2733
2739
من زایمان در آب نکردم ولی می دونم که نباید کوچکترین زخمی رو بدنت باشه
برو خاطرات زایمان رو بخون بعضیاشون زایمان در آب بودن ، خوندن خاطرات به من خیلی کمک کرد و تموم مراحل زایمان رو می دونستم و اصلا نمی ترسیدم .
من زایمان بدون درد بود اپیدورال کردم اونم خوبه زیاد درد نمی کشی
برای خودت دعاکن که آرام باشی... که حتی وقتی توفان می آید، از آرامش تو آرام گیرد..
همه چیز درباره زایمان در آب
یک متخصص زنان و زایمان گفت: زایمان در آب استرس مادر را کاهش می‌دهد و کاهش استرس موجب کاهش درد و افزایش اعتماد به نفس در توانایی زایمان می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر زهرا سهیلی پور با بیان اینکه زایمان در آب هیچ گونه عارضه‌ای برای مادر و نوزاد ندارد، اظهار کرد: با توجه به میزان روبه افزایش سزارین در بین مادران انجام زایمان در آب روش مناسبی برای ترویج زایمان طبیعی مادران است.

وی با بیان اینکه مجهز شدن بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها به وان‌های مخصوص زایمان امری ضروری برای ترویج زایمان طبیعی است، افزود: زایمان یک امر فیزیولوژیک است که در بدن مادر ایجاد می‌شود در نتیجه اگر به صورت طبیعی انجام شود اضطراب و استرس مادر کاهش یافته و کاهش استرس موجب کاهش درد و افزایش اعتماد به نفس در توانایی زایمان می‌شود.

این متخصص زنان و زایمان افزود: تعداد مرگ و میر نوزادانی که به روش طبیعی متولد می‌شوند کمتر از نوزادانی است که به روش سزارین متولد می‌شوند.

سهیلی پور با اشاره به اینکه زایمان در آب به تمام مادران توصیه نمی‌شود، ادامه داد: علاوه بر مشکلات اقتصادی خانواده‌ها باید به برخی از عوامل مانند فشار خون دوران حاملگی مادر، پاره شدن کیسه آب، عفونت برای اقدام زایمان در آب توجه کرد و با وجود هر یک از این مشکلات زایمان در آب توصیه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه زایمان در آب یک زایمان طبیعی است که ضمن درد کمتر نیازی به استفاده از داروهای بی حسی ندارد، اضافه کرد: زنانی که در آب زایمان می‌کنند نسبت به سایر مادران، کمتر نیاز به آرام بخش و مسکن دارند و در واقع مزیت آب این است که درد را تسکین می‌دهد.

این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه مطمئنا قشر مرفه از زایمان در آب استقبال می‌کنند، افزود: باید امکانات استفاده از چنین سیستمی را برای تمامی مادران فراهم کنیم تا بتواند از طریق زایمان طبیعی نوزاد خود را به دنیا آورند.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
مروا جان منم زایمان طبیعی بودم طبیعی بدون درد تا 4 سانت که واژن باز بشه از کمر به پایین بی حس میشی و دیگه درد رو حس نمی کنی
برای خودت دعاکن که آرام باشی... که حتی وقتی توفان می آید، از آرامش تو آرام گیرد..
اگه می خوای طبیعی زایمان کنی تا می تونی پیاده روی کن و ورزشهای باردارری رو انجام بده خیلی به زایمانت کمک می کنه من تا دکتر بی حسی رو تزریق کرد واژنم 6 سانت باز شده بود در عرض دو ساعت و نیم یعنی اگه اپیدورال نمی کردم نیم ساعت دیگش بچه بغلم بود چون بی حسی کمی فاز دوم زایمان رو طولانی تر میکنه.
من ساعت 1 و نیم رفتم بیمارستان پسرم اعت 6 به دنیا اومد روز زایمانم بهترین روز زندگمیمه با اینکه درد هم کشیدم
2738
زایمان در آب برای همه مادران مناسب نیست

بر اساس گفته‌ های دکتر تقی‌ زاده در موارد زیر نباید زایمان در آب صورت گیرد:

* دوقلویی

* جداشدگی زودرس جفت

* زایمان زودرس

* بیماری‌ های زمینه ‌ای مادر(مانند بیماری قند، فشار خون و برخی بیماری ‌های پوستی)

* وزن جنین بیشتر از 4 کیلوگرم

* پارگی زودرس کیسه آمنیون

* عفونت

* وضعیت ‌های غیرطبیعی جنین

* عدم ‌دسترسی به امکانات احیای نوزاد

هزینه زایمان در آب چقدره؟ البته هزینه بیمارستان دولتیشو بگید نه خصوصی

عزیزم میدونی که هزینه ها هر روز فرق میکنه من شماره خانم دکتر گل شیرازی رو بهت میدم برای زایمان در اب کارش عالیه خواهر منم پیش همین خانم دکتر فارغ شد 

از نظر قیمت هم خیلی مناسبه77877513