2737
2734
عنوان

آیا شما رسم دارین که ..........

6489 بازدید | 10 پست
سلام دوستان
چند تا سوال ازتون دارم . لطفا جواب بدین . ممنونم .
1- آیا شما توی خونوادتون رسم دارین برای تازه عروستون مهمونی پاگشا بگیرین ؟ اگه رسم دارین ، بگین مراسمتون چه جوریه ؟
2-آیا شما رسم دارین که برای تازه عروستون اولین شب یلدا شب چله ای ببرید ؟
3 - آیا توی خونواده شما رسم هست که اولین سالگرد ازدواج خونواده داماد برای عروس و داماد کادو بگیرن ؟
4 - آیا توی خونواده شما رسم هست که در کنار خرید برای عروس برای مادر و خواهر عروس هم چیزی بخرند ؟
5 - آیا توی خونواده شما زمان عروسی خانواده داماد به خواهر یا مادر عروس تعارف می کنند که اونا هم با عروس برن آرایشگاه ؟
6- آیا خونواده شوهر شما هر وقت می خوان برند مسافرت ، به شما هم تعارف می کنند که باهاشون برین ؟ و اگه باهاشون نرین ، آیا براتون سوغاتی میارن ؟
ما عروسو و داماد پاگشا میکنیم یه کادو هم میدیم بهشون. اولین شب یلدا هم که همه رسم دارن. اولین سالگرد ازدواج رسم نداریم. خرید رو رسم داریم . آرایشگاهو رسم داریم. مسافرتو نداریم سوغاتی هم میارن برامون
بسی پادشاهی کنم در گدایی چو باشم گدای گدایان زهــــــرا
سلام لاریسا جونم
جه دقیق همه رو یادت بوده و نوشتی
1 - اره ما عروس داماد رو پاگشا می کنیم و همه رو برای شام یا نهار دعوت می کنیم و به عروس و داماد یه کادو میدیم
2- اره برای عروس شب چله باید کادو بگیرن خانواده داماد و ببرن اجیل و هندونه و . .. از این چیزا میگیرن و تزئین می کنند و لباس زمستونی و چکمه و .... اگر وسعشون رسید یه تیکه طلا هم میدن

3- اره مادر شوهر من بهمون کادو داد مادر و پدر منم واسه داداش و زن دادشم کادو گرفتن رفن خونشون
4- در کنار خرید اگر مادر و خواهر عروس هم برن واسه خرید یه چیز کوچولو هم واسه اونا میگیرن بهش می گن سر خرید مامان و خواهر من که نیومدن واسه خریدامون
5- تعارف نمی کنن ولی اگر با عروس کسی بره ارایشگاه هزینش با داماده
6- رسم نیست یه لطفه فقط ، اونم بعضی وقتها ، سوغات هم حتما میگیرییییییم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

وااااااااااااااا
1- پاگشا ما رسم داریم مراسم خواستی نداره عروس و داماد را فامیلای دو طرف دعوت میکنن یه کادو کوچیک هممیدن
2- شب یلدا هم ما رسم داریم کادو و خوراکی میبرن برای عروس
3- برای سالگرد ازدواج چیزی رسم نداریم و تا حالا من در این مورد چیزی نشنیدم
4- خرید یا همون سر خریدی که برای مادر و خواهر عروس میخرن هم قدیمی شده خیلی قدیم رسم بوده که هرکسی با داماد و عروس میرفته خرید یه کادویی هم برای اونها میخریدن ولی حالا که عروس و داماد ها تنها میرن خرید و دیگه رسم نیست
5- چیزی در این مورد نشنیدم فکر نمی کنم همچین رسمی باشه
6- بستگی به موقعیت داره !!!!!!!
2731
سلام لاریسا جان
1- بله پاگشا میگیریم و هدیه به عروی و داماد میدیم
2-اولین شب یلدا هم معمولا آجیل هندوانه و ... تزیین میکنیم و میبریم خونه عروس
3-ما این رسم رو نداریم که اولین سالگرد ازدواج براشون کادو ببریم مگر اینکه خودشون مهمونی بگیرن و ما هم کادو ببریم
4-درباره خرید عقد هم اگر مادر و خواهر عروس هم همراه عروس بیان بهشون تعارف میزنیم که معمولا اکثرا چیزی نمیخرن و خودمون هم اگر خانواده عروس باشیم چیزی برنمیداریم
5-قبلا بیشتر مرسوم بود که خانواده داماد به مادر و خواهر عروس برای آرایشگاه تعارف میکردن الان کمتر این کارو میکنیم چون هزینه آرایشگاهها سرسام آوره و داماد بیچاره نزدیک عروسی کلی خرجای دیگه هم داره
6-اکثر وقتا برای مسافرت به منم تعارف میکنن و اگر هم نریم همیشه سوغاتی میارن همونطوریکه ما همیشه براشون میاریم
CafeMom Tickers پسر گلم 92/10/5 به دنیا آمد. خدایا شکرت
راستش بچه ها هیچ کدوم از این کارا رو برای من نکردن . در حالی که تمام فامیلای ما شوهرم رو دعوت کردن و بهش کادو دادن . اما اینا اصلا به روی خودشونم نیاوردن . فقط عموش دعوتمون کرد .
مراسم شب چله هم که اصلا .
سالگرد عقدمونم مامانم مهمونی گرفت و برای شوهرم کادو گرفت . اونا رو هم دعوت کرد . ولی به روی خودشون نینوردن . منم کادوی شوهرمو ندادم . سالگرد ازدواج هم مامانم برای من دستبند گرفت و به شوهرم سکه داد ، ولی اونا بازم مثل همیشه .
برای خرید عروسی هم حدرسته مامانم باهامون نبود ، ولی حتی یه تعارف کوچولو هم نکردن . در حالی که مامان من برای پدرشوهر و مادرشوهر و خواهرشوهرم به عنوان خلعتی کادوی حسابی گرفت .
برای آرایشگاهم یه تعارف کوچولو نکردن . تازه ما عروسیمون تهران بود و مامانم اینا شهرستان هستن و خلاصه مامان من اینجا جایی رو نمی شناخت که بخواد بره . البته آخرش با من اومد ، ولی پولشو خودش حساب کرد و اونا هم هیچی نگفتن .
مسافرتم که برن معمولا نه تعارف می کنند و نه سوغاتی می آورند . در حالی که مامانم اینا هر وقت می خوان برن مسافرت حتما به ما میگن و کلی هم سوغاتی میارن .
حالا به نظر شما من نباید از این مادرشوهر ناراحت باشم ؟ دلم می خواد تا عمر دارم دیگه دعوتشون نکنم که این قدر خودشونو به بی خیالی نزنند . تازه من اون موقع چه قدر جلوی فامیلامون خجالت کشیدم . به نظر شما من پرتوقع هستم ؟
لاریسا جون برای منم این کارا رو نکردن... اما من کوچکترین توقعی نداشتم... کلا به رسم و اینجور چیزای دست و پاگیر اعتقادی ندارم... به نظرم خانواده همسرم به اندازه کافی به ما لطف دارن و دوسمون دارن... همین برای من کافیه.. اگر مامانت اینا کاری میکنن لطف دارن ولی این باعث نمیشه همون توقع رو از خانواده همسرت داشته باشی... هر خانواده ای یه جورن... الکی با این مسائل بی ارزش رابطه کینه به دل نگیر... خوش باش عزیزم... دو روز دنیاست
منم مواردی رو که گفتم مربوط به خانواده خودم بود ولی خانواده همسرم چون ایرن نیستن خیلی کارا رو برام نکردن ولی من به دل نگرفتم چون خیلی هم با ارزش نیست مهم اینه که اخلاق همسرت خوب باشه باور کن همسرت اگه خوب باشه و با هم خوش باشین اینا بی ارزشن دیگه
CafeMom Tickers پسر گلم 92/10/5 به دنیا آمد. خدایا شکرت
2738
larisa joon manam mesle to baraye man hich kari nakardan hich kari na pagosha na shabe y alda na hata kharide aroosi na mosaferat na soghati hichi.hich kas to famileshon maro pagosha nakard vali famile ma hame pagpsha kardan ba maman babash.avala kheili behem bar mikhord yeki 2 bar goftam be shoharam vali hich faydeh nadasht ,dige bikhial shodam ,fagaht ino fahmidam ke kheili bi kheiro barekat hastan.
1-ما رسم داریم همه خانواده خودمون و عروس و داماد دعوت میکنیم
برای شام و برای عروس و داماد یه مرغ درسته شکم پر میپزیم
بقیه رسما روهم نداریم فقط
6- اگه برن مسافرت تعارف نمی کنن ولی سوغات میارن