتظر شوند
و تقريبا هر چيز ديگري مي تواند در اين دنيا منتظر شود

25. اين قدر سعي نكنما را كنترل كني و تغيير دهي ما الماس هاي نتراشيده نيستيم ما مرديم
همان مردي كه عاشقش شدي و با او ازدواج كردي

26. متشكرم كه گذاشتي خودم باشم و سعي نكردي مرا تغيير بدهي
و به صورت مردي در اوري كه دلخواه توست
همان طور كه من نخواستم تو را تغيير بدهم و تو را همان طور كه هستي پذيرفتم

27. هر از گاهي اجازه بده از كشيدن يك سيگار لذت ببرم بدون مزمت موذيانه تو بيشتر هم لذت خواهم برد
يك سيگار برگ خوب براي يك مرد مثل يك گريه مفصل براي يك زن آرامبخش است

28. بي هيچ پرسشي به قضاوت من اعتماد كن خصوصا در مورد مسائل جزيي

29. به شوهرت همان قدر احترام بذار كه به پدر و مادرت احترام مي ذاري

30. با فرزنداني كه از ازدواج سابقم دارم مثل فرزندان خودت رفتار كن

31. اين قدر از مادرم ايراد نگير . من مي دانم او بي نقص نيست . خودم هم با او مشكل دارم
اما ديگر به فشار اضافي از طرف تو نيازي نيست

32. والدين مرا بپذير همان طور كه من والدين تو را مي پذيرم وقتي اين جا هستند نياز دارم كه تو با انها صادق و صميمي باشي نه فقط به خاطر انها بلكه به خاطر مردي كه دوسش داري

33. اگر از دست من عصباني هستي انتظار ندارم ظرف يك دقيقه بر عصبانيتت غلبه كني فقط يادت باشد كه همه
چيز يك جنايت در شرف وقع نيست پس كمي بخشش نشان بده و هر وقت مي تواني مرا ببخش

34. هميشه وقتي (مين ) خشم منفجر مي شود صبور باش

35. نقاط ضعف مرابپذير و كمكم كن بهتر شوم

36. خودم مي دانم كه گاهي اوقات سر كردن با من چه قدر سخته در واقع اغلب اوقات
فقط سعي كن بفهمي كه هر قدر كارم بد باشد خودم هم مي خواهم خوب باشم

37. هميشه روي اشتباهات من مستقر نشو خوبي ها را هم به اندازه بدي ها به ياد بياور

38. همه مردها اشتباه مي كنند اما مردان متاهل زودتر متوجه اشتباهات خود مي شوند

39. همچنان كه هر دوي شما با هم كار مي كنيد تا بناي ازدواجتان را بسازيد شوهرت اشتباهاتي مي كند :
ميخ هاي زيادي را كج مي كند
سيم هاي هواكش حمام را بد اتصال مي دهد .
يك ديوار را در محل اشتباه مي سازد حتي اتاق كاملي مي سازد كه اصلا به ان نياز نداريد
با اين حال وقتي كارش تمام شد جشن بگيريد توجه ات را روي اشتباهاتش متمركز نكن
تصوير كامل بنا را در ذهن داشته باش

40. اجازه بده شوهرت هر تغيير و تعميري كه مي خواهد انجام دهدو اگر ان كارها كامل نبود او را تحقير نكن وقتي كارش تمام شد او را تحسين كن

41. بايد دعوا كنيد وگرنه رابطه تان سالم نيست به اين ترتيب ما هم مثل اغلب زوج ها بگو مگوهايي مي كنيم كه هوا را تسويه كنيم

ليام نيسون

نمي دانم چه كسي گفته هرگز با عصبانيت به رختخواب نرويد هر كس هست شك دارم كه ازدواج كرده باشد يادت باشد اگر گاهي عصباني به رختخواب برويم معني اش اين نيست كه در شرف جدايي هستيم

42. اگر دلم بخواهد ديرتر از تو به بستر بروم معني اش اين نيست كه تو را دوست ندارم فقط دلم مي خواهد كمي ديرتر بخوابم

