موضوع: دستور تهيه يه دسر ساده رو مي خوام! + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
زري پست ها : 140عضویت:1389/5/19
1389/11/6 - 9:18 صبح
سلام. من فردا مهمون دارم اما چون حالم خوب نيست مي خوام براي پذيرايي يه دسر ساده درست كنم.اگه از دوستان كسي دستور تهيه دسر ساده رو داره خواهش مي كنم راهنمايي كنه؟
حديث پست ها : 4313عضویت:1388/8/26
1389/11/6 - 9:28 صبح
كريم چيز فلن

فلَن Flan يه نوع كاسترد هستش كه شباهت زيادي به كرم كارامل داره. فلن هم تنوع بسيار زيادي داره (يادتونه گفتم پاناكتا تنوع بسيار زيادي داره؟ اينم تو همون مايه ها تنوع داره. يعني زياد) من اصلا يه كتاب دارم فقط در مورد فلنه.
پنير خامه اي 120 گرم
تخم مرغ 2 عدد
شير عسلي 200 گرم
خامه90 گرم
وانيل 1 ق چ
شكر 2/1 ليوان

فر رو روي درجه 180 سانتيگراد قرار ميديم.

شكر رو كه توي ظرف ريختيم... بهش دست نميزنيم. اجازه ميديم كه حاشيه هاش ذوب شه

هم نميزنيم. فقط ظرف رو دوراني ميچرخونيم تا شكر مذاب حاشيه ظرف جمع نشه و نسوزه. پس فقط ظرف رو ميچرخونيمش

همينطور به چرخوندنش ادامه ميديم تا به اين شكل برسه. يعني ديگه فقط مركز ظرفه كه دونه هاي شكر توش ديده ميشه. به چرخوندن ظرف ادامه ميديم كه يه وقت حاشيه اش نسوزه

و ديگه الان همه شكرها ذوب شدن. كاملا مذابه. رنگش طلاييه. تيره نشده و مزه اش هم تلخ نشده. ولي خيلي تمرين ميخواد. و اينكه اگه احساس ميكنيد داره وسط كار كاراملتون تيره ميشه بايد ظرف رو بلند كنيد و از حرارت فاصله بگيريد و به چرخوندن ظرف ادامه بديد و بعد مجددا روي حرارت بذاريدش. اينطوري كاراملتون عالي ميشه و توي كيكها هم ميتونيد از همين استفاده كنيد.

سريع كارامل رو به قالب منتقل ميكنيم. خيلي سريع چون زودي ميبنده

و قالب رو ميچرخونيم تا كارامل كل سطحش رو بپوشونه. همه اينا رو با حداكثر سرعت انجام ميديم.
همه مواد رو جلو رومون ميچينيم. (اگه با شوري پنير خامه اي مشكل داريد بهتره از قبل شيرينش كنيد)
پنير و تخم مرغ و وانيل رو هم ميزنيم.

نصف قوطي شيرعسل رو توي مخلوط ميريزيم و سعي ميكنيم از هيجان غش نكنيم.بعد خامه رو اضافه مي كنيد.

نكته اش اينجاست كه نبايد توي هم زدن زياده روي كنيد. همين كه مخلوط شن بسه.
مخلوط رو توي قالب ميريزيم. هرچي قالبتون كوچيكتر باشه ارتفاع فلنتون بيشتر ميشه. اگه قالبتون از 13 سانت بزرگتره بهتره مواد رو دو برابر كنيد. حتي ميتونيد توي دو تا رمكين بريزيدش. يا يه قالب سوفله. زياد مهم نيست كه ارتفاع فلنتون زياد باشه يا كم. روي طعمش تاثيري نميذاره.

قالب رو توي يه ظرف بزرگتر ميذاريم.

و تا نصف قالب رو پر از آب جوش ميكنيم. و ميذاريمش توي فر به مدت 50 دقيقه

وقتي فلن رو از فر بيرون مياريم وسطش هنوز مثل ژله تكون تكون ميخوره. ميذاريم يك ساعت توي دماي اتاق بمونه تا سرد شه. بعد ميذاريمش توي يخچال تا يك شب بمونه. يا ده ساعت.

حالا فرداشه.... دور تا دورش رو با چاقو ميبريم كه مطمئن باشيم نچسبيده.

