2726
عنوان

تجربه من از ابتلا تا درمان زگیل تناسلی

367330 بازدید | 206 پست
در مورد درمان زگیل تناسلی از دوستی کمک خواسته بودم که پاسخ زیر را برای من فرستادند، من هم عینا اینجا کپی می کنم تا شاید به دوستان دیگه ای هم کمک بشه.
......................
سلام دوست عزیزم
بله این مشکل برای خانمم پیش اومده بود
کلا دو روش عمده برای درمان وجود داره؛ یکی توسط داروهایی که روی زگیل می زنید، و دوم روش جراحی که معمول‌ترین اش کرایوتراپی یا سرما درمانی هست.
کرایو به این صورته که مایع خیلی سردی (منفی 30 درجه) رو روی زگیل می زنن که سلول های زگیل بمیره. روش لیزر که آخرین روشیه که ممکنه پیشنهاد بشه چون پر هزینه، پردرد و پر خطر هست و فقط وقتی زگیل خیلی زیاد باشه (ناحیه وسیعی رو پوشونده باشه) ممکنه استفاده بشه.
در اکثر مقالات موجود در اینترنت سرمادرمانی رو پیشنهاد کردن که خانمم اقدام کرد.
هزینه این روش بالا و بازدهی بسیار پایین بود، و ناحیه تناسلی ورم خیلی شدیدی کرد که خانمم تا 10 روز نمی تونست راه بره (ورم از عوارض معمول این روش هست)، البته بیش از هرچیز مشکل از کار نابلدی پزشک بود. متاسفانه اکثر پزشکها مهارت پایینی دارن و پزشک های خوب هم سرشون خیلی شلوغه و چنین درمانهایی که وقت و دقت زیادی می خواد رو خوب انجام نمی دن. (و این چیزیه که در مقالات اینترنتی که معمولا ترجمه مقالات خارجی هست، بهش اشاره نمی کنند.)
دکتری که برای سرما درمانی رفتیم دکتر زنان بود، اما چون نتیجه نگرفتیم دنبال یه دکتر خوب می گشتم و فکر کردم ایندفعه دکتر پوست رو امتحان کنیم که دقت و توجه بیشتری در برخورد با پوست حساس داشته باشه، بعد از یافتن و مراجعه به پزشک مناسب، ایشون محلولی به نام پودوفیلین 20 درصد دادن، و حرف منطقی ای هم زدن که اول باید روش اول یعنی دارو رو امتحان کرد، اگه جواب نداد بعد روش هایی مثل کرایو یا لیزر. این دارو رو از داروخانه به قیمت 13 هزار تومن تهیه کردم ، نسخه اش هم چیز خاصی نیست: پودوفیلین در بنزویین 20 درصد، بدون نسخه هم فک کنم درست می کنن (دارو ساختنیه و آماده اش برای خرید موجود نیست، دارو کاملا مایع و رنگ قهوه ای سوخته داره)
نحوه استفاده: 1- ابتدا محل رو شسته و خشک می کنید، 2-یه گوش پاک کن رو به محلول آغشته و دقیقا روی زگیل می زنید. به مقدار خیلی کم، طوری که محلول حرکت نکنه و روی پوست سالم نیاد، چون پوست رو می سوزونه.3-بعد از یک ساعت محل رو با آب و صابون بشویید. 4-چهار روز صبر کنید. در مورد خانم من بعد از چهار روز به طور معجزه آسایی زگیل ها از بین رفته بودن و پوست سالم بدون هیچ زخم و التهابی آشکار شده بود طوری که انگار هیچ وقت زگیلی اونجا نبوده. اما اگر با یک دفعه از بین نرفت، (یا ممکنه زگیل هایی که در دفعه اول با دارو تماس پیدا نمی کنند باقی بمانند) 5-دوز دارو تقریبا هر 4 روز یک بار هست. یعنی بعد از 4 روز دوباره دارو رو بزنید و بعد از یک ساعت با آب و صابون بشویید. باز هم تاکید می کنم مقدار خیلی کم استفاده کنید، زیاد کردن مقدار دارو تاثیری نداره. از عوارض اصلی دارو سوزش هست. خانم من سوزش کمی رو احساس می کرد اما اگر دارو با پوست سالم تماس پیدا کنه ممکنه سوزش شدید باشه. اگه ناحیه مربوطه زخم یا ملتهب هست روش دارو نزنید.
اگر شوهرتون هم زگیل داره از همین دارو و به همین روش می تونه استفاده کنه.

یه نکته مهم دیگه؛زگیل ها بین 6 ماه تا دوسال به طور خود به خود در اکثر افراد از بین میرن اما ویروس توی بدن از بین نمی ره و همچنان امکان انتقال این ویروس هست. اگر قسمتی از پوست نواحی تناسلی، داخل ران، نزدیک مقعد، زخم بشه از همون محل زخم احتمال رشد زگیل زیاد هست، بنابراین اصلاح با تیغ و اپیلاسیون اون نواحی رو فراموش کنید (از موبر استفاده کنید)، و بهداشتش رو تا می تونید رعایت کنید.
** این دارو برای استعمال در نواحی خارجی هست. ناحیه خارجی یعنی اون قسمت هایی که قابل دیدن هست، پس برای داخل واژن نباید استفاده کرد (برای قسمت های داخلی پس از انجام پاپ اسمیر در صورت نیاز کولپوسکوپی انجام می شه).
اگر زگیل در ناحیه ای هست که با مخاط تماس داره، اول از کسی که دارو رو براتون میزنه بخواید اون ناحیه رو با گوش پاک کن خشک کنه، دارو رو بزنه، کمی صبر کنه تا دارو خشک شه (برای خشک شدن سریع دارو از سشوار استفاده کنید، چون اگه قبل از خشک شدن دارو بلند شید و راه برید، دارو به پوست سالم مجاور می خوره و باعث سوزش می شه.)

انجام آزمایش پاپ اسمیر برای پایش و کنترل وضعیت زگیل برای خانم ها ضروریه، چون اگه زگیل در قسمت های داخلی ایجاد بشه و درمان هم نشه بعد از چند سال می تونه منجر به سرطان دهانه رحم بشه، اما اگه کنترل بشه جای هیچ نگرانی نیست. مبتلایان به ویروس اچ پی وی که عامل زگیل هست، آزمایش پاپ اسمیر رو هر شش ماه یکبار لازمه انجام بدن و پزشک بر حسب نتیجه آزمایش اقدام بعدی رو به شما میگه.

این نکته هم بگم که از هر چهار نفر در دنیا که رابطه جنسی فعال دارند، یک نفر به این ویروس آلودس، اما در تعداد کمی از افراد زگیل مشاهده می شه. **افزایش سیستم ایمنی بدن تا حد زیادی به مبارزه بدن علیه زگیل کمک می کنه.

در آخر باید بگم که این اطلاعات رو از مطالعه مقالات زیادی در اینترنت و اکثرا از سایت های پزشکی معتبر بدست آوردم. داروی خوراکی برای زگیل خاصی برای زگیل وجود نداره، دارو هایی هم که باید استعمال بشه بهترینش همین دارو هست. (البته نوع پیشرفته تر همین دارو که خلوص بالاتری داره و به صورت پماد هست و درصد بیشتری از مبتلایان ازش نتیجه گرفتند، تولید شده و پودوفیلوکس نام داره و قیمتش هم چندین برابره و در ایران هم در دسترس نیست.)

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم. من و خانمم هم اولش خیلی استرس داشتیم ولی الان دیگه نگران نیستیم. امیدوارم شما هم زود خوب شید. هر سوالی داشتید بپرسید.

شاد باشید
مرد که تـــــــــــو باشی زن بـودن خـوب است .. از مـیان تمام مذکرهای دنیـا ... فقط کـافیـست پــای تــــــــــو در میان باشـد .. نمیدانی برای تـــــــــــــــو خانوم بودن چه کیــــفی دارد ..

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
@**عروس کوچولو**
زگیل در واقع سلول های سطح پوست هستند که در اثر آلودگی به ویروس شروع به رشد کردند. ظاهرشون شبیه خال گوشتیه. یا در اندازه بزرگ (قطر چند میلیمتر) و پراکنده هستند، و یا به صورت ریز و کنار هم (کلونی) هستند. می تونید توی گوگل هم جستجو کنید. معادل انگلیسی زگیل تناسلی = Genital Warts
البته عکسای هر بیماری رو تو اینترنت سرچ کنید بدترین حالتش رو نشون میده، مثلا کافیه پوسیدگی دندون رو سرچ کنید...
به هر حال حتی اگه زگیل خیلی کم و کوچیک هم باشه فرقی نمی کنه و نشانه وجود ویروس هست که باید بهش توجه بشه
متاسفانه من 10 تادکتررفتم تشخیص ندادند ودکترا 80 درصد خودشون هم نمیداننداگر خواستید من اسمشو میگم توراخدا بچه ها اطلاع رسانی کنید نوع 16 18 این ویروس 80 درصد موجب سرطان دهانه رحم میشود
سلام خانومها.من یه دختر مجردم و به زگیل تناسلی مبتلا هستم.ازونجایی که خودم سر این زیگیل ها پدرم درومد تا به نقطه ای که الان توش هستم رسیدم دوست دارم به همه ی امثال خودم کمک کنم.خانوما خواهش میکنم نرید تو اینترنت هی راجع به این موضوع مطلب بخونید.این اشتباهی بود که من سر قضیه ی خودم کردمو واقعا به افسردگی رسیده بودم.بعد هم با کلی جلسه فریز رفتنو نتیجه نگرفتن.تعداد هفت تا زگیل داشتم در اطراف مقعدم.طوری میخواریدن که واقعا نمیتونستم راه برم.از زندگیم افتاده بودم. شب عید بود یادمه با گریه رفتم مطب بهترین متخصص کولون و رکتوم ایران دکتر وفایی.یعنی واقعا نامبر وان ایران.که ایشون گفتن باید عمل کنی .راحت 6تومن هزینش بود.دیگه داشتم سکته میکردم.حتی رفتم بیمارستان مهر آزمایش خون قبل عملم دادم.اما یه حسی میگفت بابا اخه این چیزی نیست عمللل چرا؟این شد که دست نگه داشتم.بعد از تعطیلات عید یکی از دوستان بابام اتفاقی یک دکتر رو معرفی کرد.دکتر شهشهانی.من که کاملا نا امید بودم رفتم مطب ایشونو ایشون منو معاینه کردن اصن وقتی گفتم دکتر وفایی گفتن عمل شاخ دراورد .گفت خانوم این بیماری رو بیش از 50درصد جوونای اروپا دارن.پس بدون تو ایران خیییلی بیشتره.هیچ جای نگرانی نیست.مگه زیگیلو ادم عمل میکنه.خلاصه حرفای ایشون مثل اب رو اتیش بود.بعدم یه پماد دادن پماد aldera یکم قیمتش بالا هست حدود 350تومن.اما برای من معجزه کرد معجزه.اون هفت تا زگیلم کامل رفت.البته الان دو تا کوچولو دارم.که اونا هم به خاطر اینه که کلا زگیل ویروسه و کامل از بین نمیره.گاهی برمیگرده شایدم هیچ وقت برنگرده.خلاصه خانوم ها سرتون رو درد نیارم.از زگیل نترسید.زگیل حتی اگه به مهبل و داخلش بزنه10 سال طول میکشه که به سرطان رحم تبدیل بشه.شما فقط درین صورت لازمه که سالی دو بار پاپ اسمیر بدید.و هیچ جای نگرانی نیست چون بسیار شایعه.و تو این سایت ها فقط الکی بزرگو خطرناک جلوه میدن.ایشالا مشکل همه حل بشه.پیش این دکتر برید اگر درمان شدید ان شاءالله من رو هم دعا کنید.این هم ادرس مطب دکتر شهشهانی قاعم مقام فراهانی روبروی تهران کلینیک کوچه 6پلاک 7.تلفن88730880
برای تزریق واکسن من کلینیک سورنا رو توصیه می کنم عالی کارشون طوسی, [05.03.17 09:37] زیبا سازی و جوانسازی واژن رفع مشکلات یائسگی رفع بی اختیاری ادرار سعادت آباد میدان سرو خیابان بخشایش کوچه ١٧ غربی پلاک ٥٤ برج تجاری اداری عرفان ط اول واحد ١٠٩ 22130948 22130949 09355905096
2706