43. كاش انقدر اصرار نمي كردي كاري را كه دوست داري دقيقا در آن لحظه اي كه خودت مي خواهي انجام دهيم
حداقل ببين كه ايا از نظر من هم زمان مناسبي هست يا نه

44. اين را بفهم كه ممكن است چار چوب زماني تو و شوهرت مثل هم نباشد به صرف اين كه تو مي گويي الان وقت
انجام فلان كار است انتظار نداشته باش كه شوهرت فورا آماده انجام آن كار شود

45. مايل به مصالحه باشيد و توانتان را يكي كنيد ازدواج مثل قايقراني است.

اگر هر دو قايقران با هم پارو بزنند حتما پيش خواهند رفت

46. بپذير كه كارهايي هست . كارهاي ( صرفا مردانه اي ) هست كه من دلم مي خواهد انجام دهم وقتي مي بيني
كه من مشغول انجام آن كارها هستم و از انجام آنها لذت مي برم
جوري نگاهم نكن كه انگار يك انسان عقب افتاده هستم

47. وقتي براي ورزش يا وقت گذراني با دوستانم بيرون مي روم چيزي را از تو نمي گيرم
بلكه تو خودت چيزي به من مي دهي كه به ان احتياج دارم
زن ها از گل خوش شان مي ايد مردها هم دوست دارند با هم وقت بگذرانند
بدون اين كه ناچار باشند براي چند ساعت بيرون رفتن از خودشان دفاع كنند

48. او را تشويق كن تا خارج از ابطه اش با تو هم علايقي پيدا كند
دو نصفه نمي توانند يك تماميت بسازند دو چيز تمام مي توانند يك تماميت بسازند

49. به من فضاي بيشتري بده بدون نگراني از اين كه چرا در آن لحظه خاص تنهايي را به بودن با تو ترجيح مي دهم

50. وقتي مي خواهم كمي از من فاصله بگيري معني اش اين نيست
كه دوست ندارم يا مي خوام تركت كنم
من فقط به زمان نياز دارم تا خودم را باز سازي كنم

51. سكوت چيز خوبي است اين كه حرف نمي زنم يا دائما همه چيز را با تو در ميان نمي گذارم معني اش اين نيست
كه مشكلي در بين است

52. وقتي مشكل دارم اجازه بده مدتي توي لاك خودم بروم من اين جوري مي توانم از عهده مشكلم بر بيايم

53. اتاقي كه مال خود آدم باشد حتي براي چندساعت در روز مهم ترين اتاق خانه است
يك زن با هوش مي داند كه اگر شوهرش دلش مي خواهد تنها باشد و خود او مي خواهد به سينما برود
از هم جدا كردن برنامه ها كاري عاليست

54. وقتي دلت مي خواهد تنها باشي از من توقع نداشته باش فكرت را بخوانم
كافي ست از من بخواهي كه از تو فاصله بگيرم و مي گيرم
اگر مردها يك چيز را خوب بفهمند آن هم نياز به فاصله گرفتن است

55. از عشاق گذشته ات با من حرف نزن مي دانم كه تو با من ازدواج كرده اي با اين حال احساس حسادت مي كنم

56. هرگز وسايل قديمي مورد علاقه او را بدون اجازه اش نه دور بريز نه به خيريه اهدا كن
چون ممكنه تو كفشش كلي پول قايم كرده باشه

57. اين قدر به من نگو كه شلوار لي پاره و رنگ و رو رفته كه انگار صد ساله در آن زندگي كرده اي را دور بريزم
آن چيزي كه باعث مي شود تو از آن بدت بيايد
دقيقا همان چيزي است كه من عاشقش هستم

58. غذاي مورد علاقه ات را سريعا از روي منوي رستوران انتخاب كن وقتي براي تصميم گيري تا ابد طول مي دهي
اغلب مردان در سكوت عقل شان را از دست مي دهند

59. دوست دارم مرا ناغافل نوازش كني . دست به گردنم بكشي و حرف هاي بي معني شيرين در گوشم بگويي

60. در خانه براي من ونه فقط پيش از رفتن به رختخواب لباس هاي سكسي بپوش

61. آن لباس خواب توري را كه من برايت خريدم بيشتر از سالي يكبار بپوش

62. از من بپرس روياهاي جنسي تو چيست و چه طور مي توانم تو را به آن ها برسانم؟
شوهرها مثل آتش مي مانند
اگر بهشان نرسي خاموش مي شوند
زازا گاپور

63. نياز دارم كه گاهي در زندگي روزانه و شبانه ابتكار عمل را تو به دست بگيري
گاه دلم مي خواهد تو براني ومن فقط لذت ببرم

64. ناغافل به من حمله كن

65. بيا به خاطر هم آغوشي مفرح خلاق هيجان انگيز و انرژي زا زمان و توان را فراموش كنيم .
به ناهار فردا كه چي بپزم و مدرسه بچه ها و شير خشك و ................تو اون لحظه فكر نكن

66. بيشتر بجوش وقتي مي گويم بيا برويم خوش باشيم
نگران آرايش موهايت نباش و احتياط به خرج نده
هيچ چيز بيش از اين جوشش مرا از بين نمي برد

67. كاش مي شد با هم يه جا بريم كه كسي نباشه و روزگار گذشته و بياد بياريم
زندگي خيلي خشك است بايد عاشقانه ها را برگردونيم

68. بعد از انكه در مهماني ظاهر بي نقص خودت را حفظ كردي بخند و بگذار موهايت را به هم بريزم

69. من از آشپزي تجملي تو خوشم مي اد اما اين آشپزي داره مانع تنهايي گاه و بيگاه مان مي شود

70. هر شب بگذار من بفهمم كه آيا تو مي خواهي :
الف ) فقط نوازشت كنم
ب ) معاشقه گرم داشته باشيم
ج ) دست از سرت بردارم و تو را به حال خودت بگذارم

71. بعد از هم آغوشي نگو چرا ما بيشتر از اين كارها نمي كنيم ؟ اين حرف اشتياق مرا خاموش مي كند و باعث
مي شود احساس بي كفايتي كنم
برا خانمهايي كه خيلي گرمن ولي شوهرشون سرده

72. شور و حرارت همه چيز است نياز دارم كه تو هم پر شور باشي و همان طور كه من تو را مي خواهم تو هم مرا بخواهي

73. از اينكه هنگام نزديكي درد داري و به خاطر من تحمل مي كني ازت ممنونم ولي نمي دونم چه طور عنوان كنم
دوست دارم تو هم لذت ببري پس سعي خودت را بكن

74. نيازهاي مرا آخر همه قرار نده بچه ها والدينت آشپزي ........
احساس مي كنم تنها وقتي تو را و توجه تو را خواهم داشت كه به همه كسان ديگر رسيده باشي

75. وقتي به بچه ها ويتامين مي دي
يادت باشه كه يكي هم به من بدهي

76. وقتي به فروشگاه مي روي تلفني از من بپرس كه چيز بخصوصي هست كه بخواهي برايت بخرم؟

77. به جاي اينكه بگويي : مرد اين كار را مي كند زن اين كار را مي كند
بيا با هم ببينيم هر كدام از ما چه كاري را بيشتر دوست دارد و بهتر انجام مي دهد و همين تعيين كننده مسئوليت هاي ما باشد

78. هر از گاهي با بيرون بردن آشغال ها مرا شگفت زده كن از وقتي بچه بودم هميشه من آشغال ها را بيرون برده ام

79. وهرت داوطلب نشو مگر اينكه مشورت اوليه را با او كرده باشي هر چه باشد اين وقت و توان اوست كه داري از جانبش مايه مي گذاري

80. براي من و براي خودت زيبا باش

81. كمتر نگران من باش
بيشتر خنده رو باش

82. هرگز به من اجازه نده تو را دست كم بگيرم

83. هرگز شك نكن كه با تمام قلبم دوست دارم

84. هيچ چيز تغيير نده همان طور بي نقص كه هستي بمان
كاش من هم مي توانستم مثل تو بي نقص باشم

85.دو كلمه را براي يك ازدواج ماندگار توصيه مي كنم " بله عزيزم " و اين براي هر دوي شماست

86. به اشتبا هاتت اعتراف كن و در صورت لزوم بگو متاسفم هميشه هم تقصير مرد نيست

87. وقتي اشتباه مي كني بپذير من هم همين كار را با تو انجام مي دهم
هر جا اشباه كرده اي اعتراف كن هر جا حق با توست دهنت را ببند (خفه شو )
اگدن نش

88. وقتي از چيزي ناراحتي در باره اش با من حرف بزن نگذار تبديل به يك مين بشود و بعدا منفجرشود
وقتي از تو مي پرسم چي شده
به من نگو هيچي
و بعدا متوقع باش كه خودم حدس بزنم

89. خواهش مي كنم فكر نكن هر چه كه من مي گويم قبلا خوب در باره اش فكر كرده ام پس وقتي يك كلمه نابجا از مي شنوي و خونت به جوش مي ايد مرا دار نزن

90. سعي نكن حرف آخر را تو براي من بزني يادت باشه كه من يك مردم با شخصيت يك پسر بچه و بايد .
بايد حرف حرف من باشد

91. وقتي من پيشنهادي مي كنم و تو رد مي كني امريست بعيد
اما وقتي يك نفر ديگر همان چيز را مي گويد و تو مي گويي عجب فكر خوبي
احساس مي كنم تو فكر مرا و خود مرا دست كم مي گيري

92. سعي كن تفاوت بين شنيدن و فهميدن را ياد بگيري گاهي مي دانم كه حرفم را مي شنوي اما
مطمئن نيستم كه ان را بفهمي

93. اول ديگري را درك كن بعد كاري كن كه ديگري تو را درك كند
اولين وظيفه عشق گوش كردن به معشوق است

94. وقتي از جانب تو فقط گله و شكايت و واكنش هاي منفي مي بينم احساس مي كنم كه لابد بدترين
شوهر دنيا هستم . زماني را هم به گفتن خوبي هاي من اختصاص بده
بگو رفتارم با بچه ها چه طور است . چه طور تو را خوشحال ميكنم ( البته اگر خوشحال مي كنم )
چه طور زندگي را براي تو آسان مي كنم ( البته اگر ميكنم )
و تو چه خوبي هايي در من مي بيني مخلص كلام :
فقط اشكالات مرا نگو
محاسن مرا هم بگو

95. گفتن " من كه به تو گفته بودم اين طوري مي شه "
چه زباني و چه با ايما و اشاره هرگز در مورد شريك زنديگيت سازنده نخواهد بود

96. از بحث كردن در حضور بچه ها نترسيد
در آن صورت آنها ياد مي گيرند كه كشمكش و اختلاف نظر را مي توان با استفاده از روش درست و احترام متقابل حل
كرد. آن وقت بچه ها خواهند گفت : پس ما هم مي توانيم مجادله داشته باشيم ولي ما ديديم كه مامان و بابا چه طور
توانستندآن را از راه درست حل كنند

97. يادت باشد كه بسياري از بحث هاي ما محرمانه هستند و نبايد جلوي ديگران مطرح شوند

98. از من به دوستانت بد گويي نكن

99. تا مي ايم بريم بخوابيم راجع به قسط و حساب هاي مالي و صحبت نكن نمي تونم بخوابم
1390/3/8 - 1:12 عصر
http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=82418&PageNumber=1

اينارو ازين تاپيك كپي كردم البته اونجا پراكنده بود كلي زحمت كشيدم و شماره گذاري كردم پشت سر هم نوشتم

به نظرم ارزششو داره مفيده

اميدوارم استفاده كنيد

از متين جون هم خيليييييي ممنونم كه اين مطالب مفيد رو در اختيار ما گذاشتند
عسلك پست ها : 1213عضویت:1389/8/24
1390/3/9 - 11:41 صبح
غزال جون مرسي عزيزم خيلي جالب بودومفييييييييييييييييييييييييييييد
1390/3/9 - 1:16 عصر
خواهش ميكنم
1390/3/24 - 3:07 عصر
شوهرداري خوب

يكي از حقوق مهم شوهر بر زن خوب شوهرداري زن است، به گونه اي كه مرد هرگز نياز به زن ديگري پيدا نكند و آنچه كه آسايش اوست توسط زن در محيط منزل يا هرجايي كه شوهر صلاح بداند، تامين شود. شايد بسياري از افراد، خوب شوهرداري وخوب خانه داري را كاري آسان و فرعي بدانند و همواره سعي بر اين داشته باشند كه تعهد زن را ازتوجه كامل به شوهر و خانه به سمت مسائل ديگري؛ نظير مسائل اجتماعي و سياسي معطوف دارند و اين آغاز دلسردي شوهر از همسرش وسستي پيمان عاطفي زن و شوهر است. البته هستند زناني كه نقش موثري در مسائل سياسي، فرهنگي، اجتماعي و حتي اقتصادي دارند، اما آنان خوب مي دانند كه مهم، توجه شوهر بدانها و تامين خواسته هاي او و حفظ محيط منزل است. در روايات و متون ديني اسلام، خوب شوهرداري زن در حد جهاد با مال و جان مردان و جهاد في سبيل ا... تعريف شده است.
از امام باقر (ع) روايت است: خداوند بر مردان و زنان، هر دو جهاد نوشته است، جهاد مرد بذل مال و جان است تا در راه خدا كشته شود و جهاد زن آن است كه بر غيرت و ناراحتي هاي شوهر صبر كند.
در مستدرك، ج ۱۴، ص ۲۴۶ نيز آمده است كه: قطب راوندي در لب اللباب از حضرت علي (ع) نقل كرده است: جهاد زن ، خوب شوهرداري براي شوهر است. خوب شوهرداري داراي معاني وسيعي است كه مصاديق و موارد زيادي را شامل مي شود ونمي توان همه آن موارد را مورد بررسي جزيي وموردي قرار داد، اما علاوه بر مورد اطاعت زن از شوهر، كه در مبحث قبل بدان پرداختيم، خوب شوهرداري به معناي جلب توجه و نظرشوهر، منهاي اطاعت محض نيز مدنظر تعاليم اسلامي است. هر گونه رفتار و گفتار زن بدون آن كه شوهر خواسته يا دستوري داشته باشد، دررسيدن به اين مهم حائز اهميت است و بعضي ازاين موارد در متون روايي بيان شده است. پيامبر اسلام (ص) فرموده است: حق مرد برزن اين است كه برايش چراغ روشن كند، طعام خوب تهيه كند، تا در در حياط به استقبالش بشتابد، به او خوش آمد گويد، ظرف آب و حوله بياورد، دست او را بشويد و جز به خاطر دليل شرعي، خود را از شوهر منع نكند. در جعفريات از حضرت رسول (ص) نقل شده است كه حضرت فرمود: حج، جهاد هر ضعيفي است و جهاد زن خوب شوهرداري است.
بنابراين زن خانه دار كه عمر خود را در تربيت فرزند و تامين خواسته هاي شوهر صرف مي كند، همانند مجاهدي است كه در راه خدا با مال وجانش جهاد مي كند. اين مفهوم و معني درروايات، عظمت كار خانمهايي را كه به فكرخانه داري و در نتيجه شوهرداري خوب هستند، نشان مي دهد و آنان نبايد نگران اين باشند كه خداي نكرده كار ساده و پيش پا افتاده اي انجام مي دهند كه هيچ گونه افتخار دنيوي و اخروي ندارد; بلكه ارزش كار زنهايي كه محيط خانه را سامان مي دهند و خوب شوهرداري مي كنند، مطابق نص صريح روايات اسلامي جهاد در راه خداست. از اين رو زنان بايد به خود مباهات كنند كه خشنودي خداوند را در سايه خوب شوهرداري و تامين خشنودي شوهر فراهم مي سازنند و پاداش مجاهدان في سبيل ا... را مي برند. از نظر اسلام كسب خير دنيا و آخرت براي زنان خانه دار، كه كمتر در عاليتهاي اجتماعي نقش دارند، در اثر خوب شوهرداري و تربيت فرزندان صالح تامين مي شود و براي آنها جاي هيچ گونه غبطه خوردن نسبت به فعاليت هاي خارج از منزل نيست.

