مزاج شناسي ( خانم هايي كه باردارن حتما بخونن ) - صفحه 13
نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > سلامت و تغذيه قبل از بارداري > مزاج شناسي ( خانم هايي كه باردارن حتما بخونن )

موضوع: مزاج شناسي ( خانم هايي كه باردارن حتما بخونن ) + اظهار نظر

صفحه 13 از 466 اول قبلی  8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 4 مهمان
ميترا87 پست ها : 26عضویت:1387/5/5
1388/5/4 - 9:59 صبح
وايييي ممنون حسني جون يه دنيا ممنون از راهنماييت. انشالله كه مشكلاتت حل بشه.
چند تا سوال ديگه هم دارم.
1- من شنيدم كه عسل رو نبايد تا 1سالگي به بچه داد اين درسته؟
2- كنجد و مويز رو چه جوري بهش بدم آخه اون دندون نداره؟ هنوز!!!
3- براي خواب شبش چي كار كنم؟
بهنوش پست ها : 586عضویت:1388/3/19
1388/5/4 - 1:09 عصر
حسنا جون بازم ممنون.

با عرض شرمندگي يه سوال داشتم. من پريودهاي خيلي منظمي دارم .تو ازمايشات و سونگرافي از تخمدان هم مشكلي ندارم

اما به مشكل پرمويي(موهاي زايد) و جو ش مبتلا هستم. ايا ميتونم از عرق رازيانه براي مشكل موها ي زايد استفاده كنم؟

چون شنيدم در تنظيم هورمونهاي زنانه خيلي موثره.

اگر نه دارو ي گياهي موثر ديگه ا ي در اين زمينه هست؟ ضمنا من حدود 5 ماه ديگه ميخوام براي بارداري اقدام كنم

مرسي عزيزم. اميدوارم خدا بهت يه ني ني سالم صالح و زيبا بده
~حسنا~ پست ها : 8061عضویت:1386/12/29
1388/5/4 - 1:21 عصر
سلامممممممممممممممممممممممممم به زيباي زيبااااااااااااااااااااا

فدات شم .... من خوبم شكر خدا ... التماس دعا دارم زياددددددددددددددددددددددددددددد

سعي كن پسته و برگه زردآلو وهلو و چيزاي اهن دار زياد بخوري و خوردن مخمر آب جو وجو و جوانه گندم و خرما ... هر چيزي كه آهن و ويتامين ب و كلسيم و ويتامين اي ... اينارو از مواد طبيعي بگير ... بهترين چيزي كه خيلي به عضلات كمك ميكنه ويتامين ب هست كه تو جو زياده و ويتامين اي كه تو جوانه گندم زياده .. سعي كن سبزيجات و سالادي كه با جوانه گندم درست ميكني رو با روغن زيتون بخور چون جذب ويتاميناشو زياد ميكنه ....

ميوه هاي شيرين و گرم خيلي برات خوبه تا ميتوني بخور .... عاليهههههههه

آخي ني ني نازتو از طرف من بماچ ههههههههه ... به شوهرت بگو شيمكتو ببوسه ...

الهي كه به سلامتي فارغ شي ... الهي كه بهترين زايمان رو داشته باشي ... انشاالله

به اميد روزي كه مشكلات همه حل شه ... براي منم دعا كن

راستي ولادت امام حسين (ع) مبارك باشه

Image and video hosting by TinyPic
... چند روز پشت سر روزاي مباركيه ... دعا يادت نره

بوسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
1388/5/4 - 1:25 عصر
سلام ميتراي گلم ...

1) عسل براي هر سني دوا و شفاست .... آيشم تو قرآن هست ... جاي نگراني نيست .... به خصوص اگر عسل طبيعي باشه حرف نداره ... جاي شكر ميتوني استفاده كني ولي نبايد حرارت ببينه ...

2 ) كنجد و مويز رو اگر ميخواي تو غذاهاش بريزي آسياب كن خوب تا پوره و له بشه كاملا بعد بريز تو غذاهاش ...

3 ) خواب شب بچت مشكلي داره ؟؟؟ بچه ها البته گاهي بيقراري ميكنن ولي علتش رو بايد پيدا كني عزيزم ...

بوسسسسسسسسسسسسسسسسسس
1388/5/4 - 1:31 عصر
بهنوش گلم ... اگر پريودات منظمه يعني هيچ مشكلي نداره بدنت خداروشكرررررررررررررررررررر

نگراني نداره ... مال بعضيا ارثيه ... اما در كل عرق رازيانه بسيار موثره در مشكل موهاي زائد هم ماليدنش و هم خوردنش ... مريم گلي هم هورمون زنانه داره ...

براي جوشاتم عرقهاي خنك مثل كاسني +بيد+شاه تره خوبه ... اما مشكل جوش در بعضيا به خاطر هورموناشونه كه فعال تر هستن ... جاي نگراني نداره ... اين به اين معني نيست كه گرمي نخوري ... نه تعادل رو رعايت كن ... ماسك خيار روي پوستت بزار .. ماسك هلو همخيلي خوبه ... هر كرمي نزن ... توحموم صورتتو با ليف نرم و صابون گل ختمي كه تو عطاريها هست بشور ببين بهتر ميشي يا نه ؟؟؟

خبرشو بهم بده ببينم اين صابون بهت ميسازه يانه ؟؟ صابون خيلي خوبيه ...

موفق باشي گلم
1388/5/4 - 5:26 عصر
حسنا جون بازم ممنون از راهنمايي هاي خيلي خوبت.

يادم رفت كه بهت بگم به خاطر جوشهام چندين ماه اكوتان استفاده كردم الان 4 ماهه كه قطع كردمو ديگه از اون موقع جوش نزدم و ديگه خوبم اگه بر نگرده.

به خاطر همين قرصها امروزدكتر صفارزاده بهم گفت بايد حداقل براي اقدام به بارداري تا اذر صبر كني.

در مورد سوال ميترا در مورد مصرف عسل زير يك سال:

تا اون جايي كه من از قديما يادمه هميشه ميگفتند مصرف عسل زير يك سال بچه رو لال ميكنه و از اين حرفا خوب تا

نباشد چيزكي مردم نگوين چيزها خصوصا قديميها. اما به دليل علاقه خودم من خيلي دنبال مسايل تغذيه اي هستم و

اطلاعاتم در اين زمينه بد نيست: خودم با گوشاي خودم از پرفسور سلطان زاده شنيدم كه مصرف عسل.اسفناج.

سفيده تخم مرغ و نمك در بچه هاي زير يك سال صددرصد ممنوعه و گفت ما موردي راداشتيم كه به علت مصرف عسلو حساسيتي كه بچه
يدا كرده بود تا دم مرگ رفته بود.

البته ببخشيد كه فضولي كردم و تو اطلاعات خوبت اظهار نظر كردم اما خوب .خيلي از غذاها و ميوه هاي به ظاهر خيلي مفيد براي ماها براي ني ني ها خصوصا زير يك سال ميتونه مشكل ساز باشه.
ماماناي گل خيلي مراقب فرشته كوچولوهاتون باشيد

زير يك سال ميتونه مشكل ساز باشه.
ياس پست ها : 5989عضویت:1386/8/20
1388/5/4 - 7:25 عصر
سلام به همه

عيدتون مبارك

حسني جونم براي شوهرم يه مشكل پيش اومده دو تا از ناخنهاش تا نصفه از بستر جدا شده و دكتر گفته قارچه بايد كشيده بشه ......فكرشم نميتونم بكنم كه بخواد ناخن را بكشه ازت كمك ميخوام ميشه اين مشكل را با دارو حل كرد ؟؟؟؟؟ميتوني كمكم كني؟؟؟؟؟
1388/5/4 - 9:02 عصر
عسل به هيچ عنوان براي هيچ كس مضر نيست نگران نباشيد ...

كي ميگه باعث لال شدن ميشههههههههههه ؟؟؟‌پناه برخدا ... چيزاي سرده كه مشكلات تكلمي ايجاد ميكنه به هيچ عنوان چيزاي گرمدر بدن توليد مرض نميكنه نگران نباشيد ...

اين آقاي دكتر حالشون خيلي سرجاش نبوده :دي

من نميدونم دكترا جديدا قاط زدن ؟؟؟ بهشون نميشه اعتماد كرد ...

چندروز پيش دكتر تغذيه رو آورده بودن تو TV‌ خيلي قشنگ با اعتماد به نفس كامل ميگفت : ماست رو با سس مايونز و كمي آبليمور قاطي كنيد بخوريد خوبه و فلانه و بهمانه

يكي نيست بگه كه مردك پروفسور يا حالا هر چي كه هستي فكر بعدشو كه مردم پيسي و مشكلات كبدي ميگيرن هستيييييييييييي؟؟

حالا شده قضيه اين پروفسوري كه در مورد عسل ميگه ... خيلي خنديدممممممممممممم خدا شفاش بده كه علت مرگ و مير و لال شدن رو عسل ميدونه ... حالش خوش نبوده ... كسي كه بچش از عسل مرده حتما كل ظرف عسلو يهو خالي كرده تو دهن بچه بدبخت ... :دي

مطمئن باشيد كه شكر كه دادنش آزاده خيلي مضره اما عسل و هر چيز طبيعي مشكلي در بدن ايجاد نميكنه ...

1388/5/4 - 9:22 عصر
در مورد گوجه هم اين پروفسرو ها چندمدت پيش درآورده بودن كه تو بارداري گوجه نخوريد بچه ناقص العقل ميشه ... اما مزخرفه همش ... خاك برسرشون كه مغز ملت رو اينطوري شستشو ميدن
1388/5/4 - 11:09 عصر
سلام ياس عزيزم ...

شوهر شما تاحدامكان بايد خنكي هايي مثل آلوبخارا و عرقيات خنكي مثل كاسني+شاه تره +بيد مصرف كنن ...

غذا هاي ممنوعه رو مصرف نكنن http://www.tebbeghorani.com/papers/forbidden.htm

دانه مورد رو بگيريد و بكوبيد و با عرق خنك خميرش كنيد و بزاريد جاهايي كه مشكل داره .

هر چيزي كه براي كبد خوبه استفاده كنن و هر چيزي كه بده مصرف نكنن ...

توي غذاهاشون سياه دونه آسياب شده باشه روزانه 3 قاشق چاي خوري آسياب شده باشه ... و روزانه 3 ليوان عرقيات خنكي كه گفتم مصرف كنن ...

حنا رو خمير كنيد وبماليد روي محل مورد نظر ..

اگر بتونين عسل بابونه گير بيارين بخورين خيلي خوبه .... دكتر خدادادي عسل بابونه دارن شمارشم بهت ميدم ميتوني حتي باخودشون هم صحبت كني 09123176791 مغازه : 02177886488 اگر به شماره موبايل تماس بگيري شبها ساعت 9 به بعد تا تقريبا 11 خودشون جواب سوالات رو ميدن ...

نسترن جان هم اگر داروي خاصي تو هميوپاتي دارن ميتونن بگن تا براتو بفرستن ...

موفق باشي عزيزم

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=7352&postID=1146954#1146954

1388/5/5 - 1:08 صبح
ممنون عزيزم

حسني جون اين بلند شدن ناخن از بستر اگه از قارچ باشه اينا جواب ميده ؟
1388/5/5 - 1:11 صبح
ياس عزيزم ...

بله جواب ميده ...

حنا يادتون نره حتما استفاده كنيد ازش ....

گذاشتن پياز هم خيلي موثره .... سعي كنن كه گاهي هم جلوي آفتاب به طور مستقيم بگيرن ...

موفق باشي گلم
1388/5/5 - 1:29 صبح
حسني جونم پياز را چطوري بزاريم....
1388/5/5 - 1:30 صبح
راستي اون الان داره چيزاي گرم ميخوره خنكي اثرش را خنثي نميكنه ؟
boshra پست ها : 6عضویت:1388/3/27
1388/5/5 - 10:06 صبح
سلام گلم
من تنبلي تخمدان دارم و رازيانه مصرف ميكنم. ميخواستم بدونم كه عرقش بهتره يا دمكردش؟ و روزي چقدر و كي بخورم؟ در ضمن خوندم كه مريم گلي هم خوبه، هر دو رو با هم بخورم يا نه؟ مريم گلي رو چقدر و چطوري بايد خورد ؟ اگر راهنماييم كني ممنون ميشم!
خورشيد پست ها : 1474عضویت:1387/10/7
1388/5/5 - 10:19 صبح
سلام حسني جان من امروز با اين تاپيك عالي عالي عالي وبي نظير آشنا شدم. من ميخوام يه پيام خصوصي براتون به اي ميل بدم. خواهش ميكنم جوابمو بدين .ممنون
توكل و تلاش
1388/5/5 - 11:27 صبح
مصرف ميوه هاى دانه دار، سفيده تخم مرغ و عسل براى كودكان زير يكسال ممنوع است

نتايج مطالعات نشان داده است، ميوه هاى دانه دار همچون كيوى و توت فرنگى و نيز سفيده تخم مرغ به دليل ايجاد حساسيت و آلرژى و خوردن عسل به دليل ايجاد مسموميت براى كودكان زير يك سال ممنوع است.
يك كارشناس ارشد تغذيه و استاد دانشگاه ضمن بيان اين مطلب در گفت وگو با (ايسنا)، گفت: علت بروز حساسيت يا آلرژى توسط مواد غذايى همچون سفيده تخم مرغ و ميوه هايى مانند گيلاس، كيوى و .... توليد ايمونوگلوبين E و چگونگى بروز علائم حساسيت در كودكان نيز به صورت كهير و قرمزى پوست است. وى حساسيت به پروتئين شيرگاو را نيز از جمله حساسيت هاى غذايى كودكان بر شمرد و تصريح كرد: حساسيت به شير گاو، ناشى از حساسيت به كازئين شير است و از آنجايى كه اين نوع پروتئين در اثر حرارت بالا و جوشاندن تغيير مى كند، اغلب افراد به ويژه كودكان با مصرف شير جوشانده و استريليزه يا شير خشك ديگر دچار آلرژى نمى شوند. زراتى در خصوص ممنوعيت مصرف عسل در نوزادان زير يكسال توضيح داد و گفت: به دليل نارس بودن دستگاه گوارش نوزادان زير يك سال باكترى كلستريديوم بوتولينوم غير فعال موجود در عسل نمى تواند توسط ترشحات معده به طور كامل غير فعال شود، بنابراين سم بوتوليسم در دستگاه گوارش نوزاد توليد و نوزاد دچار مسموميت شديد غذايى مى شود. وى ادامه داد: اين سم با فلج كردن عضله تنفسى نوزاد مى تواند منجر به مرگ وى شود. زراتى درپايان خاطرنشان كرد: بنابراين ،اين باور عمومى كه تركيب غذاى كمكى نوزاد زير يك سال با عسل باعث مقوى شدن آن مى شود، كاملا نادرست است.
1388/5/5 - 11:30 صبح
عسل يك ماده شگفت انگيز و بي نظيري است كه خواص ارزشمند فراواني در حفظ سلامتي انسان دارد. امروزه ثابت شده كه عسل طبيعي ( تصفيه نشده و خالص ) علائم آلرژي را كاهش مي دهد.

در اينجا تعدادي از خواص درماني عسل را براي شما بيان مي كنيم.

- خواص آنتي بيوتيكي (ميكروب كُش ) دارد.

- دارويي براي درمان ناراحتي هاي معده است. امروزه ثابت شده كه عسل از رشد هليكو باكتر پيلوري در معده جلوگيري مي كند. اين باكتري، مسئول اصلي پيدايش زخم معده و بسياري از بيماري هاي معده است.

- عسل ، التهاب معده ناشي از مصرف الكل را كاهش مي دهد.

- عسل اثر بسياري از مواد سرطان زا را كاهش مي دهد.

- در درمان بيماري قانقاريا ( در اين بيماري خون به عضو نمي رسد و عضو دچار فساد مي شود) مفيد است كه هم از مرگ و هم از قطع عضو جلوگيري مي كند.

- عسل سريع تر از پانسمان زخم، سوختگي بدن را درمان مي كند. با مصرف عسل در هنگام سوختگي بدن، ميزان درد، جراحت و كشيدگي بافت كاهش مي يابد و محل سوختگي سريع تر بهبود مي يابد.

- مصرف عسل در افراد مسن ، از بروز آب مرواريد جلوگيري مي كند.

با اين همه،هرگز به كودك زير يك سال نبايد عسل داد كه براي سلامتي او مضر است.

دادن عسل به نوزاد زير يك سال باعث بروز مسموميت " بوتوليسم" مي شود.

بوتوليسم در اثر اسپورهاي باكتري بوتولينم بوجود مي آيد. اسپورهاي اين باكتري به مقدار زيادي در خاك ، گرد و غبار و عسل وجود دارد. اگر اين اسپورها توسط افراد بزرگسال بلعيده شوند، تأثير بدي بر آنها ندارند. ولي اگر وارد بدن نوزاد شوند، در مجراي گوارشي او تكثير مي يابند و باعث توليد سم بوتولينم مي شوند. حتي اگر براي شيرين شدن سر پستانك نوزاد، عسل به آن بماليد، چنين واكنشي را در بدن او ايجاد خواهد كرد.

سم بوتولينم به عنوان كشنده ترين سم براي انسان شناخته شده است. مقدار كشنده آن يك ده ميليونيم ميلي گرم به ازاي هر كيلوگرم وزن بدن است كه اين مقدار با چشم غيرمسلح ديده نمي شود. اگر اين مقدار بسيار جزئي وارد جريان خون شود ، در كمتر از چند دقيقه با فلج كردن عضلات تنفسي، باعث مرگ فرد مي شود.

دادن عسل به نوزاد زير يك سال باعث بروز مسموميت " بوتوليسم" مي شود.بوتوليسم نوزادان، در تمام قاره ها به جز آفريقا وجود دارد.

بوتوليسم مي تواند توسط خاك يا گرد و غبار ( به خصوص گرد و خاك كيسه جارو برقي ) در نوزاد ايجاد شود، ولي خوردن عسل، مهم ترين عامل بروز اين مسموميت است. مسموميت بوتوليسم در نوزادان زير يك سال اتفاق مي افتد ، ولي بيشتر تا سن 6 ماهگي است. خوشبختانه در بيشتر موارد، مقدار سم آنقدر كم است كه مسموميت غيرقابل تشخيص است.

اولين علامت بوتوليسم در نوزاد ، يبوست است( البته يبوست در بسياري از نوزادان شايع است و خطري هم ندارد ) كه 3 تا 30 روز بعد از خوردن عسل بروز مي كند. در طي روزهاي بعدي نوزاد دچار ضعف ، بي ميلي به غذا، كاهش اشتها و گريه كردن ضعيف مي شود.

اگر بيماري پيشرفت كند، نوزاد كمتر و كمتر حركت مي كند و آب از دهانش مي ريزد. عمل مكيدن و بازكردن دهان كاهش مي يابد. عدم كنترل سر نيز از علائم جدي اين بيماري است. حتي تنفس ضعيف ممكن است به تدريج يا بطور ناگهاني بروز كند.

پس اگر كودك سالمي دچار علائم بالا شد يعني يبوست همراه با ضعف در مكيدن و گريه كردن يا نفس كشيدن، بايد او را نزد پزشك ببريد ، زيرا ممكن است دچار بوتوليسم شده باشد، مگر اينكه علت ديگري براي اين ضعف وجود داشته باشد.

اگر پزشك تشخيص داد كه كودك دچار بوتوليسم شده است، بايستي براي مدت يك ماه در ICU تحت مراقبت ويژه باشد ( با سيستم تهويه خودكار و غذاخوردن متناوب از راه لوله ). بعد از آن براي مدت دو هفته هم در بيمارستان بستري شود.

اگر پزشك بوتوليسم را به درستي و فوري تشخيص دهد و نوزاد هم سريعاً تحت درمان و مراقبت قرار بگيرد، هيچ خطري سلامتي نوزاد را تهديد نخواهد كرد و مي تواند كاملاً بهبود يابد.

ميزان مرگ ناشي از اين مسموميت در نوزادان بستري در بيمارستان كمتر از يك درصد است.

اخيراً يك پادزهر براي اين مسموميت كشف شده است كه مي تواند مدت زمان بستري شدن در بيمارستان و ICU را كاهش دهد.

مؤثرترين روش براي جلوگيري از مسموميت بوتوليسم در نوزاد، ندادن عسل به اوست. شير مادر نيز شدت بوتوليسم را كاهش مي دهد.

بنابراين علي رغم فوايد فراوان عسل، مصرف آن در كودكان زير يك سال مجاز نمي باشد و براي سلامتي آنها مضر است.

منبع : WWW.DRGREENE.COM

كارشناس تغذيه تبيان

گردآوري :پايگاه اينترنتي پرشين وي

www.persianv.com
1388/5/5 - 11:52 صبح
حسنا جون سلام.

چرا اينقدر ناراحت شدي؟باور كن اصلا قصد نداشتم اطلاعات خوب تو رو خداي نكرده زير سوال ببرم يا بيخودي باهات بحث كنم.منم خيلي به مواد طبيعي و داروهاي گياهي اعتقاد دارم اگه نداشتم كه وارد اين تاپيك نميشدم.خونه خودم مثل عطاري ميمونه انواع عرقيات و.... خودم كه تاحالا خيلي ازشون نتيجه گرفتم. اما چند نكته:
پرفسور حسين سلطان زاده يك ياز ماهرترين و بهترين فوق تخصصان ايران در زمينه تغذيه و بيماريهاي نوزادانه. واقعا در تخصصشون شكي نيست.ميتوني به سايتشون مراجعه كني يا برنامه هاشون رو از برنامه هاي مختلف پزشكي دنبال كن ي.البته اين كه طب امروزي با طب سنتي در تقابل شكي نيست.اما اين دليل نميشه زير سوال برند.
من نگفتم كه دكتر سلطان زاده گفته مصرف عسل باعث لال شدن يا مرگ نوزاد ميشه. مي توني دوباره پستم رو بخوني.گفتم از بچگي از قديمي ها در مورد ممنوعيت مصرف عسل زير 1 سال و لال شدن بچه شنيده بودم اما در مورد صحيح يا غلط بودنش اظهار نظر نكردم.البته اگه به طب قديمي اعتقاد داريم بايد يه جورايي حرفاي قديمي ها رو هم بپذيريم ديگه!
دكتر هم نگفتن كه مصرف عسل باعث مرگ نوزادي شده، گفتم گفته اين 4 مواد ممنوعند و موردي داشتيم كه به علت حساسيتي كه نشون داده تا دم مرگ پيش رفته اين حرف خيلي خنده دار و غير عاديه؟؟!
در اين كه عسل و موادي مثل اون چه اثرات معجزه اسايي دارندشكي نيست. اما با يه سرچ كوچولو ميتوني ببيني كه تمام پزشكان با مصرفش مخالفند. يعني همه اشتباه ميگن؟! و فقط طب سنتي درست ميگه؟؟! اين موردي نيست كه تازه اثبات شده باشه به خاط وجود گرده هايي كه در عسل وجود داره و هيچ خطري در بزرگسالان نداره اما در زير يك سال ميتونه باعث واكنش هاي الرزيك وحشتناكي بشه. حسنا جون اين همه تعصب يك طرف داشتن به يك مساله اصلا خوب نيست .بهتر نظرات دو طرف رو شنيد و مقايسه عاقلانه و بدون تعصب داشت.اگه خواستي ادرس همه سايتها رو بهت ميدم. متخصصين كه رو هوا حرف نميزنند باعلم و تجربه و ازمايش و.... به اين حرفا رسيدن . مثلا اين رو از يكي از سايتهاي معتبر گرفتم
.

خيلي ها هم اي اين مواد رو مصرف كردن و به هيچ مشكلي بر نخوردن اما چون احتمال حساسيت هست و نميدونيم كودكي كه داره اين رو مصرف ميكنه حساسيت نشون ميده يا نه عقل سليم به نظرت چي ميگه؟؟!! اگه خودت يه فرشته كوچولو داشته باشي چقدر در موردش جانب احتياط رو عمل ميكني؟ بهتر نيست در مورد يك عقيده بيخودي تعصب نداشته باشيم؟ و اين چيزا رو با احتياط بيشتري به ديگران تجويز كنيم؟.
در ضمن در مورد مصرف شكر هم كه گفتي خود دكتر هم با مصرفش زير يك سال اصلا موافق نيستند وميگن خيلي مصرفش بايد محدود بشه.
و در اخر اينكه پويايي علم دلالت بر اين داره كه مدام دانشمندان به يافته هاي جديد برسند و حتي برخي گفته هاي قديمي نقض بشه .
مثلما هر دو اين دو نوع طب در كنار هم خوبند و در جاهايي مكمل همديگه و مثلما بدون هيچ تعصبي بپذبريم كه در موارد بسياري طب امروزي برتر از طب سنتي است .تو خودت اگه دچار مشكل حاد قلبي بشي خودت رو به يك جراح قلب مسپاري يا يك عطاري؟!
البته بازم ميگم هيچ شكي در مورد اثرات دارو هاي گياهي نيست ولي بيا يه كم بدون تعصب به قضيه نگاه كنيم.
ببخشيد عزيزم طولاني شد

mam پست ها : 351عضویت:1387/11/7
1388/5/5 - 12:57 عصر
حسنا جان سلام عزيز
درمورد گوجه فرنگي فكر مي كنم دكتر روازاده هم نظر خوبي نداشت . گويا قبلا ميوه يك گياه سمي و كشنده بوده كه سمش ضعيف شده . يه همچين چيزايي يادمه .مي شه بيشتر توضيح بدي؟
صفحه 13 از 466 اول قبلی  8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: