2737
2734
عنوان

اقدامی های بهار و تابستان 93

12157 بازدید | 206 پست
سلام بچه ها اون تاپیک را به اینجا منتقل کردم
خلاصه ای اطلاعت مفیدی که بچه ها گذاشتن را میذارم با اسم هرکس
بچه ها لطفا از هرگونه بحث های دور از موضع تاپیک بپرهیزید و با مطالب بی خود تاپیک را پر نکنید
پست ها تشکر و تعارف و غیره هم نذارید لطفا چون میخوایم تاپیک دسترسیش به همه مطالب راحت و سریع باشه و وقتمون هدر نره
رو به رو شدن با تغییرات زندگی با ورود بچه http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=886322
در ضمن بچه ها اگر در مورد اطلاعاتی که اینجا میذاریم آشنا یا دکتری نزدیکتون دارید تحقیق کنید
و بیاید بگید مثلا خوردن فلان جوشانده برعکس که همه میگن خوبه ضرر داره
منظورم اینکه ماها که پزشک نیستیم پس اطلاعات اینجا م 100 درصد درست نیست
اگر کسی در مورد هرکدوم از مطالب به نکته بد یا خوبی دست پیدا کرد لطفا بگه

این تاپیک مربوط به اطلاعاتیه که میتونید قبل از انعقاد نطفه انجام بدید اطلاعات خوبی داره:
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=586948&PostID=27934691#27934691

این تاپیک خاطرات زایمانه که خوندنش به زایمان راحت تر خیلی کمک میکنه
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=5870&PostID=28258828#28258828

این تاپیک هم موضوع خوبی داره میگه اگر به پیش از بارداری برگردید چه ویژگی هایی را حذف میکنید
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=501974&PostID=28255477#28255477
رو به رو شدن با تغییرات زندگی با ورود بچه http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=886322
مامان فاطیما گفته:
می خوام نی نیم بهار 94 به دنیا بیاد برای همین هم یک اقداماتی کردم که برات می ذارم
اول از همه رفتم برای چکاب هر ساله پیش پزشک زنان که هم معاینات فیزیکی رو انجام داد و هم تست پاپ اسمیر واسه محکم کاری وقتی بهش گفتم می خوام اواخر خرداد اقدام کنم و می خوام آزمایشات قبل از بارداری رو بدم بهم گفت چون می خوای شش ماه دیگه تازه اقدام کنی ممکن تو ماه های اولیه موفق بچه دار شدن نشی و آزمایشات که قبل از بار داری گرفته می شه یک تاریخ انقضا داره و شاید مجبور بشی دو باره انجام بدی شون.
برای همین هم فقط واسم یه سونو ار رحم و تخم دان نوشت و یک سری آزمایش خون برای تشخیص کم خونی که اگر داشتم با داروی مناسب اون ها تو شش ماه بر طرف کنم و سونو هم نوشت تا خدایی نکرده کیست یا مشکلی نباشه البته بهم گفت یک ماه ونیم قبل از اقدام آزمایشات قبل از بارداری رو بدم و گفت در صورت تمایل می تونم از الان مصرف فولیک اسید رو شروع کنم
منم دارم از الان آماده می شم البته به غیر از این کارا شروع به جمع آوری یک سری اطلاعات رو هم کردم عزیزم
1. کتاب ریحانه بهشتی رو حتما بخون پشیمون نمی شی
2. می گن سی دی ملاحظات رشدی تربیت فرزند دکتر حبشی هم خیلی خوبه البته من خودم هنوز این سی دی رو بررسی نکردم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

برای خانم هایی نگران بودند مثل ساغر جان
گفتم:
منم اویل خیلی نگران بودم
ببین بشین قشنگگگگگگگگگگگگگ در مورد تمام چیزهایی که دلشوره داری روی کاغذ بنویس
حتی چرک نویس و پاک نویسش هم کن
نوشتن خیلی بهت کمک میکنه انقدر زیاد که باورت نمیشهمن خودم دقیقا این کار را کردم و آروم شدم
اول نشستم دقیقا همههههههههههههه چیزا را نوشتم
یعنی هر چیز یکه نگرانم میکنه هر چیزیییییییییی
همه را نوشتم میدونی چند صفحه شد فکر کنم 4 صفحه آچار شد
بعد نشستم روشون فکر کردم و خودم تحلیل کردم که مثلا برای چی از فلان موضوع میترسم
خیلی ها با فکر با خودم و تحیل هی خودم و صحبت با شوهرم حل شد
موند تقریبا 10 مورد که اونم رفتم پیش مشاور باهاش حرف زدم و الان تا حد زیادی همه چیز از بین رفته
البته من هنوز میترسم البته از بعضی چیزا
2731
مامان فاطیما گفته
هر تست پاپ اسمیر تا 1 سال اعتبار داره
در مورد کم خونی هم حتما کاملا خودتان را معالجه کنید چون متاسفانه 60 در صد احتمال سقط در سه ماه اول بارداری به خاطر کم خونی مادر و همین طور روی هوش نی نی هم تاثیر می ذاره
در مورد هپاتیت و سرخجه هم اگر از آخرین دوره واکسن کمتر از 10 سال بگذره بدن هنوز ایمنی رو داره ولی بهتره این آزمایش رو هم بدی اگر درست بگم بهش می گن تیتر آنتی بادی ز
این شماره را میدم یکیش برای تهرانه یکیش برای شهرستان
من خودم هنوز زنگ نزدم ببینم چه خبره
ولی میگن سوالای بارداری و این چیزا را جواب میدن
9092305014
9099070533
برنامه من این میشه چون عفونت ادرای و کم خونی داشتم
اول میرم یه آژمایش ساده برای اینکه خیالم راحت بشه اینا برطرف بشه تا سه هفته آینده میرم
تا یک ماه اینده هم میرم پزشک متخصص زنان باهاش حرف میزنم و ازش کسب اطلاعات میکنم در مورد آزمایش ها و زمانشون
یه زنگ هم یه مرکز ژنتیک شهرمون میزنم و درمورد آژمایش ژنتیک و کشت کوروموزوم سوال میپرسم
بچه ها آژمایش های ژنتیک و کشت کوروموزوم فقط برای فامیل ها نیست همه میتونن انجام بدن
ما هم فامیل نیستیم برای جلوگیری از استرس و فکر و خیال بیخودی میخوام انجام بدیم
این کارا را باید تا قبل از عید انجام بدم
میام خبرشون را و اطلاعاتم را میدم بهتون
رویا میگه:
روش زندگی شما، سلامت کودک و شما را تحت تاثیر قرار می دهد. با برنامه ریزی پیش از بارداری، می توانید اتفاقات را پیش بینی کنید؛ در انتظار پیشامدهای خوب باشید و اگر واقعه ناخوشایند رخ داد برای مقابله با آن آماده باشید.

اغلب زنان زمانی متوجه بارداری خود می شوند که 1 تا 2 ماه از شروع حاملگی گذشته است و معمولا زمانی که به پزشک خود مراجعه می کنند 2 یا 3 ماهه باردار هستند. اولین 12 هفته بارداری از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا در این زمان اعضا و دستگاههای اصلی بدن کودک ساخته می شوند. پیش از آنکه متوجه بارداری خود شوید و یا به پزشکتان مراجعه کنید، اتفاق های مهم بسیاری ممکن است روی دهند. آمادگی برای بارداری به معنی آمادگی جسمانی و روحی برای بارداری است. در گذشته بیشتر بر بهداشت و سلامتی در طی دوران بارداری تاکید می شد اما امروزه اکثر متخصصین معتقدند که باید از مدتی قبل از بارداری به سلامت پدر و مادر آینده توجه داشت. آماده کردن اوضاع کلی زندگی و بخصوص بدنتان با سلامت عمومی مناسب می تواند به شما کمک کند تا یک بارداری لذتبخش و یک کودک سالم داشته باشید. در اینجا موارد مهمی که بهتر است پیش از باردار شدن در نظر داشته باشید ذکر شده است. می توانید از آن پرینت بگیرید تا در فرصتهای مناسب با هم آنرا مرور کنید.

با استفاده از جدول، چرخه قاعدگی خود را ثبت کنید. برای بررسی چرخه باروری خود می توانید حداقل دو ماه زمان شروع قاعدگی را یادداشت کنید. اگر قاعدگی نامنظم دارید باید ماههای بیشتری این کار را انجام دهید یا برای تعیین زمان تخمک گذاری از یکی از روشهای اندازه گیری دمای بدن یا ترشحات واژن استفاده کنید.
از سلامت بدن خود مطمئن شوید تا نگران خطرات آنها در طول بارداری نباشید:
مصرف فولیک اسید را آغاز کنید. روزانه mcg 400 از این دارو توصیه می شود. فولیک اسید از بروز اختلالات مادرزادی مغز و نخاع- که اختلالات لوله عصبی نامیده می شوند- پیشگیری می کند. همچنین مشخص شده است که پایین بودن سطح فولیک اسید در بدن، خطر سقط را افزایش می دهد. لازم است که قبل از بارداری مصرف فولیک اسید را آغاز کنید، چرا که بیشترین تاثیر مثبت فولیک اسید در 28 روز نخست بارداری است. از آنجا که ممکن است ندانید چه زمانی باردار می شوید، بهتر است همزمان با توقف روشجلوگیری از بارداری و در دورانی که سعی می کنید باردار شوید، مصرف آن را آغاز کنید.
اگر دچار کمخونی هستید آنرا درمان کنید. شاید لازم باشد که از پزشک خود بخواهید تا سطح آهن بدن شما را بررسی کند؛ نباید پیش از بارداری از کمبود آهن رنج ببرید. کمبود آهن در بارداری ممکن است موجب شود تا بیش از آنچه که رایج است، در دوره بارداری احساس خستگی کنید. بعلاوه شما باید ذخیره آهن مناسبی برای جنین و زایمان داشته باشید.
حداقل 3 ماه پیش از باردار شدن به وزن ایده آل بدن خود برسید. وقتی که باردار می شوید، سلامت کودک تا حد زیادی به متعادل بودن وزن بدن شما بستگی دارد.
سعی کنید با دوری گزیدن از عفونت ها، سالم باقی بمانید. دست هایتان را مرتب بشویید، از کس دیگری بخواهید سطل زباله را خالی کند، و از قرار گرفتن در شرایطی که خطر عفونت به همراه دارند پرهیز کنید.
از تماس با مواد شیمیایی مضر در خانه و محل کار اجتناب کنید.
گروه خون خود و پدر کودکتان را بدانید و با هم سابقه بیماری های خانوادگی هر یک را یادداشت کنید.
به پزشک مراجعه کنید تا اگر لازم می داند برخی از آزمایشات و یا در صورت لزوم واکسیناسیون را پیش از بارداری انجام دهد. در مورد تمام داروهایی که به صورت مرتب مصرف می کنید صحبت کنید و مطمئن شوید که تمام بیماری های مزمن شما تحت کنترل قرار دارند.
به دندان پزشک مراجعه کنید تا از وضعیت سلامت دندانهایتان مطلع شوید. بهتر است پوسیدگی ها قبل از آغاز بارداری ترمیم شوند و بیماری های لثه باید تحت کنترل باشند. وجود بیماری لثه در دوران بارداری خطر به دنیا آمدن کودکی با وزن پایین را افزایش می دهد.
اگر روش جلوگیری از بارداری خود را متوقف کرده اید، برای انجام هر آزمایش یا تصویربرداری - مانند عکس های رادیولوژی – مسوول مربوطه را در جریان قرار دهید.
شیوه زندگی خود را بهبود بخشید. شروع کردن برخی از این موارد در طول بارداری دشوارتر است. سعی کنید پیش از بارداری به آنها بپردازید:
یک برنامه منظم ورزشی را آغاز کنید و آن را ادامه دهید. انجام یک فعالیت بدنی متعادل پیش از بارداری و ادامه آن در طول بارداری، به شما کمک شایانی می کند.
یک شیوه تغذیه سالم در پیش بگیرید. غذاهایی مصرف کنید که تازه و سرشار از مواد مغذی هستند و از تهیه بهداشتی و مناسب آنها مطمئن هستید.
اگر سیگار می کشید حتما از حالا برای ترک آن اقدام کنید و تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض دود دخانیات پرهیز کنید.
اگر الکل مصرف می کنید، بطور جدی آنرا کنار بگذارید و از نوشیدن نوشابه های الکلی حتی بطور تفریحی و در میهمانیها بپرهیزید.
سعی کنید تا جایی که ممکن است عوامل استرس زا و غیر ضروری زندگی خود را کاهش دهید.
وضعیت بیمه سلامت خود را کنترل کنید. برنامه های آینده زندگی مشترکتان (مانند تحصیل، شغل، مسافرت و ... ) را در صورت بارداری و داشتن فرزند مد نظر قرار دهید.
2738
مامان فاطیما میگه:
ولی با یک سری محاسبات این تصمیم رو گرفتم
1. توی بهار و تابستون احتمال سرما خوردگی نی نی م خیلی میاد پایین و باعث میشه خوب وزن بگیره
2 . شش ماهگی اش مصادف می شه با اوایل پاییز و از تابستون رد میشه و احتمال مبتلا شدن به اسهال و استفراغ که با شروع غذای کمکی افزایش پیدا می کنه کم می شه
و مهم تر از همه بهار زندگی مون رو سه نفره شروع می کنیم
منم به امید خدا برنامم برای تابستون 93 هست.
دکتر رفتم.آزمایشاتی که باید سه ماه قبل انجام بشه رو برام نوشته.
خوردن فولیک اسید رو با همسرم شروع کردیم.
مواد غذایی رو هم تغییر دادیم و ترجیحا از مواد سالمتر استفاده میکنیم.
خودم هم سعی دارم وزنم رو کمتر کنم که خیلی اذیت نشم.
من خانه ام را پر از رنگ میکنم، پر از عطر زندگی، گل میخرم، نان گرم میکنم، شعر مینویسم، و باور میکنم کلام فروغ را؛ زندگی یعنی: همین بهانه های کوچک خوشبختی  
قمر در عقرب در روایات ما هم اومده و من هم بهش اعتقاد دارم به غیر از اون هم بعضی از روزها نهی شده است از روابط جنسی برای فرزند آوردن
یه تقویم هم هست اسمش هست تقویم زناشویی
بیاید همه تقویم زناشویی سال 93 را بخریم وقتی اومد
این تقویم اطلاعات خوبی در مورد زمانها داره و در هر هفته خودش نوشته کدوم روز نهی شده است.
دکتر تن ساز متخصص طب سنتی :

مصرف بیش از حد دوغ، ماست و کاهو موجب افزایش سردی بدن زنان می‌شود. دستیار تخصصی دکترای طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: زنان برای حفظ سلامتی خود از مصرف بی‌رویه ماست، دوغ، خیار گوجه و کاهو، ماکارونی، سالاد الویه و حلیم پرهیز کنند.
مصرف بیش از حد دوغ، ماست و کاهو موجب افزایش سردی بدن زنان می‌شود

مژگان تن‌ساز اظهار کرد: مزاج زنان سردتر از مردان است و برای حفظ سلامتی خود باید از مصرف بی‌رویه ماست، دوغ، خیار، گوجه، کاهو، ماکارونی، سالاد اولویه و حلیم پرهیز کنند.

وی گفت: زنان در دوران قاعدگی باید توجه داشته باشند که از موادغذایی با طبیعت سرد کمتر استفاده کنند یا آن را همراه با مصلحش مصرف کنند؛ در طب سنتی به ماده غذایی که طبیعت غذا را اصلاح می‌کند، مصلح گفته می‌شود مانند مصرف عسل با شیر، به دلیل اینکه عسل دارای طبیعت گرم و شیر دارای طبیعت سرد است و عسل اثرات سوء شیر را خنثی می‌کند.

دستیار تخصصی دکترای طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: بدن زنان در دوران قاعدگی سردتر می شود به دلیل اینکه خون دارای طبیعت گرم است که از دست دادن آن در این دوران موجب افزایش سردی بدن می‌شود.

تن‌ساز بیان داشت: زنان از نشستن بر مکان‌های خیلی سرد یا خیلی گرم پرهیز کنند به دلیل اینکه نشستن در جاهای سرد موجب کاهش خونریزی در زنان می‌شود همچنین نشستن بر مکان‌های خیلی گرم موجب افزایش خونریزی می‌شود که هر دو بر سلامت زنان تأثیر می‌گذارد.

وی ادامه داد: زنان در دوران قاعدگی سعی کنند دست و صورتشان را با آب سرد نشویند و حتی الامکان در این دوران کمتر به حمام بروند به دلیل اینکه استفاده بیش از حد از حمام موجب افزایش رطوبت رحم می‌شود.

علت شایع ناباروری:
امروزه عمده علت ناباروری در زن و مرد، غلبه سردی می‌باشد، در مردان، غلبه سردی، ناتوانی و ضعف اسپرم را به دنبال دارد و در زنها، غلبه‌ی سردی علاوه بر مورد مذکور، رحم را سرد کرده، و رحم سرد نمی‌تواند نطفه را گرم کرده و بارور کند، مثل پرنده‌ای که با بدن سرد روی تخم‌ها می‌خوابد که این کار، باعث جوجه شدن تخمها نخواهد شد. و علت سردی زیاد بدن در این عصر، استفاده از غذاهایی می‌باشد که من توضیح می‌دهم و تو فرا می‌گیری و عمل می‌کند:
۱) تمام غذاهای آماده و کارخانه‌ای ۲) تمام مواد غذایی که در تکوین و تهیه‌ی آن از مواد شیمیایی و نگه‌دارنده‌ها استفاده شده است ۳) گوشت گاو و گوساله (بجز گوساله بسیار جوان) ۴) غذاهای فریز شده و از شب مانده شده ۵) لبنیات مخصوصاً ماست و دوغ تُرش ۶) انواع ترش مزه‌ها مخصوصاً سرکه، آبغوره، و مخصوصاً سرکه‌های شیمیایی کارخانه‌ای ۷) ماکارانی ۸) روغن نباتی جامد و مایع ۹) سرخ کردنی با روغن نباتی ۱۰) استفاده از بویهای شیمیایی مثل ادکلن و عطر مصنوعی و انواع اسانسها و خوشبو کننده‌های مصنوعی (توجه کنید که استشمام بویها در زنان، سریعاً به رحم آنها منتقل می‌شود) ۱۱) موسیقیهای تند مثل انواع جاز و موسیقی پاپ، رپ و... ۱۲) اندوه و غم فراوان ۱۳) بی‌تقوایی و ملزم نبودن به واجبات و ترک محرمات ۱۴) غذاهای حرام ۱۵) برنج و عدس (بدون مصلماتی مثل کشمش و خرما) ۱۶) سبزی گشنیز (که برای زنان مخصوصاً دختران جوان، عقیم کننده است) ۱۷) رُبّ نارنج ۱۸) میوه‌های کال ۱۹) پُر خوری و بَد خوری (که به شدت سردی بدن را موجب می‌شود) ۲۰) گرسنگی مفرط ۲۱) روزه گرفتن بدون خوردن سحری ۲۲) تماس زیاد بدن و رحم با آب سرد مثل استفاده زیاد از استخر شنا ۲۳) خیار و گوجه و کاهو و هندوانه ۲۴) مواد مخدر ۲۵) کافور ۲۶) آب یخ (مخصوصاً اگر قالب یخ را در آب اندازند) و بستنی‌ها
موارد ذکر شده در نازایی خانمها نقش اصلی را در این زمان به عهده دارد، و در آقایان هم مؤثر است. اما نه به اندازه‌ی خانمها، مخصوصاً اگر مزاج طبیعت زن و مرد، سرد باشد (سودآوری یا بلغمی) این موارد، تأثیر مضاعفی در ناباروری خواهد داشت
سلامت نیوز : رعایت نکات بهداشتی برای همه افراد ضروری است اما خانم ها به دلیل شرایط خاص جسمی در دوره هایی از زندگی خود به مراقبت بیشتری نیاز دارند. همه بانوان کم و بیش توصیه های مادربزرگ خود را به یاد دارند؛ توصیه هایی از قبیل این که در زمان عادت ماهانه خود را گرم نگه دارید، غذاهای گرم بخورید، حمام نکنید و یا زمانی که تازه زایمان کرده اید، در جای سرد ننشینید و....