دكتر احمد اسماعيل تبار

http://www.aftabir.com/lifestyle/view/17260/شوهرداري-خوب
1390/3/24 - 3:08 عصر
شوهرداري به روشي كاملا اصولي

خانم هاي عزيز : براي اينكه خانه تان مملو از شواهد عشق و محبت شود ، شما به وظايف خود به خوب عمل كنيد ، مطمئن باشيد ، حتي اگر تا به امروز رابطه ي صميمي نداشتيد ، با تغييري كه در رفتارتان مي دهيد ، رفتار همسرتان و در نتيجه گرمي زندگي تان تغيير مي كند. و به همسرتان سفارش كنيد تا مقاله ي شنبه ي هفته ي آينده را بخواند ( آموزش زن داري نوين) ، و هر دو براي زندگي صميمي تر گام برداريد.

1- گاهي برايش مادرى كن

انسان در مواقع گرفتارى و بيمارى احتياج به پرستار و غمخواردارد ،دلش ميخواهد كسى با وى همدردى كند و به وسيله دلداري ها و تقويت هاى روحى ، اعصابش‏را آرامش بخشد. مردها همان كودكان سابق هستند كه بزرگ شده‏اند ،هنوزهم احتياج به نوازش ها و محبت هاى مادر دارند ،مرد وقتى با زنى پيمان‏زناشويى بست انتظار دارد كه در مواقع گرفتارى و بيمارى درست ماننديك مادر مهربان از وى پرستارى و دلجويى كند.
در هنگام ناخوشي و بيماري همسرت ، نوازش ها و دلسوزي هاى تو دردهايش را تسكين مي دهد و در بهبوديش كمك مي كند ، در نتيجه ، به زندگى دلگرم مي شود ، نسبت‏به تو علاقه ي بيشترى پيدامي كند ، اگر مريض شدى همين عمل را نسبت‏به تو انجام مي دهد.

خانم محترم!

اگر شوهرت مريض شد بيش از سابق مهربانى كن و اظهار همدردى و تاسف كن .چنان وانمود كن كه از بيمارى او شديدا ناراحت هستى، دلداريش بده ، اسباب استراحت را برايش فراهم ساز، بچه‏ها را ساكت كن تا اعصابش آرام گردد ،اگر احتياج به دكتر و دارو دارد وسيله‏اش را فراهم ساز،هر غذايى را كه ميل دارد و برايش خوبست فوراتهيه كن،دم به دم از او احوالپرسى و دلجويى كن ،اگر شب را به بي خوابى گذرانده بامداداظهار ناراحتى كن،در روز اتاق را خلوت كن شايد خوابش ببرد ،نوازش هاو دلسوزي هاى تو دردهايش را تسكين مي دهد و در بهبوديش كمك مي كند ، در نتيجه ، به زندگى دلگرم مي شود ، نسبت‏به تو علاقه ي بيشترى پيدامي كند ، اگر مريض شدى همين عمل را نسبت‏به تو انجام مي دهد.

2- راز نگهدار باش

معمولا خانم ها ميل دارند از اسرار و رموز شوهرشان با اطلاع‏شوند ،مي خواهند از وضع كسب، مقدار درآمد ،موجودى،اسرار كسبى ،تصميمات آينده‏اش با خبر شوند.و به طور خلاصه از شوهرشان انتظار دارند كه تمام اسرارش را در اختيار آنها بگذارد و چيزى را پنهان نكند ، بر عكس‏اكثر مردها هم حاضر نيستند تمام اسرارشان را در اختيار همسرشان قراردهند ،و همين موضوع گاهى سبب دلخورى و حتى بدبينى مي شود.

خانم شكايت مي كند كه شوهرم به من اعتماد ندارد ،اسرارش را ازمن مخفى مي كند ، با من يك رنگ و صريح نيست،گويا سر و سرى دارد.

البته مردها هم بى‏ميل نيستند كه اسرار و رموز زندگى‏شان را در اختيار همسرشان قرار دهند.ليكن عذرشان اينست كه‏زن ها راز نگهدار نيستند. اگر زن ميل داشته باشد كه شوهرش كاملا يك رنگ بوده‏ وچيزى را از او مخفى نكند ، بايد به قدرى راز نگهدار و با احتياط باشد كه‏بدون اجازه شوهرش براى هيچكس و در هيچ حال چيزى را نقل نكند ،حتى براى خويشان و دوستان صميمى خودش اسرار شوهرش را فاش‏نكند ،در راز نگهدارى اين مقدار كافى نيست كه اسرارش را به ديگرى‏بگويد و سفارش كند به كسى نگو ،زيرا او هم به طور حتم دوستانى دارد ،ممكن است اسرار شما را در اختيار آنها قرار دهد و سفارش كند به كسى نگوييد ، يك وقت انسان متوجه مي شود كه اسرارش فاش شده است.

بنابراين شخص عاقل اسرارش را به احدى نميگويد.

حضرت على عليه السلام فرمود:سينه عاقل صندوق اسرارش‏ميباشد (1)
اگر زن ميل داشته باشد كه شوهرش كاملا يك رنگ بوده‏ و چيزى را از او مخفى نكند ، بايد به قدرى راز نگهدار باشد كه ‏بدون اجازه شوهرش براى هيچكس و در هيچ حال چيزى را نقل نكند ،حتى براى خويشان و دوستان صميمى اش.

3- مديريت او را بپذير

هر مؤسسه يا اداره يا كارخانه يا كارگاه و بالاخره هر تشكيلات‏اجتماعى احتياج به يك مدير مسئول دارد.گر چه بايد بين افراد آن مؤسسه ‏تعاون و همكارى وجود داشته باشد ، ليكن به هر حال بدون مدير به خوبى‏اداره نخواهد شد.اداره يك منزل يقينا از اداره هر مؤسسه‏اى دشوارتر وبا ارزش‏تر است و احتياج بيشترى به مدير دارد.

در اين جهت ترديد نيست كه بايد در بين اعضاى يك خانواده‏ تفاهم كامل و تعاون و همكارى وجود داشته باشد ليكن وجود يك‏سرپرست عاقل و با تدبير هم برايشان ضرورت دارد ،هر خانه‏اى كه يك‏مدير با تدبير نداشته باشد به طور حتم اوضاع منظم و رضايت بخشى نخواهد داشت، سرپرستى خانه يا بايد به عهده مرد باشد و زن‏از او اطاعت كند ، يا به عهده زن باشد و مرد فرمانبردارى كند ، كه بنا بر دلايل بسيار خداوند حكيم اين مسؤوليت‏بزرگ را بر دوش‏ مرد نهاده . در قرآن شريف ميفرمايد:

مردان سرپرست زنانند (2)

بنابراين صلاح خانواده در اينست كه مرد را به عنوان بزرگ وسرپرست‏خانواده بشناسند و با نظر و صلاح ديد او كار كنند ،اين موضوع‏بدان معنا نيست كه مقام زن كوچك شده باشد بلكه حفظ نظم و انضباط منزل چنين اقتضائى را دارد ،اگر خانم ها احساسات خام و تعصب هاى بي جارا كنار بگذارند ، وجدان خودشان نيز بدين موضوع قضاوت مي كند.

البته اين مطلب هست كه گرفتاري هاى زندگى و مشاغل روزانه ي مردغالبا اجازه نمي دهد كه در تمام امور خانواده دخالت كند و در واقع مى‏توان‏گفت كه قسمت عمده ي كارها عملا در اختيار كدبانوى خانه است و اكثريت‏قريب به اتفاق كارها بر طبق ميل و اراده ي او انجام مي گيرد ليكن به هر حال‏حق حاكميت و سرپرستى مرد بايد محترم شمرده شود.اگر در جايى اظهارعقيده و دخالت كرد و لو در امور جزئى خانه‏دارى باشد ، نبايد در مقابل‏پيشنهادش استقامت‏به خرج داد و بدين وسيله حق حاكميت او را مورد انكارقرار داد،و الا به شخصيتش لطمه وارد شده ، اززندگى دلسرد و به همسرش كم علاقه مي شود.چون شخصيتش جريحه‏دارشده ، ممكن است در صدد تلافى و انتقام بر آيد و حتى در مقابل خواسته‏هاى‏بجا و معقول همسرش سر سختى نشان دهد.

رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمود:زن خوب به حرف شوهرش‏گوش مي دهد و مطابق دستوراتش عمل مي كند. (3)

زنى از رسول خدا پرسيد: زن نسبت‏به شوهرش چه وظيفه‏اى‏دارد؟فرمود:بايد از وى اطاعت كند و از فرمانش تخلف ننمايد (4) .

پيغمبر اسلام صلى الله عليه و آله فرمود:بدترين زنها زن لجباز ويك دنده است (5)

خانم گرامى!

شوهرت را به عنوان بزرگ و سرپرست‏خانواده‏بپذير ، با نظر و مشورت وى كارها را انجام بده ،از دستوراتش تخلف‏نكن،اگر در كارى دخالت كرد در مقابلش سرسختى نشان نده ،و لو اينكه‏از امور خانه‏دارى باشد كه تو بهتر از آن اطلاع دارى،شوهرت را عملايك فرد مسلوب الاختيار قرار نده ، بگذار گاهي در كارها دخالت كند ،موضوع رياست او را عملا به‏فرزندانت نشان بده ،به آنها تذكر بده در كارها از پدرشان اجازه بگيرند واز فرمانش تخلف ننمايند.از كودكى آنها را بدين رفتار عادت بده تا حرف‏شنو و فرمانبردار و با ادب بار آيند ، تا احترام تو و شوهرت محفوظ بماند.

4- در سختي ها سازگار باش !

چرخ روزگار هميشه بر طبق‏دلخواه نمى‏چرخد ،زندگى هزاران نشيب و فراز دارد ،ممكن است انسان‏به بيمارى سختى مبتلا شود ،ممكن است ‏بيكار و خانه‏نشين گردد ،ممكن‏است مال و ثروتش را از دست داده و تهيدست‏شود،و صدها از اين قبيل‏حوادث كه براى همه كس امكان وقوع دارد.
زن و شوهرى كه دست‏بيعت را به هم داده پيمان زناشويى را امضامي كنند بدان منظور است كه در همه حال يار و غمخوار همديگرباشند ،بايد در خوشى و ناخوشى با هم باشند ،در بيمارى و سلامتى،در حال وسعت وتنگدستى .

خانم محترم!

اگر روزگار با شوهرت نساخت و تهيدست‏شد مباداغمى بر غمهايش بيفزايى و بناى ايراد و ناسازگارى را بگذارى.اگر به‏بيمارى سختى مبتلا شد و مدتى در خانه يا بيمارستان بسترى گشت رسم‏وفادارى و انسانيت چنان است كه مانند سابق بلكه بيشتر اظهار محبت‏نموده با كمال صفا از وى پرستارى كنى.

منبع : برگرفته از كتاب "همسرداري" – نويسنده : ابراهيم اميني

با تغيير و تلخيص

تنظيم براي تبيان:داوودي
مامان پري پست ها : 309عضویت:1389/12/29
1390/3/25 - 3:15 عصر
غزل جان با اين كه كم سن و سالي اما درك بالايي داري آفرين به تو عزيزم. اميدوارم همسرت از اون دسته آدم ها نباشه كه استعدادهاي خانمشون را سركوب كنند و باعث بشن شما پيشرفت كنيد
صفحه 7 از 17 اول قبلی  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: