2703
2553
سلام.

درباره سبزه تخم کدو سوالم اینه که تو چه ظرفی بزارم..

حتما باید سبد باشه که آب زیرش در بیاد؟؟؟

زیرش فقط پارچه تنظیف بزارم. ..

لطفا از سایتها کپی نکنید، همه رو خوندم..

میخوام تجربه شخصی باشه..

بعد هم اینکه یه نفر بهم گفت سبزه تخم کدو و آفتابگردن و مشابه رو با خاک ژله ایی بندازم... خوب میشه آیا؟؟؟؟
ﺧﺪﺍﯾﺎ ﻫﺰﺍﺭ ﺑﺎﺭ ﺷﮑﺮﺕ. ﺻﺪﺍﯼ ﻗﻠﺒﺶ ﻫﻢ ﺷﻨﯿﺪﻡ. ﺳﺎﻟﻢ ﺑﯿﺎ ﺑﻐﻠﻢ.
منم اولین باره می خوام سبزه سبز کنم اما بلد نیستم

از طرفی هم شنیدم که گندم و عدس سبز نکنید چون بعدش می ندازیم دور گناه داره

حالا موندم چی سبز کنم و چطوری سبز کنم
اومدی تا بره فصل دیوونگی .... شدی آرامش کل این زندگی

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

من برای سبزه عروسکی میخوام خرفه و خاکشیر که قرمز میشه و همچنین منداب یا کی کج که سبز میشه رو رو دامن عروسک سبز کنم.. البته باید روی سبد سبز کنم و جای دامنش بزارم.
2456
تو نت دیدم سبزه تخم آفتابگردن یا تخمه کدو واقعآ خوشگل بود..

میخوام این رو هم جدا توی ظرف سبز کنم...

سوالامو یکی جواب بده لطفآ
اینجا سبزه با خاک ژله ایی یاد داده..

احتمالا تخم کدوها رو همینجوری سبز میکنم.

http://goodideas.ir/?p=8024
من با تخم کدو تاحالا درست نکردم.هر سال با بذر شاهی درست میکنم.روی عروسک هم باید روی دامن عروسکت بذر رو بذاری و با آب پاش آب بدی
خدایا کمکم کن دیرتر برنجم،زودتر ببخشم،کمتر قضاوت کنم و بیشتر فرصت دهم...
2714
طرز چیدن سفره ی هفت سین

سفره 7سین حتما باید سفید باشه وسعی بشه پارچه نو و آب ندیده باشه به قول مامان بزرگهاتنگ ماهی باید شمال سفره قرار بگیره وماهی ها به تعداد اعضای خونه باشه یکی از اونها مشکی یا آبی باشه این معنی داره سمبل کار و حرفه و درآمد زیاد در سال جدید هستشداخل تنگ هم سنگ سیاه آکواریوم یا صدف بریزیم هم خوبهسمنو شمال شرقی سفره به همراه قرآن قرار می گیرهدر شرق سفره سرکه و سماق و اسفند 7رنگ می زاریم به جهت تقویت عنصر چوب و اجدادو نیاکان ودر جهت جنوب شرقی سنبل یا سبزه سمبل درآمد و ثروت ودرجنوب غربی سنجد که سمبل روابط عاشقانه و خانوادگی هستش ...وایعشقولانه�در غرب سفره سیر به نیت تقویت عنصر فلز مکمل ثروت وبچه ها در شمال غربی سکه که باید تعدادش 6تا یا 12تا یا 18تا باشه دروسط سفره یک عدد شمع زرد بزرگ می گذاریم واز یکی دوساعت قبل از سال تحویل هم روشنش می کنیم 5تا گل زرد مصنوعی و طبیعی بودنش فرقی نمی کنه وسط سفره کنار شمع میزاریمکنار سکه ها دوتا شمع سفید میزاریم وسکه را طوری قرار میدیم که توی آینه پیدا باشه آینه هم همون شمال سفره هستش وجهت سفرهای خوب و زیاددر سال جدید هست این کار ودر جنوب غربی سفره شکلات هم میزاریم مقداری آجیل در شمال سفره شیرینی در شمال شرق3تا یا یه دونه انار به نیت عزیزان از دست رفته میزاریم پرتقال در جنوب سفرهحالا یک سری نکته :7سین حتما باید در ظروف بلور یا کریستال باشه نه غیر از اینهااگر قصد دارید درسال جدید بچه دار شوید کوزه آب ندیده ای که در چهارشنبه سوری خریداری کردید رو تمیز می کنید اما آب نمی زنید درونش آب میریزید ودر جهت غرب سفره هنگام سال تحویل می گزاریدوبعد از اینکه دعای تحویل سال و7سلام قرآنی رو خوندید هم خودتون وهم همسرتون بعداز تحویل سال میل می کنیدتخم مرغهای 7سین بایدبه تعداد7تا باشه پوچ نباشه یعنی آب پز می کنید وحالا به سلیقه رنگ می کنید اصلا نباید پوچ باشهودر جهت غرب سفره میزاریم وتوی رنگبندی اونها حتما رنگ زردو نارنجی به کار رودوبازهم اگر قصدبارداری داریدیک آینه کوچک کنار یا درظرف تخم مرغها قرار می دهیم سیب قرمز در جنوب غربی تعدادش هم باید زوج باشدویا اگر می خواهید ظرف میوه بچینید خیار در شرقوسط یک ردیف پرتقال سیب ها به سمت شکلاتها باشدموز هم روی میوه ها
من این مطلب چیدمان هفت سین رو از جایی دیدم. خوشم اومد اینجا کپی کردم.

خودم تا حالا اینجوری نچیده بودم.
نازی کوچولو جون سلام.

منم امسال اولین باره میخوام سبزه ،سبز کنم انشالله.

من روی دامن عروسک میخوام سبز کنم.

خاکشیر و خرفه رو باهم میخیسونم و کی کج رو هم جدا...

بعد ردیفی، یا مدل دار یه طرحی روی دامنش میندازم.

تو نت بگردی طرز درست کردنش رو نوشته.

فقط جایی خوندم گفته بود این دانه هایی مثل خاکشیر که لعاب دارن رو روی سطح شیبدار باید سبز کنیم و یک هفته قبل عید خوبه... چون زود سبز میشن.
سلام سلام.

بلاخره امشب سبزه عروسکیم رو هم انداختم...

دامن عروسکم رو راه راه کج منداب و یک راه درمیون خاکشیر و خرفه انداختم...
2706