2752
2734
عنوان

دلیل سقط من چی بوده؟

23648 بازدید | 18 پست
سلام
من هفته ی 5 بارداری بودم. یک روز کمرم درد گرفت اما چون سر کار بودم نشد استراحت کنم. روز بعد مرخصی گرفتم و با استراحت کمر درد خوب شد. اما عصر همون روز موقعی داشتم ظرف میشستم متوجه یزی شدم و بعد دیدم برای اولین بار لکه بینی دارم. خیلی ترسیدم و باز هم دراز کشیدم و استراحت کردم .بهتر شدم اما 2 ساعت کمر و زیر دلم به شدت درد گرفت. سینه هامم خیلی درد می کرد و سفت شده بود. ونیمه شب متوجه شدم که لکه بینی تبدیل به خونریزی شده. البته باز هم نه شدید
صبح فرداش رفتم سونو و تشخیص داد یه توده در رحمم مشاهده میشه به نفع بقایای حاملگی بعد رفتم دکتر و آزمایش خون نوشت برام اما هیچ داروی دیگه ای نداد و حتی به من نگفت استراحت کنم. اون روز بعد دکتر خونریزیم شدید بود تقریبا مثل روز اول پریود. فردای اون روز آزمایش دادم و بتای من از 370 هفته ی قبلش رسیده بود به 67. دکتر گفت که در حال سقطه و بعد از پریود برم سونو تا مطمئن شم رحمم پاکه
من اینقدر داغون بودم که نتونستم چیزی از دکتر بپرسم اما خیلی دوست دارم دلیل سقطم چی بوده تا اگه بعدا اتفاق افتاد بتونم جلوش رو بگیرم
1- من ناخواسته باردار شده بودم و بارداری من چند روز بعد از دادن کنکور فوق بود که خیلی سرش استرس داشتم. همسرم هم به تازگی کلی وزن کم کرده.
2- من روزی که عصرش لک دیدم صبحانه حلوا ارده(کنجد) خورده بودم و ناهار خوراک لوبیا . ممکنه اثر گذاشته باشه؟
3- اگر من به محض دیدن لک رفته بودم اورژانس بیمارستان می تونستن از افتادنش جلوگیری کنن؟ به نظرم کلا خیلی سریع بود این سقط. من در عرض چند ساعت از لکه بینی به خونریزی رسیدم
4- امکان داره که تشخیصا اشتباه بوده باشه و من هنوز باردار باشم؟ من فقط یه روز خونریزی داشتم و بقیه اش در حد لکه بود
خواهش می کنم اگر اطلاعاتی دارید جواب بدید
فاطمه جان الآن برای تشخیص علت سقط خیلی زوده. باید بعد از سقط کامل، بری پیش دکتر تا برات یه سری آزمایشات رو بنویسه. خیلی از سقط ها بی دلیل هست و خیلی ها هم به دلیل عملکرد نادرست جفت. اینا فقط با آزمایش تشخیص داده می شه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم برات متاسفم اما اتفاقیه که افتاده سعی کن دنبال چراها نباشی بلکه برای بعدی برنامه ریزی خوب بکن
دلیل سقط توی 3 ماه اول معمولا به علت محکم نبودن جنیته که میتونه دلایل مختلف داشته باشه مثلا شنیدم کنجد میتونه باعث سقط بشه .با این افت بتا بعیده حاملگی ادامه داشته باشه .دفعه بعد قبل از حاملگی برو دکتر خوب تا رحمت آماده باشه برای نینی.
چون میگذرد غمی نیست
2731
فاطمه جان کنجد و زعفران و لوبیا و گل گاوزبون چیزهایی هستند که در ماههای اول بارداری ممنوع هستند.بچه هم احتمالا سقط شده و چون اولش بوده خیلی خونریزی نداشتی.من هم دقیقا مثل تو بودم و هنوز یک هفته از سقطم نمیگذره و دقیقا هفته 5 و همین خوراکیها رو باهم بع اضافه مغزیجات فراوون خورده بودم که به یک روز بچم از دست رفت.من 6 ماه هم انتظار کشیدم و کلی ذوق زده بودم که حامله شدم ولی خب خودم با بی احتیاطی بچمو کشتم....حالا منتظرم تا یک هفته دیگه برم دکتر تا برای اقدام بعدی بهم نسخه بده.
فاطمه جان
خیلی از بارداری های اول ، چه خواسته و چه ناخواسته ، سقط میشه و دلیل خاصی هم نداره
سقط هایی که در هفته 5 و 6 بارداری اتفاق میفته معمولا به دلیل مشکلات ژنتیکی جنین و نامساعد بودن شرایط رحم و بدن مادره
کلا استرس توی بارداری خوب نیست ولی نمی تونه توی این سن بارداری عامل اصلی سقط باشه
در مورد تغذیه هم چیزایی که خوردی ربطی به سقط نداره
در مورد اورژانس : کار خاصی انجام نمی دادن..... حداکثر یه سونو انجام میشد و شیاف پروژسترون تجویز می کردن..... جنینی که قرار باشه نمونه با همه تلاشا بازم نمی مونه

در مورد تشخیص دکتر: افت بتا نشونه سقطه و تشخیص درست بوده...... جنین هم کوچولو بوده و برای همین خونریزی سقطت سنگین نبوده.... اگر توی هفته های 7 و 8 اتفاق افتاده بود مسلما خونریزی و لکه بینی سنگین تری داشتی

برای بررسی دلایل سقط یه سری ازمایش هست که بعد از سقط انجام میدن..... البته اکثر پزشکا به یه آزمایش خون که عوامل ویروسی و باکتریایی بررسی می کنه برای سقط اول کفایت می کنن

در آخر بگم که من خودم دو بار سقط داشتم توی هفته های 11 و 18..... الان باردارم و هیچ مشکلی نیست... پسر گلم اوایل اردیبهشت به دنیا میاد
مهم اینه که توی بارداری بعدی استرس کنار بذاری و بدونی که هر بارداری تجربه متفاوتیه..... من توی بارداری دوم خیلی خودم و نینی اذیت کردم و دوباره دچار سقط شدم ولی اینبار سعی کردم آروم باشم و نتیجشو دیدم

امیدوارم به زودی خبر بارداری مجدد و موفقتو بشنوم :)
Lilypie Maternity tickers
مشکل اینجاست که خیلی از دکترا توصیه های تغذیه ای نمیکنن. من از دکتر پرسیده بودم چیا نخورم همین طور از مادرم که کلی تجربه داره. اما می گفتن هر ی هوس کردی بخور و هیچ چی ممنون نیست. منم خداییش زیاده روی نکردم. گرچه فک کنم اصلی ترین دلیلش ضعیف بودن نطفه و آماده نبودن بدنم بوده
jooo jooo جان خیلی متاسف شدم. ایشالله خدا به جفتمون نی نی های سالم بده و دیگه اینجوری امتحانمون نکنه
ما هم بیشتر احتیاط کنیم
سلام من هم یک سقط در هفته 8 و4 روز داشتم . قلب جنین در هفته 6 تشکیل شده بود وکاملا نرمال بود ولی دو هفته بعدبا یک خونریزی خیلی کم وسونوگرافی که روز بعدش کردم دیدم جنین ضربان نداره وmiss شده . سقط هم نکردم هر جایی رفتم گفتند بگذار طبیعی دفع بشه ودارو هم گفتند ممکنه کامل دفع نکنه الان11 روز گذشته هنوز دفع نشده فقط لکه بینی دارم .... به نظر شما دلیل از بین رفتن جنین من چی بوده؟ و برای دفع بجز کورتاژ باید چکارکنم ؟
خیلی از بارداریهای اول به سقط ختم میشه. نگران نباش.

منم هفته 4 یه سقط داشتم. الان یه نی نی دارم تو هفته 39 بدون هیچ مشکلی.
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
مامان جرقه جون چطور بفهمیم کامل دفع شده؟
خدایااااااااااااااااااااا شکرت.
با اومدن گل پسرم خوشبختی من و همسرم کامل شد خدا جونم خواهش میکنم خودت مواظبش باش.
خداجونم خواهش میکنم دامن همه دوستامو سبز کن آمین یا رب العالمین
لیلی جان فقط سونو تنها راهه که مطمئن شی کامل دفع شده
شب ها ؛
به پهلو می خوابم و پاهایم را در شکم جمع میکنم ،
جنین گونه !
با این امیدکه فردا ،
با طلوع آفتاب متولد شوم ...اما در عجبم که سالهاست بستر ،
...مرا آبستن است !
و من ،
گستاخانه نه سقط می شوم نه متولد

2706