ظرف سرو رو ميذاريم روش و برش ميگردونيم.

روش سشوار ميگيريم تا از قالب جدا شه و بيافته توي بشقاب

نكته اش اينه كه سس كارامليش هم دورش بريزه. اصلا همه كيفش به همينه!
بدنه اش هم خيلي خوشگل ميشه و رنگ طلايي كارامل با رنگ شيري كاسترد يه تركيب رنگ نازي بوجود مياره كه ميخواي با سر بري توش (و ميري!)

برشش كه ميزني كاراملش توي بشقاب پخش ميشه و بهتره جلو مهمونا سروش كنيد كه اين صحنه خوشگل رو هم ببينن

زودي بيا       فقط 6 هفته و 6 روز به تولد شايان كوچولو باقی مونده !
1389/11/6 - 9:28 صبح
از سايت كارگاه آشپز سازي

جيگر مامان پست ها : 3059عضویت:1387/12/26
1389/11/6 - 9:37 صبح
سلام خانمي من من كه دسر بيشتر واسه مهمونا ‍له آماده مي گيرم اگه يه ظرف گرد مثل سالاد خوري البته ته گود نباشه ميتوني پودر ‍له بلو بري رو بگيري با يه بسته شكلات سنگي و پاستيل شكل ماهي و قورباغه بعد با يه بسته ژله يه ليوان آب داغ كه تازه از روي گاز برداشتي و خوب هم بزن و بعد يه ليوان آب سرد قاطي كن و هم بزن و توي ظرفت بريز و توي يخچال بگذار يه كم كه بست پاستيل ها رو توي بگذار و وقتي كه يه كم سفت تر شد شكلات هاي سنگي رو مثل صخره بگذار اينقدره خوشگله و راحت كه نگو
       فقط 11 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !
1389/11/6 - 9:43 صبح
http://images.comoj.com/images/18317b57931b.jpg
1389/11/6 - 9:43 صبح
http://images.comoj.com/images/0e9dbe24ba30.jpg
1389/11/6 - 9:46 صبح
http://cheftayebeh.blogspot.com/2011/01/blog-post_06.html

مامان چيستا پست ها : 4857عضویت:1389/9/6
1389/11/6 - 9:47 صبح
يه پودينگ ساده نميدونم برا مهمونيت مناسبه يا نه
1ليوان شير
2قاشق شكر
1 قاشق نشاسته سر پر
اقاشق كاكائو
ميتوني شكرشو كمتر كني يا كاكائو شو بيشتر ياكمتر كني
تمام مواد را ميريزيم وروي حرارت متوسط هم ميزنيم تاغليظ شود بعد درظرف ريخته وبا خلال بادام يا پور نارگيل يا خلال پسته تزيين ميكنيم وميگزاريم خنك شود
مزون مانتو با قیمت های باور نکردنی آدرس : اهواز اتوبان پل پنجم خیابان نظری پور ( نظامی ) کوچه افشین پلاک 63 منزل گندمی 09306168406 09169008406
شيوا پست ها : 3عضویت:1388/2/7
1389/11/6 - 9:53 صبح
http://cheftayebeh.blogspot.com
روژانو پست ها : 2890عضویت:1389/7/3
1389/11/6 - 1:49 عصر
از اين پودر كاسترد آماده ها بگير. خودش دستور داره روش. براي يه ليوان شير يك قاشق پودر كاستر+ يك قاشق شكر. اول كاسترد رو در مقداري از شير كاملا حل كن. شير رو بذار جوش بياد شكر بريز. كاستر اماده رو در حالي كه تند تند هم ميزني اضافه كن. نبايد هم زدن رو قطع كني تا شير غليظ بشه. زياد طول نميكشه. غلظتش سليقه اي. من مثل ماست دوست دارم. البته وقتي خنك ميشه سفت تر ميشه. بذار يخچال كاملا خنك شه. خودشو گرفت سرد شد يه بسته ژله بگير من معمولا قرمز ميگيرم درست كن روي كاستر بريز. بذار يخچال باز سرد شه. ژله ببنده. با همون ظرف سرو كن. هم راحت و سريعه هم خوشكل و خوشمزه. دوست داشتي با مربا پودر پسته يا نارگيل يا هر چي .. تزيين كن
پشت هر آدم موفقی اینترنت قطع شده وجود داره...
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: