2726
سلام بچه ها
من تو هفته 32 بارداری هستم. الان 2 روزه بدجوری دست و پام میخاره. طوری که نذاشته بخوابم. الان ساعت 4 صبحه و من هنوز نتونستم بخوابم. تو رو خدا کسی همچین مشکلی تو ماههای آخر داشته؟ آیا خطرناکه؟ راه درمانش چیه. من شنبه قراره برم پیش دکترم تا اون روز چی کار کنم؟
اینم بگم که من رژیم خاصی دارم . غیر از انواع گوشت و میوه وسبزیجات و حبوبات چیز دیگه ای نمیخورم. نه برنج نه نشاسته و نه حتی نمک. حتی لبنیات رو هم به خاطر وجود سدیم کم مصرف میکنم تا فشارم بالا نره.
سلام مامان خانوم...

آره عزیزم منم داشتم....من همه جام میخارید انقدر که صبح از خواب پا میشدم میدیدم بدنم خونیه یا خون لای ناخنامه!!!

دکتر گفت ماله بارداریه و تا زایمان انجام نشه برطرف نمیشه پماد شد حساسیت داد که گفت هروقت خارید بزن یه کم قابل تحمل تر میشه......

نگارن نباش......

خاله ام هم همین جوری بود مشکلی پیش نیومد ولی بازم اگه فکر میکنی با مال من فرق داره از دکتر بپرس....
***الهی و ربی....من لی غیرک***فروش تخته شاسی برای عکس ارزانتر از آتلیه با ارسال رایگان http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=561837&PageNumber=1
Emma جان این تاپیک را بخون ، شاید پاسخ سوالتو بگیری . اما بهت پیشنهاد میکنم زودتر بری دکترتو ببینی اگر تشخیصشون بیماری pupp باشه زیاد مشکلی نیست با توصیه های دوستان در این تاپیک که گذاشتم میتونی تحملش کنی اما چون میگی رژیم خاصی داشتی در بارداریت بهتره دکترت را هم ببینی .

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=10629&PageNumber=1
¥ Doing what you like is freedom , Loving what you do is happiness ¥

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
آره Emma جون منم داشتم واقعا سخت بود هیییییییییییییی میخارید ماها به جفت حساسیت داریم. یعنی به یه ماده ای که جفت ترشح میکنه حساسیت داریم.
ئکتر من بهم یه آمپول داد که گفتم نمیزنم یه قرص داد که خیییییییییییلی بهتر شدم.
خارش در دوران بارداری

--------------------------------------------------------------------------------

بارداری دوره ای از تغییرات هورمونی و متابولیک عمیق است که بدن آنرا برای مدت نسبتاً کوتاهی تحمل می کند و در طی آن تغییرات متعددی در پوست، ناخن و موها بروز می کند، بثورات و تغییرات پوستی در طول بارداری فوق العاده شایع هستند، به علت شرایط خاص روحی و روانی زنان باردار، این تغییرات می توانند سبب بروز نگرانی هایی شوند که ممکن است مربوط به زیبایی ظاهری، امکان عود در بارداری های بعدی، اثرات بالقوه بر روی جنین و یا مجموعه ای از آنها باشد. بثوراتی که در دوران بارداری مشاهده می شوند همگی از اهمیت یکسانی برخوردار نیست. برخی از آنها تغییرات پوستی شایعی هستند که تقریباً در تمام زنان باردار دیده می شوند. البته تعدادی از بیماری های پوستی نیز وجود دارند که اختصاصاً با حاملگی همراه هستند. همچنین حاملگی می تواند سبب تشدید یا تخفیف بسیاری از بیماری های پوستی شود که اختصاص به این دوران ندارد.
وجود خارش در دوران بارداری در بعضی از نواحی بدن بخصوص دور شکم و پستانها که در حال بزرگ شدن هستند نادر نیست زیرا پوست باید برای هماهنگی با رشد این نواحی کشیده می شود.
هورمون های دوران بارداری نیز تا حدی در این امر مؤثرند. در حدود دوسوم از خانم های باردار در طول دوران بارداری دچار قرمزی و گاهـی خارش کـف دست ها و پاها می شوند.
کارشنـاسـان براین باورند که علت این اختلالات که بلافاصله پس از زایمان از بین می رود افزایش سطح استروژن خون است.
خانم های سیاهپوست نسبت به سفید پوستان کمتر دچار این حالت می شوند. گاهی ممکن است بیماریهای پوستی که بطور طبیعی با خارش همراه است نظیر خشکی پوست، اگزما، یا آلرژی غذایی در دوران بارداری، با خارش شدیدی بروز کند.

و اما چگونه میتوان خارش را تسکین داد؟
از گرفتن دوش و حمام داغ بپرهیزید زیرا می تواند پوست را خشک تر کرده و خارش را تشدید کند. از صابون های ملایم استفاده کنید و دقت کنید که آنرا بخوبی آب کشی کنید و سپس به آرامی پوست را خشک کنید.
پس از استحمام از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و ترجیحاً انواعی را که معطر نیستند انتخاب کنید زیرا بعضی از انواع عطریات می توانند پوست را تحریک کنند. لباسهای نخی و گشاد بپوشید و هنگام گرمای روز از خانه خارج نشوید زیرا حرارت خارش را تشدید می کند.
در حدود ? درصد از خانم ها به چنین عارضه ای دچار می شوند. این بثورات بصورت لکه های قرمز رنگ، برآمده و خارش دار شبیه به کهیر در طول ماه آخر یا دو ماه آخر سه ماهه دوم بارداری بر روی شکم ظاهر می شوند.
این بثورات که پاپول ها یا کهیرهای خارش دار دوران بارداری (PUPPP) یا بثورات چند شکلی دوران بارداری نامیده می شوند، ابتدا در محل خطوط کشیدگی پوست شکم ظاهر می شوند و بعد به ران ها، باسن و گاهی بازوها کشیده می شوند.
این بثورات خطری برای شما یا جنین ندارند ولی ممکن است خارش شدیدی داشته باشند.
PUPPP در اکثر خانم ها در عرض چند روز پس از زایمان از بین می رود و ناپدید می شود و خوشبختانه بندرت در بارداری های بعدی ظاهر میگردد.
بیماری پوستی که با شیوع کمتری خانم های باردار را گرفتار می کند خارش بارداری (prurigo gestationalis) نام دارد که با برآمدگی های کوچک و متعدد شبیه گزش حشره تظاهر می کند. این بثورات ممکن است هر یک از نواحی بدن را گرفتار سازد ولی احتمال بروز آنها در روی دست ها، پاها، بازوها، و ساق پاها بیشتر است.
این بثورات با وجود اینکه آزاردهنده و خارش دار هستند خطری برای جنین ندارند. خارش بارداری در هر زمانی در طول بارداری ممکن است بوجود آید ولی احتمال بروز آن در سه ماهه دوم بارداری بیشتر است.
در موارد بسیار نادر بثورات بسیار خارش داری بوجود می آیند که ابتدا به شکل کهیر هستند و بعد تبدیل به تاول های بزرگی می شوند. این بثورات که به نام pemphigoid gestationalis نامیده می شوند (علیرغم آنکه این بیماری هیچ ارتباطی با ویروس تبخال (هرپس) ندارد herpes gestationalis نیز نامیده می شود)، معمولاً از ناحیه شکم و اغلب دور ناف شروع می شوند و گاهی به بازوهـا و ساق پاها کشیده می شوند.
این بیماری جدی تر از PUPPP است زیرا احتمال زایمان زودرس و نیز احتمال اختلال رشد جنین در آن بیشتر است. این بیماری معمولاً در سه ماهه سوم بارداری شروع می شود ولی ممکن است در هر زمان دیگری حتی در هفته اول پس از زایمان نیز شروع شود.
این بثورات در طول دوران بارداری ممکن است چند بار ظاهر شوند و سپس فروکش کنند و اغلب بعد از زایمان نیز شعله ور می شوند. بروز این بثورات در بارداری های بعدی امری شایع است و معمولاً در بارداری های بعدی شدیدتر خواهد بود.
توصیه می شود در صورت وجود هر گونه بثورات آن را به اطلاع پزشک خود برسانید. حتما اگر بثورات به بارداری مربوط نباشد بازهم بهتر است که پزشک آن را بررسی کند و در این زمینه توصیه های لازم را به شما بدهد و یا شما را به متخصص پوست ارجاع دهد.

برگرفته شده از سایت دکتر محمد علی نیلفروش زاده متخصص پوست و مو

سلام من از هفته 5 بارداری کف دست و پام و حتی کل بدنم بود اول کهیر میزد الان فقط از کمر تا کف پاهام و بازوهام و کف دستام کهیر میزنه کسی هست تا حالا چیزی راجع بهش شنیده باشه من شنیدم ماههای اخر بارداری دچار کهیرمیشن پس جرا من اینقدر زود دچار شدم
دوستان خارش پا تو بارداری ربطی به جنسیت داره؟من بعد از حمام پاهام خیلی میخواره. هفته 12 هستم.دوستایی ...

سلام عزیزم شما جنسیت بچتون فهمیدین ؟من رژیم پسز داشتم و الان هفته ۵باردتریمه کف پاهام خیلی میخاره بخصوص شبا میخام ببینم ایا پسر بودن  بچه ربطی ب خارش پا داره؟

خدا حتما میخاسته مرا خوشبخترین زن جهان کند که شما را افریده😍#نازگل💖#سوگل💖#رُزگل💖
2706