2737
2734
عنوان

کمک کمک* سر عقد چیکار کنم؟

21083 بازدید | 33 پست
سلام خانم های محترم. من یکشنبه عقدمه و مادر شوشو زنگ زده که باید سر عقد نان پنیر سبزی بدیم و چند تصبیح تا 500 مهره بدیم سر عقد برامون صلوات بفرستن و قبل از بله یاسین بخونیم و ........... من هیچکدوم از اینهارو نمیدونم. لطفا راهنماییم کنین که چه کارهایی باید انجام بدم.
چقدر سخت. من که هیچ کدوم از این کارها را نکردم. ولی چند وقت پیش عقد دعوت بودیم. دیدم نان و پنیر و سبزی دادن . نان همبرگری کوچولو کوچولو خریده بودند و توش نان و پنیر و سبزی گذاشته بودند. بعد با سلفون بسته بودنش و با ربان تزیین کرده بودند.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
والا منم هیچ کدوم از این کارا رو نکردم....ولی نان و پنیر دادن برمیگرده به سلیقه شخص.....ولی بقیه موارد هم بستگی به رسومات داره...مثلا عروس خاله ام که اهل لاهیجان بودن....سر عقد با سوزن و نخ تور بالای سر عروس و داماد رو میدوختن که یعنی زندگیشون تنا ابد به هم دوخته بشهو هی چیز میخوندن و صلوات میفرستادن و خلاصه کلی کارای عجیب....پس برمیگرده به رسومات هر شهری یا هر خانواده ای
خدا جونم سلامتی همه اعضای خانواده ام...سلامتی همسرم و تمام زندگیم دخترم و توراهیم پسرم...ایشاالله به سلامتی در آغوشش بگیرم و برای هردوشون مادری کنم...محتاج دعا دوستان هستم
خواهش می کنم عزیزم. من شنیده ام که معمولا نان و پنیر و سبزی را عروس درست میکنه و حین درست کردنش باید برای خوشبختی خودش دعا کنه . توی مراسم عقد هم میگن این نان و پنیرها را باید به دختران و پسران مجرد داد تا بختشون باز بشه. (البته اگه اینجوری بود همه با 4 کیلو سبزی مشکل مجردیشون را حل میکردند. ) به هر حال بیشتر سمبلیک به نظر میاد. چون سبزی سبزه و سبز هم توی فرهنگ ما ایرانی ها نشانه سرسبزی و خرمی است و نان هم که نشانه برکت زندگی است. امیدوارم خوشبخت بشی. عزیزم.
گلم مادر شوهرت چیز بدی نگفته خوب مگه ندیدی تو سفره عقد نان و پنیر رسمه همه میزارن... خوب خودت با همان نذری که ترنم جان داد درست کن خیلی راحته نان سنگگ بگیر به شکل مربع ببر و شکل قیف درستش کن و توش سبزی بزار و بعد روش پنیر و گردو و روی نان را با آلومینیوم بکش به شکل گل در بیار همه بسته ها را بزاری روی هم خیلی خیلی خوشگل میشه... سوره یاسین هم من خودم خواندم و برای همه دختر پسرها دعا کردم البته وقت نشد تا آخر بخوانم چند تا آیه اول را خواندم.... صلوات هم که بد نیست گلم وقتی که آخوند داره صیغه عقد را میخونه قبلش بعدش برای سلامتی و خوشبختی عروس و داماد صلوات میفرستن که این عالیه اصلا هم بی کلاسی نیست گلم....ولی تسبیح را من نشنیده و ندیده بودم انشاالله که خوشبخت بشی عزیزم سخت نگیر بزار همه چیز بخوبی پیش بره
زندگی همچون بادکنکی است در دستان کودکیکه همیشه ترس از ترکیدن آن لذت داشتن آن را از بین میبرد
2738
برای نان پنیر سبزی که وقت زیادی نمی گیره یه سری نان که نرم باشه تافتون لواش یا سنگک که برشته نباشه بردار و یه قاب پنیر بذار روش و روی سطح نان با پشت قاشق بمال بعد با قیچی مربع مربع هاییی حدود 8تا10 سانت ببریش . سبزی هم سعی کن فقط ریحانو تره و شاهی بذاری و 2تا چاقو روش بزنی که راحت روی این لقمه ها قرار بگیره. بعد از یه نفر خواهش کن که محافظ بهداشتی غذا رو به اندازه ای ببره که وقتی تو لقمه رو لوله می کنی بتونی بپیچی توش! اگه موادش اماده باشه کلا1ساعت طول می کشه! انقدر هم به خانواده شوهرت بدبین نباش هر خانواده ای برای خودش یه رسم و رسومی داره که دلش می خواد جلوی خانواده اش انجام بشه.ما هم از این رسمها نداریم اما هر رسمی که مادر شوهرم گفت رو انجام دادیم البته قبلش بهش می گفتم ما از این رسما نداریم اما به خاطر شما چشم انجام می دیم.قراره یه عمر با این خانواده سر کنی.خوشبین باشی براسی خودت راحتتره
عزیزم من شنیدم که سوره نور رو عروس داماد میخونن البته همه سوره ها خوبه ما برای عقد خواهرم نون سنگک رو مربع مربع بریدم لاش پنیر و سبزی گذاشتیم بعد لوله کردیم دورش روبان قرمز بستیم تو ظرف قشنگ می شه مبارکت باشه انشاء الله!!!
ما که تو اصفهانیم همه این رسوما را داریم خانواده عروس خیلی خسته میشن چون تمام کارای سفره با خودمونه نون و پنیر سبرزی اونم از نوع تزیین شده -کیک -شیرینی - قلیان خارسو امه سوره نور را از قبل از خطبه خوندن بخون مراسم نخ و سوزنا ما هم داریم البته ی آدم خوش قلب باید این کارو بکنه
من در کشوری زندگی می کنم که زبان ان پارسی است ولی به ان فارسی می گویند چرا که زبان عربی پ ندارد
ترنم جون احترام به سنتهای قدیمی قشنگه ولی دیگه اگه بخوایم خیلی خودمون رو مقید و وابسته کنیم که نمی شه! پس این همه آدم که در کشورهای دیگه خوشبخت می شن از این کارها می کنن؟ خوبه که سفره عقد بچینینم ولی این که این همه جدی بگیری خوب جالب نیست . اگه با نون و پنیر و سبزی همه خوشبخت می شدند این همه دادگاههای خانواده شلوغ نبود . یا به قول خودت مشکل مجردها این جوری حل می شد. به نظر من مادر شوهر شما یک کم خرافاتیه. بهتره خیلی اطاعت نکنی . چون بعدها مجبوری از تمام عقایدش پیروی کنی گلم.
ایده های خوبیه.من این کارها رو نکردم اما چون شنیده بودم لحظه عقد لحظه ای که دعا حتما براورده میشه من و شوشو جون آرزوهامون رو از قبل لیست کردیم و از خدا خواستیم.البته برای بقیه هم دعا کردیم.و بعدش نماز خوندیم البته ما توی حرم اما رضا(ع) عقد کردیم و وقت نماز خوندن داشتیم.من واقعا نتیجه دعاهای اون لحظه رو دیدم.پس حتما دعا یادت نره.انشالا خوشبخت بشی عزیزم.برای نی نی سایتی ها هم دعا کن.
تو آمدی و خدا خواست پسرم باشی،
وبهترین غزلِ توی دفترم باشی،
تو آمدی وخدا خواست از همان اول،
تمامِ دلخوشی روزِ آخرم باشی،

تمامِ زندگی من و همنفسم 7 آبان 92 چشممون و روشن کرد، خدایا شکرتتتتت
2706