2703
2553
سلام به همه مامانای گل . چند روز پیش توی صفحه سلامت روزنامه همشهری مطلبی را در مورد سونوگرافی های سه بعدی و چهار بعدی خواندم . فکر کنم خواندنش خالی از لطف نباشه ! اگر کسی علاقه مند است براتون بگذارم.
راستی شما چی فکر می کنید واقعا سونوگرافی برای جنین خطر ساز است؟
آخه مگه زمانای قدیم که سونو نبوده مامانا نمیتونستن بچه سالم و ناز به دنیا بیارن . من ایران نیستم اینجا هم 1 الی 2 بار سونوگرافی میکنن اونم نه 3 یا 4 بعدی فقط معمولی.
خدا نکنه یه چیزی تو ایران مد بشه ..........

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

ترنم جان ممنون که باز یادآوری کردی من خودم پزشکم برام 4 بعدی نوشت اما من بهش گفتم که خیلی نگرانم اونم گفت حالا که نگرانی نرو ... منم نرفتم راستش میترسم انجامش بدم.. ولی طبق تحقیقاتی که من از 2 پزشک عمومی و 1 پزشک متخصص زنان و زایمان ... یک کارشناس پرستاری که سابقه کار 30 ساله در بخش زنان و زایمان بیمارستان خاتم الانبیاء داره و یک کارشناس پرستاری در بیمارستان دیگه پرسیدم همه گفتن نه .. اصلاً و تحت هیچ شرایطی انجامش نده
بهترین اتفاق زندگی من در سال 93 رفتن به پابوس سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) بود.. خدایا شکرت که منو لایق این سفر دونستی.. http://www.taranomemehr.blogfa.com **وبلاگ ترنم مهر**
2720
سلام این سونو گرافی ها اصلا خوب نیست به این دلیل که برای انجامش مایع جنینی رو به نقطه جوش می رسونن فقط در صورت اجبار باید انجام بشه.شما دوست دارید نی نی تون توی مایع جوش باشه؟
انسانیت
خوب اینجوری میگید من که سه بعدی رفتم میترسم :(
من خودم نگران بودم. اما دکترم تاکید داشت که حتما برم. میگفت اگه ضرر داشت تجویز نمیکردیم. یه دکتر دیگه هم گفت اینکه میگن مایع به جوش میاد شایعه هست و اینطور نیست. میگفت این همه نوزاد تا حالا سونوی سه بعدی انجام دادن و چیزیشون هم نشده...
البته من بازم نگران بودم. ولی چون دوقلو دارم دکتر تاکید داشت برم و منم رفتم

بهاره عزیزم من خودم هم سونوگرافی سه بعدی رفتم. ولی فقط یکبار. (شاید یکبار رفتنش لازم باشه تا از سلامتی جنین مطمئن بشیم. لازم است توضیح بدهم که اتفاقی هم برای دخترم نیفتاد. ) این مقاله را صرفا برای دوستانی گذاشتم که به سونوگرافی به عنوان یک تفریح نگاه میکنند و دم به دقیقه هوس میکنند بروند سونو.
2714
یکی از اشناهای ما رفتم سونوی سه بعدی و بچه که به ئنیا اوکمد روی دستش زخمی مثل تاول بود که گفته بودن دلیلش سونوی سه بعدیه به نظر منم ضرر داره و خود دکتراهم میگن وقتی میگن حتی معمولیشو زیاد نرین دیگه بقیش معلومه دیگه
برگ عیشی به گور خویش فرست.....کس نیارد زپس توپیش فرست

من سونوی سه بعدی هفته 14 رفتم و متاسفانه سه روز بعد بچه ام سقط شد در اثر کم شدن اب دور جنین و پاره شدن جفت نمیدونم میتونه ارتباط داشته باشه یا نه ولی در کم شدن اب دور جنین نمیتوته بی تاثیر باشه!
2706