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ اغلب این توصیه ها که بیشتر براساس تجربه بوده، در طب اسلامی وسنتی نیز آمده است و چه بسا بسیاری از مشکلاتی که امروزه زنان با آن روبه رو هستند، به دلیل رعایت نکردن همین نکات ساده باشد.دکتر موهبتی متخصص زنان و محقق طب اسلامی وسنتی در این باره به خراسان می گوید: زنان در تمام مقاطع زندگی شان باید مراقب سلامت و تغذیه خود باشند اما در سه زمان عادت ماهانه، بارداری و زایمان این مراقبت ها اهمیت ویژه ای پیدا می کند.در این سه دوره به دلیل وضعیت خاص رحم به شدت رطوبت پذیر است بنابراین خانم ها باید بسته به مزاجشان از غذاهای گرم استفاده کنند. نکته ای که یادآوری آن ضروری است این که رطوبت پذیری و سرد شدن رحم باعث پیری زودرس این عضو می شود و همین امر به یائسگی زودرس، کیست و فیبروم می انجامد و به ویژه سردی رحم یکی از علت های یائسگی زودرس در خانم هاست.

وی با اشاره به این که فصل، موقعیت جغرافیایی و مزاج فرد در تعیین میزان مصرف گرمی موثر است، می افزاید: هر فردی به راحتی می تواند بر اساس مزاج خود میزان مصرف مواد گرم را تعیین کند. به عنوان مثال خانم ۲۰تا۲۵ساله ای ممکن است با مصرف کمی زنجبیل احساس گرمی مطبوعی کند و اگر بدنش سردی بیشتری داشته باشد می داند که برای گرم شدن باید دوز بیشتر یا به دفعات بیشتر مصرف کند.این محقق با اشاره به این که درد در این دوران طبیعی نیست، می افزاید: اگر فردی در زمان عادت ماهانه احساس درد داشته باشد، این امر در حقیقت نشانه سرد شدن رحم است.

بر اساس یافته های طب سنتی، سه عضو عصبی رحم، مثانه و معده به محض ایجاد مشکل برای بدن از خود واکنش نشان می دهد. از آن جا که رحم نیز عضوی تشکیل شده از الیاف عصبی است به محض ایجاد مشکل برای آن، از طریق ایجاد درد واکنش نشان می دهد. به عبارتی هر اتفاقی که در بدن می افتد یکی از این اعضا درگیر می شود و در مقابل وقتی یکی از این اعضا درگیر شود هشداری است که تمام بدن را درگیر خواهد کرد.اگر رحم درگیر شود بقیه اعضا را درگیر می کند زیرا بیماری رحم عوارض دیگری هم دارد که از جمله عوارض آن سندروم قبل از قاعدگی یا �PMS� است.وی می افزاید: دردهای قاعدگی به طور معمول ناشی از سردی است و به ندرت ممکن است ناشی از گرمی در افراد دموی مزاج باشد که امروز در جامعه ما به ندرت دیده می شود.

قاعدگی بسته به سردی رحم همراه با دردهای زیرشکمی، ناحیه کمر و... فرد را آزار می دهد.نشستن روی چمن خیس و جای سرد، خشک نکردن کامل پس از استحمام و در معرض باد سرد قرار گرفتن ازجمله عواملی است که باعث جذب مستقیم رطوبت در رحم و سردی و رطوبت باعث احساس درد در دوران قاعدگی می شود.یکی از دلایلی که در گذشته خانم ها کمتر به فیبروم و کیست مبتلا می شدند رعایت همین نکات ساده بوده است. خانم ها در قدیم مراقب محل نشستن خود بودند و حتی روی فرش پشمی می نشستند و در دوران قاعدگی تا حد امکان از استحمام خودداری می کردند.اما متاسفانه امروز به بهانه رعایت بهداشت در این دوران استحمام می کنند و در سرویس بهداشتی از آب زیادی استفاده می کنند که همه این موارد باعث جذب مستقیم رطوبت می شود و مشکلات متعددی را ایجاد می کند.
غذاهای گرم مزاج برای تقویت اندام تناسلی در مرد و زن در صورت غلبه سردی):
۱) عسل ۲) کشمش ۳) خرما ۴)زیره ۵) نخودآب برای مردان ۶)رازیانه و عرق رازیانه برای زنان ۷) کرفس ۸) روغن حیوانی گاو ۹) گوشت گوسفند و مرغ ۱۰) زنجبیل و فلفل برای افراد بلغمی مزاج ۱۱) مالیدن روغن‌های گرم به بدن ۱۲) استفاده از عطرهای طبیعی گرم ۱۳) تخم مرغ عسلی ۱۴) پیاز ۱۵) روغن و خود زیتون ۱۶) ورزش ۱۷) تعادل در خوراک و خواب ۱۸) عدم خواب روزانه ۱۹) دستورات شرعی و عبادت و ذکر و تلاوت قرآن. ۲۰) باد کش گرم و خشک کل بدن مخصوصاً زیر شکم و پشت ۲۱) بادام و انجیر و گردو و نخودچی و پسته ۲۲) شربت عسل + گلاب + زعفران و کمی سرکه طبیعی انگور و آب ۲۳) نعناع و پونه و سبزی تره
طرز تهیه یک حلوای مقوی:
البته بچه ها حواستون باشه همه چیز در حد تعادلش خوبه
مواد لازم

خرما ترجیحا رطب هسته گرفته شده یک بشقاب خوروش خوری سرپر

زنجبیل .... دارچین .... فلفل سیاه.... زردچوبه .... زیره سیاه ......میخک ....خسرودارو......سه مورد اول هر کدام 2 قاشق غذا خوری سر پر .....زردچوبه و زیره نصف قاشق غذاخوری و میخک و خسرو دارو کمیییییی و قرص کمر نر و ماده از هرکدام یک عدد یا ترجیحا پودرش رو از عطاری ها بگیرین

و آرد گندم دو قاشق غذا خوری
فلفل برای کساییه که پسر میخوان زیادتر بریزن

خانم های اگه یه سری رو پیدا نکردین مهم نیست اما یادتون باشه ریختن 5 مورد اول ضروریه

همش تو ی عطاری ها پیدا میشه
طرز تهیه :

ابتدا ارد رو توی ماهیتابه می ریزیم و روی حرارت متوسط رو به کم ان را تفت می دهیم به قول ما بو می دیم یعنی بوی

خامی ارد گرفته بشه و رنگش به نخودی رنگ برسه و سپس اون قدر بهش روغن اضافه می کنیم تا از ماست رقیق تر بشه

بعد بهش تمامی اون موارد ی که بالا گفتم از عطاری بگیرین اضافه می کنین البته باید اگه مثلا یکی از اون ها پودر نیست

حتما اسیابش کنین و بعد اضافه کنین و فقط یه تفت خیلی کوچولو می دین و زود زیرش رو خاموش می کنین توجه کنین

که حیفه بیش از حد حرارت ببینه و اثرشون کم بشه بعد بهش خرما رو اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملا

مواد با هم مخلوط بشه و بعد نوش جان کنین

طرز استفاده : ار روز اول پری تا نهایتا 20 پری بیشتر صبح ها قبل از صبحونه روزی دو تا سه قاشق غذا خوری

سوالاتی که زیاد پرسیده شده :

به شوشو می تونیم بدیم ؟ بله برای هر دو خیلی خوب و مقویه

برای تقویت شوشو چی از همه بهتره ؟ گرده ی نخل نر از عطاری بگیرین بهتره اما اینم خیلییییییییییی مقویه

چرا نباید بعد از 20 پری خورد؟ چون خیلی طبیعت این حلوا گرمه

اقدام ها چه جوری باشه؟ من که دکتر نیستم اما چیزهایی که دکتر ها می گن بعد از پری مثلا از 8 یا 10 پری یه روز در میون

این حلوا چه اثراتی داره ؟ خیلی باعث می شه احساس گرما تو بدنتون کنین و این احساس طبیعیه
بچه ها این حلوا خیلی گرمه تو خوردنش زیاده روی نکنید برای از بین بردن سردی رحم گذاشتم تو یکی از تاپیکا بود
تعادل بدنتان را حذف کنید نه سردی زیاد نه گرمی زیاد
روزی که پری شدین تا 14 روز مخلوط عسل و سیاهدونه هم بخورین خوندم برای تقویت تخمدان ها خوبه
بچه ها تعادل تعادل
له هما جون صد در صد گرمی روی سقط بچه تاثیر داره مخصوصا خوردن چیزهایی مثل گلاب ....زعفرون.... فلفل سیاه و ....

عزیزم وقتی باردار میشی باید سعی کنی طبعت رو متعادل نگه داری نه زیاد سرد که باعث مشکلاتی برای نی نی بشه

و نه زیاد گرم در حقیقت خوردن مواد غذایی قاعده اور از قبییل همون هایی که بالا گفتم به اضافه ی رازیانه و سایر

چیزهایی که قاعده اور هستند باعث سقط می شن .
بچه ها اینا گلپین مطالب یه تاپیک بود که گذاشتم
این حلوا به نظر خلی مقوی رحم و کمر و تخمدان میاد
به نظر من الان بخوریم خیلی بهتره تا اینکه اون موقع اقدام
این چون گرمی هم داره احتمال پسر شدن را افزایش میده

اینم آدرس تاپیکش
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=570766&PageNumber=12
من تا صفحه 12 اش را اطلاعاتش را گلچین کردم
شما هم اگر وقت داشتید خوندید و چیز مفیدی دید بگید برای این تاپیکه و بذارید
برای دختر یا پسر دار شدن رژیم های تغذیه ای باید از 4-5 ماه قبل شروع بشه که تاثیر داشته باشه
اینم تاپیک دختر دار شدن
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=112952

اگر کسی تاپیکی پسردار شدن هم دید بذاره بچه ها از هردوش بهره ببرن

اینم برا تعیین جنسیته
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=486711
2706